Şimdi Ara

Ses Sistemi Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12
Cevap
0
Favori
461
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Orta-iyi diyebileceğimiz bir sistemi nasıl kurabiliriz. Şuan araçta iki adet Sony nin oval hoparlörü var ve çin malı bir teyp.
    Yaklaşık 1000tl bütçe ile neler yapılabilir.
    Midrange , tiz , component gibi çok hakim olmadığım çok fazla ürün var.
    Tavsiyelerinizi bekliyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Teypten memnunsanız 1000tl bütçe ile hazır paket sistem alabilirsiniz. Paket içeriğinde amfi, subwoofer, kablo seti, midrange yada component oluyor. Teypten memnundeğilseniz Kenwood kmm bt 306 öneririm.
  • hakancekic88 kullanıcısına yanıt
    Selamun aleyküm öncelikle cevabınız için çok teşekkürler
    Elimdeki hoparlörler Sony xs fb 6930 60wrms 450w max değeri var
    Teyp ten memnun olduğumu söyleyemem kamosonicmiş markası önerdiğiniz teybe baktım baya başarılı bir ürün.
    Teybi alıp aynı zamanda sistem için 1500 gibi bir bütçeye çıakacak sanırım ilk etapta beni biraz zorlayabilir.
    Mesela Subwoofer olmadan bir şey hazırlasam daha sonra subwoofer eklesek .
    Yada subwoofersız kabin olmadan bir şekilde hazırlasak bas çok yetersiz kalırmı .

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Edisoneskiten

Selamun aleyküm öncelikle cevabınız için çok teşekkürler
    Elimdeki hoparlörler Sony xs fb 6930 60wrms 450w max değeri var
    Teyp ten memnun olduğumu söyleyemem kamosonicmiş markası önerdiğiniz teybe baktım baya başarılı bir ürün.
    Teybi alıp aynı zamanda sistem için 1500 gibi bir bütçeye çıakacak sanırım ilk etapta beni biraz zorlayabilir.
    Mesela Subwoofer olmadan bir şey hazırlasam daha sonra subwoofer eklesek .
    Yada subwoofersız kabin olmadan bir şekilde hazırlasak bas çok yetersiz kalırmı .
    Bütçenize uygun olarak önerebileceğim sistem; teyp kenwood kmm bt 306 (600-700TL) JBL CS760C 16 CM component takımı (350-450TL) Amfi SOUNDMAX SX-3000.4AB (350-400TL) yada For-x X-65.4 (400-450TL) Bütçenizi artırabilirseniz amfiyi daha kaliteli seçebilirsiniz. Sistem kurulumunuzu da şu şekilde yapabilirsiniz; component takımlarındaki mid hoparlörlerini teyp ön ses çıkışlarına direkt bağlayın tweeterları ise crossover ile birlikte arka ses çıkışlarına bağlayın. Teyp ön ve subwoofer rca çıkışlarından rca kablolarını amfiye çekin. Amfi 1 ve 2. kanallarının yani ön kanallarının rca girişlerine teypten çektiğiniz ön rca kablolarını bağlayın amfi 1 ve 2. ses çıkışlarına ise ovallarinizi bağlayın. Amfi 3 ve 4. kanalların rca girişlerine teypten çektiğiniz subwoofer rca kablolarını bağlayın amfi 3 ve 4. kanallarına subwoofer aldığınızda köprülü bağlantı ile subwooferı bağlayın. Köprülü bağlantı şekli ise şu şekilde oluyor; 3. kanalın + kutbuna subwooferın + kablosunu bağlayın 3. kanalın - kutbunu boş bırakın. 4. kanalın - kutbuna subwooferın - kablosunu bağlayın + kutbunu boş bırakın. Yardımcı olabileceğim başka bir konu varsa yine elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.
    Çok teşekkürler tavsiyeleriniz için. Birşey daha sorsam woofer için bagajda kutu olmadan farklı birşey yapabilir miyiz. Yada hiç olmadan sadece jbl takımı ve sony ovaller olacak şekilde çok eksik kalır mı

• quote:

Çok teşekkürler tavsiyeleriniz için. Birşey daha sorsam woofer için bagajda kutu olmadan farklı birşey yapabilir miyiz. Yada hiç olmadan sadece jbl takımı ve sony ovaller olacak şekilde çok eksik kalır mı
    Ovaller pandizottaysa amfiden frekansı biraz düşük tutup bas sesi almanız mümkün fakat istediğiniz bas sesi düşük frekanssa bunu ovaller yada componentler veremez küçükte olsa subwoofer şart. 20-25cm lik bir subwooferı pandizota kabinsiz bağlayabilirsiniz fakat performansı biraz düşük olur. Subwooferlar litreli kabinlerde performans verirler. Aracınız hatchbackse 200rms gücünde 20cm slim kabin bir subwoofer işinizi görür 2. elden 250-300tl civarına bulabilirsiniz. Aracınız sedansa enaz 250rms 25cm slim kabin bir subwoofer bakabilirsiniz.
    Subwoofer için slim kabin olabilir sanırım. İllaki birşeyden feragat etmemiz lazım iyi birşey için mecburen. Teyp için daha uygun fiyatlı birşey önerebilir misiniz teyp öneriniz çok iyi ama benim bütçem yetmeyecek şuan 1700 1800tl gibi çıkıyor.

• quote:

Subwoofer için slim kabin olabilir sanırım. İllaki birşeyden feragat etmemiz lazım iyi birşey için mecburen. Teyp için daha uygun fiyatlı birşey önerebilir misiniz teyp öneriniz çok iyi ama benim bütçem yetmeyecek şuan 1700 1800tl gibi çıkıyor.
    Kenwood KMM-105 bakabilirsiniz 350-400TL civarıdır. Yanlız bu teyp tek amfi çıkışlıdır bilginiz olsun. Rca kablolarını amfiye bağlarken ya çapraz bağlantı yapmak zorundasınız yada rca çoğaltıcı Y kablo alıp bağlayabilirsiniz seçim sizin.
    Anladım çok teşekkür ederim almaya çalışacağım bt-306 yı .
    Siparişleri en kısa sürede verip kuruluma geçicem.
    Kurulum içinde detaylıca açıklamışsınız.
    Çok iyi oldu yardımınız.

• quote:

Anladım çok teşekkür ederim almaya çalışacağım bt-306 yı .
    Siparişleri en kısa sürede verip kuruluma geçicem.
    Kurulum içinde detaylıca açıklamışsınız.
    Çok iyi oldu yardımınız.
    Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalıştım umarım faydalı olmuştur.
    Çok faydalı oldu Teşekkür Ederim. Kurulumda ve kurulum sonrası ayarlar kısmında tekrar size danışacağım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.