Şimdi Ara

Ses Sistemi önerisi (MAX 800 TL - DTS Çözebilen) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
1
Favori
3.697
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Aslında ihtiyaç sadece DTS ve Dolby Digital olunca yuxeses' in önerisi yeterli görünüyor.Ben uzun zamandır DTS ve Dolby Digital çözebilen Vestel dvd player kullanıyorum coaxial bağlantıyla gönderdiğim ses sinyallerini dvd cd de varsa (DTS-DD) Sony HT-DDWG800 de sorunsuz dinleyebiliyorum.
    Ancak ihtiyaç mkv playerdan izlenecek ve dinlenecek kayıtlar olunca ses için sadece DTS ve DD yetermi, önerilen bu cihazlar herzaman işgörürmü sorusunuda sormak lazım.Çünkü Bluray veya HD dvd den riplenen mkv formatlı kayıtlarda maalesef henüz bir standart yok.Farklı grupların, farklı mkv kayıtları torrent sitelerinde bir sürü.Durum böyle olunca yeni nesil ses formatlarınıda destekleyen avr cihazlar mkv playerlar için daha uygun bir çözüm gibi görünüyor.Saygılar.
  • Arkadaşlar ilgili cevaplarınız ve bilgi paylaşımlarınız için çok teşekkürler.
    8-10 sene önce öğrenci iken evimizde arkadaşımın çok sağlam bir sistemi vardı.
    Çok sağlam diyorum çünkü o zamanda ses sistemlerine karşı ilgim yoktu. (Anlıyacağınız sadece dinleyiciyim)
    Bugün hala çok samimi olduğuma arkadaşımı aradım ve senin bu konuya ilgin vardı ne önerirsin dedim.
    Öğrenciyken evimizde bulunan Onkyo TX-DS 484 reciever al sende dursun dedi.

Sormak istediğim soru Onkyo TX-DS 484 ne kadar işimi görür. Çünkü internette pek bilgi bulamadım.
    Bu AV reciever'a hangi kolonları önerirsiniz.
    WD HD TV ile bağlayabilir miyim? (optic çıkış var mıdır?)

Şimdiden tekrar teşekklürler.
  • alanyalı simdi kafa karısıklıgı yapma bende... herseyi ayarladım.. sony ns708h dvd player ı aldım. pazartesi gunu de ht-sf1300 geliyor. kaporasını bile yatırdım. pazartesi 700tl yi yatırınca gondericekler hemen aleti.
    dvd player dts ozelligine sahip. wd hd tv de dts ozelligine sahip. bunları sisteme bagladıktan sonra sistemi de plazmaya baglayacagım ve aksilik yasamayacagımı umuyorum. baglantıların hepsi hdmi kabloyla olacak hatta.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mspuzo

alanyalı simdi kafa karısıklıgı yapma bende... herseyi ayarladım.. sony ns708h dvd player ı aldım. pazartesi gunu de ht-sf1300 geliyor. kaporasını bile yatırdım. pazartesi 700tl yi yatırınca gondericekler hemen aleti.
    dvd player dts ozelligine sahip. wd hd tv de dts ozelligine sahip. bunları sisteme bagladıktan sonra sistemi de plazmaya baglayacagım ve aksilik yasamayacagımı umuyorum. baglantıların hepsi hdmi kabloyla olacak hatta.

