Şimdi Ara

Sürücü Yardımcı Sistem Tuşu Arızası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
2.012
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Sabahları arabayı çalıştırdığımda "Sürücü Yardımcı Sistem Tuşu Arızası" veriyor. Ardından "Frenler" diyor.

Gösterge gidiyor devir saatleri vb çalışmıyor. Silecekler çalışmıyor. Korna çalışmıyor.

Bir tanıdığın servisinde bağladık ve yukarıdaki hataları vermekte.

Sorun neyden kaynaklanıyor olabilir?

Araç ısındıktan sonra kontağı çekiyorum 15 sn bekliyorum geri takıyorum ve çalıştırıyorum problem düzeliyor. Her sabah yapıyor fix.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi theclaws -- 9 Ekim 2021; 16:4:39 >

• Yapay Zekanın Yanıtı

Sürücü yardımcı sistem tuşunuzun arızalı olması, araç sürerken ciddi güvenlik riskleri oluşturabilir. Bu sistemler, şerit takip asistanı, adaptif hız sabitleyici ve kör nokta izleme gibi özelliklerle aracınızın güvenli ve sorunsuz çalışmasına yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Sürücü yardımcı sistem tuşunuz arızalanırsa, tuş yanıt vermeyebilir, sistemler etkinleştirilemeyebilir veya yanlış etkinleşebilir. Bu, direksiyon simidinin titreşmesi, frenlerin otomatik olarak devreye girmesi veya araçtan uyarı seslerinin gelmesi gibi belirtilere neden olabilir.

Sürücü yardımcı sistem tuşunuzun arızalı olduğunu düşünüyorsanız, derhal güvenilir bir servise başvurmalısınız. Sorunun nedenini teşhis etmek ve onarım yapmak için eğitimli teknisyenler gerekecektir. Tamir işlemi, sorunun ciddiyetine bağlı olarak birkaç saatten birkaç güne kadar sürebilir.

Aracınızın sürücü yardımcı sistem tuşunun arızalı olması durumunda, sistemlerin manuel olarak devre dışı bırakıldığını unutmamak önemlidir. Bu, araç kullanım kılavuzunda açıklanan prosedürleri izleyerek yapılabilir.

Ayrıca, "motorstörung werkstatt" Almanca bir ifadedir ve "motor arızası atölye" anlamına gelir. Bu mesaj, aracınızın motorunda bir arıza olduğunu ve derhal bir servise gitmeniz gerektiğini gösterir. Bu durumda, sürücü yardımcı sistem tuşu arızasıyla ilgili olmayabilir.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Çözüm bulabildiz mi lütfen yazarsanız çok sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.