Şimdi Ara

Başıma Gelen Olaylar(sigorta içerir)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
456
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet arkadaşlar ,problemimi anlatmaya başlıyayım,bilgili arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Ben 2004 yılında idareten kullanmalık 2.el bir araç almıştım,daha sonra 2005 yılında bu aracı takasta kullanarak yeni bir araç aldım,fakat bu yeni aracı babamın üstüne yaptırdık ve bundan sonra aldığımız her araç onun üstüne yapıldı...

2005 yılında takasta kullandığım aracın devrini ise 2007 yılında bayiye vermiştim... (Konunun hikayesi bu şekilde)

Problem ise : Bu yıl kendi adıma sıfır bir araç aldım ,trafik sigortasını yaptırmak istediğimde fiyat:2400 tl çıktı,neden böyle olduğunu sorduğumda ,2007 yılında adıma kayıtlı aracın kazaya karıştığını ve benim trafik sigorta sisteminde 1.kademede olduğum söylendi..

İlk defa araç alanların 4.kademeden başladığı bu sistemde ,eğer yıl içinde kaza yapmış iseniz 3.kademeye,diğer yıl içinde tekrar kaza yapmış iseniz 2.kademeye ilerlediğini ve fiyatında bu şekilde yükseldiğini söylediler...

Yani bu anlattığım olayda 2 sorun var ,ilki o kazayı ben yapmadım çünku takasta o aracın satış sözleşmesi yapıldı ve teslim edildi fakat devri verilmedi... 2.problem ise 4.kademeden başlayan birisi ,nasıl direkt olarak 1.kademeye yükseltilir...

Şimdi siz forum ahalisine soruyorum,benim bu noktada yapabileceğim birsey varmı,eğer durumu düzeltemez isem,her yıl çok yüksek trafik sigortası yaptirmak zorunda kalicam ve 7.kademeye inebilmek için 7 yıl hiç kaza yapmadan sürekli yüksek tutarda fiyat ödemek zorunda kalicam,bana bu konuda yardım edebilecek bir arkadaş olursa çok memnun olurum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• muharrem kapan

sigortacımı ara yardımcı olsun

0554 659 48 64
  • Başka firmalardan teklif aldınız mı ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TNTB

Başka firmalardan teklif aldınız mı ?

Kaç sigortacıyı aradım hemde ,hepsi aynı şeyi söyledi ve yapılabilecek birşey olmadığıda söylendi ,fakat ben bu konuda birsey bilmediklerini düşünüyorum ,bunun muhakkak düzeltilebilmesi lazım,bu resmen bir soygun ,ama nasıl kim düzeltir bilmiyorum.

• sissil S kullanıcısına yanıt
    Ne yazıkki sigortacılar prosedürü bilmiyor ve bu düzeltilemez deyip ,ödemeniz lazım diyorlar...

• memo84 kullanıcısına yanıt
    dostum arkadaşı aradıktan sonra yorum yapmanı tavsiye ederim... yok aramayacağım diyorsan senin bileceğin iş... sonuçta sorun senin sorunun ... iyi günler...
  • sissil S kullanıcısına yanıt
    Aradım hocam ,sigortacınızı ,yarın duruma bi bakabileceğini söyledi ,şuan bilgisayarbaşında değilmiş

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.