Şimdi Ara

### Sensör Karmaşası Yaşayanlar İçin #### (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
5
Favori
13.182
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: BRV35

S@rKs-PoWeR çok iyi değinmişsin s200ü az bi süre kullansamda gerçekten hakkını veriyor objektifi özellikle dslr fanatikleri ( ben mesela ) için harika fotoğraf kaliteside iyidi ideal boyutta bi sensörü ve buna bağlı pix. den. oranı 25 civarlarındaydı yanlız flaş benim hoşuma gitmedi yetersiz kalıyor bazen , onun içinde harici flaş var yeri var :) ggde 600-700tl civarı f/p olarak çok çok iyi dslr alma şansınız yoksa en iyi like s200dür makro odağı 1 cm 14x manuel zoom imkanı var kullanımıda çok basit dslr tarzı tekerlek var harika bir makina

Birşey sormak istiyorum. Video çekerken zoom yapıldığında ses yapıyormu. Deneme imkanın oldumu?
    FZ35 düşünüyorum ama sensör boyutu yüzünden S200exr'de göz kırpıyor. Tek çekincem yukarıdaki sorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi whitestone58 -- 27 Ağustos 2010; 23:40:41 >

• Anakonuda bundan bahsedilmişti ama sanırım ses yapıyor.Ama emin değilim.Objektif sesi geliyormuş galiba.Kullana birisi mutlaka cevap yazar
  •  ### Sensör Karmaşası Yaşayanlar İçin ####

### Sensör Karmaşası Yaşayanlar İçin ####
  • canon sx30 un sensörü ne kadar? ben zoom özelliği açısında bu makineyi sx30'u çok beğendim. sizin yorumlarınız neler?
  • Teknik bilgilerini koyarsanız daha iyi yardımcı olabiliriz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cüneyt RC

canon sx30 un sensörü ne kadar? ben zoom özelliği açısında bu makineyi sx30'u çok beğendim. sizin yorumlarınız neler?

Canon PowerShot SX30 IS
    Sensor size 1/2.3 " (6.16 x 4.62 mm, 0.28 cm²)
    Pixel density 50 MP/cm²
    Optik Zoom 35 X

Bu rakamlar bize fotograf kalitesi isteniyorsa uzak durulması gerektigini soyluyor. Kötü fotograf icin ne gerekiyorsa yapılmıs.
    Fazla zoom fazla mp tuzagına dusmeyin. Bunlar ısık kalitesini olumsuz etkiler.

Asagıda 2 like makinanın crop ornekleri var. Siz karar verin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ikarahal -- 29 Ekim 2010; 9:36:06 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ikarahal

quote:

canon sx30 un sensörü ne kadar? ben zoom özelliği açısında bu makineyi sx30'u çok beğendim. sizin yorumlarınız neler?

Canon PowerShot SX30 IS
    Sensor size 1/2.3 " (6.16 x 4.62 mm, 0.28 cm²)
    Pixel density 50 MP/cm²
    Optik Zoom 35 X

Bu rakamlar bize fotograf kalitesi isteniyorsa uzak durulması gerektigini soyluyor. Kötü fotograf icin ne gerekiyorsa yapılmıs.
    Fazla zoom fazla mp tuzagına dusmeyin. Bunlar ısık kalitesini olumsuz etkiler.

Asagıda 2 like makinanın crop ornekleri var. Siz karar verin.

Üstat gayet güzel açıklamış

• açıklamanız için çok teşekürler bu sensör işi yüzünden aklımdaki çoğu makineyi sildim ve iki makineye düşürdüm seçeneklerimi. bir inikon p7000 diğeri fujifilm s200exr. bu makineler hakkında düşünceleriniz nelerdir öğrenmek isterim?
  • quote:

açıklamanız için çok teşekürler bu sensör işi yüzünden aklımdaki çoğu makineyi sildim ve iki makineye düşürdüm seçeneklerimi. bir inikon p7000 diğeri fujifilm s200exr. bu makineler hakkında düşünceleriniz nelerdir öğrenmek isterim?

Malesef pixelleri abartmanın sonu bu. Gerci firmalarda artık geri adım atmaya basladılar. Yeni modellerde Canon G10 dan G11 e yada Nikon P6000 den P7000 ne geciste mp degerlerinin dusuruldugu goruluyor. Digerleride bunu yapacaktır.

Sorunuza gelirsek aslında iki urunde farklı sınıftalar. Biri like, digeri kompakt sınıfın liderleri. Farklı kullanım alanlarına hitap ediyorlar.
    Ornek karsılastırmalı cropları gormedim ama teknik verilere bakınca Nikon fotograf kalitesi acısından daha iyi gibi duruyor.
    Nikon da pixel yogunlugu daha dusuk yani fotodiodlar daha buyuk. Ayrıca optik carpan daha dusuk. Isıgın katettigi yol az. Genis acısı biraz daha iyi. Uzun pozlama degeri daha fazla.
    Kaliteli fotografa ulasmanın yolu dusuk pixel yogunlugu+ carpanı az objektif+basarılı algoritma

Asagıda Fujinin S200exr ile muhtemelen aynı sensoru kullanan ve optik carpanı daha az olan F200EXR ile P7000 ornekleri mevcut. Muhtemelen buna yakın farklılık gorulecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ikarahal -- 30 Ekim 2010; 0:22:55 >

• b,r yerde sensörleri karşılaştırmışlardı vardı birim alandaki verdiği verimle alakılı en cok dikkat edilmesi gerekn şeydir
  • Güzel bir sensör karşılaştırması

• Konu hakkında birkaç video daha

• bu gece ilk defa iso 3200e ihtiyac duydum ve D3100ile yeterli sonuclar aldigimizi dusunuyorum ah bi FX makinemiz olsaydi 6400,12800leri gorurdum, rahat ederdim:D
  • Oda olur ileride
  • Bu konu çok yararlı oluyor
    Küçük sensöre yüksek megapixel olayı ufak sensöre milyonlarca pixeli algılatmıyor

genişletme yapıyor, yani yalandan daha çok pixel, detay varmış gibi algılatıyor

nikon d3100
    http://snapsort.com/cameras/Nikon/D3100/specs

özelliklerle true res. kısmında satılırken kaç mpx yazılıyorsa o yazıyor

bu da kompakt kodak m580
    http://snapsort.com/cameras/Kodak/M580/specs

satış mpx= 14 true res. 9.7mpx

sadece kodak için değil neredeyse tüm kompaktlar için durum böyle, hatta dslr like makinalar da aynı

• quote:

Orijinalden alıntı: MIKROP DOGAN

Bu konu çok yararlı oluyor
    Küçük sensöre yüksek megapixel olayı ufak sensöre milyonlarca pixeli algılatmıyor

nikon d3100

bu da kompakt kodak m580

sadece kodak için değil neredeyse tüm kompaktlar için durum böyle, hatta dslr like makinalar da aynı

Verdiğiniz siteyi bilmiyordum yeni gördüm oldukca kullanışlıymış teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: MIKROP DOGAN

Bu konu çok yararlı oluyor

nikon d3100

bu da kompakt kodak m580

Verdiğiniz siteyi bilmiyordum yeni gördüm oldukca kullanışlıymış teşekkürler.

• Sizce şu anda alınabilecek compact makina nedir
    fuji F200den sonra sensor boyutlarını büyüttü diye biliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.