Şimdi Ara

SFF / MINI ITX Severler Kulübü (127. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.748
Cevap
138
Favori
187.311
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 125126127128129
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: R.I.P John Meadows

Sonuç 5 saati aşkın otobüs yolculuğu ile başarılı. Görselde görünen çanta içine Cooler Master Nr200p sff kasa tam sığıyor. Balonlu naylon hayat kurtarır. Ekran kartının altını, üstünü kasanın her boşluğunu doldurdum. Monitörü de balonlu naylon ve tül ile sardım kat kat bantladim.

gözün gibi bakman normal hocam iyi iş çıkarmışsın.

• quote:

Sonuç 5 saati aşkın otobüs yolculuğu ile başarılı. Görselde görünen çanta içine Cooler Master Nr200p sff kasa tam sığıyor. Balonlu naylon hayat kurtarır. Ekran kartının altını, üstünü kasanın her boşluğunu doldurdum. Monitörü de balonlu naylon ve tül ile sardım kat kat bantladim.

Sorunsuz yolculuk yapmanıza sevindim, gözünüz aydın hocam

• VgrooveR kullanıcısına yanıt
    Xit

Kasanın içini ve monitörün dışını, nasıl paketledigimi fotoğraflamak istedim gerçi de ilk kurulumdan heyecanlı bir süreç neredeyse :D O yüzden fotoğraf çekemedim. Sistemde harddisk ve sıvı soğutma yok. İkisinden biri bozulabilirdi belki olsaydı. Ön kapak rahat kapansın diye ön tarafa ve anakartin arkasının ve psunun gözüktüğü arka taraf hariç her yeri elimden geldiğince sıkı şekilde balonlu naylon ile doldurdum. Çantanın taban kısmına ve kasadan kalan yan taraflarına da tül ve balonlu naylon koydum. Monitörü de aynı şekil sarınca ve ortaya gelecek şekilde koyunca bavulda da bir şey olmuyormuş.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Xit

Kasanın içini ve monitörün dışını, nasıl paketledigimi fotoğraflamak istedim gerçi de ilk kurulumdan heyecanlı bir süreç neredeyse :D O yüzden fotoğraf çekemedim. Sistemde harddisk ve sıvı soğutma yok. İkisinden biri bozulabilirdi belki olsaydı. Ön kapak rahat kapansın diye ön tarafa ve anakartin arkasının ve psunun gözüktüğü arka taraf hariç her yeri elimden geldiğince sıkı şekilde balonlu naylon ile doldurdum. Çantanın taban kısmına ve kasadan kalan yan taraflarına da tül ve balonlu naylon koydum. Monitörü de aynı şekil sarınca ve ortaya gelecek şekilde koyunca bavulda da bir şey olmuyormuş.

üniversite yıllarım aklıma geldi. Ozaman mini itx sevdası pek yoktu. Gerçi ozaman mini itx sistem bile yoktu. Hatırlıyorumda atx kasayı direk korumasızca bavulun içine koyardım. Sonra uçak görevlileri de bavulumu savurmasın diye dua ederdim. Şimdiki gençler şanslı.

• Xit kullanıcısına yanıt
    Dolar yüksek olmasa Ryzen 5700u ultrabook alırdım ilaveten belki. En baştan masaüstü 3080, 30 binlik 3080li laptoptan yüzde 20/30 performanslı diye bilince tribe girip sff sistem toplayıp, pcyi de taşımak istiyorsun :D

• yok mu meshlicious alan yaa? foto paylaşsa da gözümüz gönlümüz açılsa...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • küp kasa kesinlikle itx sfx sayılmamalı kocaman ve çok hantal..

itx sistem bende toplamıştım ufak bir kasada cidden keyifli oluyor da tr de ufak kasa seçeğeni az

• quote:

Orijinalden alıntı: teknoCat

küp kasa kesinlikle itx sfx sayılmamalı kocaman ve çok hantal..

itx sistem bende toplamıştım ufak bir kasada cidden keyifli oluyor da tr de ufak kasa seçeğeni az

küp kasadan kastınız lazer3d lz7 buna bi örnek mi?

