Şimdi Ara

Sharp Led Tv LC-46LE830 (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
68
Cevap
2
Favori
13.009
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bu başlık altındaki ikinizin yazdıklarıda şu anda tam olarak benim aradığım bilgiler açıkçası.
    Benim durumumun tek farkı evimde 10 metrelik bir HDMI kablo ile pc-tv bağlantısı yapmak ve film,oyun,dizi izlemek-oynamak için evdeki gerekli ortamı oluşturuyor olmak.

Yukarda play station ile yaşanan gecikmeler ile PC ile yaşanan gecikmeler arasında fark var mıdır? yukardaki kısa sürelerden daha mı fazla gecikme olur? (pc olduğu için)

Günümüz "smart" televizyonlarının "smart"lığına pek güvenmediğim ve kullanışlı bulmadığım için pc-tv bağlantıs yaparak bu sorunu aşacağıma inanıyorum. (film altyazı, film codec, vs vs )

play stationa takılabilecek tv ile ilgili yukarda verilen tavsiyeleri bende pc-tv uygulamam için en "hızlı" ve "kaliteli görüntü" çözümü olarak düşünebilir miyim?

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dozgen -- 27 Ağustos 2012; 17:20:11 >

• @ Dozgen

Hocam, arastirdigim kadariyla ps3,xbox ve pc turu tv'a baglayacagimiz harici urunleri ayni kategoriye sokabiliriz. Tabi bu konuda daha usta kisilerin yanit vermesi daha uygun olur. Genel olarak bizlere plazma tarzi urunler kullanmamizi oneriyorlar, bu baglamda size de tavsiye edilecek urunler bunlardir. Plazma harici led veya lcd kullanmak istiyorsaniz en iyisi bu urunler ben cok arastirdim bunlardan birini secmeniz sizin icin iyi olur.

Not: ortalama 5 gundur arastiriyorum fakat oyle 1-2 saat degil saatlerce bir gunde yaklasik 5-6 belki 7 saat televizyonlari yorumlari fiyatlari kurcaladim ( huyum boyle, yeni birsey almadan once mutlaka butun herseyini icigini, bicigini bana uyabilecek en iyi urunu almaya gayret gosteririm. Bu 100 liralik birsey olsa bile oyle, sadece elektronik urunlerde tabiki )

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Dgkn_ngn

Aynen öyle. Zaten hissettiriyorlar kendilerini girişe 55" 3 tane televizyon çakarak

Ben 32 veya 37" almayı düşünüyorum. Ama yeter ki istediğim aradığım modeli bulabileyim. 40 olsa da olur fakat 42 olmaz Odam küçük, yerim dar, tv sehpasına koyacağım ve bir yanı kalorifer diğer yanı dolap, pek fazla da kalorifere yanaşması iyi değil. Ama şu dediklerinden sonra 5507'ye biraz daha yöneldim kullanıcı yorumları da gayet iyi bir sorum daha olacak 5507h ve 5507k arasında herhangi bir fark varmıdır?

Dip not: Bu arada konu amacından çıktı gibi affedersiniz fakat, çoğu kişinin bu bilgilerden de yararlanabileceğini düşünüyorum

Sen bu alacağın panelden tam ne yapacaksın veya hangi uygulamalar öncelikli veya bu paneli ne için istiyorsun??

Panele ext.cihazlar olarak neler bağlanacak v.s v.s

Kısaca panel uygulama tablon nedir senin???

>>Bütçen nedir bu arada??

5507 H ile K farkı;

K;DVBS/S2 Tuner(Uydu alıcı)
    H;Uydu alıcı yok

Ancak panele uydu bağlamak istiyorsan,dahili bu Tuner işine yaracaktır

>>HIZ önemli ise,bahsettiğim ve benimde halen kullandığım diğer panelim olan 32/37E30E(2011 Model)süperdir bu panelden
    hızlısı halen yoktur!!

