Şimdi Ara

Sevgili hayvan severler! ÇOK ÖNEMLİ! LÜTFEN OKUYUNUZ!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
0
Favori
1.252
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Sizleri okuyarak bir kaç dakika vaktinizi alacak ama belki de bir veya bir kaç can daha kurtaracak bir konudan haberdar etmek istiyorum.

Çatalca Akalan köyü ile Yalıköy yolu ormanlık alanda yüzlerce köpek çok zor durumda açlık susuzluk ve yaşam şartlarıyla boğuşuyor. Konuyla ilgili belediyelerle temasa geçtik ve yazıştık, telefonlaştık ve hatta köy halkıyla da görüştük ama herkes topu başkasına atıyor. Oradaki halk birçok belediyenin ve köpek sahiplerinin köpeklerini getirip oraya bıraktıklarını ve başa çıkamadıklarını söylüyorlar.

Ama sonuç itibariyle yüzlerce köpek çok zor durumda yaşam savaşı veriyor. Açlık ve susuzlukla savaşıyorlar. Belediye de tam olarak yetişemediğini söylüyor.

Biz kendi cebimizden, eşten dosttan konuyla ilgili haberdar ettiğimiz çevremizden yardım olarak mama toplayıp bizzat götürüp mama ve su yardımı yapıyoruz. Ama tabii ki yetişemiyoruz. Lütfen bu konuda yardımcı olun. Pek çok köpek ölüm döşeğinde. Yetişemiyoruz ve Çok üzülüyoruz.

Çoğu hasta ve kemikleri sayılıyor. Ayrıca içlerinde ağır derece de uyuz olanlar veya başka hastalıklardan dolayı ayağa bile kalkamayanlar var

Sadece bir yer de bir tane mama istasyonu var ama orada da biz ne mamaya ne da suya rastlayamadık çok defalardır. Kaldı ki zaten sadece orasıyla olacak gibi değil. 15 Km çapında yüzlerce köpek var.

Kış şartlarında bunların çoğu feci şekilde can verecekler. Üç aydır yetişebildiiğimiz kadar, yardım alabildiğimiz tüm arkadaş dost ve yardımsever çevremizden ve bizzat da kendi imkanlarımızı da zorlayarak hafta da bir veya iki kere gifip onlara bolca su ve mama vererek onları besliyoruz. İlgileniyoruz. Manevi destek olmaya ve onları fiziken de diri tutmaya gayret ediyoruz. Çünkü psikolojil olarak da çok kötü durumda çoğu. Terkedilmiş oldukları için.

Üstelik bu arada mesafe de çok uzak. Gidiş geliş bir sefer de 300 Km civarında yol da yapıyoruz. Yani ortaöama her gidiş geliş 100. - Tl gibi bir maliyeti buluyor. Ayrıca da en az dört adet 15 Kg,'lık kuru mama ve tercihen beş adet 15' Kg'lık mama anca yetiyor. Ormanların bile iöine girip bölge sahiplenme duygularından dolayı başka köpeklerin bölgesine geçemediği için aç kalan köpekleri de besleme çalışıyoruz.

Aurıca aynı durumda Terkos gölü civarında da var. Oraya da başka arkadaş ve hayvan severler yetişmeye çalışıyor.

Bir çok kişi ve kurumla yazışmalarımız devam ediypr. Ancak daha adam gibi kalıco bir çözüm bulamadık. Dediğim gibi herkes topu başkasına atıyor.

Biz yetişemiyoruz. Sizlerden de yardım bekliyorlar. Siz de ya direkt mama alıp kargo ederek, ya da maddi yardımda bukunarak mama almamızı sağlayabilirsiniz. Bir çuval 15 Kg'lık mama 40 Tl ille 90 Tl arasında değişiyor. Mamayı aldığımızda fişini, fotoğrafını ve mamaları da dağıtılırken o canlar onlarla karnını sizin sayenizde doyururken adınızı okuyup videoya çekiyoruz. Her gidişimiz onları beslememiz ve dönmemiz 300 Tl en az. Lütfen yardımcı olun.

Aslında asıl ve köklü olacak çözüm bence belediye orman içerisinde şu an onların yaşadıkları yerde 10-15 dönüm büyüklüğünde bir alanı tellerle çevirecek ve 100 civarında kulübe yapacak. Ortasına da bir de idari bina, veteriner ve bakım görevlisi koyacak düzenli olarak da onların hem sağlıkları ile ilgilenecek hem de beslenmelerini yapacak hem de o alan içerisinde rahatlıkla salabilecekler. Ancak bu şekilde olur diye düşünüyorum çözümü. Yoksa bizim bulduğumuz çözümler geçici çözümler. Ama biz elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. İnşaAllah iyi haberler vereceğiz size.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teknika -- 28 Ekim 2017; 22:20:56 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Tebrikler Tufan.

Acilen yardım etmek istiyorum.Bu bildiriyi kendi topiğinden tut tüm topiclere atsan iyi olur.

Yaradılanı sevmek lazım Yaratan'dan ötürü!

Duyarlılığına ve duyarlı davrananlara teşekkürler.

