Şimdi Ara

Xiaomi Redmi 5 Plus / Redmi Note 5 Ana Konu ve Kullanıcılar Kulübü (385. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.689
Cevap
116
Favori
316.845
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 381382383384385
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba, kardeşimin Redmi 5 Plus cihazında şarj soketi sorunu yüzünden yetkili servise verdik, bugün kullanımda sessiz modda "titret" seçeneğini aktif yapmamıza rağmen titreşim çalışmıyor, menülerde ki ayarlar zaten belli hiç biri işe yaramıyor, burada mekanik bir hata mı var yoksa, şarj soketi değişimi sonrası cihazı sıfırlayıp fabrika ayarlarına mi döndürmek lazım, yoksa bu mekanik bir hata mıdır da servise yeniden vermek mi gerekir, bilginiz varsa sizlere de danışmak istedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar benim Redmi 5 Plus cihazıma Global Teknik Servis bakıyordu ama pandemiden ötürü firma kapanmış. KVK ve Genpa da benim cihaza bakmıyor. (Sordum) Bu durumda ne yapacağım? Ücreti dahilinde bizim cihaza bakan, bildiğiniz bir teknik servis var mı? Xiaomi Redmi 5 Plus / Redmi Note 5 Ana Konu ve Kullanıcılar Kulübü 

Kendi teknik servisi olmayan firmadan ürün almanın sakıncaları... Xiaomi Redmi 5 Plus / Redmi Note 5 Ana Konu ve Kullanıcılar Kulübü 

• Bizim cihazda da birden şarj almamaya başladı, şarja takınca ışık yanıp sönüyor. Ama şarj olmuyor. Ne yapmamız gerekiyor acaba? Şarj soketi aldım değiştirdim, olmadı.

• Merhaba

Eşimin redmi 5 plus telefonunun ekranı değişecek.

Yetkili servisi Güncel Teknoloji fiyat vermedi, gönderin bakalım diyor.

Benim mi max 2 telefonumda önceden dışarıda yaptırdığım için sonrasında gpd/wifi gibi bir çok sıkıntı çıkmıştı.

Dışarıda ekran değişimi yaptırırsam prblem olur mu, yaşayan oldu mu hiç?

özel serviste 550 TL fiyat aldım, yetkilide en az 1000 Tl dir herhalde

• şarj soketini geçen kendim yaptım , sürekli şarja girip çıkıyordu tel ve nette hiç bir yerde yazan yoktu niye olduğunu ,tek gördüğüm soket değişimi yada soketin boardunun komple değişimi

Elinden gelin varsa kapagı açıp boardı çıkarıp soketi sadece iki parmağınla 3-4 sefer kuvvetlice alttan ve üstten bastır,sakın pense vb kullanma eline alırsın soketi 

eskisinden daha iyi hale geliyor 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fsh77 -- 25 Kasım 2022; 14:23:57 >
  • Arkadaşlar maşallah ne sağlam telefon hala kullanılıyor. Bugün imei klonlu mesajı geldi İlk sayfada bulunan imei repair çalışıyor mu yoksa yeni ve daha kolay yöntemler mevcutmu acaba. Bu işlerden hiç anlamiyorum redmi 5 plus telefonun imeisini kendim tamir edebilirmiyim yoksa hiç uğraşma bilen birine yaptır mı dersiniz. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

• wolfdks kullanıcısına yanıt
    O konuda bilgim yok ama aynen sağlam telefon çıktı. Yedekte kullanıyorum. Herhangi bir durumda cansimidi oluyor hâlâ.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • telefonun pilini çıkarıp taktım bu arada fast boot ekranı geldi elimle tuşa fazla basmısım sanırım, neyse kapattım açtım açıldı yine kapattım sim kartı falan takarım dedim bu sefer telefon açılıyor ama ekrana mi logusu gelmiyor sesi titreşimi falan var hatta ekranın ışığının geldiğinide fark ediyorum, acaba yazılımmı çökmüştür ne yapmam gerek ?

• fsh77 kullanıcısına yanıt

redmi note 5 pro için ekran geldi,sorun cidden ekrandaymış 

baya uğraştım ama sonuçta telefon çalıştı,youtube videosundaki gibi bazı yerlerde ben de ısı tabancası kullandım yoksa o minicik flash bileşeni dokunmatiğin altındaki metal kısım çıkmıyordu,çekiştirmekde ömürden götürüyor 

neyse ilk basmamda mi logosunu görmek çok güzel duygu 

işaretli yerlerdeki parçaların bazılarını sökmek çok zaman aldı

Xiaomi Redmi 5 Plus / Redmi Note 5 Ana Konu ve Kullanıcılar Kulübü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fsh77 -- 16 Nisan 2024; 18:6:50 >

• 
Sayfa: önceki 381382383384385
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.