srkadaşım beni kimse anlamıyor yada ben anlatamıyorum.siz harici kaynak tan ne anlamaktasınız.diyorsunuz diyorsunuz dvd player dvd player.bu bahsettiğiniz harici kaynak değildir.dvd lerde yukarda anlattığım gibi içersinde lisanlı dts olur ve çözer.dvd den ama siz hadi ps3 yada wd hd media player e bağlayıp dts li film izleyin bakalım ses alabilecekmisiniz.bende 750tl lik tvix var o bile dts çözmüyor çözmeden dışarı atıyor bunuda anfi yapıyor çözme işini.önce harici ve dahiliyi anlayalım.dvd de sorun yok yukarda yazdım dvd izlerken .ama hem wd tv diyipte hemde bu tartışmalara girmeyelim wd hd player dts çözmezzzzzzzz.
    tekrar söylüyorum dvd dahili kaynaktır alırsınız dvdyi 29tl yada başka bir ücret öderseniz dvd filmlerde çözülmüş olarak ses dışarı çıkar bunu zaten anfisiz dvdli sinema sistemide(dvdlerde anfi ölezelliği olan pasif sub lu sistem)de yapar.burda anfiniz dts çözmüş olmuyor.siz neden bir dvd player bir de anfi aldınız ki madem dediğiniz gibi dvd bile dts çözüyor anfiye ne gerek var o zaman sadece dvdli bir sinema sistemi alın komple takım anfi almanıza bile gerek yok.siz gidin alın,wd den dts ses alamadığınız zaman tekrar konuşuruz.saygılar.
    buda benim kullandığım ve aylarca dts çözer die bekleyip çözmeyen dvd playerli sistem.
    farkındaysanız dts şifre çözücü var demekte
     Ses Sistemi önerisi (MAX 800 TL - DTS Çözebilen)

Boyutlar
    Boyutlar (G x Y x D) (mm) 430 x 60 x 363
    Giriş/Çıkış
    HDMI Terminalleri Var
    Skart Terminali Var
    Komponent Video Çıkışı Var
    Dijital Giriş Var (optik)
    Audio Giriş Var
    USB Terminali Var (MP3, WMA, JPEG, MPEG4 çalma için)
    Müzik Portu Var
    Merkezi Hoparlör
    Konfigürasyon 2 yönlü, 2-hoparlör, Bas-refleks
    Tam menzilli 6.5cm koni tipi x 2
    Ağırlık (kg) 1.3kg
    Boyutlar (G x Y x D) (mm) 270 x 94 x 95
    Ağırlık (kg) 3.7kg
    Boyutlar (G x Y x D) (mm) 252 x 1123 x 235
    Ağırlık
    Ağırlık (kg) 3.5 kg
    DVD/CD Bölümü
    Dolby Digital şifre çözücüsü Var
    Dolby Pro Logic II Var
    DTS Şifre çözücü Var
    Auto Dolby Pro Logic II/ Süper Surround Değişimi Var
    VIERA Link Var (HDAVI Kontrol 2)
    Diyalog Zenginleştirici Var
    HDMI ile 1080p Üst Dönüştürüm Var
    Aşamalı Tarama (PAL/NTSC) Var
    Sinema Modu Var
    Değişken yakınlaştırma Var
    Monitör seçici Var
    Video D/A Dönüştürücü 108MHz/12-bit
    Ön Hoparlör
    Konfigürasyon Tam menzilli- Bas refleks
    Tam menzilli 6.5cm cone type
    Ağırlık (kg) 3.7kg
    Boyutlar (Gx Y x D) (mm) 252 x 1123 x 235
    Suround Hoparlör
    Konfigürasyon Tam menzilli- Bas refleks
    Tam menzilli 6.5cm koni tipi
    Güç Çıkşı
    Toplam Güç 1000W
    Ön 80W x 2 (1kHz, 3ohm, %1 THD)
    Merkez 250W (1kHz, 6ohm, %10 THD)
    Surround 125W x 2 (1kHz, 3ohm, %10 THD)
    Subwoofer 250W (100Hz, 6ohm, %10 THD)
    Subwoofer Hoparlör
    Konfigürasyon Bas refleks
    Woofer 16cm koni tipi
    Ağırlık (kg) 3.6 kg
    Boyutlar (G x Y x D) (mm) 252 x 1123 x 235
    Alıcı Bölümü
    Surround Geliştirici Var
    Merkezi Odak Var
    Super Surround Var
    EQ Var (4 ön ayar)
    Otomatik Hoparlör Kurulumu Var
    Dijital Seztezleyici Alıcısı Var
    Oynatılabilir Tür
    DVD-Audio Var
    DVD-Video Var
    DVD-RAM/ -RW1/ -R 1/ -R (DL)1 Var
    ' +R1/ +R (DL)1/ +RW1 Var
    SVCD2 Var
    Video CD Var
    CD, CD-R/RW3 Var
    HighMAT (Seviye 2) Var
    WMA Var
    MP3 Var
    JPEG Var
    MPEG4 Var
    DivX Var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alanya75 -- 19 Mart 2009; 8:10:32 >

• @Alanya75 arkadaşımızı sanırım anlıyamadınız siz..

