Şimdi Ara

Sen ne yapardın bu durumda?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
23
Cevap
1
Favori
1.305
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İçinde bulunduğum durumu sizlerle paylaşmak istedim ve siz benim yerimde olsaydınız ne yapardınız? Bu durumda olan birisine ne önerebilirsiniz?

-23 yaşındayım mart 2019'da 24 yaşına gireceğim.
    -MEB'te memurluk kazandım.Atanma sürecindeyim.
    -Uzun vadede etkileyecek ama günlük yaşam rutinini şu an etkilemeyen bir sağlık problemim var.
    -Memlekete atandım ve ailemle yaşıyorum. Üniversiteyi de memleketimde okudum ve tercih sonuçları açıklanmadan önce olası senaryoları konuştuğumuz süre zarfında memleket dışına çıkarsam çok üzüleceklerini fark ettim. özellikle annemin(çok duygusaldır kendileri :] ) abimde il dışında ve bende gidersem evde yalnız kalacaklar ve bu beni üzüyor.
    -Hukuk istiyorum ve 2.öğretim hukuk okumak için hazırlanmayı düşünüyorum.(mecibur 2.öğretim çünkü 8-5 çalışacağım ve gece nöbeti tutarak haftalık mesai saatini doldurma şansım yok.)
    -Hali hazırda memur olacağım için ve istanbul gibi yerde yaşayamayacağım için(hem istanbulda kira ve yaşam pahalılığı hem de sağlık problemim ve ulaşım sıkıntısı yüzünden.) konyadaki iki üniversite de 2.öğretim ve kırıkkaledeki 2.öğretimi yazmayı düşünüyorum.
    -tyt için kpss'den dolayı bir alt yapım var fakat ayt için sıfırım diyebilirim. özellikle mat2 için.
    -Japon kültürüne karşı ilgim var ve 1 yıl ücretsiz izine çıkıp japonyada dil kursuna gitmeyi,japonyayı gezmeyi planlıyorum. Bunun için de daha önceden birikim yapmak gerekiyor. Eğer hukuk okursam maaş konusu memur maaşına göre iki kat fazla olacak yani yurtdışı deneyimi için olan birikimi daha rahat elde edebileceğim fakat 30'lu yaşlarda bunu yaşayacağım.

bu durumu paylaşabileceğim ve derdimi anlayacak bir yakınım yok. Gelelim soruya ; siz bu durumda olsanız ne yapardınız? nasıl bir yol çizerdiniz.

• Hocam 2'sini (hukuk ve memurluk) işini bir götürmeye çalışırım, en azından japonya işini 1 sene ertelerdim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yoğurtlu Ayran kullanıcısına yanıt
    ayran'a katılıyorum hocam başarılar hayatınızda.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yoğurtlu Ayran kullanıcısına yanıt
    teşekkürler hocam cevabınız için. akranlarımın fikirlerimi desteklemesi beni doğru bir karar verdiğimi düşündürmeye başlattı. konuda da belirttiğim gibi 40 yaş üstüne paylaştığımda pek iç açıcı şeyler söylemediler,tereddüt etmeye başlamıştım. yaşça ve hayat tecrübesi olarak benden fazla şey gördükleri için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ErolBabaa

ayran'a katılıyorum hocam başarılar hayatınızda.
    teşekkür ederim hocam cevabınız için
  • hukuk bitirdiğinizde mezun olduğunuzda memur maaşının 2 katını bir süre kazanamayabilirsiniz. Bu yüzden memurluğu bırakıp hukuk bölümüne geçmeden önce japonyaya gidin yoksa hukuk bitirdikten 3-4 sene sonrasına kalır ki hukuk bölümüne başladıktan sonra araya uzun bir tatil girmesi iyi olmayabilir. Ben olsaydım 26-27 gibi japonyaya gider bölümü ve işi durdururdum (asıl ben japonyaya gitmezdim :D ) geldikten sonra da iş-hukuk arasında devam ederdim.
  • Hukuk okuyup ayni zamanda memurluk yapardım bikac yıl avukatlık yaptıktan sonra japonyaya rahatca gidebilirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: coreturk4

hukuk bitirdiğinizde mezun olduğunuzda memur maaşının 2 katını bir süre kazanamayabilirsiniz. Bu yüzden memurluğu bırakıp hukuk bölümüne geçmeden önce japonyaya gidin yoksa hukuk bitirdikten 3-4 sene sonrasına kalır ki hukuk bölümüne başladıktan sonra araya uzun bir tatil girmesi iyi olmayabilir. Ben olsaydım 26-27 gibi japonyaya gider bölümü ve işi durdururdum (asıl ben japonyaya gitmezdim :D ) geldikten sonra da iş-hukuk arasında devam ederdim.
    hukuk bitirdiğimde devletten devam edeceğim. devletten devam etme konusunda bir sıkıntım yok hocam. yorumunuz için teşekkür ederim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: BAŞKOMİSER ORHAN