5507 ise TV dir veya genel/çok amaçlı kullanım için en iyisidir(fiyatına göre,en iyisi diyorum,kimse yanlış anlamasın)

++

• Hocam ben baglayacagim harici aletler;

1-) Playstation olacak genelde oyun oynarim, ayda yilda bir kac kez film izlerim ( yine playstation uzerinden) Hic aliskanligim yoktur ama tv beni cezbederse, cazibesine kapilip film izlemeye baslayabilirim ama zor bir ihtimal, o kadar vaktim yok

2-) Digiturk hd uydu alici Trt hd ve nat geo hd kanallarini seyrederim.

Soyle bir sorumda var; Digiturk uydu alicisina gerek kalmazmi, eger ben uydu alicili bir tv alirsam? Bu konu hakkinda hic bir fikrim yok eger oyleyse kalabaligi asla sevmem, uydu alicili olan tercihim olur :) fakat uydu alicili bir tv'nunda extra performans kaybi yasatabilecegini dusunuyorum dogrumudur? Sorular sorular sorular....

Edit: butce: 1500-1600 gibi ama fazla cikamam, cikarsam tv alamayacagim bu gidisle. Zira citayi 1300 diye baslatmistim gittikce artiyor, ve bana extradan zaman gerektiriyor :)

Edit: televizyonu biraz once inceledim teknosada, cevresinde yaklasik genis acidan odaklandigim ve ayni videonun oynadigi 9-10 tane televizyon vardi, ve renk kalitesi gercekten muazzam. Kirmizilar kirmizi, siyahlar siyah, digerlerine bakipta ona focuslanmamak mumkun degil. İyice icime sindi artik, geriye parayi biraz daha biriktirip tv'u almak kaldi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dgkn_ngn -- 27 Ağustos 2012; 20:18:33 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• led tv nın camdan parlaamam yapmaması ıcın yapılabılecek bırsey varmı sıyah perde dısında
  • @Dgkn

1-Senin işin belli ve apırlıklı Gamer!!

2-DT yi sadece kendi Receiver ve bununla eşleşen Card ı ile kullanabilirsin!!!
    Kısaca panelden DT yi izleme şansın olamaz!

DS yi ise,örneğin "Modüllü Üyelik" satın alırsan;takarsın panele ve izlersin!

Extra bir performans kaybı olmaz!!!

3-Phil 5xxx 40" olanın fiyatı sanırım o civarlarda gibi!!!

+++

@metal

Örneğin hangi panelden bahsediyorsunuz???

Genelde paneller günümüzde parlaktır(çok azı Mat veya yarı-mattır) veya bazıları ise aşırı parlaktır

Bunların hepsi öndeki koruyucu katmandan kaynaklanıyor+filtering element de farklı olursa farklı yine parlama
    etkin olmaktadır!

Panele suni(piyasada genelde bazı ürünler satılıyor>>koruma ve parlama önceleyici v.s kesinlikle tavsiye etmiyorum!!!)

Doalyısıyla yapılacak tek çözüm panelin ortamını perde ve benzeri malzemeler ile karartmak

• bırısı x85 ıcın pencere goruyorsa parlama yapıyo dıye eksı belırtmıste onun ıcın sordum

bu ay gecsın eylulde ındırım fln olur dıye beklemedeyım bakalım ıns alıcam
  • Albani üstad selam,

560 inc ve üstü panel alacağım

suan 4280xa pio kuro var onu bir sekilde elden cıkaracagım. pio dan memnunum hala. fakat panel küçük gelmeye basladı.

büyük olacak ise de 60 üstü olsun diyorum ne önerirsin.

kafamda sharp 60LE740E var 4900 tl bulunabiliyor. fakat bu panel ile ilgilli hiç bir bilgim yok.

ne önerirsin selamlar

üst limitim max 5500 tl
  • quote:

Orijinalden alıntı: dozgen

Merhaba Dgkn ve Albani,

Bu başlık altındaki ikinizin yazdıklarıda şu anda tam olarak benim aradığım bilgiler açıkçası.
    Benim durumumun tek farkı evimde 10 metrelik bir HDMI kablo ile pc-tv bağlantısı yapmak ve film,oyun,dizi izlemek-oynamak için evdeki gerekli ortamı oluşturuyor olmak.

