Şimdi Ara

Ses Kalınlaştırmak Münkün Mü (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
86
Cevap
1
Favori
71.239
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • benimde sesim bağırınca çok kötü bi şekilde detone oluyor rezalet olabiliyor inecek var kaptan demeye korkuyorum :D yaş 19 kısaca yaşla pek alakası yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi QualityAndSteady -- 10 Temmuz 2012; 22:57:35 >
  • Yüksek sesle kitap ve şiir okumanın etkisi olur diye düşünüyorum. Her gün bir saat bu çalışmayı yaparsak ses tonu yavaş yavaş oturur gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 5 miles away

bende 14 yaşındayım yani o ses kalınlaşmasını tam şu an yaşıyorum neyse,1 ay kadar önce bi kadın aradı konuşma şu:
    -alo-
    -onur sesin herif sesi gibi olmuş bu ne lan-
    -yanlış numara-...
    gerisini hatırlamıyorum ama bişey diyip kapamıştı zaten ama kadın herif sesi deyince çok komik gelmişti

Şimdi 20 yasindasin demek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thomas Bangalter

quote:

Orijinalden alıntı: 5 miles away

bende 14 yaşındayım yani o ses kalınlaşmasını tam şu an yaşıyorum neyse,1 ay kadar önce bi kadın aradı konuşma şu:
    -alo-
    -onur sesin herif sesi gibi olmuş bu ne lan-
    -yanlış numara-...
    gerisini hatırlamıyorum ama bişey diyip kapamıştı zaten ama kadın herif sesi deyince çok komik gelmişti

Şimdi 20 yasindasin demek

güzel hortlattın tebrikler kardeşim

evet 20 yaşındayım kalmadı öyle sorunlar artık

• herkes kendine göre cevaplar vermiş ama sıkıntıyı çekenler haricinde kimse anlıyamaz tabi bunu :D bende de aynı problem var mesela, yaştan falan kaynaklanmıyo 19 yaşındayım. Sesim zor çıkıyo demiyorum ama burdaki zaten sesini bir seferde çıkararak karşındakine kendini ifade edebilmen önemli. Karşındaki sana bişey sorunca 2-3 defa tekrarlamanı gerektiriyosa yemişim ben öyle sesi :D Sesin yanlış kullanımıyla ilgili olduğu için KBB'ciler teşhis koyamıyolar veya da sesinde bişey yok normal ergen sesi diyip geçiştiriyolar. Bildiğim kadarıyla devlete bağlı ses terapisi polikliniği yok, sadece özel hastaneler hizmet veriyolar ama onlar da karşılarındakilere hasta değil müşteri gözüyle bakıyolar. Sizce ne yapmalıyım tavsiyeleriniz nelerdir?
  • aylardan sonra aldığım en güzel haberlerden biri :D eyvallah hacı abi çok sağolasın şu sıkıntım allahın izniyle bi çözülsün gece gündüz sağlığına duacı olucam :)

• 17 ye gireli 1 ay oldu benimde ince coluk cocuk makara yapiyoBi de sabahlari konusmakta zorluk çekiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Jabba The Hutt

bana 5-6 ay öncesine kadar pizzacı telefonda buyurun hanımefendi demişti
    şuan aradığımda "pizza isteyecektim" diyorum "evet abi?" diyor

Aynısı bana da oldu

• İstisnasız her tanıdığım sesimden şikayetçi, camları sallıyorsun diyende var. Kalın ses bazen avantaj bazen dezavantaj oluyor.
  • Bende bu konudan çok çok çok şikayet edenlerden birisiydim. Lisenin başlarındayken kız gibi sesin var diyen çok oldu o zamandan beri sesimin ince olduğundan şikayet ederdim. Üzerinden zaman geçtikten sonra sorunun farklı olduğunu anladım. 17-18 yaşından sonra normal bir sese sahip olduğumu kendim keşfettim. ÇOĞUNUZUN SORUNU ÖZ GÜVEN OLABİLİR. Bu konuyu düşünün derim. Şimdi 20 yaşındayım böyle bir problemim yok + sesimi çok karizmatik buluyorum. Şuanda konu yazıyorum önümüzdeki ay mikrofon-kulaklık alınca internette podcast ve şiir kayıtları yayınlayacağım.

