Şimdi Ara

SFF / MINI ITX Severler Kulübü (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.750
Cevap
138
Favori
187.544
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
78. Sırada  bugün en iyi #78
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dost..:)

corsair 380t kasa kullanıyorum max 150mm yüksekliğe kadar hava soğutma destekliyor 150mm ve altı hava soğutucu tavsiye edermisiniz 3900x işlemcide kullanacağım
    kaliteli ve son derece sessiz bir soğutucu istiyosanız Noctua NH-U9S öneririm. ilk itx sistemimde kullanmıştım 140mm kasa yüksekliği istiyor, son derece memnun kaldığım ender soğutuculardan biri.

detaylı fotolara o sistemimin kurulum konusundan bakabilirsiniz. https://forum.donanimhaber.com/i7-6700k-mini-itx-seruveni-guc-kaynagi-degisti--111527923#111554354

• quote:

Orijinalden alıntı: orhanyor

kaliteli ve son derece sessiz bir soğutucu istiyosanız Noctua NH-U9S öneririm. ilk itx sistemimde kullanmıştım 140mm kasa yüksekliği istiyor, son derece memnun kaldığım ender soğutuculardan biri.

detaylı fotolara o sistemimin kurulum konusundan bakabilirsiniz. https://forum.donanimhaber.com/i7-6700k-mini-itx-seruveni-guc-kaynagi-degisti--111527923#111554354

Alıntıları Göster
    teşekkür ederim peki ryzen 9 işlemciyi sessiz ve performanslı soğutabilir mi sizce

• dost..:) kullanıcısına yanıt
    sistemde kullandığım işlemci 95W idi. oc yapmadan testlerde sessiz bir şekilde 55-60C arasında tutabiliyordu bu boyutuna göre gayet uygun bir sıcaklıktı. ryzen 9 da 105 watt olarak gözüküyor düzgün soğutmaması için bence bir sebep yok ama oc yapacaksanız yorum yapamam o konuda hiç tecrübem olmadığı gibi karşıyımda.
    ben alırken düşündüğüm diğer modelde şuydu oda yine 142 mm yükseklik fakat paralel yattığı için 140mm lik fan ile geliyor.https://noctua.at/en/products/cpu-cooler-retail/nh-c14s/specification

iki modelde tek fan ile geliyor ama yetmediği durumlarda 2.fan ekstradan satın alınıp eklenebilir ben hiç gerek duymamıştım malum o sıcaklık değerleri gayet iyiydi.

• quote:

Orijinalden alıntı: orhanyor

sistemde kullandığım işlemci 95W idi. oc yapmadan testlerde sessiz bir şekilde 55-60C arasında tutabiliyordu bu boyutuna göre gayet uygun bir sıcaklıktı. ryzen 9 da 105 watt olarak gözüküyor düzgün soğutmaması için bence bir sebep yok ama oc yapacaksanız yorum yapamam o konuda hiç tecrübem olmadığı gibi karşıyımda.
    ben alırken düşündüğüm diğer modelde şuydu oda yine 142 mm yükseklik fakat paralel yattığı için 140mm lik fan ile geliyor.https://noctua.at/en/products/cpu-cooler-retail/nh-c14s/specification

iki modelde tek fan ile geliyor ama yetmediği durumlarda 2.fan ekstradan satın alınıp eklenebilir ben hiç gerek duymamıştım malum o sıcaklık değerleri gayet iyiydi.
    teşekkür ederim be quiet kasanın hava akışına daha uygun duruyor sirkülasyon açısından aynı markanın aynı model fanından 2. bir fan daha takılabiliyor mu peki ben türkiyede satan bir yer bulamadım nereden almamı tavsiye edersiniz

• orhanyor kullanıcısına yanıt
    birde şunu merak ettim bu soğutucu böyle yan mı duracak kasanın egzoz çıkışına verilemiyor mu hava akışı ? bu arada anakartım msi b450i m-itx gaming plus kasam corsair 380tSFF / MINI ITX Severler KulübüSFF / MINI ITX Severler Kulübü