Yukarda play station ile yaşanan gecikmeler ile PC ile yaşanan gecikmeler arasında fark var mıdır? yukardaki kısa sürelerden daha mı fazla gecikme olur? (pc olduğu için)

Günümüz "smart" televizyonlarının "smart"lığına pek güvenmediğim ve kullanışlı bulmadığım için pc-tv bağlantıs yaparak bu sorunu aşacağıma inanıyorum. (film altyazı, film codec, vs vs )

play stationa takılabilecek tv ile ilgili yukarda verilen tavsiyeleri bende pc-tv uygulamam için en "hızlı" ve "kaliteli görüntü" çözümü olarak düşünebilir miyim?

Teşekkürler.

albani,

öncelikle bilhassa senden istiyorum;dozgenin sorularına açıklık getirebilirmisin

bende aynı dozgen gibi oyun,film,internet işini pc den halletmeyi düşünüyorum.ve ağırlıklı olarak sd yayın izlicem(arada hd ve 3d olcak tabi).bende bu input lag probleminden,görüntü atlama ve sd yayın kalitesinin düşük olmasından çekiniyorum.

aklımda suan

sony hx92/85/75
    pany 47etw5 (et5 yerine 50sini önermiştin,bunun 50 si varmı bilmiyorum)
    phil pfl5507k
    tosh 46sw685 (eski bir model ama çok memnun olduğun için düşünüyorum onuda)

var.bunlardan hangisi bana uyar.ayrıca led tv problemleriyle ilgili en sorunsuzu hangisidir.

bunlar harici neoplazmalar var ama plazma konusunda baya kararsızım buzzling,burn problemlerinden dolayı

• pc den mkv,blueray gibi filmleri tvye bağlı olarak izlemek ne kadar verimli olur,bu şekilde kullanan varmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: sbirsin18

quote:

Orijinalden alıntı: dozgen

Merhaba Dgkn ve Albani,

Teşekkürler.

albani,

öncelikle bilhassa senden istiyorum;dozgenin sorularına açıklık getirebilirmisin

bende aynı dozgen gibi oyun,film,internet işini pc den halletmeyi düşünüyorum.ve ağırlıklı olarak sd yayın izlicem(arada hd ve 3d olcak tabi).bende bu input lag probleminden,görüntü atlama ve sd yayın kalitesinin düşük olmasından çekiniyorum.

aklımda suan

sony hx92/85/75
    pany 47etw5 (et5 yerine 50sini önermiştin,bunun 50 si varmı bilmiyorum)
    phil pfl5507k
    tosh 46sw685 (eski bir model ama çok memnun olduğun için düşünüyorum onuda)

var.bunlardan hangisi bana uyar.ayrıca led tv problemleriyle ilgili en sorunsuzu hangisidir.

bunlar harici neoplazmalar var ama plazma konusunda baya kararsızım buzzling,burn problemlerinden dolayı

SD görüntü kalitesi bu ürünlerde çok parlak değil.İş görür sonuçlar elde edilebiliyor.Fakat bu TV'ler HD için üretilmişler ve gerçek güçleri o zaman ortaya çıkıyor.SD'de iyi bir uydu receiver ile izlenebilir seviyede görüntüler elde edilebiliyor.Fakat bu tip TV'ler ile SD'den pek fazla birşey beklememek lazım.

Kaliteli SD yayınlar bu tip TV'ler ile idare eder seviyede izlenebiliyor fakat kelitesi düşük SD yayınlar tam bir işkenceye dönüşüyor.

Son sözüm bu tip TV'ler HD için üretilmişler.SD kalitesi bu tv'lere hakaret oluyor.

Oyun konusunda ise genel olarak LCD teknolojisi bence yetersiz kalıyor.İnsanın gözü bir süre sonra alışsada hep CRT'deki hareketli görüntü performansına özlem duyuyor.Bu tip TV'ler oyun modu sayesinde bir nebze olsun oyunlarda iyileşme sağlasalarda daha kırk fırın ekmek yemeleri gerekiyor.Zaten LCD teknolojisi geçiş teknolojisi asıl numara OLED ve mikroFullLED sistemleri ile olacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: sbirsin18

pc den mkv,blueray gibi filmleri tvye bağlı olarak izlemek ne kadar verimli olur,bu şekilde kullanan varmı

