Şimdi Ara

Ses kalitesi en iyi mp3 player hangisi (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
194
Cevap
1
Favori
48.648
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: nuada

Beyler ben daha önce sony a-815 kullanıyordum,ses kalitesindende çok memnundum fakat radyosu olmadığı için sattım.onun yerine sony-E435f aldım darty'den fiyatıda uygundu (200TL)
    benim dikkatimi çeken şey E serisinde A 'da olan ses geliştirmeleri yok(clear bass,clear stereo,DSEE)
    ama ses kalitesi aynı,2 side çok güzel..
    bu markaların abartarak belirttiği ses geliştirmelerinin çoğu fasondan sanırım,en azından benim verdiğim örnekte öyle..

DSEE ve Clear Bass çok beğendiğim iki özellik. DSEE düşük bitlerdeki parçalarda kaybolan yüksek frekansları geri kazandırıyor. Clear Bass ise derinden, hacimli basslar sağlıyor. Sony'den başka markaya geçtiğimde DSEE ve Digital Normalizer'ı çok arayacağım sanırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: nuada

Beyler ben daha önce sony a-815 kullanıyordum,ses kalitesindende çok memnundum fakat radyosu olmadığı için sattım.onun yerine sony-E435f aldım darty'den fiyatıda uygundu (200TL)
    benim dikkatimi çeken şey E serisinde A 'da olan ses geliştirmeleri yok(clear bass,clear stereo,DSEE)
    ama ses kalitesi aynı,2 side çok güzel..
    bu markaların abartarak belirttiği ses geliştirmelerinin çoğu fasondan sanırım,en azından benim verdiğim örnekte öyle..

Eski kayıt bir şarkıyı Dynamic Normalizer açıkken ve kapalıyken dinlersen anlarsın işe yaradığını. Clear Stereo'nun farkını ben de tam anlayamıyorum. Ama DSEE, Clear Bass ve Dynamic Normalizer kesinlikle işe yarıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Paul Klee -- 20 Ekim 2009; 18:49:54 >
  • şu an için durum nedir arkadaşlar. 2.el bir mp3 arıyorum
  • iPod
  • quote:

Orijinalden alıntı: H.

iPod

çok sıkıldın galiba ya da modlu ipod demek istedin , sazan avına çıktın
  • quote:

iPod

haklısın
  • tam olarak beklenti nedir alacağın playerdan?
  • Şimdi player alsam herhalde gene iPod alırım. Ben gelenekçi bir insanım, sevdiğim arayüzden vazgeçemiyorum

Sazan avı ayrı bir konu taabi

quote:

Orijinalden alıntı: pea.

quote:

iPod

çok sıkıldın galiba ya da modlu ipod demek istedin , sazan avına çıktın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi H. -- 18 Aralık 2010; 18:13:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Master-Fİ

tam olarak beklenti nedir alacağın playerdan?

Bana göre taşınılabirlik(yanlıs yazdım sanırım) ve ses kalitesi
  • sansa fuze var aslında ama onun da marketlerde satışı yok galiba.clip+ da aynı durumda
  • Arkadaşlar bana biraz yardımcı olur musunuz rica edersem. Şimdiden sağolun.

İpodların ses kaliteleri pek beğenilmiyor ama flat seste çok mu kötüdürler acaba? Çok ucuz fiyata 4. nesil nano buldum ve almayı düşünüyorum. Basları az falan deniyor ama ben cks70 gibi bas canavarı bir kulaklık kullanıyorum.

Acaba nano ile cks70'in birbirlerini tamamlamaları diye birşey olur mu?

Ayrıca ipodlar sony,cowon,creative gibi markalarla yarışamaz deniyor ama ipodların ses kaliteleri o markalara kıyasla mı kötü yoksa gerçekten kötü ses kalitesine mi sahipler?
  • Şu an hangi markayı alırsanız alın ses karakteri dışında mp3lerle farklarını anlamanız çok zor. Kayıpsız bile biraz farkedebilir ancak.

