Şimdi Ara

Şeriat gelir mi? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
156
Cevap
3
Favori
5.917
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: MertBsk

quote:

Orijinalden alıntı: rixeos

Demokrasi saçmalığından daha iyidir. Ama mevcut yönetim İslam şeriatını değil kendi şeriat düzenini getirirler buna ben de karşıyım.

çok istiyorsan buyur seni şeriatla yönetilen ülkelere alalım, sen bu demokrasiyi hak etmiyorsun.

Hangi ülke şeriatla yönetiliyor ?

İrandan bahsediyorsan ona şeriat denilmez

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynen gelecek Türk tipi şeriat sistemi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben bir müslüman olarak zaten hayatımdan endişeli idim.çok şaapma referandum ile ilgisi yok durumun.bi taraf değilsen bertaraf olursun
  • Psycna kullanıcısına yanıt
    Tebrik ediyorum şu mesajından dolayı seni. Ayrıca ne zaman bişeyleri dinin zorlamasından dolayı yapıp yapmamayı değilde, vicdanımıza göre yapıp yapmamayı öğrenecez...
  • Şeriat gelmez, gelemez ancak şuandaki sistem hırsızların ellerini kollarını sallayarak çıkmasını, katillerin parası varsa suçsuz olmasını sağladığı sürece bi hayır da gelmez.
  • Şeriat gelince sadece Kuran'a mı bakılacak yoksa uyduruk hadislere ve mezheplere mi?

1)Mezheplerin islam ile alakası yok. Hepsi çok sapıkça düşünceler içeren, kadına değer vermeyen, 5. Kez alkol alan öldürülür, dinden dönen öldürülür gibi saçmalıklar içeren şeyler.

2)İmkansız ama diyelim ki Kuran'a göre yönetilme kararı alındı. Yerinde bir karar gibi gözükebilir ama bazı ayetlerde farklı anlamlar var. Hırsızların elinin kesilmesinin gücünün kesilmesi anlamıda var. Sonuç olarak Kuran akıl ile yorumlanır. Herkes farklı bir anlayış biçimi vardır. Bazı konularda hüküm vermek, hatta hiçbir konuda hüküm vermek mümkün değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Qweqweqwe123456789 -- 23 Nisan 2017; 13:18:34 >
  • Yallah Arabistan'a o zaman.Kimse kimseyi zorla tutmuyor ülkede.

• Şeriati kabul etmeyenler Cehennemde cayır cayır yanacaaaaaaaaaah...

• Psycna kullanıcısına yanıt
    O onurlu kadın 10 tane erkeğin altına yatmasını biliyo sevgili ayağıla
  • Oozed kullanıcısına yanıt
    Bir erkeği 4 kadın paylaşması normal yani. Çarpık ortadoğulu ahlakı işte. Çocuk gelinler 4 karılar ok. Evlilik dışı reşit insanların ilişkisi kötü... Mide bulandırıyorsunuz ahlaksızlığınızla.

• DnzIrmk kullanıcısına yanıt
    Seni yaratan kuralları da koyar.İstediği şeyi yasaklar istediğine izin verir,istediğini zorunlu kılar.4 kadınla evlenmenin hiç bir kötü yanı yok.Bu insanlığın doğasında var.Kadın erkeğe muhtaçtır.Ayrıca tamamen isteğe bağlı.Kadın isterse nikah sırasında bunu talep eder ve kabul etmezse adam evlenmez olur biter.Dayatmaymış gibi görmeyi bırakın artık.Ayrıca Kur an tek kişiyle evliliği teşvik ediyor.Ama Allah yarattığı kulu bildiği için izin veriyor bazı şeylere.

Al bu videoyu izlemeni tavsiye ederim

https://www.youtube.com/watch?v=zMLGBNhj6s4
  • Akp dini sadece araç olarak kullanıyor amaç değil. Yani korkmayın inanç özgürlüğünüze karışmazlar.

Rte nin hayali Türkiyeyi yandaş dostları ile şirket gibi yönetmektir. Bütün ihaleleri kendi çevresi alacak, hiçkimse hesap sormayacak. Halk ise Türkiye şirketinde az paraya çalışan köleler olacak, sürekli şükredecek, hiçbir zaman hakkını aramaya çalışmayacak. Nihai amacı budur.

Tayyibin dini söylemlerde bazen aşırıya kaçması cemaatleri yanına çekmek için çünkü cemaatler iyi oy getiriyor. Bazen milliyetçi bile olduğunu görürsünüz benzer sebeplerden.
  • Oozed kullanıcısına yanıt
    sanane kardeşim sanane? o kadının başkasıyla yatması niye geriyor seni? elde edemiyorsunuz sonra zırlıyorsunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: flowerhorn

quote:

Orijinalden alıntı: MertBsk

quote:

Demokrasi saçmalığından daha iyidir. Ama mevcut yönetim İslam şeriatını değil kendi şeriat düzenini getirirler buna ben de karşıyım.

çok istiyorsan buyur seni şeriatla yönetilen ülkelere alalım, sen bu demokrasiyi hak etmiyorsun.