Gayet güzel izleniyor.Özellikle Full HD olan bluray filmler tadından yenmiyor.Hatta TV şahlanıyor desem pek abartmamış olurum herhalde.
  • teşekkürler ama artık bi tv almam gerekecek bu aralar.plazma mı led mi,led ise üsttekilerden hangisi.aslında bana plazma uyuyor gibi ama onuda kullanmak biras meşakkatli.

ayrıca yok tv onu okuttu bunu okutmadı.yok oynatıcı alayım felan hikaye .bağla pc ye izle
  • quote:

Orijinalden alıntı: albani

Kardeş o panel 3 kağıt etmez,keşke kafadan fiyatını yazsaydın bende ona göre cevap yazardım

Ancak ben yukarıda bir uyarı yapmıştım ve ""fiyat cazip ise alınabilir"" diye belirtmiştim,çünkü bu meretlerin
    fiyatlarını aslında biliyorum

Ayrıca Fiyat cazip ise bazı Seriler alınabilir uyarısıda yapmıştım!

Bu panel 2010 Model olup Avrupada 2011 olarak satılıp bugünlere gelindi,fiyat hiç güzel değil!

Sony HX75/85 Serilerine bak
    veya son günlerin sürpriz favorisi olan Phil 5507 de olabilir 2,5 kağıda 46" sını alırsın(+Gözlükle!!)
    40 olanının fiyatını bilmiyorum ama 2 nin biraz altı olabilir!!

Bu paneller 830 dan çok daha iyidir!

Yazık etme parana!! 3 kağıt güzel para çünkü

bende sharp 40 Le830 E cihaz var su anda tam da karsımda.
    bu cihaz daha önce test ettiğim bir cok cihazdan iyi ancak ,
    sanırım bu konu acıldıgında piyasada olmayan LG 40LM 640 dan iyi değil.
    en guzel seyir zevkini LG 40 LM 640 dan aldım.
    sanırım 2300 tl ye aldıgım bu sharp cihazı geri verip 1800 tl ye LG 40 LM 640 alıcam.
    bu baslıkta bi arkadas philips 5507 yi onermiş.. aman haa:))
    arkadaslar test etmediginiz magazalardaki görüntüleri hosunuza giden cihazları kimselere onermeyin..

philips 5507 yi 15 gun sure tanındıgı halde 2 gun icinde iade ettim.
    iade gerekcelerim.
    sd yayında ve hd yayında renkler cokkkk berbat.. nerdeyse butun renkler guneste fazla kalmıs gibi.
    ancak magazadaki bluray goruntulerdeki renkleri iyi. fakat bluray atv star show kanal d yok. :))hatta e2 cnbc e bile yok... :)
    ayrıca cok yavas bi islemcisi var. hem kanal deistirirken hemde menu de dolasırken resmen kum saati cikiyo.
    inanmayan kumandasını istesin satıcıdan bi menu tur yapsın.

sharp 40 LE 830 un kotu yanları sd yayın kötü ama berbat değil. renkler iyi ama zımparalanmamıs yenı kesilmiş demir gibi görüntü talaslı. bunun teknolojik adıonı bilmiyorum. ancak philips te o bulanıklasma mı desem talaslanma mı desem onu kaldıran bi özellik var. buna ragmen philips almayın :) renkler berbat menu gecisleri cok yavas demişstim. LG 40 LM 640 da ise o talaslanma ve bulanıklasma zaten hic yok. :)
    ayrıca LG cok hızlı gerek tv menusu gerekse uydu alıcısı oldukca hızlı.renkler sharp kadar iyi olmasa bile o kadar da kötü değil.

Lg yakın mesafeden altyazıyı rahat okursun ancak sharpta gözlerin once sulanır sonra bozulur.:D
    philips te altyazılı film bile izlemezsın:D aldıgın gun geri gorurursun.

samsung LM 8000 serilerini ise test icin dahi almadım. zira ekranı asırı parlak yaptıkları icin bluray goruntulerde bile bulutlanma ve bulanıklık var.
    ancak en parlak ekran en canlı ekran tabiki samsung da.ancak su anda ilk 3 ume zar zor girer.

