Şimdi Ara

SFF / MINI ITX Severler Kulübü (114. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: RealZodyCotton Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 3 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
5.751
Cevap
138
Favori
187.603
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 112113114115116
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Valla açıkçası dikey duran kasaları pek sevemedim ben.

Şu kasa çok hoşuma gidiyor, bir çılgınlık yapabilirim kasalardan birisi satılırsa şayet.

• ekaano kullanıcısına yanıt
    https://www.youtube.com/watch?v=DeBxEb_kcxE&feature=youtu.be

bi daha düşünün hocam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Omara kullanıcısına yanıt
    Sıvı ya geçtin olmadı ama :)
    benim sonraki durağım Lian Li olacaktır.
    011 mini...

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Omara kullanıcısına yanıt

SFF / MINI ITX Severler Kulübü  hocam vallahi beni cezbetmiyor, zaten o kadar soğutma ihtiyacı olan bir donanımım da yok, bu ekran kartı fiyatlarıyla da zor zaten SFF / MINI ITX Severler Kulübü 

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekaano

Valla açıkçası dikey duran kasaları pek sevemedim ben.

Şu kasa çok hoşuma gidiyor, bir çılgınlık yapabilirim kasalardan birisi satılırsa şayet.

Bunun kırmızı beyaz küçük versiyonu çok hoş duruyor gerçekten ama sendeki ghost s1’ın üzerine çok bir şey eklemez :d

• quote:

Orijinalden alıntı: ekaano

hocam vallahi beni cezbetmiyor, zaten o kadar soğutma ihtiyacı olan bir donanımım da yok, bu ekran kartı fiyatlarıyla da zor zaten  

bende katılıyorum. Orta, orta üst arası segment için soğutucu çok önem arzetmiyor. SGPC K55 Siparişim geçen haftalarda geldi. Hem bu faktör kasalar için en küçüğü hem hesaplı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xit -- 30 Haziran 2021; 14:15:1 >
  • matx istiyorum ve sandwich şart değil diyenler için alternatif yeni bir kasa çıkarıyor aklla düşünenlere tahminim 1000 liraya falan tr ye gelmiş olur.

https://item.taobao.com/item.htm?spm=a312a.7700824.w4004-23403778573.29.24931bfaLtDQ8Q&id=648332284872

a4v2 siparişi verdim kargo aşamasında elime ulaştığında daha net olarak fiyat tahmini yapabilirim, sandwich hayranıyım ama kasa güzel olmuş bence özellikle aklla kasaların en öne çıkan tarafları fiyatlarının kargo masraflarına rağmen uygun olması, tüm ekran kartlarını desteklemesi ayrıca atx psu bile desteklemesi kabaca ömürlük kasalar yani. Kalite olarak pro modeller harici orta tabii ki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 4Vagrant -- 2 Temmuz 2021; 19:43:19 >

• LİSTEYE YAPTIĞIM KASAYIDA EKLEYİN.

SFF / MINI ITX Severler Kulübü

Muadilleri Razer mini ITX ve Cooler Master NR200p.

Ebatlar 22, 5x35x30 (e X b X y).

Anakart desteği: Mini ITX / mini dtx.

Ekran kartı desteği: 3 Slot / Önde standart fan ile 30, 5cm / Önde Slim fan ile 31, 5cm / Slim fanlar kapak arkası takılırsa 33cm.

Radyatör desteği: Üst 240mm (PSU genişliğinden sonra(64mm) başladığı için RAM çakma sorunsuz) / arka 120mm.

PSU desteği: SFX.

Depolama desteği: 2xSata SSD(veya laptop HDD).

Fan desteği: Ön 2x120mm / Üst 2x120mm / Arka 1x120mm.

I/O: 2xUSB3.1 Type-A / 1xUSB3.1 Type-C / 1xHD Audio ses girişi / 1X Mic girişi.

Filtre desteği: Alt, Üst ve Ön mesh magnet / PSU hava alma bölümü mesh.

Muadillere göre artıları;

1. Dünyada hiçbir ITX kasada olmayan donanımda RGB'den feragat etmeden sistem görseli sağlaması.

2. Önde çift fan hava girişi ile Max serinlik sağlaması. (NR200p de yok / Razer mini ITX'te tek).

3. 2cm kablo saklama kanalı.

Muadillerin ekstra eksileri;

Razer Mini ITX,

1. Anakart arka paneli hatalı açılmıştır. Anakart montajından sonra sıvı soğutma takılmasına uygun değildir ve anakart arka M.2 SSD yuvasına pasif soğutma takılmasını da engeller.

