Şimdi Ara

Şerit led sisteminden anlayanlar bakabilirse.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
1.423
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle selamun aleyküm kolay gelsin.

Hiç uzatmadan sıkmadan direk yapmak istediğimi ve sorunumu açacağım.
    Son zamanlarda led aydınlatmaya bayağı merakım çoğaldı ve bi kaç yerde gördüm " ses sistemine bağlı olarak " led aydınlatmanın bass'a göre yanıp sönmesi hoşuma gitmedi değil hani neden yapmıyayım dedim ve yaptım. Sorun şu ki sesi %50 üstüne almadığım takdirde led'de kımıldama dahi olmuyor malum led'in gündüz bana bi faydası olmıyacağı için gecede fazla sesi açamıyorum " subwoofer'a bağlı " ben bunu direk hoparlör girişine bağlamak istiyorum ( HOPARLÖRÜN KALBOSUNU KESİP LEDLE BAĞLAYIP TEKRARDAN BİRLEŞTİRSEM Bİ SONUÇ ALABİLİRMİYİM? ) müziğin ritmine göre yanıp sönmesini istiyorum internette bir çok devre gördüm fakat fazla bi bilgiye sahip olmadığım için son çare olarak buraya konu açmaya karar verdim.
    Bu konuda bilgi sahibi olanlar yardım edebilirse çok sevinirim.

Aranızdan bir kaç kişi çıkacak forumdaki konulara baktınmı gibisinden konuşmaya başlayacak başktan söliyeyim forumdaki neredeyse bütün konulara baktım çözüm bulamadığım için açıyorum.

• Buraya degil elektronige acarsan daha net cevaplar alirsin

Istedigin seyin adi vumetre

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sadece bassa göre yanmasını istiyorsan tip31 transistör ile baglaman lazım vu metre ayrı bişey vu metre equalizer olarak yanar.
  • hocam tip31e harici güç kaynagı lazım yanlış bilmiyorsam ama sub un yanında ufak hoparlörler varsa hoparlörlerin içine 1er tane led baglayabilirsin(kırmızı en ideali) böylece düşük sesle istedigini yapmış olursun fazlada ugrasmamış olursun istersen resim ekleyebilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ptrona Halil

hocam tip31e harici güç kaynagı lazım yanlış bilmiyorsam ama sub un yanında ufak hoparlörler varsa hoparlörlerin içine 1er tane led baglayabilirsin(kırmızı en ideali) böylece düşük sesle istedigini yapmış olursun fazlada ugrasmamış olursun istersen resim ekleyebilirim

Öncelikle cevabınız için teşekkür ediyorum, Fakat şöyle bir sorun var. Subwoofer'ımın yanında bahsettiğiniz küçük hoparlör yok harci 2 tane var onlara bağlanabilir ise resim veya video çekebilirseniz ( BENİM VE BENİM GİBİLERE ÇÖZÜM AMAÇLI ) çok güzel olur. Çekemem resim atıyım derseniz onada razıyım :)
    Şuan ki sistemim " Logitech s220 " laptop için kullanıyorum eğer yapabilirsem masaüstüne daha büyük sistemim mevcut :)

• Hoparlörün girişlerine Ledi bağlıyoruz

Sonuç
    http://youtu.be/nMaH9LigAyI

• quote:

Hoparlörün girişlerine Ledi bağlıyoruz

Sonuç
    http://youtu.be/nMaH9LigAyI

Cevabınız için teşekkür ediyorum biraz geç yanıt veriyorum iş güç giremedim, Anlatımınız için teşekkür ederim fotğrafta ledleri sanırım direk hoparlör'ün + ve - sine bağlıyoruz? Eğer öyleyse şuan sub'da bağlı birşey farketmiyor yine sesi yüksek açmam gerekiyor. Eski 1+1 hoparlörüm vardı bağladım sonuç alamadım.
    Yapmak istediğim şuradaki gibi bir sistem;http://www.youtube.com/watch?v=o6o_voLlKNM

• videodaki sistemde transistör kullanılmış isterseniz size bu videodaki sistemi yapıp resimli olarak anlatabilirim
  • quote:

videodaki sistemde transistör kullanılmış isterseniz size bu videodaki sistemi yapıp resimli olarak anlatabilirim

Eğer yapabilirseniz çok sevinirim(NERDE NE YAPTIĞINIZI BELİRTEBİLİRSENİZ). Çalıştığına dair ufak bir video da atabilirseniz çok iyi olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbluemre -- 10 Ağustos 2014; 5:18:18 >
  • Aynı sistemi kendim evimde yaptım yaklaşık 5 m led bağladım. Ledleri hoparlör girişine bağlasanda aynı bassa bağlasanda aynı . Kırmızı led alırsan orta seviye müzik sesinde yanar sürekli yanıp söner ama mavi led bağlarsan bass sesinde ledler yanar. Sebebi ise kırmızı led daha düşün Volt ile çalışıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dendman

Aynı sistemi kendim evimde yaptım yaklaşık 5 m led bağladım. Ledleri hoparlör girişine bağlasanda aynı bassa bağlasanda aynı . Kırmızı led alırsan orta seviye müzik sesinde yanar sürekli yanıp söner ama mavi led bağlarsan bass sesinde ledler yanar. Sebebi ise kırmızı led daha düşün Volt ile çalışıyor.

