Şimdi Ara

Sennheiser ie4 ve kulaklık amfisi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
0
Favori
6.829
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: cem2004_34

arkadaslar metan meıl attım Sennheiser ie4 almak ıstıyorum dıye. cevap olarak once parayı havaleyle yatırıyorsunuz sonrada dekontunu bana meıl yoluyla ıletıyorsunuz bende sıze kargoluyorum dedı. anlamadıgım tek sey dekontu nasıl meıl yoluyla gondercem ve sızce guvencelımı? yanı sorun cıkarmı?

tarayıcıdan tarat öyle maille gönder....
  • quote:

Orjinalden alıntı: shady_tr

quote:

arkadaslar metan meıl attım Sennheiser ie4 almak ıstıyorum dıye. cevap olarak once parayı havaleyle yatırıyorsunuz sonrada dekontunu bana meıl yoluyla ıletıyorsunuz bende sıze kargoluyorum dedı. anlamadıgım tek sey dekontu nasıl meıl yoluyla gondercem ve sızce guvencelımı? yanı sorun cıkarmı?

tarayıcıdan tarat öyle maille gönder....

tamam tesekur ederım.
  • diyafram olmadığı için yüksek sesten patlama (yüksek seste sesi aniden keser) demişsin. benim kulak diyaframı patlayacak ama ben kulaklığı patlatamadım henüz
    quote:

Orjinalden alıntı: Birdy Dizzy

quote:

Orjinalden alıntı: osman_goksel

SENNHEISER IE4 100$ altı güzel bir profesyonel iem kulaklıktır
    cx300 ün gelişmiş modelidir, farkı güçlendirilmiş bass sistemidir.
    Metan'da Esra Hanımın dediğine göre Sertab Erener'in kullandığı modeldir.
    nette biriki yaptığım araştırmalarda da gördüğüm kadarıyla
    ses konusunda profesyonellerin tercih ettiği bir kulakiçi model.

cx300 ile yaklaşık aynı görünüme sahip. yine oldukça sade. (en sevdiğim şeydir)
    baslar cx300den biriki derecede daya iyi, ve frekans aralığının
    CX300 den daha geniş olmasından tahmin ediyorum tizler daha da belirgindi.

basslar yüksek seslerde dahi bozulmuyor çok güçlü ve tiz uyumu yerli yerinde.
    Kulaklıkta microdrive sistemi var sanırım, çok yüksek seste kulaklığın patlaması diye birşeye
    imkan olmuyor. (östaki borusu gibi düşünebilirsiniz)

cx300den üstünlüğü bariz belli

IE4 bırak profesyonel iem kulaklığı, iem giriş seviyesi kulaklık bile denilemez. IE4 için tam anlamıyla iem de denilemez ya neyse. iem de giriş seviyesi kulaklıklar e2c, um1, superfi 3, Etymotic ER6i dir ve 100-120 $ civarı bedeli vardır. iem kulaklıkların son zaman da artan pazar payı sebebi ile Sennheiser,creative hatta geçen gün gördüm Labtec bile iem benzeri kulaklıklar çıkarmaktadır. Tekrar söylüyorum IE4 tam bir iem değildir, hele profesyonel iem hiç değildir. profesyonel iem kulaklıklar fiyatı 1000$ civarı olan Shure E500, Ultimate ears 10 pro ve tabi ki Westone ın pro serisi sayılabilir. bu yazdığım markaların her seviyedeki iem kulaklıkları kablo, malzeme kalitesi v.b. bakımlardan diğer markalardan çok üstündür. bu kulaklıklar çok sağlamdır ve diyafram olmadığı için yüksek sesten patlama (yüksek seste sesi aniden keser), kablosunun sertleşerek kırılma problemleri de yoktur.

