Şimdi Ara

serverlar yasal mı ve uydu tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
4.287
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaslar once sunu hemen soyleyeyım yasal olmayan hıcbır ısın ıcınde degılım ve olmayacagım fakat;

uydu ısını arastırırken gordugum kadarıyla bu forum ve dıger forumlarda ıkı uydu one cıkıyor atlanta ve dreambox. herkes okadar fanatik olmuski baska uydu tavsiye eden yok. hiç lafı uzatmayayım biliyoruz ki bu receiverlara bu paraları veren arkadaslar server kullanıyorlar. yoksa trt hd ıcın bu paralar verılmez. merak ettıgım su, bu server lar ne kadar yasal. dt ve ds yasal degıl anladım ama yurt dısından verılen serverlar ne kadar yasal, bunların yakalanma sansı nedır? bu ıs bu kadar aleni hale gelmıs ıken (arastırınca turk bır suru sıte buldum ne varsa serverın ıcıne koymus satan) bu kadar cok ınsan bunu kullanıyorken sızce bu ısın sonu nereye varır?

1 bırde gercekten uydudan anlayan bırılerı cıkıp benım gıbı yasa dısı ıslere bulasmak ıstemeyen 46" full hd tv si olan bırıne bır uydu tavsıye edebılırmı(lutfen hemen dt ve ds onermeyelim onları yoldakı cocuk da bılıyor)?

2 atlanta ve dreambox ı alsam server kullanmadan parama yazık mı?

3 server sız hd yayın (turksat hotbird eutalsat)nasıl ızlerım?

4 bu server ların bedava ve YASAL olanları var mı?

5 eger serversız hd izlenemıyorsa sd yayın ıcın bana onerebılecegınız receivar hangısıdır?

cevaplarınız ıcın simdiden tesekkur ederım...

• 1-) Serverları yasadışı kabul edersek o işlere bulaşmadan ancak Turksat üzerindeki Türk kanallarını izlersin.
    2-) Server almayacaksan parana yazık evet.
    3-) TRT HD filan var ayrıca Hotbird'de, Astra'da beleş birkaç HD var ancak filmler diziler maçlar için server işine gireceksin.
    4-) Para vermeden yasal olarak şifreli yayın izlemek komik olmuş biraz
    5-) SD receiver kullanan arkadaşlar yardımcı olurlar sana.

Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalıştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozanunal -- 18 Eylül 2010; 4:38:30 >
  • yardımların ıcın sagol aslında bır laf dolasıyor ortada avrupadan yayın yapan serverlar yasal dıye 4. maddeyı oyuzden sormustum.
  • Ben bugüne kadar DT ve DS'ye bulaşmadan server kullanan kimsenin yakalandığını görmedim. Server yurtdışı kaynaklıysa yakalanma ihtimalin zaten çok çok çok düşüktür.
  • peki eğer öyle ise yabancı sitelerden ds ve dt ye bulaşmadan hd izleyebileceğimiz neresi var ona gore receiver ımı alayım
  • Arkadaşlar bende bu işi araştırıyorum bi süredir hatta bugün bi arkadaştan gidip almayı düşünüyodum
    dreambox 500s verecekti merak ettiğim şey dt ve ds izlesek ve yakalansak cezası nedir yakalanma ihtimali nedir bilen varmı?
  • Server'ı yurtdışından aldıktan sonra kolay kolay yakalanmazsınız.

Yakalanman için yayıncı kuruluşun gidip senin şifreyi aldığın server'a çökmesi lazım. Ve bu server'dan ip loglarını alması lazım ki seni bulabilsin. Tabi bu server yurtdışında olunca işlemler yavaş işliyor. Ki bu çoğu zaman datacenter tarafından telif hakkı işleyen kişinin direk server'ının kapatılmasıyla sonuçlanıyor. Yani yayıncı kuruluş kolay kolay server'dan ip loglarını alamaz. İp loglarını alamayınca kimin kaçak izlediğini çözemez.

Benim gördüğüm en son çıkan haber 2008'de. Bunlarda server'ı türkiyede kurmuş. Ondan yakalanmış.
    http://www.turk.internet.com/portal/yazigoster.php?yaziid=21661

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @bdullah -- 19 Eylül 2010; 17:26:47 >

• abdsev kardeş, senin server'den nerden alabilirim? pm'den cevaplarsan sevinirim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: kapisiz

abdsev kardeş, senin server'den nerden alabilirim? pm'den cevaplarsan sevinirim..

Malesef forum kuralları gereği bu konuda size yardımcı olamayacağım.
    Bu arada bir cevap yazdım 4-5 kişiden pm aldım. Nereden buluruz diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @bdullah -- 19 Eylül 2010; 17:36:24 >
  • server yakalamak için benim bildiğim ip log lardan ziyade o kişinin hesabına para yatıran kişilerin kimlik no ları vasıtsayla kişilere ulaştıkları
  • quote:

Orijinalden alıntı: netix

server yakalamak için benim bildiğim ip log lardan ziyade o kişinin hesabına para yatıran kişilerin kimlik no ları vasıtsayla kişilere ulaştıkları

Eğer ki paypal gibi bir yöntem yada fake satış yönüyle para aktarılırsa çözmeleri zorlaşır. Ebay üzerinde olmayan bir ürünü alır gibi yapıp para aktaran çok kişi var.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.