• teknoCat kullanıcısına yanıt
    Ekran kartları boyutları sürpriz şekilde küçülmedigi sürece, 200/250w gibi günümüz için az güç geçen diyebileceğimiz kartlar için bile Nr200p hacminde modellerin aşağısı kurtarmıyor artık.

• Omara kullanıcısına yanıt
    Uk da hala stok yok olsa alıp deneyecem. Japonya amazon da var ama kargoyu iyi kitliyor.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • MALİ MÜŞAVİR kullanıcısına yanıt

hocam uk benim siparişi "bu ürünü tedarik edemedik, üretici artık üretmiyormuş" diyerek iptal etti :(

• quote:

Ekran kartları boyutları sürpriz şekilde küçülmedigi sürece, 200/250w gibi günümüz için az güç geçen diyebileceğimiz kartlar için bile Nr200p hacminde modellerin aşağısı kurtarmıyor artık.

Optimum tech kanalı çok güzel sistemler topluyor.

Şu küp kasaları almak cidden akıl karı değil bence itx dediğin uçak kabin bavuluna sığabilmeli

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xit

küp kasadan kastınız lazer3d lz7 buna bi örnek mi?

Alıntıları Göster

Değil hocam. Küpden kastım devasa olanlar :) 1. Mesajda bolca var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • teknoCat kullanıcısına yanıt
    Bu çantaya nr200p kasam sığıyor. Sayılır mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: teknoCat

Değil hocam. Küpden kastım devasa olanlar :) 1. Mesajda bolca var

Alıntıları Göster

aynı görüşteyiz hocam...SFF / MINI ITX Severler Kulübü 

• Her seviyede bütçe için sff pc artık laptopun yerini almıştır bence. Senede sadece birkaç kere uzun yol taşıması yapan kişiler için laptop gereksiz artık. 30.000 TL'ye 3080 laptop yerine kasa ve içindeki bileşenler (RTX 3080, 32 gb ram, 1 TB ssd, Ryzen 5900X) + monitor, klavye, mouse, mousepad alınabilir. Artan parayla iki monitor daha alırsın. Lâkin ben sistemi Aralık'ta tamamladım. Güncel ekran kartı fiyatlarından bahsetmiyorum.

Not: Arka plandaki kişi rahmetli Johnny Cash.

SFF / MINI ITX Severler Kulübü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi R.I.P John Meadows -- 25 Eylül 2021; 19:51:32 >

• Şu kasalardan en çok 380T ile 780T'yi beğeniyorum. 780T zaten kullanıyorum ama 380T bulamadım. Corsair Graphite serisi kasalar gerçekten iyiydi.

• ContEmpor4ry kullanıcısına yanıt

bunu genel bilgi olarak yazıyorum, o wifi kartlar çok rahat değişebiliyor. elimde wifi 6 intel x200 kart vardı. direk söküp yerine taktım şuan wifi çok iyi çalışıyor ve bt 5.1 var.

• MetalWave kullanıcısına yanıt

bu geçici çözümü 1.2 cm genişliğinde 8cm lik fan bularak çözdüm. fanıda 10 yıllık logitech laptop soğutucusu içinden çıkardım, aercool marka ince ve etkili bir fan. bu kasadan varsa kasanın yan deliklerinin olduğu yere kesinlikle fan koyun, çok farkediyor. bf1 ultra ayarlarda 65 dereceyi geçmedi 60 - 65 derece arası çalıştı.

10400f, asrock z490m itx/ac anakart, ayrıca kasanın içini dolduran normal büyüklükte bir psu takılı.

• MetalWave kullanıcısına yanıt
    Benim Rog Strix b550-i kutudan çıkan wifi anteniyle 2,4 GHz wi-fiyi görüyor, 5 ghzi görmüyor normal mi? Wifi çipi wi-fi 6'yi destekliyor.

• 
Sayfa: önceki 125126127128129
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.