• ie4 modelini almaya gittim ama vazcaydım :) Bugün metanda iriver n10 mp3 çalarımla ie4 modelini denedim açıkçası daha çok şey bekliordum ondan biras hayal kırıklılığı oldu gibi..Her şarkıda farklı bi eqolzr ayarı yapmak zorunda kaldım diyebilirm açıkçası.. 18mw*2 lik cihazımdan hertürlü efekti denesemde güsel baslar alamadım,tisler bazen rahatsız ediciydi ama ses kalitesii hani derler ya bangır bangır olsa bile pek bozulmuo diebilrm..felaket yuksek ses çıkartıo öyle böle değil dışarıyada sessiz ortmda biras ses çıkartıo..CX300 ellerinde olmadıı için deneme fırsatım olmadı deneme fırsatım olsaydı cx300 albilrdm çünkü çok uçuk farklar olcağını zannetmiorum iki kulaklık arasında cx300 ünde diğer hafta sonu gelceğini söylediler..kendi kulaklıklarımdan ortalama seviyede memnun olsamda birdaha denemeye gitcem belki gaza gelip alabilrm ie4 :))
  • quote:

Orjinalden alıntı: savsata

ie4 modelini almaya gittim ama vazcaydım :) Bugün metanda iriver n10 mp3 çalarımla ie4 modelini denedim açıkçası daha çok şey bekliordum ondan biras hayal kırıklılığı oldu gibi..Her şarkıda farklı bi eqolzr ayarı yapmak zorunda kaldım diyebilirm açıkçası.. 18mw*2 lik cihazımdan hertürlü efekti denesemde güsel baslar alamadım,tisler bazen rahatsız ediciydi ama ses kalitesii hani derler ya bangır bangır olsa bile pek bozulmuo diebilrm..felaket yuksek ses çıkartıo öyle böle değil dışarıyada sessiz ortmda biras ses çıkartıo..CX300 ellerinde olmadıı için deneme fırsatım olmadı deneme fırsatım olsaydı cx300 albilrdm çünkü çok uçuk farklar olcağını zannetmiorum iki kulaklık arasında cx300 ünde diğer hafta sonu gelceğini söylediler..kendi kulaklıklarımdan ortalama seviyede memnun olsamda birdaha denemeye gitcem belki gaza gelip alabilrm ie4 :))

Ie4'ü beğenmediysen ve illa kulakiçi olacak demiyorsan Px200'ü bir dene derim ben ya da Px100'ü...

• quote:

Orjinalden alıntı: savsata

ie4 modelini almaya gittim ama vazcaydım :) Bugün metanda iriver n10 mp3 çalarımla ie4 modelini denedim açıkçası daha çok şey bekliordum ondan biras hayal kırıklılığı oldu gibi..Her şarkıda farklı bi eqolzr ayarı yapmak zorunda kaldım diyebilirm açıkçası.. 18mw*2 lik cihazımdan hertürlü efekti denesemde güsel baslar alamadım,tisler bazen rahatsız ediciydi ama ses kalitesii hani derler ya bangır bangır olsa bile pek bozulmuo diebilrm..felaket yuksek ses çıkartıo öyle böle değil dışarıyada sessiz ortmda biras ses çıkartıo..CX300 ellerinde olmadıı için deneme fırsatım olmadı deneme fırsatım olsaydı cx300 albilrdm çünkü çok uçuk farklar olcağını zannetmiorum iki kulaklık arasında cx300 ünde diğer hafta sonu gelceğini söylediler..kendi kulaklıklarımdan ortalama seviyede memnun olsamda birdaha denemeye gitcem belki gaza gelip alabilrm ie4 :))

eğer ie4'te iii baslar alamadıysan cx300'ü bence hiç düşünme malum ie4'ten daha kalitesiz...

