Şimdi Ara

Sennheiser kulaklık sevenlerin gözü aydın!!! IE6 , IE7 ve IE8 çok yakında!!! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
0
Favori
7.123
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar sennheiser bence bu kulakliklarla yelpazesine GeRceK Monitor kulaklik ekleme amaci gutmus, (cunku sahne kullaniminda her alanda shure'la pazar liderligini kapsirken kulaklik'ta tam yalitimli gercek monitor kulakligi olmadigindan soz sahibi degildi..)

Bu sonucu tipki westone'un um serisinde oldugu gibi bazi frekanslarin kapatildigi ve sahnede yanaginizin ortasindan gecen kablonun kaldirilarak kulagin arkasindan gecirildigini dusundugunuzde anlayabilirsiniz..

kisacasi bu kulaklik muzisyenler (nitekim fiyati uygun olsa ben dusunebilirdim ama kaliteli ses tesisati firmalari'nda en azindan bi shure e2c oluyo ki bu isimizi goruyor) icin tasarlanmis ve uretilmis bi kulakliktir inceledigim kadariyla..
    Soylemeye calistigim bu tarz kulakliklari kendi beklentileriniz ( bas , mid ,tiz, ara frekanslar, detay, distorsion'a girmeme, vs... ) dogrultusunda degerlendirerek almaniz; aksi takdirde uretilis amaci dogrultusunda satin almayacaginiz kulakliklardan tam performans alamaz, dolayisiyla f/p de patlarsiniz..

Tesekkurler..

• sonuna kadar morali bozulup bokunu cıkardılar diyen arkadaşa katılıyorum suan için solermisinz bana cx500 den daha pahalısı cooook fazlamı fark ediyor da 500 lü dolarlarda???
  • earphonesolutions.com'da da gördüm, satılmaya başlamış galiba..
  • quote:

Orjinalden alıntı: SOUND BLASTER

shure'un sözde 3 driver lı olan ve olmayan bütün kulaklıklarını böcek gibi ezeceği kesin.

senny nin e500 ü ezmesi tamamen ütopik bir olgu. Belki rüyanda görürsün.Shure her konuda senny i solucan gibi ezer.Bu tarz kulaklıklar
    kafaüstü yapmaya benzemez.

shure mikrofon ve iem tarzı kulaklıklarda senny i ezer.shure un rakibi westone ve ultimate ears daha sonra belki sennheiser gelebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nurixY -- 19 Ekim 2008; 22:51:35 >
  • Katılmadığım bir nokta var sennheiser dengeli armaturleri ile profosyonellikten çok zevke, müzikten sadece zevk almak isteyenlere yönelik kulaklıkar üretiyor, şu anda ie8(16ohm)'in tek başına kulaklık olarak(amfisiz) sıcaklık ve keyif konusunda rakipsiz görülüyor(amfi ve um3'ün sıcaklıkta bu seviyeye ulaştığını soyleyenler cok)ancak um3 kadar profosyonel ve analatik bir sese sahip olmadığı ortada beraberinde komfor, izalasyon ve sağlamlık konusunda özellike westone ve shureden geri olduğu önemli bir gerçek ,@nurixY üstad daha iyi bilir ama, head-fi'deki genel görüş bu şekilde...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceza2000 -- 29 Nisan 2009; 22:10:15 >

• Güzel ÜrünLerdir Sesi Çok DErinlerde Yaşatır Ama Fiyatlar Baya Tuzlu Bana Kalsa O Fiyata Arabaya Bi Tane'de L7 Alırım SubWoofer :D Üstüne de Teyp Alırım :D
  • techno-fi'da IE8 incelemesi yapmışlar,incelemeyi yapan şahıs çok övüyor,shure falan bırakmamış ortalıkta diyor,kaldı ki senn şu ana kadar bu kadar yüksek seviyede kulaklık çıkarmadığı için direk shure ile kıyaslanması doğru değildi zaten.

http://www.techno-fi.net/forum/index.php?topic=1356.0

techpowerup sitesinde de bugün IE7 incelemesi okudum,yine inceleyen kişi epey övmüş,IE8 ile karşılaştırmamış gerçi ama IE6'ya göre çok üstün olduğunu söylemiş.Buyrun;

http://www.techpowerup.com/reviews/Sennheiser/IE7/

Son olarak aynı siteden IE6 incelemesi de vereyim.

http://www.techpowerup.com/reviews/Sennheiser/IE6/

İncelemelere dayanarak,görmemiş duymamış olsam da tahminimce sennheiser klasik taktiği olduğu üzre IE7 ve IE8 benzer ses karakterine sahip,farkları dış görünümleri,IE8'in kablosunun değişebilmesi,bass ayarlama çubuğu ve fazladan kulaklık uçlarının bulunması.IE6 ise bunların yanında epeyce bir giriş modeli ki her şeyiyle farklı; yine de CX500'den iyidir tabi.

• quote:

Orjinalden alıntı: ceza2000

Katılmadığım bir nokta var sennheiser dengeli armaturleri ile profosyonellikten çok zevke, müzikten sadece zevk almak isteyenlere yönelik kulaklıkar üretiyor, şu anda ie8(16ohm)'in tek başına kulaklık olarak(amfisiz) sıcaklık ve keyif konusunda rakipsiz görülüyor(amfi ve um3'ün sıcaklıkta bu seviyeye ulaştığını soyleyenler cok)ancak um3 kadar profosyonel ve analatik bir sese sahip olmadığı ortada beraberinde komfor, izalasyon ve sağlamlık konusunda özellike westone ve shureden geri olduğu önemli bir gerçek ,@nurixY üstad daha iyi bilir ama, head-fi'deki genel görüş bu şekilde...