Neyse kısaca özetliyelim polemiğe dönüşmesin...

Dvd lerdeki DTS yazısı dts ses codec lerini çözebildiğinin ve deşifre edebildiğinin ifadesidir evet...

Fakat harici kaynaktan gelen Dolby Theatre System kaynaklı yani DTS die tabir edilen verileri çözebiliyor anlamına gelmez..!!

Zaten öyle olsa üzerinde S/pdif girişler mewcut olur(fiber optic & coaxial)..

Avr sistemlerin piyasada yerini almasıda zaten bunun içindir..

Sanırım herkes anlamıştır ve Alanya75 nickli arkadaşımızda boş deildir yani,görmediği kullanmadığı cihaz neredeyse yok gibidir..

Herkese iyi forumlar ve saygılar......
  • sn alanya75

dts çözme işini artık bir açıklığa kavuşturalım çünkü yeni cihaz alcak arkadaşların aklında ? kalmasın

dts sesi almak okadarda çetrefilli bir iş deyil...dts ses nsl alınır?

ister compakt bir set olsun yani içinde dvd player ve amfinin olduğu bir sistem örn; (sony dav-dz860w)
    bu sete dts ses içeren bir film izlediğiniz zaman dts sesi alırsınız...not:sizin belirttiğiniz cihazla ilgili"panasonıc sahtekarlığı" altında forumda bir konu açılmıştı heralde dts konusu ile ilgiliydi

yada (sony ht-sf2000) gibi bir avr olsun buna opsiyonel olarak dts olsun yada olmasın bir dvd player bağladığınızda ve sayısal bağlantı yaptığınızda filmde dts olursa yine dts sesi alırsınız

yada yine başka bir yol izliyelim;tek başına avr alınır dts çözebilen + hop takımı alınır + dvd player vb oynatıcılar alınır kaynak olarakta dts ses içeren bir film oynatılır yine dts alırsınız"sayısal bağlantı yapmak koşuluyla tabi"

yani sizin dediğiniz gibi "harici,dahili" karıştırmamak lazım bu 3 yollada dts alınır ee sistem alcak kişininde zaten bu 3 yoldan birini seçer heralde önemli olan doğru şekilde dts ses alınıyomu? sonuç önemlidir ve sistem alacak arkadaşlarında bu yöntemlerle dts sesi almalarında hiç bir sorun olmaz...

• quote:

Orjinalden alıntı: yuxeses

sn alanya75

dts çözme işini artık bir açıklığa kavuşturalım çünkü yeni cihaz alcak arkadaşların aklında ? kalmasın

dts sesi almak okadarda çetrefilli bir iş deyil...dts ses nsl alınır?

ister compakt bir set olsun yani içinde dvd player ve amfinin olduğu bir sistem örn; (sony dav-dz860w)
    bu sete dts ses içeren bir film izlediğiniz zaman dts sesi alırsınız...not:sizin belirttiğiniz cihazla ilgili"panasonıc sahtekarlığı" altında forumda bir konu açılmıştı heralde dts konusu ile ilgiliydi

yada (sony ht-sf2000) gibi bir avr olsun buna opsiyonel olarak dts olsun yada olmasın bir dvd player bağladığınızda ve sayısal bağlantı yaptığınızda filmde dts olursa yine dts sesi alırsınız

yada yine başka bir yol izliyelim;tek başına avr alınır dts çözebilen + hop takımı alınır + dvd player vb oynatıcılar alınır kaynak olarakta dts ses içeren bir film oynatılır yine dts alırsınız"sayısal bağlantı yapmak koşuluyla tabi"

yani sizin dediğiniz gibi "harici,dahili" karıştırmamak lazım bu 3 yollada dts alınır ee sistem alcak kişininde zaten bu 3 yoldan birini seçer heralde önemli olan doğru şekilde dts ses alınıyomu? sonuç önemlidir ve sistem alacak arkadaşlarında bu yöntemlerle dts sesi almalarında hiç bir sorun olmaz...