Ek olarak ağız kokunuzdan çekindiğiniz için yada ağız kuruluğundan dolayı da konuşamıyor olabilirsiniz. Her açıdan düşünün , benim sorunlarımdan biriside ağız sağlığımdı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: spatyom243

quote:

Orijinalden alıntı: Operation_Battleaxe

aylardan sonra aldığım en güzel haberlerden biri :D eyvallah hacı abi çok sağolasın şu sıkıntım allahın izniyle bi çözülsün gece gündüz sağlığına duacı olucam :)

Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.

odyoloji uzmanları işitme bozuklukları uzmanı olarak geçiyomuş, sadece bazı üniversite hastanelerinde konuşma bozuklukları eğitimi de verildiğinden dolayı o üniversitelerden mezun olanlar ses ve işitme bozuklukları uzmanı ünvanı alıyomuş. senin kuzeninin tam olarak hangi hastanede tedavi olduğunu biliyomusun? şimdi ses alanında uzmanı olmayan bi hastaneye gidip te kulak muayenesi yapmak istemiyorum, kulaklarımda bi problem çünkü

• quote:

Orijinalden alıntı: erzincanspor

quote:

Orjinalden alıntı: oytunoztumer

quote:

Orjinalden alıntı: barman

Konu hakkında bilgim yok ama sesin ince mi?

yok sesi cok kalın o yüzden dahada kalınlaştırmak istiyor ...

• sigara ic gunde 1 paket cok cix sesin olur

• Munkun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • benim sesim 14 yaşın da babamdan kalındı
  • Ses neyse odur. Sadece kullanmayi bilirsen daha net sesin olur

• Gür sese sahip olmakta güzel duygu gercekten

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

aylardan sonra aldığım en güzel haberlerden biri :D eyvallah hacı abi çok sağolasın şu sıkıntım allahın izniyle bi çözülsün gece gündüz sağlığına duacı olucam :)

Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.

odyoloji uzmanları işitme bozuklukları uzmanı olarak geçiyomuş, sadece bazı üniversite hastanelerinde konuşma bozuklukları eğitimi de verildiğinden dolayı o üniversitelerden mezun olanlar ses ve işitme bozuklukları uzmanı ünvanı alıyomuş. senin kuzeninin tam olarak hangi hastanede tedavi olduğunu biliyomusun? şimdi ses alanında uzmanı olmayan bi hastaneye gidip te kulak muayenesi yapmak istemiyorum, kulaklarımda bi problem çünkü

Sadece işitme değil ses ve konuşma bozuklukları ile de ilgileniyor odyoloji alanı. Kaynak: (http://odyolog.biz/mutasyonel-falsetto/ ) Benim kuzenim Edirne Trakya Tıp fakültesine gitmişti. Ses alanında uzman olmayan diye bir olay yok açıkçası. Odyolog olan her kişi işitme ve konuşma bozuklukları ile ilgili sorunlara vakıftır. Senin sorun şuna benziyor. Diyelim senin sadece burun akıntı sorunun var ve sen sadece burun akıntılarıyla ilgilenen bir KBB uzmanı arıyorsun. :) İstanbul'da yaşıyorsan örneğin Marmara Tıp Eğitim Araştırma'ya gidebilirsin. Pendik'te.http://www.marmaraeah.gov.tr/tr-TR/Birim/odyoloji/294?p=Kadro

doğru söylüyosun valla ne diyeyim :D hem özelden hem devlet hastanelerinden ağzım çok yandığı için detaylarına kadar öğrenmek istedim herşeyi açıkçası. yeniden alakasız bi bölüme gidip işlerin sarpa sarmasını istemiyorum, tek istediğim problemimin bi an önce halledilmesi ve normale dönmek. yoluma ışık tuttuğun için de ayrıca teşekkür ediyorum

• Ses tellerini kes ama hepsini kesme sonra halil Sezai gibi olursun Maazallah

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.