Şimdi Ara

Sessiz Mekanik Klavye Önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
2.958
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar biraz araştırdım çok farklı markaların farklı switchleri var bunlar seste ve hissiyatta farklı deneyimler sunuyorlar.

Guvendigim ve ekonomik geldiği için g710+ modelini inceledim tasarim ve multimedya acısından da iyi buldum.

Bu klavyenin sesi normal klavyeler gibi mı yoksa tak tuk diye resmen daktilo gibi çıkiyor.Bu önemli zira klavye sesinden pek hoşlanmiyorum.Razer Anansi kullanıyordum mekanik değildi ama sesi neredeyse tak tuk eder gibiydi razeri hiç sevmedim.Sadece aydınlatma ve yazılımı harikaydi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• G710+ bildiğim kadarıyla brown switch evet brown switch en sessiz switchlerdendir sadece keycap'ın klavyenin kasasına çarpmasındaki sesi duyarsınız. Black switch en sessizidir, black brown beya red switch almaya bakın sessiz switchler bunlar. Yeşil ve maviden olabildiğince uzak durun

G710+ iyidir anladığım kadarıyla tam aradığınız klavye

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FantomİçinF

G710+ bildiğim kadarıyla brown switch evet brown switch en sessiz switchlerdendir sadece keycap'ın klavyenin kasasına çarpmasındaki sesi duyarsınız. Black switch en sessizidir, black brown beya red switch almaya bakın sessiz switchler bunlar. Yeşil ve maviden olabildiğince uzak durun

G710+ iyidir anladığım kadarıyla tam aradığınız klavye

G710 brown switch nispeten daha sessiz miş,ama emin olamıyorum.G710 da razer anansiye göre multimedya olarak idare eder seviyede ve yazılım olarak logitech gerçekten razera göre zayıf.Everest Rampage diye ürünler var onlar nasıl biraz dandik gözüktü multimedya tuşları sanki 1 ay sonra bozulucak gibi ona da güvenemiyorum.

Mekaniklerde herşeyi olan klavyeler ortalama 450-500 ve üzerinde sanırım.

http://www.vatanbilgisayar.com/logitech-g510-gaming-keyboard--tr-layout.html

Şu logitech model vardı mekanik değil ama bunu bulsam hemen alıcam.Üstünde 2 usb portu,kulaklık girişi,lcd ekranı.

G710+ dışında ne alınır hiç bilmiyorum.Dediğin yeşil ve mavi switchleri dinledim cidden berbatlar.

• The@Thing kullanıcısına yanıt
    Hocam bende araştırıyorum her yol beni 710+ modeline çıkarıyor lakin pek bilemedim tuş uzunluğu 0.2 mm daha küçükmüş normal klavyelere göre ondan yazmaktan zorlanırım diye pek yanaşamıyorum o klavyeye :D Logitech g213 modelini buldum en ucuz 270 TL ye var şuan bi kaç sitede mekanik değil ama hoş duruyor bilemiyorum bende ne yapsam mekanik olsa ne olur olmasa ne olur yani. Millet mekaniği genelde daktilo sesinden istiyor normal klavyelere oranla daha uzun ömürlüler sadece o kadar. Şu everestin modelleride benim ilgimi çekiyor blade R10'du sanırım kırmızımsı turuncu tarzı bi ledi var ve ledler fonksiyonel çalışıyor modları var yani aynı zamanda brown switch en sessiz olanlarından işte insan diyor yani everest ne kadar güven olur ki :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: bekrema

Hocam bende araştırıyorum her yol beni 710+ modeline çıkarıyor lakin pek bilemedim tuş uzunluğu 0.2 mm daha küçükmüş normal klavyelere göre ondan yazmaktan zorlanırım diye pek yanaşamıyorum o klavyeye :D Logitech g213 modelini buldum en ucuz 270 TL ye var şuan bi kaç sitede mekanik değil ama hoş duruyor bilemiyorum bende ne yapsam mekanik olsa ne olur olmasa ne olur yani. Millet mekaniği genelde daktilo sesinden istiyor normal klavyelere oranla daha uzun ömürlüler sadece o kadar. Şu everestin modelleride benim ilgimi çekiyor blade R10'du sanırım kırmızımsı turuncu tarzı bi ledi var ve ledler fonksiyonel çalışıyor modları var yani aynı zamanda brown switch en sessiz olanlarından işte insan diyor yani everest ne kadar güven olur ki :D

G710+ güzel bence de ama multimedya olarak ve malzeme olarak çok da çok iyi değil gibi duruyor.

Everest Rampage R6 tasarım işçilik güzel gibi,fakat tuşlar mavi switch çok sesli.100tl olsa bile almam onu.

Everest Rampage R10 var oda güzel metal kasalı kahvrengi switchli sesi az fakat üstünde ses açma kapama yada usb adına hiç bir şey yok resmen 15tl'lik klavyeler gibi.Makro v.s işleri beni zerre ilgilendirmiyor.

G213 güzel duruyor aslında ama mekanik değil oda ona 270-300 vereceğine g710+ 280-300 civarında var.

Logitech g510 bulabilsem hemen alıcam ama yok malesef.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.