sevgili kardeşim sana hiç bir yorum yapmak istemiyorum anlattım o kadar bilgiye rağmen sen hala bana dvd diyorsan dts alınır diyorsan ben hiç bişi bilmiyorum cihazın şimdiden hayırlı olsun güle güle kullan

• ben yeni bir cihaz almadım ama teşekkür ederim

iyide dvd arşivimde en az 10 a yakın dts dvd film var ve kullandığım sistem;

sony ht-ddwg800 ve sony dvp-ns708h çok güzel bir şekilde dts sesi alıyorum?

eski sistemimdede sony ht-ddw670 vestel 5500 dvd player ondada rahatlıkla alıyordum? üstelik vestelde dts yoktu avr çözüyodu! ama sonuçta alıyodum

bu dts yada dolby sesi almak bukadar güç deyil...yada sizin anlatığınız kadar derin bir konu deyil...
  • quote:

Orjinalden alıntı: yuxeses

ben yeni bir cihaz almadım ama teşekkür ederim

iyide dvd arşivimde en az 10 a yakın dts dvd film var ve kullandığım sistem;

sony ht-ddwg800 ve sony dvp-ns708h çok güzel bir şekilde dts sesi alıyorum?

eski sistemimdede sony ht-ddw670 vestel 5500 dvd player ondada rahatlıkla alıyordum? üstelik vestelde dts yoktu avr çözüyodu! ama sonuçta alıyodum

bu dts yada dolby sesi almak bukadar güç deyil...yada sizin anlatığınız kadar derin bir konu deyil...

arkadaşım dediğin ve dediğim gibi dvd den alırsın cihazlar dvd den (dahili çözer)sorun yok dvd değil mesele harici kaynak mesela ps3 mkv player)tvix wd player pophorn vs vs)dışardan başka bir cihazdan filmi izlemeye çalışırsan alamassın ama gidip 29tl yada 49 tl verip hd yada dvd film alıp dvd ye koyup izlersen çözer.ve bu dts asıl senin dediğin kadar basit bir konu değil.mspuzo arkadaş aynı başlığı wd player topiğinde de açmış bir iki kişi çözer demiş ama anlayan kişi daha aleti görmeden çözmeyeceğini anlatmış.saygılar.http://forum.donanimhaber.com/m_27568909/mpage_56/key_/tm.htm

• ozaman sonuç itabariyle dts sorununu şöle özetleye biliriz;

elinde hiç sistem yok ve temel olarak sadece"dolby ve dts" ses alınmak isteniyo"yeni nesil ses codeceleri" hariç
    benim önerdiğim yoldan rahatlıkla alınıyo sizde son yazınızda tayit ettiniz zaten burda sorun kalmadı ancak;

sizinle hala şurda fikir ayrılığı içerisindeyim dolby ve dts hatta yeni nesil ses codec leride dahil bunları almak bana göre hiçde zor deyil; hatta blu-ray p3 yeni sistem avr ler üstünden hiçde zor deyil...yeterki doğru ekipmanlar şeçilsin ve maddi imkan olsun ama pc üstünden yapılmak isteniyosa ozaman iş çok zorlaşıyor

şöle örnek bir sistem olsa örn; x full hd lcd tv/x avr yeni nesil ses codec lerini çözen/x blu-ray player/x blu-ray dısc/x hop takımı 7+1

maddi toplamını devre dışı bırakırsak; bölesi bir sistemde en son görüntü ve en son ses teknolojisini almak mümkün olur ben burda ve diğer yazılarımda "istek-sonuç" ilişkisini anlatmaya çalışıyorum