@ceza2000 iltifatların için sağol ama ben üstad değilim...

um3(w3) ve ie8 bunlar zaten audiophile ürünleri değillerdir.zaten portatiflikte profesyonellik olmaz.ama w3 için illa amfi şart değil.yeterki custom uç ile kullanm gerçekten etkilemeye yeter ..

ie8 e gelirsek beni çok şaşırrtı başarılı bir ürün olaiblir.Sıcaklık konusunda ve eğlendiricilik olarak ie8 tahminim daha üstündür.w3 ün sesi daha doğal ama w3 tizleri çok tatlı ie8 in okuduğum kadarıyla en büyük handikapı tizleri geriden ve yuvarlıyomuş..ama sahne , bas , mid olarak w3 den daha keyifliymiş okuduğum yorumlara göre....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nurixY -- 30 Nisan 2009; 12:38:53 >

• Valla hocam sanırım zevkler devreye giriyor bu sıcaklık noktasında, w3 mu ie8 mi deseler. Ben w3 derim en azından, izlasyon ve dayanıklılık konusunda güvenirim içim rahat eder :D
  • Bana DNSE 2.0 ı olan bir samsung verin yanında da akg k324 veya cx500 gibi orta sınıf bir kulaklık verin istediğiniz kulaklığın ses karakterini yaratıyım size Çok mu fazla oldu ? Deneyelim mi Adamlar donanımsal olarak sese yenilikler ve iyileştirmeler katıyorlar belki az önceki sözümde biraz ipin ucunu kaçırmış olsam da samsung p2 kullanmaktan o kadar memnunum ki sese herşeyi kendi elimle katıp çıkarabiliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nietzsche_01 -- 30 Nisan 2009; 22:54:49 >
  • O kadar para verilirmi diyen arkadaş filips kulaklıklarıyla mutlu mutlu yaşasın ta ki müzik dinlemediğini anlayana kadar
  • Valla ben dayanamayıp ie8 alıyorum.3 hafta içinde incelememi yapıcam
  • IE8in Türkçe incelmesi hali hazırda var, techno-fi.net sitesinden okuyabilirsiniz. Tabi ikinci bir incelmee de fena olmaz.

quote:

Orjinalden alıntı: ÇöÇan

Valla ben dayanamayıp ie8 alıyorum.3 hafta içinde incelememi yapıcam

• quote:

Orjinalden alıntı: MuttFTS.

IE8in Türkçe incelmesi hali hazırda var, techno-fi.net sitesinden okuyabilirsiniz. Tabi ikinci bir incelmee de fena olmaz.

quote:

IE8 için incelemeler az , haliyle bizim gibi IE8 alacak çoğu insan tek bir kişinin fikirlerinden yola
    çıkarak yüksek fiyatlı ürünü satın alma riskine giremez.Eğer fiyatını hak ediyorsa alacak olanlara fikir
    olarak katkımız olsun.

• Bu arada Türkiyede daha ucuz olduğunu biliyorsun değil mi yurtdışına göre? Gidip de boşuna yurtdışı ile uğraşma.

quote:

quote:

IE8in Türkçe incelmesi hali hazırda var, techno-fi.net sitesinden okuyabilirsiniz. Tabi ikinci bir incelmee de fena olmaz.

quote:

IE8 için incelemeler az , haliyle bizim gibi IE8 alacak çoğu insan tek bir kişinin fikirlerinden yola
    çıkarak yüksek fiyatlı ürünü satın alma riskine giremez.Eğer fiyatını hak ediyorsa alacak olanlara fikir
    olarak katkımız olsun.

• quote:

Bu arada Türkiyede daha ucuz olduğunu biliyorsun değil mi yurtdışına göre? Gidip de boşuna yurtdışı ile uğraşma.

Yurtdışından almıyorum Kdv dahil 443 TL
  • quote:

quote:

Bu arada Türkiyede daha ucuz olduğunu biliyorsun değil mi yurtdışına göre? Gidip de boşuna yurtdışı ile uğraşma.

Yurtdışından almıyorum Kdv dahil 443 TL

Nereden 443 liraya alıyorsun? Sanırım metan'ın Gümüşsuyunda ki merkezin de peşin para olarak en ucuz satılıyordu..
    Bende IE 7 almayı düşünüyorum..
  • quote:

Orjinalden alıntı: frux
    Nereden 443 liraya alıyorsun? Sanırım metan'ın Gümüşsuyunda ki merkezin de peşin para olarak en ucuz satılıyordu..

Aynen düşündüğün gibi kardeşim.
  • quote:

quote:

443 liramı ? yani kaç euro ediyor kdv dahil ?
  • 443 lira olmaması lazım. KDV hariç olabilir. Şu an Metan peşin IE8'i 199€+KDV'ye veriyor çünkü.. 443 Lira KDV dahil satarsa, ben de alırım hemen.

Sennheiser kulaklık sevenlerin gözü aydın!!! IE6 , IE7 ve IE8  çok yakında!!!

quote:

Orjinalden alıntı: helsloot

quote:

quote:

443 liramı ? yani kaç euro ediyor kdv dahil ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi H. -- 28 Mayıs 2009; 9:37:25 >

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.