ÖZETLE FİYAT PERFORMANS SIRALAMASI YAPACAK OLURSAM

1 NUMARA LG 42 LM 640- PİYASADA 1800 TL ANCAK 2000 TL rahat eder.

2 NUMARA SHARP 40 LE 830 PİYASADA 2800 TL civarı ben 2300 tl ye aldım geri vericem. 1700- 1900 tl arası eder.(RENK KALITESİ+ EXTRA OZELLİKLER kayıt yapma, 3 d acık iken isteyen 3 isteyen 2 de izleyebilme v.s fasa fiso işte)

3 NUMARA SAMSUNG 40 LM 8000 piyasa da 2700-tl 2000 TL EDER. ( 800 hrz olması elle kolla sesle kumanda edilmesi, parlak ekran cekici cerceve)

ancak 1- ve 2 sıralamadaki tv ler piyasa da olmasa ve 2000 tl param olsa ve samsung LM 8000 i de 2000 tl ye bulsam alır mıyım. almam herhalde panasonic in ve LG nin yeni nesil plazmalarına bakarım. philips i tv diye evime sokmam. ancak su kaynatıcısı veya elektrik supurgeleri ve utuleri güzelmiş:DD

kucük odada büyük bi sharp dusunemiyorum sakın oyle bi hata yapmayın.ancak genis bi salonda fazla buyuk olmayan bi sharp in tanıda doyulmaz.
    ancak kucuk bi odada büyük bir LG super olur...:D

sony 850 yi evde test etmedim ancak tekno da 850 ile samsung LM 8000 i yanyana koydum. bluray görüntü de sony ezdi gecti.cok ısrar etmeme ragmen sd yayın acmadılar.fiyatı 3500 lerde oldugu icin pek oralı olmadım.

samsung 6140 veya 6340 alacagıma philips 5507 alınır mı diye sormus birisi. evet alınır. ancak 5507 ye 1800 tl verecegine LG LM 640 a ver. aynı parayı
    hem daha iyi bi sd izlersin hemde tv ile aranda 1 metre varken bile izlersin.

not: sharp quatron daki yeşil hic bi tv de yok. sharp daki beyaz hicbir tv de yok. para sorun deil 7 metre salonum var diyenler sharp 46LE830 u dusunebilirler. salonum 4 metre diyenler boyle bi hata yapmasın 47 LM 640 alabilir.hatta 42 LM 640 dusunebilirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi keyifalem -- 11 Kasım 2012; 5:24:41 >

• 5507 deki panelin S_PVA mı UV2a mı olduğunu nasıl anlıcas
  • albani hocam bir sürü yazını okudum
    bütçem 5000 -6000 arası 55 inç veya 60 inç olabilir tırıvırı özellik istemiyorum senin dedğin gibi bir media player alır seyrederim
    genelde normal sd yayın ama arada birde film filan izlerim oyunla işim olmaz digiturk ve dsmart hd receiver alıcam
    sony ve sharp arasında kaldım gibi ne dersin
    sony hx 920 hiç bir yerde yok gözümle göremedim bi ürlü 850 var bitek onada 5000 tl diyolar 55 içine
    sharpı nereden bakıcam hiç bilmiyorum digicom mu ne gelmiş ama ankarada bnların mağazası nerde internetten baktım bulamadım
    cevaplarsan sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: keyifalem

sony 850 yi evde test etmedim ancak tekno da 850 ile samsung LM 8000 i yanyana koydum. bluray görüntü de sony ezdi gecti.cok ısrar etmeme ragmen sd yayın acmadılar.fiyatı 3500 lerde oldugu icin pek oralı olmadım.

sony HX850 serisi, avrupanın en iyi 3d led tvsi seçildi bu sene. kore malını ezmesinde kimi ezsin ? sd yayınlardada merak etmeyin blurayde olduğu kadar iyi. çünkü upscale ile bizim sd yayınları bozmadan büyüten X-realty işlemcisi var.

http://www.youtube.com/watch?v=iTdSCwhVKic

videonun 1:05 inci dakikasındaki siyah bilardo topundaki farka bakın anlarsınız hangisi daha iyi.