saygılar

• Sayın alanya75;
    Ben Sony HT-DDWG800 avr kullanıyorum.Bu avr ye coaxial bağlantıyla (her iki cihazda optik bağlantıda var) kullandığım dvd playerım bağlı.Fakat dvd playerın üzerinde lisanslı olarak DTS ve Dolby Digital ses codeclerini çözdüğünü belirten semboller var.Başka dvd playerım olmadığı için deneme şansım yok.Bu sebeple size sormak istedim.
    Benim anladığım kadarıyla dvd playerımda DTS codec çözme özelliği olmasaydı ve avr ye DTS sinyali çözmeden gönderseydi, avr üzerinde DTS sinyal çözebileceğini belirten sembol olduğu ve kullanım klavuzunun 3.sayfasında "Bu alıcı Dolby Digital ve Pro Logic Surround ile DTS Digital Surround System özelliklerini içermektedir" yazdığı ve bu logoların tescilli ticari markalar olduğunu Sony belirttiği halde DTS ses kodunu çözemezmi diyorsunuz?
    Ayrıca cihaz klavuzunun 47. sayfasında A.F.D. (Auto Format Direct) özelliği anlatılıyor.Burada "Sesi kaydedildiği /şifrelendiği gibi, herhangi bir surround efekt eklemeksizin verir.Buna karşın, LFE sinyali olmadığında bu alıcı subwoofera gönderilmek üzere düşük frekanslı bir sinyal oluşturur." yazıyor.
    Buradanda "başka bir cihazdan aktarılan DTS kodlu sinyali kaydedildiği gibi dinletebilir" şeklinde anlayabilirmiyiz?
    Yazdıklarımın sizin açıkladıklarınızla çeliştiğini sanıyorum.Yazdıklarım dahilinde yanlışım varsa düzelterek cevap yazarsanız sevinirim.Saygılar.

HT-DDWG800 avr özellikleri:
    Ahşap tarzı modern kaplamalı kaliteli hoparlörler ile şık siyah alıcı
    Zengin bas için 5 hoparlör ve 20cm boyutunda subwooferdan (etkin) toplam 865W değerinde güç çıkışı sağlar
    x.v. Colour ve 24p Gerçek Sinema teknolojisi, filmleri gerçek kadar canlı görüntülemek için görüntü ayarlarını düzenler
    Gerçek High Definition ses için Çok Kanallı Doğrusal PCM
    Dolby® Digital Prologic II / DTS® Kod Çözümü ile kendinizi aksiyonun ortasında hissedin
    Gerçek "sinema salonu" deneyimi için Dijital Sinema Sesi
    High Definition 1080p deneyimi için 3 HDMI™ girişi (1 çıkış)
    Düz panel TV'lerde mükemmel ses ve görüntü senkronizasyonu için A/V Sync
    DCAC - esnek hoparlör yerleşimi ve en iyi ses kalitesi için tek tuşla otomatik ses ayarı
    Sony DIGITAL MEDIA PORT - WALKMAN® veya diğer mp3 çalarlar, cep telefonları, Bluetooth® ve Wi-Fi® aygıtlarına bağlanın ve bu aygıtlardaki kayıtlı dijital müzikleri serbest bırakın (ek aksesuar gerekir) (ek aksesuar gerekir)
    3x komponent video girişi
    Ön Taşınabilir Ses girişi WALKMAN®, iPod® ve diğer aygıtlara bağlanmanıza ve kayıtlı müziklere erişmenizi sağlar
    Taşınabilir Ses Geliştirici işlevi mp3'ler gibi sıkıştırılmış müziğin kalitesini artırır
    RDS ve 60 istasyon hafızalı FM / AM radyo (30 FM + 30 AM)

• quote:

Orjinalden alıntı: aalikemal

Sayın alanya75;
    Ben Sony HT-DDWG800 avr kullanıyorum.Bu avr ye coaxial bağlantıyla (her iki cihazda optik bağlantıda var) kullandığım dvd playerım bağlı.Fakat dvd playerın üzerinde lisanslı olarak DTS ve Dolby Digital ses codeclerini çözdüğünü belirten semboller var.Başka dvd playerım olmadığı için deneme şansım yok.Bu sebeple size sormak istedim.
    Benim anladığım kadarıyla dvd playerımda DTS codec çözme özelliği olmasaydı ve avr ye DTS sinyali çözmeden gönderseydi, avr üzerinde DTS sinyal çözebileceğini belirten sembol olduğu ve kullanım klavuzunun 3.sayfasında "Bu alıcı Dolby Digital ve Pro Logic Surround ile DTS Digital Surround System özelliklerini içermektedir" yazdığı ve bu logoların tescilli ticari markalar olduğunu Sony belirttiği halde DTS ses kodunu çözemezmi diyorsunuz?
    Ayrıca cihaz klavuzunun 47. sayfasında A.F.D. (Auto Format Direct) özelliği anlatılıyor.Burada "Sesi kaydedildiği /şifrelendiği gibi, herhangi bir surround efekt eklemeksizin verir.Buna karşın, LFE sinyali olmadığında bu alıcı subwoofera gönderilmek üzere düşük frekanslı bir sinyal oluşturur." yazıyor.
    Buradanda "başka bir cihazdan aktarılan DTS kodlu sinyali kaydedildiği gibi dinletebilir" şeklinde anlayabilirmiyiz?
    Yazdıklarımın sizin açıkladıklarınızla çeliştiğini sanıyorum.Yazdıklarım dahilinde yanlışım varsa düzelterek cevap yazarsanız sevinirim.Saygılar.