• Çok güzel bir konu teşekkürler.
    En son 2 ay önce ordaydım. gerçekten üzelmemek elde değil.
    İş güç unuttum ihmal ettim tekrar gitmeyi.
    Herkese söz veriyorum pazar sabahı ordayım.
    yapabileceğim ne varsa yapacağım.
    Bu konu ve hatırlatma çok iyi oldu.
  • aykutx kullanıcısına yanıt
    Mama yardımı yapıldığında biz de gidebiliriz. Biz hafta da iki kere gidiyoruz. Orada mamaları dağıtırken videoya çekip isim de okuyoruz.
  • babiş62 kullanıcısına yanıt
    Aslında forumun bu bölümünde açmak doğru değil farklı bir konu hakkında ama gene de çok absürt şeylere ne paralar harcandığı için özellikle buraya açtım. Eğer yönetim silmezse bir iki güne kaldıracağım. Dediğim gibi. Yardım yapanların mamaları video ve fotoğraflarıyla birlikte isimleri de okunarak tespit edebildiğimiz en ücra köşelere kadar sizin adınıza dağıtılıyor.
  • Vakit zaman imkan üçgenini oturttukça Beykoz - Poyrazköy ve çevresinde de zaman zaman destek vermeye gayret ediyoruz bizde bu işe gönül veren dostlar ile.. Sokak hayvanlarının yanında parası imkanı olanların eşya gibi gördüğü canlıları hediye diye alıp hevesi kaçınca (büyüyünce)sokağa terk etmelerine tahammülüm yok.

Ancak;

İnsanoğlunun bir canlıyı doğum günü hediyesi vb. görmesi küçük ve sevimliyken severken doğanın kanunu gereği büyüyünce her işini kendi görür hayvan nasılsa diye ev ortamında bakılmış (oyuncak diye oynanmış) hayvan dışarıya atılıyor.. Sonrada dışarıda bocalayarak feci şekilde ölüme terk ediliyor. Hani bahar yaz aylarında yakın ormanlık alanlara pikniğe gelen mangal yakan vb. gezmek için gelenler bir zaman onların ormana sorumsuzca attıkları (bu bambaşka irdelenilmesi gereken bir konu) çöplerden bir şekilde karınlarını doyurabiliyorlar. Ama malum içinde bulunduğumuz aylarda ancak hayvanseverler tarafından ilgi görebiliyorlar..

Nitekim çocuklara onlarında bir canlı olduğunu öğretmek gerek sonuna kadar bakacaklara birşey demiyorum ama antik çağdaki insan alım satımı ile eş değerde bakıyorum bu duruma da..

Bunların önüne geçilir de eş dost çevre bilgilendirilirse çözüme kavuşturulması en azından daha nihai olur..

Kendi adıma canlı çiçek bile almam kimseye dalında güzel ve solacak bir şeyi hediye etmek de biraz prensibim değil..

Başlık güzel bu arada teşekkürler

Edit:Ekleme ve düzeltme.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Delerıum -- 28 Ekim 2017; 1:37:31 >

• Delerıum kullanıcısına yanıt

• http://m.hurriyet.com.tr/olmek-uzereyken-bulunmustu-iste-son-hali-40624732

• Yardımcı olmak isteyen arkadaşlar, benimle temasa geçsinler lütfen. Salı günü gene besleme gideceğiz. Ancak, şı an perşembe veya Cuma günü ve sonrası için yardımcı olacak değerli hayvansever arkadaşları bekliyoruz.

• Sevgili Joven Nickli hayvansever dost ve güzel insan. Kendisi üç çuval 15 Kg. 'lık mama alarak kargo etti. Kendisine çok teşekkür ederiz! Gönderdiği mamalar sayesinde salı günü yüzlerce hayvan doyacak ve bu güzel anı, gene videolu kayıt yaparak ismini okuyup paylaşacağız. Allah razı olsun.!

• Forumlardan Ediz beye de mama yardımı için çok teşekkür ederiz. Kendisinin gönderdiği mamalar da hafta sonu beslemesinde ihtiyacı olan canlara verilecektir. Kendisinden Allah razı olsun!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teknika -- 30 Ekim 2017; 22:7:45 >
  • Güzel insanlar. Allah hepinizden razı olsun...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dousk kullanıcısına yanıt

• Değerli hayvanseverler. Forumdan bu hafta Joven afkadaşın gönderdiği 3 Edet 15 Kg'lık mama ve Emin arkadaşımızın aldığı yine 15 Kg'lık mama ile yaklaşık 150 civarında can doyurulmuçtur. Kendisine canı gönülden teşekkür ediyorum. Yine Epicureno52 nick'li hayvan sever kardeşimizin aldığı 4 Adet 15 Kg'lık mama da hafta sonu canları doyurmak için kullanılacak. Frekans 2000 kardeşimiz de bugün 3 Paket 15 Kg'lık mama almış ve kargo etmiş. Kendisinin aldığı mamalar da hafta başı beslemesinde verilecek ve yine herkes de olduğu gibi besleme esnasında isminin okunduğu video ve onlarca fotoğraf ile kendisine canlı iletilecek! Tekrardan çok teşekkür ederim.

Yarın bugin ki besleme fotoğraflarını ve videoları paylaşacağım

• teknika kullanıcısına yanıt
    Sevgili hayvan severler! ÇOK ÖNEMLİ! LÜTFEN OKUYUNUZ!@teknika Sevgili hayvan severler! ÇOK ÖNEMLİ! LÜTFEN OKUYUNUZ!Sevgili hayvan severler! ÇOK ÖNEMLİ! LÜTFEN OKUYUNUZ!Sevgili hayvan severler! ÇOK ÖNEMLİ! LÜTFEN OKUYUNUZ!

• Allah razı olsun bütün emegi gecenlerden

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • yavuzazgin kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim kardeşim. Amin.

• Arkadaşlar Arda16 nickli arkadaşımız 300 Km gidiş dönüş olan ortalama yol masrafının beş defasını karşıladı. Kendisinden Allah razı olsun.

• Teşekkürler. Bugün veya yarın gene beslemeye gidilecek. Bir de pazartesi veya salı günü tekrar besleme yapacağız. Ancak sonrası için şu an itibariyle başka mama kalmıyor bilginize.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.