Şimdi Ara

Yılın 3 te biri tatil yapan ülke kalkınırmı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
1.191
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çok tembel bir millet olduğumuzu düşünüyorum.oturduğu yerden para kazanma,bilgisayar başında devrim yapmak gibi özelliklerimiz var .
    Bana bir İsrailli gel İsrail'e millet Nasıl çalışıyor gör siz aşırı tembel bir milletsiniz demişti.
    Şişmanlık obezite çoğalması yan yatıp tembellik etmeden çıkmıyormu
    Okullar bankalar devlet daireleri cumartesi çalışmalı

• Okie
  • Cumarteside çalısırsa sanki atomu parçalayacaklar
  • milletin tatilinden kısarak kalkınamazsın,önce eğitim yola koyulmalı.yıllardır sınav sistemi düzene giremedi.her yıl farklı farklı icatlar...

her türlü dolandırıcılık mevcut.sokaktaki 3 kişiden 2 si milleti nasıl keklerim,parasını nasıl gasp ederim düşüncesinde.Türkiyede binlerce işsiz var,aç yatan çocuklar,kışın soğuktan donarak ölen insanlar oldukça kalkınamayız...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burak.t001 -- 3 Ocak 2016; 10:00:38 >
  • Daha önce bunu kimse soylemedi soyleyemedi
  • özel sektöre gel bakıyim..
  • burak.t001 kullanıcısına yanıt
    Eğitim konusu zaten bu ülkede büyük bir dert oldu.yazboz tahtasına döndü.ben olsam milli eğitim bakanını Amerikalı Kanadalı yabancı getirirdim hükümetinde ona karişmaması gerekir tabi
  • En azında acil eylem planı yapılıp 5 yıl denenmeli tatil sürelerini kısarak daha çok çalışarak ülke borçlarını ödesin diyerek insanları teşvik etmeliyiz
  • Hafta sonu tatili 3 gun olmalı
  • dinimiz bile ÇALIŞMAYI emretmiştir
  • keremyan kullanıcısına yanıt
    Elin amerikalısıda Türkiye'nin gelişmesi için can atar sanki
  • quote:

Orijinalden alıntı: keremyan

dinimiz bile ÇALIŞMAYI emretmiştir
    çalışma saatlerinin uzunluğundan ziyade o saatler içinde alınan verimliliğin kendisi kalkınmanın ana unsurudur.
  • quote:

dinimiz bile ÇALIŞMAYI emretmiştir
    Küçüklere çalışmanın önemini anlatmazsan her zaman mesai bitiş saatini bekleyen bir ülke oluruz. Hadi devlet dairelerini anladık kafasız dolu. Bakın bankacılara. Bari öğretmenleri falan 3 aylık bir eğitime soksunlar sonra öğretmen olabilseler.

Ne bileyim psikoloji eğitimi alsalar, diksiyon eğitimi alsalar, çocuk kafası nasıl çalışır empati kurabilseler... Atatürk'ün dediği gibi "Öğretmenler, gelecek nesil sizin eseriniz olacaktır."

Bir de kolejlere bakın..
  • _mp_ kullanıcısına yanıt
    Ülke olarak hazır değiliz dediğinize,
    dev şirketler günlük çalışma saatlerini düşürme planları yapıyor daha çok verimli diye anketlerde yapmışlardı okumuştum
  • quote:

Orijinalden alıntı: KhaZiggs

Küçüklere çalışmanın önemini anlatmazsan her zaman mesai bitiş saatini bekleyen bir ülke oluruz. Hadi devlet dairelerini anladık kafasız dolu. Bakın bankacılara. Bari öğretmenleri falan 3 aylık bir eğitime soksunlar sonra öğretmen olabilseler.

Ne bileyim psikoloji eğitimi alsalar, diksiyon eğitimi alsalar, çocuk kafası nasıl çalışır empati kurabilseler... Atatürk'ün dediği gibi "Öğretmenler, gelecek nesil sizin eseriniz olacaktır."

Bir de kolejlere bakın..

Güzel bir konuya vurgu yaptınız
    yaptığın işi tam anlamıyla bilgiyle,tecrübeyle iyi bir eğitimle,Sevgi'yle yaparsan daha verimli daha güçlü olur
    Her işte bu böyledir
    Birde şu mesai saatleri yaklaştıkça yerinde duramayan sinirlenen çantasını hazırlamaya başlayanlar sinir ediyor insanı

• Sen milleti günde 12 saat çalıştır. Köle gibi haftada bir gün izin ver. Mesai yaptır parasını verme. Sonra çok tatil yapıyoooz yauuuv.
  • devlet daireleri ve memurlarla ülke mi kalkınıyomuş
  • KhaZiggs kullanıcısına yanıt
    Alıyolar zaten üniversitede bu dersleri ?
  • Benim derdim ben çalışmışım sen çalışmışsın değil
    ülke Nasıl feraha huzura kavuşur.
    hak yemeden,hukuksuzluğa boyun eğmeden
    İyi bir eğitim ve azimle herşey düzelir ama

siyaset işin için girince bu halk yoruluyor
  • quote:

Benim derdim ben çalışmışım sen çalışmışsın değil
    ülke Nasıl feraha huzura kavuşur.
    hak yemeden,hukuksuzluğa boyun eğmeden
    İyi bir eğitim ve azimle herşey düzelir ama

siyaset işin için girince bu halk yoruluyor
    isveçte memurlar 5saat çalışırken senin ülkende ki memurlar 9saat çalışıyor.hayat koşulları zaten belli.bu durumda tatil yapsan ne? kim az çalışıyor? git bunu bir işçinin yüzüne söyle tabi söyleyecek yürek varsa
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.