• digicomda sharp satısına basladı.sanırım distribürlügü aldı eskıden oldugu gıbı.sharp ın 52 60 ınc quatron tvlerını ıncelerken gözüme LC52LE830E ve LC52LE831s modelleri çarptı.ıkısınınde ozellıklerınde ben hıc bır fark göremedım yada gozumdenmı kactı bılmıyorum. ikisindede aşagıda yazılılanlardan başka birşey okuyamadım.

52” (132cm) AQUOS 3D QUATTRON TV with LED Backlight Technology, 3D and 200 Scanning Backlight

• LED Backlight • Full HD (1920x1080) • RGBY X-GEN Panel with UV²A Technology • Mega Contrast • 200 Scanning

Backlight • HD Tuner (DVB-T/T2/C) • WiFi • AQUOS NET+ • 8GB Time Shift Function • DLNA Media Player (Foto,Video,

Music) • 4 HDMI Inputs • USB Media Player (Photo, Music and DiVX HD) • CI+ Interface • Eco Features, 2 adet 3D Gözlük

model isimlerinde 830E ve 831S Gibi bir fark olduguna göre bu farkların ne oldugunu bilen bır üstadımız varsa yazabılırmı acaba.şimdiden tesekkur ederım.

• quote:

Orijinalden alıntı: keyifalem

quote:

Orijinalden alıntı: albani

Kardeş o panel 3 kağıt etmez,keşke kafadan fiyatını yazsaydın bende ona göre cevap yazardım

Ancak ben yukarıda bir uyarı yapmıştım ve ""fiyat cazip ise alınabilir"" diye belirtmiştim,çünkü bu meretlerin
    fiyatlarını aslında biliyorum

Ayrıca Fiyat cazip ise bazı Seriler alınabilir uyarısıda yapmıştım!

Bu panel 2010 Model olup Avrupada 2011 olarak satılıp bugünlere gelindi,fiyat hiç güzel değil!

Sony HX75/85 Serilerine bak
    veya son günlerin sürpriz favorisi olan Phil 5507 de olabilir 2,5 kağıda 46" sını alırsın(+Gözlükle!!)
    40 olanının fiyatını bilmiyorum ama 2 nin biraz altı olabilir!!

Bu paneller 830 dan çok daha iyidir!

Yazık etme parana!! 3 kağıt güzel para çünkü

bende sharp 40 Le830 E cihaz var su anda tam da karsımda.
    bu cihaz daha önce test ettiğim bir cok cihazdan iyi ancak ,
    sanırım bu konu acıldıgında piyasada olmayan LG 40LM 640 dan iyi değil.
    en guzel seyir zevkini LG 40 LM 640 dan aldım.
    sanırım 2300 tl ye aldıgım bu sharp cihazı geri verip 1800 tl ye LG 40 LM 640 alıcam.
    bu baslıkta bi arkadas philips 5507 yi onermiş.. aman haa:))
    arkadaslar test etmediginiz magazalardaki görüntüleri hosunuza giden cihazları kimselere onermeyin..

philips 5507 yi 15 gun sure tanındıgı halde 2 gun icinde iade ettim.
    iade gerekcelerim.
    sd yayında ve hd yayında renkler cokkkk berbat.. nerdeyse butun renkler guneste fazla kalmıs gibi.
    ancak magazadaki bluray goruntulerdeki renkleri iyi. fakat bluray atv star show kanal d yok. :))hatta e2 cnbc e bile yok... :)
    ayrıca cok yavas bi islemcisi var. hem kanal deistirirken hemde menu de dolasırken resmen kum saati cikiyo.
    inanmayan kumandasını istesin satıcıdan bi menu tur yapsın.

sharp 40 LE 830 un kotu yanları sd yayın kötü ama berbat değil. renkler iyi ama zımparalanmamıs yenı kesilmiş demir gibi görüntü talaslı. bunun teknolojik adıonı bilmiyorum. ancak philips te o bulanıklasma mı desem talaslanma mı desem onu kaldıran bi özellik var. buna ragmen philips almayın :) renkler berbat menu gecisleri cok yavas demişstim. LG 40 LM 640 da ise o talaslanma ve bulanıklasma zaten hic yok. :)
    ayrıca LG cok hızlı gerek tv menusu gerekse uydu alıcısı oldukca hızlı.renkler sharp kadar iyi olmasa bile o kadar da kötü değil.