HT-DDWG800 avr özellikleri:
    Ahşap tarzı modern kaplamalı kaliteli hoparlörler ile şık siyah alıcı
    Zengin bas için 5 hoparlör ve 20cm boyutunda subwooferdan (etkin) toplam 865W değerinde güç çıkışı sağlar
    x.v. Colour ve 24p Gerçek Sinema teknolojisi, filmleri gerçek kadar canlı görüntülemek için görüntü ayarlarını düzenler
    Gerçek High Definition ses için Çok Kanallı Doğrusal PCM
    Dolby® Digital Prologic II / DTS® Kod Çözümü ile kendinizi aksiyonun ortasında hissedin
    Gerçek "sinema salonu" deneyimi için Dijital Sinema Sesi
    High Definition 1080p deneyimi için 3 HDMI� girişi (1 çıkış)
    Düz panel TV'lerde mükemmel ses ve görüntü senkronizasyonu için A/V Sync
    DCAC - esnek hoparlör yerleşimi ve en iyi ses kalitesi için tek tuşla otomatik ses ayarı
    Sony DIGITAL MEDIA PORT - WALKMAN® veya diğer mp3 çalarlar, cep telefonları, Bluetooth® ve Wi-Fi® aygıtlarına bağlanın ve bu aygıtlardaki kayıtlı dijital müzikleri serbest bırakın (ek aksesuar gerekir) (ek aksesuar gerekir)
    3x komponent video girişi
    Ön Taşınabilir Ses girişi WALKMAN®, iPod® ve diğer aygıtlara bağlanmanıza ve kayıtlı müziklere erişmenizi sağlar
    Taşınabilir Ses Geliştirici işlevi mp3'ler gibi sıkıştırılmış müziğin kalitesini artırır
    RDS ve 60 istasyon hafızalı FM / AM radyo (30 FM + 30 AM)

selamlar arkadaşım hayır öyle değil seninde dediğin gibi dvdler çözmeden gönderirse iş avr ye kalıyor avr de eğer üzerinde dediklerin yazıyorsa çözer(ayıklar )ve dışarı hoparlörlere atar sesi sorun olmaz.benim demek istediğim dvd player ler aynı zamanda anfi avr görevide görüyor ya işte dvd takıp izlerken yaptığını dışardan gelen sinyalde yapmaz.yani dvd nin üzerinde yazan ibarelere itibar etmemek lazım..demek istedim.yani senin anfin şu duruma göre yapar çözer yani .ayrıca bu konu ile alakalı yeni topik oluşturdum konunun yarısı bir yerde yarısı bir yerde olamasın hepinizi bekliyorum daha sağlıklı bir tartışma ortamı yaratmak adına saygılar.buradan

bu arada o kadar anfi ve değişik markalarda yazılar varki sanırım bu odeli ben dvd olarak adletmişim ve yukardabir mesajımda çözmez demişim (daha bir önce sadece bu modelin çözeceğini söylememe rağmen) tabi eksikleri yok değil bu gün için olmasa bile yarınki zamanlarda çıkacak olan bir takım codekleri barındırmıyor mesela dts 96/24 veya neo 6 gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alanya75 -- 19 Mart 2009; 16:42:50 >

• Sayın alanya75;
    Sonuç olarak Sony HT-DDWG800 avr, WD HD TV player ile kullanılabilir ve DTS, Dolby Digital sesleri WD HD TV den alarak kendisi çözer.Doğrumudur?
    Bu benim için önemliydi.Çünkü bu tür mkv player alan veya alacak olan birkaç forum arkadaşıma tavsiye ettim.Kimsenin benim yüzümden pişmanlık yaşamasını istemem.Hoşçakalın.

