Şimdi Ara

__###__ Sennheiser EH-150 Hi-Fi stereo kulaklık incelemesi..! ___###___ (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
1
Favori
7.067
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Eline sağlık ; almayı düşünenler için mükemmel bir inceleme
  • inceleme için teşekkürler

birde HD 201 modeli varhttp://www.hizlial.com/UrunInceleme.aspx?UrunID=30.040.8005.0025

neredeyse fiyatları aynı acaba hangisini tercih etmeli? ağırlıklı olarak film
  • quote:

Orjinalden alıntı: Oğuzcana
    Eline sağlık ; almayı düşünenler için mükemmel bir inceleme

Tesekkur ederim...

quote:

Orjinalden alıntı: bycapslock
    inceleme için teşekkürler
    birde HD 201 modeli varhttp://www.hizlial.com/UrunInceleme.aspx?UrunID=30.040.8005.0025
    neredeyse fiyatları aynı acaba hangisini tercih etmeli? ağırlıklı olarak film

ben tesekkur ederim....sorunuza gelince eh-150 hd 201 modelinden daha ustun bir kulaklik ....bunu verilen degerleri karsilastirarakta anlayabilirsiniz ..

SENNHEİSER EH-150

Teknik Detaylar:
    Nominal empedans: 32 Ohm
    Kablosuz ağırlık: 130 g
    Transducer prensibi: dynamic, closed
    Kulak Kapsülü: supraaural
    Kablo Uzunluğu: 3m
    Frekans Aralığı (headphones): 18.....18000 Hz
    Sound pressure level (SPL): 115 dB(SPL)
    THD, total harmonic distortion: < <0,5 %
    Jak: 3,5/6,3 mm stereo

----------------------------------------------

SENNHEİSER HD 201

Nominal empedans: 24 Ohm
    Kablosuz ağırlık: 165 g
    Transducer prensibi: dynamic, closed
    Kulak Kapsülü: circum-aural
    Kablo Uzunluğu: 3m
    Frekans Aralığı (headphones): 21.....18000 Hz
    Sound pressure level (SPL): 108 dB
    THD, total harmonic distortion: < 0,7 %
    Jak: 3,5/6,3 mm stereo

----------------------------------

kırmızı yaptigim detaylarda ustunluk gorunuyor yanliz hepsinin ne ise yaradigini tam olarak bilmiyorum ki frekans araligiyla Nominal empedans onemli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mariachi@ -- 3 Haziran 2008; 14:49:39 >

• Arkadaşlar kulaklığı aldım yok böyle birşey ağlamak istiyorum , anca pc den müzik dinlemek ve oyun oynamak çok zevkli oldu tavsiyeler için teşekkürler , yanarımki 2 yıldır 5 YTL lik uyduruk kulaklık ile resmen eziyet etmişim kendime

__###__ Sennheiser EH-150 Hi-Fi stereo kulaklık incelemesi..! ___###___

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnderYapici -- 5 Haziran 2008; 11:37:07 >

• hayirli olsun

hakikaten eziyet etmissin kendine
  • quote:

Orjinalden alıntı: _Divine_

hayirli olsun

hakikaten eziyet etmissin kendine

Saol , daha önceden kullandığım kulaklıklar Laccess LH759 Profesyonel Mikrofonlu Kulaklık yalnız isime bakarmısınız pro. kulaklık zaten Tiesto da bunu kullanıyormuş , bu arada kulaklık tahmin ettiğimden daha büyük çıktı ve çok rahatlar sanki kafamı yastığa koydum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnderYapici -- 6 Haziran 2008; 23:51:30 >

• Gayet güzel değerlere sahip.. Ben de 360 için bir tane kulaklık alayım diyordum.. HD 202 alacaktım tam bunu gördüğüm iyi oldu..
  • Bende TRance müzik için bir kulaklık arıyorum. Creative Sound Blaster Audigy 2 ZS Notebook ses kartımla kullanmak istiyorum. hd 457 Dedi bir arkadaş. başka tavsiyesi olan var mı kaliteli bütçem 200 kadar sınırlıdır
  • @fifo, EH150'nin HD 202'ye göre baslarının daha az çıktığı şeklinde bir yerlerde okuduğunu yazmışsın.
    Bende tam bunu soracaktım iki kulaklığın bass yönünden bir karşılaştırması var mı diye?
    Gerçi bir arkadaş iki kulaklığın aynı model olduğunu, pazar payı, çeşitlilik v.b demiş.
    Ben de baktım, iki kulaklık arasında aynı değerler var. Yalnız elmasepetimde iki kulaklık
    modelinin de stokta kalmadığını gördüm, demek ki yoğun bir talep var.

