Şimdi Ara

Server işletim sistemi tam olarak nedir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.652
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Server işletim siteminin tam olarak ne için kullanıldığını diğer işletim sistemlerinden farkı nedir ? Bu konuda okuduklarıma göre Linux sistemleri bu iş için çok uygunmuş. Bu doğru mu ? Sebep olarakta en önde güvenlik açıkları gösteriliyor ...

• zaten kullanılan iki tane var biri windows server 2003 diğeride linux.
  • serverın ne olduğunu öğrendim internetten. Düşünüyorum da Linux dağtımlarını server olarak kullanmak çok daha mantıklı değilmi ? Server bilgisayar deidğimiz zaman onun hiç bozulmaması ve virüs geçirmemesi gerekir. Aksi takdirde çilesi büyük olur! Linuxlar günümüzde virüs olmadığı hatta güvenlik açısından windowstan daha iyi olduğuna göre onu kullanmak daha mantıklı olmalı...
  • quote:

Orjinalden alıntı: serdarS1

serverın ne olduğunu öğrendim internetten. Düşünüyorum da Linux dağtımlarını server olarak kullanmak çok daha mantıklı değilmi ? Server bilgisayar deidğimiz zaman onun hiç bozulmaması ve virüs geçirmemesi gerekir. Aksi takdirde çilesi büyük olur! Linuxlar günümüzde virüs olmadığı hatta güvenlik açısından windowstan daha iyi olduğuna göre onu kullanmak daha mantıklı olmalı...

Elbette daha mantıklı ama linux sunucular bazı websitelerini çalıştıramazlar. Örneğin donanimhaber gibi asp tabanlı siteler linux sunucularda çalışmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suyaturku -- 12 Ekim 2008; 17:36:24 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.