Şimdi Ara

SFF / MINI ITX Severler Kulübü (129. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.747
Cevap
138
Favori
187.471
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 127128129130131
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kasayı anca yeni işlemci alırsam ve sfx psu ve aio soğutucu da alırsam değiştiririm. Bunların da değişmesi için 5 yıl var en az. Zira önce Nvidia 6000 serisi ya da AMD karşılığına geçip öyle de 4/5 sene kullanmayı düşünüyorum işlemciye sıra gelene kadar.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• SuperMert kullanıcısına yanıt
    Atx güç kaynağı desteği sağlarken, psu montaj yerinin arka tarafta olması büyük artı olmuş Cooler Master nr200/P'ye göre. Atx güç kaynağı yüzünden az terlemedim günlerce. Atx psu kablolarından ötürü temperli cami takamadim, P modeline boşuna fazla para vermiş oldum, mesh panel ile kullanıyorum.

• R.I.P John Meadows kullanıcısına yanıt
    Psu ısıyı radyatöre veriyor neresi iyi konumunun

• action9mm A kullanıcısına yanıt
    Hava soğutma da takılabilir sonuçta. Nr200pde Scythe Fuma 2 kullanıyorum ben 5900X ile.

• https://www.youtube.com/watch?v=jVcCuvLMb48&feature=youtu.be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi R.I.P John Meadows -- 6 Ekim 2021; 6:30:40 >
    Onun onkadar eskilyecegini sanmıyorum.
    Özellikle sıvı soğutma çok başarılı olmuş...
    https://www.google.com/sorry/index?continue=https://www.youtube.com/watch%3Fv%3DGmYDnHAqhvk%26feature%3Dyoutu.be&q=EgQuLZpEGP-P9ooGIhClWJEIyi9C226NftvirrdhMgFy

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SuperMert -- 6 Ekim 2021; 14:26:54 >
  • R.I.P John Meadows kullanıcısına yanıt
    Bunun yerine 011d Mini yi tercih ederim açıkçası....

https://www.youtube.com/watch?v=WNvDCefGuvU&feature=youtu.be
    13:10 aynı terane razorun mini itx kasasında da mevcut. Adam 18 derece klimalı odada 89 derece işlemci sıcaklığı görüyo. Psudan atılan ısının üste takılan radyatörü nasıl etkilediğini görebilirsin. Herşey şekil değil. Birazda mantık.

• MALİ MÜŞAVİR kullanıcısına yanıt

Hocam mesajınızın altına yazdım ama görmediniz sanırım. Benim de çok hoşuma gitti. Ben de almak istiyorum ama çekim kalitesinden ödün verir miyiz, bilginiz var mı ?

Evet aio kullanımında sorun yaratabilir...Hiç dikkatimi cekmemisti.120mm aio veya NOCTUA kullanılabilir CPU tarafında...

Dediğim gibi ama ozel sıvı soğutmada Başarılı görünüyor.

Fakat razer da hava çıkış yönü farklı sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SuperMert -- 6 Ekim 2021; 19:11:49 >
    https://www.youtube.com/watch?v=GmYDnHAqhvk&feature=youtu.be
    Bundan bahsediyorsan razerdaki gibi radyatör sadece işlemci soğutmuyor. Bide gpunun ısısını ekle ve sıcaklığı sen düşün.

Bence düşündüğünüz kadar kötü olduğunu düşünmüyorum. Ben 240+360 kullandım daha önce sistemlerinde. Fakat bence tek 360 yetiyor. Çift radyatör sadece fan devri düşürmeye yarıyor.
    Ama ekwb ye baksan tek 240 ta yeter diyor.

Yani sff için hem şık hemde normal seviyede soğutma sağlayacaktır diye düşünüyorum...

• Bu sistemin sıcaklıkları paylaşılmış...

SFF / MINI ITX Severler Kulübü

Sıvı soğutma ile hava soğutmalı ekran kartım ve işlemcimden Max. 6/7 derece serin çalışıyor, gereksiz geldi.

All stock yazmış. Hava soğutma olduğu için değerler böyle. Takaymışya 240lık sıvı soğutmayla gösterseymiş 90 derece işlemci sıcaklığını.

Hava soğutma değil komple sıvı soğutma ile değerler bu şekilde. Stock dediği overclock yok anlamında o.

Saçma değilmi kasanın birinde oda sıcaklığı 18 derecede 89 dereceyi görecek diğer kasada 22 derece oda sıcaklığında 70-71lerde gezecek.

Bununla hangisini karşılaştırıyorsunuz?

• VgrooveR kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam yeni gördüm. Ben kablo kirliğinden kurtulmak için düşündüm. 5db diyor sanırım bir sıkıntı olmaz. Bende ilk defa deneyeceğim. Kullanan arkadaşlar cevap verirse daha iyi olur.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 127128129130131
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.