Bir diğer husus; forumda bir arkadaş bahsetmiş. Aldığı HD 202 model kulaklığın bir süre sonra
    kulaklarda acıma, rahatsız etme gibi durumlar ortaya çıkardığını söylüyordu. Bu anlamda
    bu tür bir kulaklık alırken nelere dikkat etmek gerekiyor? Kulak yastığı büyük olan,
    kulağı rahatsız etmeyen modeller var mıdır?

@Saviar sen neden EH 150'yi HD 202'ye göre tercih ettin?

@Ben ve Ötesi ; Dostum bende Trance müzik için bir kulaklık arıyorum.
    İyi bir ses kartı da almak istiyorum. Ses kartı olarak bana tavsiyen nedir?
    HD 457 diyorsun ben bu modeli elma sepetinde göremedim. Türkiye şartlarında
    bulabileceğimiz, Trance müzik için iyi ve kaliteli bir kulaklığa ihtiyacım var.
    Forumda Trance müzik için açılmış bir başlık veya dişe dokunur bir tavsiye göremiyorum.
    Genelde millet Rock ve Metal müzik dinliyor, acaba nedeni bu mudur bilemiyorum.
    Trance müzik dinleyen arkadaşların tavsiye ve ürün incelemesine daha çok ihtiyacımız var..
    Teşekkürler ...

• @SAVIAR bende x360 a bagladim fakat ses cok az cikiyor amfi ya da muzik setin varsa ona baglayarak kullanmayi dene eger oyle bir şansın yoksa x360 a kulaklık alma derim...

benim gibi trance muzik dinleyen arkadaslar butcenizide ekleyin diger arkadas gibi arkadas 200 demis..200 e

eh - 150 den cok cok daha iyi bir kulaklik alabilirsin google a girip sennheiser in profesyonel testlerine ulasabilirsiniz..ben gecen sene gezerken bulmustum benden istemeyin nerede oldugunu unuttum....
  • Walla ben EH 150 bulamadığım için HD 202 siparişi verdim ve hayal kırıklığına uğradım.. Ses o kadar az çıkıyor ki anlatamam.. Ancak bir amfiye bağlayacaksınız ki ben dışarıda da kullanmak için almıştım bu nedenle iade etmek zorunda kaldım.. Yüksek ses beklentisi olan arkadaşlar veya benim gibi gündelik kullanım için düşünenler uzak dursunlar, ancak ses sistemine bağlayacak arkadaşlar için kesinlikle tavsiye ediyorum..
  • 11 Gün öncewww.mymemory.co.uk 'den sipariş ettim,tercihimde daha önce Sony'den Senheisser'e geçmiş olmam,aradaki muazzam farkı görmem ve bu topicde _Divine_ arkadaşımızın yayınladığı özenli inceleme etkili oldu.
    Ürün bugün elime ulaştı,üstelik Türkiye'de kargo hariç fiyatlar 72TL.den başlayıp 110TL.lere kadar çıkmasına rağmen,oradan toplam 47.5TL.ye geldi...
    İlk heves takıp 10-15 dakika kullandım ve beklediğim sesi aldım ama şimdi burn-in yapıyorum,esas performansını 24 saat sonra göreceğim.
    Güzel bir tercih olduğuna inanıyorum,beğeni konusunda tam fikrimi birkaç gün sonra yazacağım...

• Bugün aralıklarla epeyce kullandım,özellikle baslarını çok beğendim çünkü insanın kafasına çekiç gibi vurmayan ama müziğin de hakkını veren çok iyi dengelenmiş,lokum gibi basları var...Orta tonlar da güzel ama tizler sanki biraz geride kalıyor gibi geldi.ancak bunu ön fikir olarak yazıyorum,birkaç gün içinde Sandisk Sansa ile deneyeceğim,o zaman anlaşılır esas...
  • @bobita

tesekkur ederm begendigin icin incelemeyi...dusunduklerimi yazmistim bayagida olmus

kulaklıktan memnun kalmıssındır sanırım tam anlamıyla...

iyi forumlar
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.