• quote:

Orijinalden alıntı: dost..:)

teşekkür ederim be quiet kasanın hava akışına daha uygun duruyor sirkülasyon açısından aynı markanın aynı model fanından 2. bir fan daha takılabiliyor mu peki ben türkiyede satan bir yer bulamadım nereden almamı tavsiye edersiniz

Alıntıları Göster
    2.fan bu bahs ettiğim iki soğutucuyada takılabiliyor zaten kullanım kılavuzlarında da bahsi geçiyor. ben U9S i inventustan almıştım ama 4 sene olmuş hala satılıyormudur bilemiyorum. onun hariciden kaynak olarak amazon ebay vs gibi yerlerden alabilirsiniz. intel chipsetlerde istediğiniz 4 yönde takıyosunuz ama AMD için bilmiyorum onu soruşturmanız gerek adaptörüne bağlı.

• Yılbaşından önce inventus ile görşmüştüm. Yılbaşından sonra noctua stokları yenilenecek demişlerdi. Bilginiz olsun
  • 8506furkan kullanıcısına yanıt
    Noctua şuan çok pahallı be quiet daha mantıklı gibi şuan fiyat/performans olarak ne dersiniz
  • Sayın sff severler rvz02b kasamı küp kasaya geçtiğim için satıyorum ilgilenenler ulaşabilir. Taşıma kulbu da var.

Edit: ilan linkihttps://forum.donanimhaber.com/satilik-silverstone-rvz02b-itx-konsol-kasa-ekstrali--141673691#141673691

Fotoğrafları da ekleyeceğim ileriki zamanlarda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LiveForSpeed -- 20 Ocak 2020; 20:40:15 >
  • LiveForSpeed kullanıcısına yanıt
    Hayırlısı olsun inşallah satılır. İlan açtıysanız link verin yada foto varsa satıma yardımcı olur

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • enermax sfx kullanan var mı arkadaşlar nasıldır? corsair ucuzlamadı ki alalım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende silverstone sg13b kasaya sistem topluyorum sadece ekran kartı kaldı. Sırf ATX PSU destekliyor diye o kasayı tercih ettim.
  • Benim Mini İtx Sistem Bu Şekilde.

Kasa: SilverStone Sugo SG13B / Mini ITX Performans Kasası
    İşlemci: AMD Ryzen 5 1600 AM4 12nm
    İşlemci Soğutucu: Cooler MAster MasterLiquid Pro 120 - Çift Fanlı
    Anakart: MSI B450I Gaming Plus AC 3466mhz(OC) M.2 Wi-Fi AM4 Mini-ITX
    Ram: Crucial 16GB(2x8) Ballistix Kırmızı 3000mhz CL15
    Psu: Fsp Hydro G 750w 80+ Gold Full Modüler
    Ekran Kartı: Sapphire Radeon RX5500XT Pulse 8gb
    Ssd: Xpg sx8200 pro 256gb
    Hdd: Wd Blue 7200rpm 1 Tb
  • quote:

Orijinalden alıntı: 8506furkan

Benim Mini İtx Sistem Bu Şekilde.

Kasa: SilverStone Sugo SG13B / Mini ITX Performans Kasası
    İşlemci: AMD Ryzen 5 1600 AM4 12nm
    İşlemci Soğutucu: Cooler MAster MasterLiquid Pro 120 - Çift Fanlı
    Anakart: MSI B450I Gaming Plus AC 3466mhz(OC) M.2 Wi-Fi AM4 Mini-ITX
    Ram: Crucial 16GB(2x8) Ballistix Kırmızı 3000mhz CL15
    Psu: Fsp Hydro G 750w 80+ Gold Full Modüler
    Ekran Kartı: Sapphire Radeon RX5500XT Pulse 8gb
    Ssd: Xpg sx8200 pro 256gb
    Hdd: Wd Blue 7200rpm 1 Tb
    benim sistemin de hemen hemen aynisi. sg13, r5 1600 12nm, ayni ram kiti. full atx psu ile de kullandim 1 2 gun kadar ama dayanamayip forumdan sfx psu aldim.yazın ne kadar havasız kalır bilemedim. kablo karmaşı da rahatsız etti biraz yan tarafa bir 15mm fan tam sığıyor tavsiye ederim hava sirkülasyonu için.