• @osman_goksel

mp3 çalarlar ile kulaklığın diyaframının patlaması mümkün değildir. onu ancak kuvvetli bir kulaklık anfisi yada normal anfi ile patlatabilirsiniz ki çok ufak bir ihtimaldir. ancak kuvvetli bir anfi ile hoparlör patlaması olabileceği gibi kulaklıkta diyafram patlaması da olanak dahilindedir. gerçek bir iem kulaklığın kulağa takılması ile ie4 ve benzeri kulaklıkların kulağa takılması arasındaki farkı ancak deneyerek bulabilirsiniz. iem kulaklığın en büyük avantajı izolasyondur. dışarıdaki müzik sesini en son seste dahi hiç birşey duymaz sizde çok yüksek sesler dışında hiçbirşey duymazsınız. ie4 ve benzeri kulaklıklarda böyle yüksek bir izolasyondan bahsetmek mümkün değildir.her kulakta üç ayrı yoldan ses veren iem kulaklıklar var. yani kulaklığı taktığınız zaman deyim yerinde ise altı ayrı hoparlörden ses çıkıyor. profesyonel iem ler işte bu kulaklıklardır. ie4 iem kulaklık değildir çünkü kulak kanalına yeteri kadar girmez yeterli izolasyonu da sağlamaz.

• quote:

@osman_goksel

mp3 çalarlar ile kulaklığın diyaframının patlaması mümkün değildir. onu ancak kuvvetli bir kulaklık anfisi yada normal anfi ile patlatabilirsiniz ki çok ufak bir ihtimaldir. ancak kuvvetli bir anfi ile hoparlör patlaması olabileceği gibi kulaklıkta diyafram patlaması da olanak dahilindedir. gerçek bir iem kulaklığın kulağa takılması ile ie4 ve benzeri kulaklıkların kulağa takılması arasındaki farkı ancak deneyerek bulabilirsiniz. iem kulaklığın en büyük avantajı izolasyondur. dışarıdaki müzik sesini en son seste dahi hiç birşey duymaz sizde çok yüksek sesler dışında hiçbirşey duymazsınız. ie4 ve benzeri kulaklıklarda böyle yüksek bir izolasyondan bahsetmek mümkün değildir.her kulakta üç ayrı yoldan ses veren iem kulaklıklar var. yani kulaklığı taktığınız zaman deyim yerinde ise altı ayrı hoparlörden ses çıkıyor. profesyonel iem ler işte bu kulaklıklardır. ie4 iem kulaklık değildir çünkü kulak kanalına yeteri kadar girmez yeterli izolasyonu da sağlamaz.

cx300,nx51,ie4,ep630 falan bunlar daha çok earbud'dan iem'e geçişte bir aracı gibidir...Earbud'dan sonra direk e4c biraz ağır kaçar...cx300'ü earbuddan sonra almak ve bundan sonrada e4c almak daha mantıklı geliyor bana....

• Kulaklık Amfileri başka bir başlıkta tartışılıyor, isterseniz bir göz atın,

http://forum.donanimhaber.com/m_6987484/tm.htm

Alper,
  • @Birdy Dizzy dırek olarak iem kulaklık alınabılırmı? yoksa ucuz bırseylemı baslamak gerekır.bıde um1 turkıyede bulma ıhtımalımız varmı?
  • quote:

quote:

@osman_goksel

cx300,nx51,ie4,ep630 falan bunlar daha çok earbud'dan iem'e geçişte bir aracı gibidir...Earbud'dan sonra direk e4c biraz ağır kaçar...cx300'ü earbuddan sonra almak ve bundan sonrada e4c almak daha mantıklı geliyor bana....

cx300 fiyat-performans olarak çok iyi bir seçenek. ancak 100 ytl civarına yada üstüne ie4 almam. verdiğin paraya yazık. biraz daha ekle gerçek bir iem al.

• quote:

@Birdy Dizzy dırek olarak iem kulaklık alınabılırmı? yoksa ucuz bırseylemı baslamak gerekır.bıde um1 turkıyede bulma ıhtımalımız varmı?

bence şahsi görüşüm kullanılmaz insan kolay kolay alışamaz earbuddan sonra gerçek iem'lere çünkü biliyorsunuzki kulak yolunun çoğunu kapatıyor ve buda earbud kullanan insana biraz rahatsızlık verebilir...
  • Ben katılımıyorum bu sözüne,alışma süresi sorun yaşarrsan bile birkaç günü geçmez ki ben hemen alıştım.Hatta şimdi erabudları takınca hiç kuaklık takmamış gibi hissediyorum.Müzikle başbaşa olmanın tadı bambaşka emin ol.İşte şimdi müzik dinliyorum diyor insan.
    quote:

quote:

@Birdy Dizzy dırek olarak iem kulaklık alınabılırmı? yoksa ucuz bırseylemı baslamak gerekır.bıde um1 turkıyede bulma ıhtımalımız varmı?

bence şahsi görüşüm kullanılmaz insan kolay kolay alışamaz earbuddan sonra gerçek iem'lere çünkü biliyorsunuzki kulak yolunun çoğunu kapatıyor ve buda earbud kullanan insana biraz rahatsızlık verebilir...