Bu arada yuxeses' in bu avr için yazdıklarının doğru olduğunu belirtmekte fayda var.
  • Sayın alanya75;
    Cihazın yeni nesil ses codeclerini desteklemediğini belirtmiştim.Matroska kayıtların henüz yeni ve açık kaynak kodlu olduğunu, standartlar konusunda epeyce zamana ihtiyaç olduğunu, dolayısıyla bugün için yeter gibi görünen DTS ve Dolby Digital ses codeclerinin bir süre sonra bu tür mkv kayıtlar için yetmeyebileceğini tekrar belirtmekte fayda var.Hoşçakalın.
  • Anladıgım kadarıyla bilgisayardaki DTS MKV filmleri koaksiyel baglantı ile Sony HT-DDWG800 de izleyeblrm. peki yeni nesil ses formatlarını dts 96/24 , neo 6 , Dolby TrueHD , DTS HD gibi bilgisayarda çözüp HT-DDWG800 ye gönderip izleyeblrmym?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alaska Yolcusu -- 24 Haziran 2009; 21:00:03 >
  • Merhaba arkadaşlar,

Yeni konu açmayayım dedim buradan sorayım. 800 lira limitli bir ev sinema sistemi almayı düşünüyoruz ama sinema kadar müzik performansın da iyi olması önemli.
    Bu kriterlerde hangi modelleri tavsiye edersiniz?

Teşekkürler.
  • Herkese selamlar.Valla benim de kafam karıştı.Yaklaşık 1 ay kadar önce popcorn hour a-110 aldım.Maalesef evimde gerçek bir sistem yok.Vestelin ilk çıkan av-1000 home theater kullanıyorum.Bilenler varsa bu cihazın optik veya coaxiel girişleri yok.PCH da da ses çıkışı olarak sadece stereo ve optik digital çıkış var.Yine bilenler varsa popcorn dts kodlu sesleri direkt çözebiliyor(stereo olarak direkt ses alınıyor).Bugün sony'nin HT-DDWG800 modelini gördüm fiyatı da benim için uygun.
    Şimdi sormak istediğim şu:Popcornu bu avr ye optik kabloyla bağladığımda gerçek 5.1 (ister dts ister dolby digital olsun) ses alabilir miyim.(çünkü elimde çok miktarda mkv film var)Zira vestelden gerçek 5.1 alamıyorum.Veya başka bir çözüm önerisi olan var mı bu ikiliyle ilgili olarak.Saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: mensx

Herkese selamlar.Valla benim de kafam karıştı.Yaklaşık 1 ay kadar önce popcorn hour a-110 aldım.Maalesef evimde gerçek bir sistem yok.Vestelin ilk çıkan av-1000 home theater kullanıyorum.Bilenler varsa bu cihazın optik veya coaxiel girişleri yok.PCH da da ses çıkışı olarak sadece stereo ve optik digital çıkış var.Yine bilenler varsa popcorn dts kodlu sesleri direkt çözebiliyor(stereo olarak direkt ses alınıyor).Bugün sony'nin HT-DDWG800 modelini gördüm fiyatı da benim için uygun.
    Şimdi sormak istediğim şu:Popcornu bu avr ye optik kabloyla bağladığımda gerçek 5.1 (ister dts ister dolby digital olsun) ses alabilir miyim.(çünkü elimde çok miktarda mkv film var)Zira vestelden gerçek 5.1 alamıyorum.Veya başka bir çözüm önerisi olan var mı bu ikiliyle ilgili olarak.Saygılar

bu avr ile digital bağlantı yaptığınız sürece "optik coaxial hdmı" ve kaynaktada örn dvd filmdede yani dd yada dts ses seçeneği var ise kesinlikle hiç sıkıntı çekmeden dd ve dts sesleri alırsınız

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.