Aslında sesleri kötü değil, bu forumda bir Apple düşmanlığı var genelde. Birçok kişi 128lik mp3 dinleyerek yanında gelen kulaklıklarla ses kalitesi karşılaştırıyor...
  • Aynen öyle. Yıllarca ipod kullanmış kişiler herhangi bir nedenle başka bir mp3 çalar alınca ipodlara saydırmaya başlıyorlra. Dinledikleri de 128-192lik mp3ler. Aradaki farkı anlamanız için hem iyi bir kulaklığınız hem kaliteli müziğiniz hem de tecrübeli bir kulağınız olmalı deyince anlamıyorlar. Ben ipodların ses kalitelerini beğeniyorum ve heryerde elimden geldiğince savunuyorum Ipod beğenenlerede cahil muamelesi yapılıyor ayrıca
  • @H. ve @_ AWESOME _ sizlerin ses konusunda bilgili olduğunuzu biliyorum. Ipod hakkındaki görüşleriniz de fikirlerimi biraz daha şekillendirdi ama sorayım yine 90tlye 4g nano alayım mı? Yoksa başka tavsiye olur mu bu fiyata?
  • Bence alınır, kaç gb'lık?
  • 90 TLye 4g nano iyidir. 4 gb olsa bile alınır yani. Ses kalitesi konusunda da o fiyata iyi olur. Diğer özellikleri de ekstrası olur.

Bir de elde iyi kulaklık olduktan sonra playerlar arasındaki fark o kadar çok belli olmuyor. Sleek audio sa6yla 30 TLlik premier mp4 dinledim. Sesi çok kötü değildi hani ipod touch 4 ile dağlar yoktu arasında.

Kulaklık seçimi çok daha önemli daha iyi ses kalitesi aranıyorsa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hitmachine16 -- 18 Aralık 2010; 22:18:55 >
  • Ben de geçen gün 120tlye aldım arkadaşıma gümüş bir 8gb ve ses kalitesi iyi bence 90tlye daha iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VYC Majoris -- 18 Aralık 2010; 23:01:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgurdey

aynı mp3ü(arşivimin tamamı 320 kbps)ipod touch,clip+ ve iriver t60da dinledim.enstrüman ayrımı olarak fena sayılmaz ipod ama bunun dışında gerçekten zayıf ve mat bir sesi var bence.clip+ müthiş bir olay.rockbox kurun gapless playback geliyo

Merhaba..
    Gapless playback nedir acaba?
    Rockbox bende kurmayı düşünüyorum ama şarj süresi oldukça kısalıyormuş, henüz kurmadım o yüzden..
    Ses konusunda orijinal yazılımla çok fark varmı gerçekten?
  • Meizu mp3 player hakkında ne düşünüyorsunuz arkadaşlar ?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: fortress34

quote:

aynı mp3ü(arşivimin tamamı 320 kbps)ipod touch,clip+ ve iriver t60da dinledim.enstrüman ayrımı olarak fena sayılmaz ipod ama bunun dışında gerçekten zayıf ve mat bir sesi var bence.clip+ müthiş bir olay.rockbox kurun gapless playback geliyo

Merhaba..
    Gapless playback nedir acaba?
    Rockbox bende kurmayı düşünüyorum ama şarj süresi oldukça kısalıyormuş, henüz kurmadım o yüzden..
    Ses konusunda orijinal yazılımla çok fark varmı gerçekten?

gap gap diyip durmamalıyım.hücreler arası bağlantılar rüyalarıma giriyor
    gap boşluk,aralık demek.dolayısıyla gapless çalma da şarkı bitmeden(son saniyelerinde)ilk şarkının fade out şeklinde bitmesi ve bir sonrakinin yükselerek başlaması oluyor.pcnizin media playerında olan muhteşem bir özellik.vibezde default olarak vardı

Anladım teşekkür ederim de sorumun birde ikinci bölümü vardı..

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.