Şimdi Ara

Ses sistemi için oto teyp tavsiyesi!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
14
Cevap
0
Favori
3.802
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar yavaş yavaş ses sistemine başlayayım diyorum da öncelikle sağlam bi teyp almak istiyorum ama alınabilecek yerlerde pek çeşit yok.
    Pionner DEH-P7000BT modeline bakıyordum ama hiçbiyerde gözükmüyor. Acaba bu emsaldeki teypleri satan kaliteli bi yer varmı?

• Alpinenin dusuk modelini almistim bir ara. Memnun kaldim. Sonra ust versiyonlarini inceledim. Teyp alacak olsam alpine ust serilerden birini alirdim. Pioneerin eski kalite yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eren15935

Alpinenin dusuk modelini almistim bir ara. Memnun kaldim. Sonra ust versiyonlarini inceledim. Teyp alacak olsam alpine ust serilerden birini alirdim. Pioneerin eski kalite yok

Teypler hakkında bilgim yoktur, Subwoofer ve mono amfi çıkışı olması gerekiyormuş.

http://www.hepsiburada.com/liste/alpine-ute-72bt-bluetoothusbaux-girisli-oto-teyp/productDetails.aspx?productId=otalpute-72bt&categoryId=26080#Gorseller

Şu model için ne dersin hocam?

• quote:

Orijinalden alıntı: xX.3B.Xx

quote:

Alpinenin dusuk modelini almistim bir ara. Memnun kaldim. Sonra ust versiyonlarini inceledim. Teyp alacak olsam alpine ust serilerden birini alirdim. Pioneerin eski kalite yok

Teypler hakkında bilgim yoktur, Subwoofer ve mono amfi çıkışı olması gerekiyormuş.

http://www.hepsiburada.com/liste/alpine-ute-72bt-bluetoothusbaux-girisli-oto-teyp/productDetails.aspx?productId=otalpute-72bt&categoryId=26080#Gorseller

Hocam profesyonel birsey yapacagim diyorsan ozellikle bu konu hakkinda bilgili kisilerle gorus derim. Cok ayrintisi var bu isin. Butun sistemin birbiriyle uyumlu olmasi gerekli tam anlamiyla verim alabilmek icin. Ben teknik kismindan anlamam. Sadece kullanirim.. Onceki teybide media markette inceledim. Farkli teyplerle karsilastirdim. Duyarak, kurcalayarak aldim.

Ha guzel teyp almak istiyorsan biraz fazla para ayirman gerekli. Bu linkteki sanirim giris seviyesi bir cihaz. Cok ozellikli birsey degil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pi -- 22 Mayıs 2015; 18:12:49 >

• Ben Alpine cde-178bt aldım harika bir cihaz 950 tl ye geldi hepsiburada gibi yerlerde 1200 tl ama.

• quote:

Orijinalden alıntı: tsmsk

Ben Alpine cde-178bt aldım harika bir cihaz 950 tl ye geldi hepsiburada gibi yerlerde 1200 tl ama.

Hocam bi teybe o kadar para vermeye değer mi, tabi kendi düşüncem ama ekransız bi teyp için o kadar yükseğe çıkacağımı sanmıyorum. Alacağım teyp en fazla 400 tl olabilir sanırım.
  • Ses sistemine başlayacağım ve sağlam bir teyp almak istiyorum Dediğin için söyledim. Ses sistemi için ana ünitenin kaliteli olması gerekir ki bu fiyatlarda sağlam sistemler için kullanılan üniteler için normal yani. O zaman Pahalı olmayan bir sistem arıyorum diyeceksin ki insanlar ona göre dönüş yapsın. 300-350 liraya pioneer deh 3600ub alabilirsin.

• Paynır piyasa malı oldu alpine her zaman proftur bu işte.

• quote:

Orijinalden alıntı: tsmsk

Ses sistemine başlayacağım ve sağlam bir teyp almak istiyorum Dediğin için söyledim. Ses sistemi için ana ünitenin kaliteli olması gerekir ki bu fiyatlarda sağlam sistemler için kullanılan üniteler için normal yani. O zaman Pahalı olmayan bir sistem arıyorum diyeceksin ki insanlar ona göre dönüş yapsın. 300-350 liraya pioneer deh 3600ub alabilirsin.

Hocam çok abartı kaliteli mid takımı alıp döşemiycem ki araca, 24 bit çok üst gelir Kaliteli 2 adet 13cm - 2 adet 16cm (Pandizotta yer olursa 4 tane) alırım amfiyle birlikte. Hepsiburada.com tarzı sitelerde pek seçenek yok, 500 tl'ye kadar alabileceğim daha çok çeşit olan yerleri öğrenmeye çalışıyorum aslında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xX.3B.Xx -- 22 Mayıs 2015; 23:00:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: echomaniac

Paynır piyasa malı oldu alpine her zaman proftur bu işte.

Pionner - Alphine - Kenwood arasında kaldım ama pek model seçeneği yok.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: xX.3B.Xx

quote:

Hocam profesyonel birsey yapacagim diyorsan ozellikle bu konu hakkinda bilgili kisilerle gorus derim. Cok ayrintisi var bu isin. Butun sistemin birbiriyle uyumlu olmasi gerekli tam anlamiyla verim alabilmek icin. Ben teknik kismindan anlamam. Sadece kullanirim.. Onceki teybide media markette inceledim. Farkli teyplerle karsilastirdim. Duyarak, kurcalayarak aldim.

Ha guzel teyp almak istiyorsan biraz fazla para ayirman gerekli. Bu linkteki sanirim giris seviyesi bir cihaz. Cok ozellikli birsey degil

Hocam bu linkteki teybe + olarak hangi özellikler gerekli olduğunu öğrensem ona göre araştırma yapacağım ama çok bilgim yok

• Butce nedir, amaç temiz sesmi, dsp ses işlemcisi kullanilacakmi, aktifmi pasifmi sistem kurulacak bunlari cevaplarsaniz yardimci olmaya çalışırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: madmax50

Butce nedir, amaç temiz sesmi, dsp ses işlemcisi kullanilacakmi, aktifmi pasifmi sistem kurulacak bunlari cevaplarsaniz yardimci olmaya çalışırım.

Teyp için bütçem 500 tl. mid takımı - amfi - subwoofer'ı sonra alacağım önce teybi takıp idare edeceğim bi süre.
    Temiz ses istiyorum çok abartı bass açmayacağım için subwoofer'ı da ona göre alacağım zaten. O yüzden çok da abartı bi teyp düşünmedim. Ama piyasaya bakınca bile Pionner - Alphine - Kenwood çok çeşit göremedim. Bu istediklerime karşılık hangi özellikler yeterli olur onları tam bilemiyorum, o yüzden hem öğrenip hemde ona göre yavaş yavaş döşemek istiyorum sistemi.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.