• ie4 ile hepsiburda ya yen gelen creative ep630 ların bazı yerlerde aynı kulaklıklar olduu söylenior faka tbnce bu böle değil cx300 ün ikizi gibi duruyor kulaklık..bilgisi olanlar varmı??
  • Arkadaşlar. Yukarıdaki resim size neyi anlatıyor?
    Bir adet kulaklık amfisi. ve ben onunla denedim ie4 ü
    Kulaklık kulağımın içinde öyle bir titriyorki ve normal bi insan o sese dayanamaz gerçekten. yani insan kulağının sağlığı için hiçde uygun deil. ve o şiddetteki sesde bile bozulma çatlama patlama yok. dinlemenizi isterdim. ama o kadar imkanım yok.
    tamam kabul ediyorum. bir mp3 çalar zorlamaz bile ama ben dediğim gibi kendi yaptığım amfiyle denedim. Ekolayzırıda bas yukarılarda diğer bütün ayarlar aşağı çektim. çünkü malüm özellikle tiz sesler kulak için çok rahatsız edici şiddette geliyor yoksa. ben diğer uçuk modelleri denemedim tabi. ama diyeceksinizki onu dinle. iyide ben ie4 ten tatmin oldum. çünkü seste bozulma yok. baslar çok şiddetli ve temiz. alacak arkadaşlara tavsiye edebilirim. cx300 için bişey diyemeyeceğim. çünkü denemedim.
    quote:

@osman_goksel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osman_goksel -- 4 Temmuz 2006; 20:02:48 >

• quote:

Orjinalden alıntı: osman_goksel

Arkadaşlar. Yukarıdaki resim size neyi anlatıyor?
    Bir adet kulaklık amfisi. ve ben onunla denedim ie4 ü
    Kulaklık kulağımın içinde öyle bir titriyorki ve normal bi insan o sese dayanamaz gerçekten. yani insan kulağının sağlığı için hiçde uygun deil. ve o şiddetteki sesde bile bozulma çatlama patlama yok. dinlemenizi isterdim. ama o kadar imkanım yok.
    tamam kabul ediyorum. bir mp3 çalar zorlamaz bile ama ben dediğim gibi kendi yaptığım amfiyle denedim. Ekolayzırıda bas yukarılarda diğer bütün ayarlar aşağı çektim. çünkü malüm özellikle tiz sesler kulak için çok rahatsız edici şiddette geliyor yoksa. ben diğer uçuk modelleri denemedim tabi. ama diyeceksinizki onu dinle. iyide ben ie4 ten tatmin oldum. çünkü seste bozulma yok. baslar çok şiddetli ve temiz. alacak arkadaşlara tavsiye edebilirim. cx300 için bişey diyemeyeceğim. çünkü denemedim.
    quote:

@osman_goksel

ie4 seni tatmin ettiyse sorun yok. iyi günlerde kullanman dileğiyle...

• @osman_goksel yaptıgın anfının devre semasını uygun olursa bızle paylasırmısnın? benım hosuma. gıttı bende yapmak ıstıyorum bır tane.
  • Tabikii arkadaşım buyrun şema sizin
    http://www.minidisc.org/headbanger.html
    quote:

@osman_goksel yaptıgın anfının devre semasını uygun olursa bızle paylasırmısnın? benım hosuma. gıttı bende yapmak ıstıyorum bır tane.
  • saol dostum.
  • Valla baya teknik ingilizce istiyor çevirmek için türkçe anlatsanız çok iyi oluyr ya nasıl yapacağımızı.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.