Şimdi Ara

Ses kablosu ve 220v enerji kablosu ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.190
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 1 ay önce aldığım HDCOM 1515 (AVR151, HKTS5) İle aranıza katılmış bulunmaktayım. Evde geçici olarak sistemi kurdum denedim canavar gibi.

Şimdi yeni evime sistemi kuracağım ama surround hoparlörlerin kablolarının yanından 220v prizlere kablo çekmeyi düşünüyorum. Yani ses kabloları ile 220v priz kabloları yan yana geçecek.

Bu kabloları çekmek için parkelerin süpürgeliklerini sökeceğim. Yani 1 kere yapılacak bu işlem. Yıllarca sıkıntısız kullanmayı planlıyorum.

Arabada vardır ya güç kablosu ile ses kablosu yan yana gitmez cızırtı yapar. Bu olayda da böyle bir durum söz konusu mu ?

Bu kablolar yan yana gitmek zorunda. Hoparlor kabloları ile 1 adet eksi , 1 adet artı , 1 adet topraklama kablo (2.5*3 yani) gidecek. Sizlere danışıyorum...

• Mantık olarak doğru olabilir ama pratikte ben bir fark görmedim. Bende de arka hoparlör kablolarının yanında elektrik kablosu var ama bir sıkıntı yok.

Bu arada süpürgelikleri sökmeden hemen üstünden kablo kanalı ile de kabloları gizleyebilirsiniz. Olurda kablolarda bir sorun olursa değiştirmek yada kontrol etmek daha kolay olur.

Ben de süpürgelikleri sökmeyi düşündüm hatta 1mt'lik bir kısmını söktüm ama yerine takmak zor oldu. O yüzden kablo kanalını tavsiye ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tamam kablo kanalı aldık. Yan yana olması sıkıntı oluşturmazsa sıkıntı yok. Şu anda aklımdaki tek soru işareti bu.

Arabadaki gibi sıkıntı olmayacaksa sorun yok.

Tamamı yan yana gidecek elektirik kabloları ile ses kablolarının. 15 metre civarı.
    @turuncu55

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candeniz_1991 -- 27 Mart 2017; 2:38:50 >
  • kabloların yalıtımı iyi değilse uzun mesafede sinyal problemi olabilir diye düşünüyorum.
  • Lycıy (bilendajlı) kablo aldım. Bakalım inşallah problem olmayacak sanıyorum araştırmalarımdan sonra

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.