Hangi ülke şeriatla yönetiliyor ?

İrandan bahsediyorsan ona şeriat denilmez

buyur kardeşim, sen üşenmişsin ben üşenmedim

http://lmgtfy.com/?q=%C5%9Feriatle+y%C3%B6netilen+%C3%BClkeler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

gittim gördüm geldim. ne olacak? demokrasiniz batsın, amerika'da demokrasi götürdü, o da çok sever.

şimdi siz böyle diyorsunuz lakin bir mesajınızda da çini örnek vermişsiniz, okuyalım gelişelim demişsiniz de bu şeriatla nasıl olacak? Dini kurallarla yönetilen bir ülkenin demokrasiyle yönetilen bir ülkeye göre daha fazla nasıl gelişeceğini bana anlatırmısınız lütfen. En basitinden şeriatle yönetlien 3 ülke ve 3 avrupa ülkesini karşılaştırın. Ülkeler: Suudi arabistan, Afganistan, Pakistan - İsveç, İsviçre, Danimarka. Hadi buyrun, hangi ülke daha iyi ve siz gerçekten de ilk 3 ülkeden birinde yaşamak mı istersiniz?

quote:

sonuna kadar katılıyorum. bazı sebeplerden ötürü eğitimime devam edemedim. şuan açıktan okuyorum, hedeflerim ve ideallerim çok büyük. ama gel görün ki milletimin yararına olacak hiç bir etkinliğe/fikire milletimden destek yok. bu toplumda kerimcan durmaz gibi gereksizler popüler oluyor, 4 saatte 100 bin kazanıyor. ben fakirin mazlumun yetimin yanında olmayı seçtim, kendimle birlikte insanımızı da eğitmek geliştirmek istedim. metrobüse binin, otobüse binin kaç tane kitap okuyan var? çin metrolarına bakın teknolojinin baş kenti ama insanlarda hep eski cihazlar ama ellerinde hep kitaplar var. okumayan toplum gelişebilir mi? ben bilgim olmadığı konuya asla müdahil olmam. ama bizim insanımız her şeyi biliyormuş gibi her şeye müdahele ediyor. okuyalım, geliştirelim, üretelim. en azından bu fikri baz alarak ilerleyelim, ölürsekte arkamızdan en azından 'millet ve memleket için çalışmaları vardı' derler belki. zaten bizim gibi düşünenlerin de kıymeti ölünce anlaşılıyor.

Mesaja link:http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=124437163

• quote:

Orijinalden alıntı: DinoCrocetti

Yallah Arabistan'a o zaman.Kimse kimseyi zorla tutmuyor ülkede.

Gel seni bir rezil edelim cehli mürekkep.

Ben Şeriat'ı istiyorum dedim mi? İnsanın fikri olmadan zikri olunca böyle oluyormuş demek ki. Tabii, belki de fikri "olamıyor"dur; bilemiyorum. Sizin gibileri gördükçe üzülüyorum; tam anlamıyla kaynak israfısınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Be All My Sins Remembered -- 23 Nisan 2017; 15:39:18 >
  • Bence ölünce yok olacağına inanan biri için bu kaygı her saniye olmalı, sırf bu ülkede değil..

Her inanca saygım sonsuz ama ateizm tam bir trajikomik özentiden öte değilmiş gibi geliyor.
  • MertBsk M kullanıcısına yanıt
    :)

• Şeriatın gelmesini bir kere Avrupa istemez. Neden köprü bağı kurduğu Türkiye'nin radikal islamcılarla dolu terör bağnazlığı yaptığı bir ülkeye şeriatın gelmesini istesin ? İşte o zaman Avrupa tehlikeye düşer. Kısacası ne Türkiye'ye şeriat gelir ne de buna Avrupa izin verir. Başımızdakiler az adam olup , Atatürk inkılap ve devrimleriyle hareket etseydi şuan kendi arabamızı bitirip , kendi yerli uçağımızı bile yapardık.

• quote:

Orijinalden alıntı: Düşünen Biri

Şeriat bir hukuk sistemidir, şunu artık öğrenin yahu.

Modernlik öncesi bir hukuk sistemi idi. Ama şeriat gelebilir neden diye soracak olursan
    iranda aynı bizim gibiydi ne oldu? geldi ve geldikten sonra halk sokağa döküldü ama iş işten geçti
    islamofaşizm baskın çıktı irana olanlar bugün bize oluyor şu an
    20-25 yıla kadar şeriat ile yönetilen ülkeler hep geri kalıp yok olacak bilimle uğraşanlar ilerde olacak
    ve şeriat ile yönetilen ülkeler yok olup gidecek geri kaldıkları için. Din artık insanları bağlayıcı bir unsur değil
    şeriat gelmezse biz yıkılmayız ileri gideriz sonuçta eski model bir sistem git gide yok olacak.
    şeriatı empoze edersek kendimize bizde yok oluruz çünkü eski model

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Billy -- 23 Nisan 2017; 16:0:58 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.