Ben sadece kırmızı ile kalmak istemiyorum anladınız mı? Çeşitli renkler ile yapmak istiyorum ama önerinizi deniyeceğim kırmızı alıp bakacağım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: istanbluemre

quote:

Aynı sistemi kendim evimde yaptım yaklaşık 5 m led bağladım. Ledleri hoparlör girişine bağlasanda aynı bassa bağlasanda aynı . Kırmızı led alırsan orta seviye müzik sesinde yanar sürekli yanıp söner ama mavi led bağlarsan bass sesinde ledler yanar. Sebebi ise kırmızı led daha düşün Volt ile çalışıyor.

Ben sadece kırmızı ile kalmak istemiyorum anladınız mı? Çeşitli renkler ile yapmak istiyorum ama önerinizi deniyeceğim kırmızı alıp bakacağım :)

Kırmızı ve mavi al kırmızılar yanıp dursun mavide bass sesi geldiği zaman yansın güzel olur yeşili hiç denemedim o nasıl acaba :)

• quote:

quote:

quote:

Kırmızı ve mavi al kırmızılar yanıp dursun mavide bass sesi geldiği zaman yansın güzel olur yeşili hiç denemedim o nasıl acaba :)

Bu bahsettiğiniz kırmızı ledler ses düşük haldede yanıyor mu? Gidip boşuna para vermiyelim + mavi var bende şuan sesi %50 üstüne almadığım sürece hiç bi şekilde yanmıyor :) Kırmızıdada böyle birşey olacaksa almıyalım

• quote:

quote:

quote:

quote:

Bu bahsettiğiniz kırmızı ledler ses düşük haldede yanıyor mu? Gidip boşuna para vermiyelim + mavi var bende şuan sesi %50 üstüne almadığım sürece hiç bi şekilde yanmıyor :) Kırmızıdada böyle birşey olacaksa almıyalım

Kırmızıda sesi bir miktar arttırdığınız zaman yanar her led böyledir çünkü sesin şiddetine göre amfiden çıkışlara Voltaj geliyor mavi led daha yüksek voltaj gerektirdiği için sesi %50 üzerine çıkardığınızda yanıyor ama kırmızı ledde bu daha düşüktür o yüzden biraz daha düşük seste yanar.

Ben resimdeki gibi çıkışlara bağladım.

Edit: Ledlerin çalıştığı voltajlar görüldüğü gibi kırmızı led daha düşük bir voltaj ile yanıyor . Yeşilde mavi ile aynı

http://i.hizliresim.com/1jgoZb.png

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-D5843A45F -- 11 Ağustos 2014; 11:42:51 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Kırmızıda sesi bir miktar arttırdığınız zaman yanar her led böyledir çünkü sesin şiddetine göre amfiden çıkışlara Voltaj geliyor mavi led daha yüksek voltaj gerektirdiği için sesi %50 üzerine çıkardığınızda yanıyor ama kırmızı ledde bu daha düşüktür o yüzden biraz daha düşük seste yanar.

Ben resimdeki gibi çıkışlara bağladım.

Edit: Ledlerin çalıştığı voltajlar görüldüğü gibi kırmızı led daha düşük bir voltaj ile yanıyor . Yeşilde mavi ile aynı

http://i.hizliresim.com/1jgoZb.png

Teşekkürler bugün bakacağım

• Gecen gun yaptim bende. Oncelikle sunu soyliyeyim cok basit gibi gorunuyo ama transistore lehim yapmak zor. He bide Tip31 yerine Tip31c vermis eleman. Ama yinede bi sikinti cikmadi sorunsuz calisiyor.Hadi kolay gelsin :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TahsinS68 -- 12 Ağustos 2014; 4:28:07 >
  • istanbluemre İ kullanıcısına yanıt
    Kardeşim hiç ugraşma devreyle felan tip31 felanda gerek yok basın +ve- kısmına ledlerin + ve - sini bagla yeterli olur bass vurdukça ledlerin yanmaya başlar
    ben yaptım çok kolay

videom:http://www.youtube.com/watch?v=UJUNqhik1QY
    temsili videomdur...

Başarılar Dilerim

Yaptıktan Sonra bu müzigi tavsiye ederim:http://www.youtube.com/watch?v=s8BQkCBWlSA

• Transistördür lehim'dir. Hiçbirine gerek yok + vs - uçlarına bağlamak yeterlidir.
  • @TheWorking
    Zaten şuan dediğin gibi yapılı fakat sesi %50'nin üstüne almadığım surette ledler yanmıyor :)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.