2. PSU yatık takıldığı için ısıyı kasa içine verir.

3. PSU yatık takıldığı ve USB devre bölümü yüzünden sadece ön alta tek fan takılabilir.

4. PSU yatık olduğundan üste takılan radyatör fanının birinin hava akışını olumsuz yönde etkiler.

5. PSU güç kablo bağlantısı kasa önüne denk geldiğinde kablo olumsuz derece bükülerek montelendiğinden uygun değil.

6. Beyaz seçeneği yok.

Cooler Master NR200p,

1. Önden soğuk hava girişi için fan desteği yok.

2. Arkadan sıcak hava tahliyesi için fan desteği yok.

3. Sadece alta sıvı soğutma desteği var ve onun içinde ekran kartı dik takılmak zorunda.

4. Kablo saklama kanalı yok.

Kendi tasarımımdır. 2 adet yaptım. 0,60 ve 0,80 Dkp sac, lazer kesim, abkant büküm, fırın boya ile üretilmişlerdir. M3 ve M3 somun perçin ile birleştirmesi yapıldı. M3 ve 6-#32 delikleri el kılavuzu ile açtım. Kapaklar pleski lazer kesim. Civatalar, somunlar, mesh filitreler, USB devresi AliExpress'ten temin edildi. 1 adedini satmaya karar verdim. İlgilenen varsa izmir içi elden teslim edebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi action9mm -- 2 Temmuz 2021; 20:8:34 >

• action9mm A kullanıcısına yanıt

Ellerinize sağlık hocam güzel duruyor, eni 15 16 olabilirmiş sanki? Eni biraz küçülse yanlara mesh yapsanız yok satabilir:) Bir de abkant bükümün alternatifi var mı ben de yakın zamanda çizimini yaptığım bir taslağı bükmem lazım ama ben 5 6 yeri falan bükücem sadece, elle bükmeye çalışsam çok sorun olur mu? 1-2mm alüminyum düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 4Vagrant -- 2 Temmuz 2021; 21:21:49 >
    Atx psu için braketle de olsa desteklenirse rakipsiz olmuş.

• Böyle bir ebada atx psu olmaz

• 4Vagrant kullanıcısına yanıt

Genişlik 15-16 olamaz çünkü ekran kartı genişliği 14cm ye varıyor + anakart ve yükseltmeleriyle 1cmye varıyor ettimi 15cm + 2cm kablo saklama kanalı var ettimi 17cm. Yanların mesh olmasına gerek yok zaten alt üst ön mesh arka adam gibi açık

Nr200p ile hemen hemen aynı boyutta gibi duruyor diye dedim. Nr200p'yi atx psu ile kullanıyorum.

Hocam kasanız 23.5 litre, nr200p 18.25 litre ve atx oluyor yani bu boyuta atx olur aslında. Yine aynı şekilde nr200p eni 185mm, Haklısınız 15 16 olmaz öylesine söylenmiş sayılardı zaten 17 18 cm falan olsa daha iyi olurdu diye revize edeyim yorumumu* Çünkü bana oransal olarak çok geniş geldi takıntılıyım bu oran konularında yoksa hala iyi duruyor, bir de bu haliyle +20 lt olduğu için mff kasa olmuş. Belki de ön panelde tek fan delikleri olsaydı göze batmayabilirdi asimetrik tasarımdan dolayı da bana çok geniş gelmiş olabilir. Fakat sanırım sizin için kullanışlılık ve uyumluluk ön planda ki bu açıdan bakarsak 10/10 gibi sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 4Vagrant -- 2 Temmuz 2021; 22:28:31 >
    Net söyleyeyim bence dünyanın en iyi itx kasası. Çünkü daha ufağını yaptım diyen izmir/urfa/adana sıcağında donanımı klimasız ortamda yakarsın. Kasa dediğin belirttiğim sıcak illerde klimasız ortamda donanıma ısıdan zarar vermeyip işlemciyi thermal throadinge sokmamalı. Nr200p ye gelince. 3d printer ile atx psu için aparat basıp öne atx psu takıp kablo karmaşası iç hacimden yiyip ısıyı ve ağırlığı arttırıp rgb öldürmekten başka bişey değil. Anlatımda da belirttiğim gibi dünyada benim yaptığım kasa gibi itx formatında donanıma tam rgb desteği veren kasa yok.

Yaptığım kasa kendi kasamdan 4cm dar

Bükme işlemini ne kadara yaptırdınız? Veya kendiniz yaptıysanız makineyleyse hangi makine.
    Bu arada kasa çok güzel görünüyor

• saasc S kullanıcısına yanıt
    2 kasa kesim 680 büküm 50TL. Boyama 200tl.

• quote:

Orijinalden alıntı: action9mm

Tek kelime ile helal olsun.Tebrik ederim.Ortada bir emek,hesaplama var.Gule gule kullanın.

• quote:

Orijinalden alıntı: action9mm

Şu büyük kasa 780T'nin eski versiyonuna benziyor. 780T kullanıyorum.

Bu arada 380T kullanan var mı?

• 
Sayfa: önceki 112113114115116
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.