Lg yakın mesafeden altyazıyı rahat okursun ancak sharpta gözlerin once sulanır sonra bozulur.:D
    philips te altyazılı film bile izlemezsın:D aldıgın gun geri gorurursun.

samsung LM 8000 serilerini ise test icin dahi almadım. zira ekranı asırı parlak yaptıkları icin bluray goruntulerde bile bulutlanma ve bulanıklık var.
    ancak en parlak ekran en canlı ekran tabiki samsung da.ancak su anda ilk 3 ume zar zor girer.

ÖZETLE FİYAT PERFORMANS SIRALAMASI YAPACAK OLURSAM

1 NUMARA LG 42 LM 640- PİYASADA 1800 TL ANCAK 2000 TL rahat eder.

2 NUMARA SHARP 40 LE 830 PİYASADA 2800 TL civarı ben 2300 tl ye aldım geri vericem. 1700- 1900 tl arası eder.(RENK KALITESİ+ EXTRA OZELLİKLER kayıt yapma, 3 d acık iken isteyen 3 isteyen 2 de izleyebilme v.s fasa fiso işte)

3 NUMARA SAMSUNG 40 LM 8000 piyasa da 2700-tl 2000 TL EDER. ( 800 hrz olması elle kolla sesle kumanda edilmesi, parlak ekran cekici cerceve)

ancak 1- ve 2 sıralamadaki tv ler piyasa da olmasa ve 2000 tl param olsa ve samsung LM 8000 i de 2000 tl ye bulsam alır mıyım. almam herhalde panasonic in ve LG nin yeni nesil plazmalarına bakarım. philips i tv diye evime sokmam. ancak su kaynatıcısı veya elektrik supurgeleri ve utuleri güzelmiş:DD

kucük odada büyük bi sharp dusunemiyorum sakın oyle bi hata yapmayın.ancak genis bi salonda fazla buyuk olmayan bi sharp in tanıda doyulmaz.
    ancak kucuk bi odada büyük bir LG super olur...:D

samsung 6140 veya 6340 alacagıma philips 5507 alınır mı diye sormus birisi. evet alınır. ancak 5507 ye 1800 tl verecegine LG LM 640 a ver. aynı parayı
    hem daha iyi bi sd izlersin hemde tv ile aranda 1 metre varken bile izlersin.

not: sharp quatron daki yeşil hic bi tv de yok. sharp daki beyaz hicbir tv de yok. para sorun deil 7 metre salonum var diyenler sharp 46LE830 u dusunebilirler. salonum 4 metre diyenler boyle bi hata yapmasın 47 LM 640 alabilir.hatta 42 LM 640 dusunebilirler.

Sharp başlığında LG reklamı yapmışsın ama yazdıkların tutarlı değil, LG nin sd yayınları iy diye yazmışsın birde bunu Sony hx 850 ile samsungu mukayese edip 850 yi ezdi geçti gibi tabirler kullanmışsın. Kardeşim gülünç olma bahsetiğin her iki markanında ne mal olduğunu her kes biliyor.Formda bir sürü insan bunların sorunlarıyla ve servis kepazelikleriyle uğraşıyor Milletin başını yakma.

• sony 850 ile samsung un herhangi bi cihazını mukayese etmedim ki hakkında yorum yazayım. ben kendi inceledigim urunlere yorum yazdım. sony 850 ncelemedim samsungdan daha iyi olacagını tahmin ediyorum. ama incelemeden bişey demem. netten duyma haber youtube videossu v.s lerle kendi görüşümü dillendirmem. beni oyle yapanlarla bir tutmayın. benkendi inceledigim tv lere yorum yaptım. kendi gorduklerimi ilk 3 diye listeledim. fiyat performans listesi (yani fiyata göre liste biraz üst seviyede dusunmek gerek.fiyat performans listesinin en iy ürün listesinden farkı vardır. :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi keyfialem -- 29 Kasım 2012; 20:43:50 >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.