SFF / MINI ITX Severler Kulübü

• Hocam tam boy atx psu yakinca yan tarafa slim fan takilabiliyormu. Fanin markasida silverstone galiba.

• 8506furkan kullanıcısına yanıt
    sanırım 90mm slim girebilir. tam emin değilim. anakarta da bağlı tabi. evet Silverstone fw121 uygun fiyatlı bir onu bulabildim internette.
  • Merhaba ben de aranıza yeni katıldım.

Kasa: Geeek a50
    Anakart: Gigabyte B450 I Aorus Pro Wifi
    Ekran Kartı: Gigabyte RTX 2080 Super Windforce
    Cpu: AMD Ryzen 5 3600
    Ram: Corsair 16 GB 3000 Mhz DDR4
    PSU: Corsair SF600
    Cpu Soğutucu: Alpenföhn Black Ridge 1x120mm 1x92mm Fan
    SSD: 2 TB Samsung QVO 860
    M.2: Adata XPG SX6000 Pro 256 GB

Sistem özelliklerinden anlaşılacağı üzere oyun amaçlı topladım. Kasa dan case replikası. Sadece dan case, bu kasadan biraz daha hafif. Klavye mouse ve kasa bir sırt çantasına rahatlıkla sığıyor. Yalnız kasanın kurulumu, kurulum kılavuzunun çok kötü olmasından ötürü 5 saat sürdü. Sistem şu an 4.2 ghz de sabit olarak çalışıyor. Oyundayken cpu ve ekran kartı 70-75 derecelerde genelde. Boştayken de 40 derecelerde. Kasanın üst kısmında 2 tane egzoz fanı alt kısmında da bir tane intake fanı mevcut. Ancak intake fanı kablolardan ötürü çok verimli çalışmıyor. Onu da kabloları değiştirerek umarım çözeceğim. Kasanın yan kapaklarını şu an da kullanmıyorum çünkü takılıyken hem cpu soğutucuyla hem de ekran kartıyla kapaklar arasındaki boşluk neredeyse 1 cm. Belki de daha az. Bundan ötürüde kapaklardaki boşluklar içeri yeteri kadar hava akışı sağlayamıyor. Bundan dolayı kapaklara da bir ayar çekilmesi lazım.
    Genel anlamda sistemden çok memnunum. Sorusu, tavsiyesi olan varsa da cevaplamaktan memnuniyet duyarım.

SFF / MINI ITX Severler Kulübü
    SFF / MINI ITX Severler KulübüSFF / MINI ITX Severler KulübüSFF / MINI ITX Severler Kulübü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CarpeDieM-TR- -- 31 Ocak 2020; 6:22:33 >

• CarpeDieM-TR- kullanıcısına yanıt
    Tamda dan case e ne kadar benziyor diye düşündüm ama olsun adamlar aynısını yapmış helal:) benim ilk almak istediğim kasalardan biriydi ama malum fiyatı biraz fazla. Güle güle kullanın kasa çok güzel

• Şu kasa çok hoşuma gidiyor ama çok çok pahalı

https://yuel-beast-designs.myshopify.com/products/motif-monument
  • Mad_Wolf kullanıcısına yanıt
    Biraz el becerisiyle yapılabilecek bir kasaya gerçekten 250 dolar istemek. Büyük cesaret doğrusu...

Siz yapamasanız dahi herhangi bir demirciye gidin 2 saatte hazırlar verir.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.