Hukuk okuyup ayni zamanda memurluk yapardım bikac yıl avukatlık yaptıktan sonra japonyaya rahatca gidebilirsiniz
    sağ olun hocam yorumunuz için. dm'ye geri dönüş yaptım bu arada :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-1C92E98D9

Bu mesaj silindi.
    hocam benim devletten devam etme şansım var(şans değil hatta şu an ki kanunlara göre kesin gözüyle bakabiliriz,sağlığım izin verdiği sürece) hakimlik savcılık için de baktım hocam dış görünüşünüzde bir eksiklik yani fiziksel açıdan bir sıkıntınız olmaması gerektiği yazıyordu. belki sağlık problemimden dolayı olan zayıflığı bahane edip eleyebilirler diye düşündüğümden hiç oralara girmemeyi düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: th3qu3st14

hocam benim devletten devam etme şansım var(şans değil hatta şu an ki kanunlara göre kesin gözüyle bakabiliriz,sağlığım izin verdiği sürece) hakimlik savcılık için de baktım hocam dış görünüşünüzde bir eksiklik yani fiziksel açıdan bir sıkıntınız olmaması gerektiği yazıyordu. belki sağlık problemimden dolayı olan zayıflığı bahane edip eleyebilirler diye düşündüğümden hiç oralara girmemeyi düşünüyorum.

Memurken hukuk kazanınca tekrar KPSS girmeden kadroya geçiliyor mu üstadım?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: trmeto

quote:

Orijinalden alıntı: th3qu3st14

Memurken hukuk kazanınca tekrar KPSS girmeden kadroya geçiliyor mu üstadım?

Alıntıları Göster
    hocam iki yol var biri ünvan değişikliği sınavına girmek diğeri de tekrar kpss'ye girmek ve benim için kpss çok basit. daha önceki kpss den 94 aldım beni zorlayacağını sanmıyorum. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-1C92E98D9

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    değerli düşünceleriniz için teşekkür ederim cidden benim için akranlarımın ne düşündüğü önemli ve nasıl bir yol çizmem gerektiği konusunda az çok kafamda şekillendi yorumlarla.
  • th3qu3st14 T kullanıcısına yanıt
    savcılık sınavı nasıl oluyor? bir tek kpss puanina mi bakiyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: coreturk4

savcılık sınavı nasıl oluyor? bir tek kpss puanina mi bakiyorlar
    hocam tam net bilgiye sahip olmamakla birlikte,ösym'nin sitesinde ve memurların takıldığı malum sitedeki hakimlik savcılığa hazırlananların adli-idari yargı sınavına çalıştıklarını gördüm sadece. tabi bu sınavdan sonra mülakatta oluyor.
  • th3qu3st14 T kullanıcısına yanıt
    Normal ataması sıkıntılı sanırım savcılık hakimlikte fakat sizin memuriyetten dolayı geçiş hakkınız olabilir öyle bir şey varsa kesinlikle kullanın. Savcı, hakim maaşları çok iyi ömrünüz boyunca hem mesleki tatmin hem de maaş olarak tatmin olursunuz fakat öyle bir ayrıcalık yoksa ben olsaydım okumazdım. Okuyup okumamak size kalmış.
  • Adam hukugu kazanmış. Memur maaşının 2 katını almış japonyaya dil öğrenmeye gitmiş. Şuanda ki konumu devlette memur. Sen hele Bi sınava gir kardeşim hukuk kazan o zaman bunları düşünürsün. Yatım yok ama birgin alırsam denizde batarmi diye Bi konu bu bildiğin

• Yanlış bilmiyorsam memurluk+üni yaparken devlet kurumu senin calisma saatlerini sana gore ayarlayabiliyor. Mesela 4 gun yogun calisiyorsun diger 3 gun unidesin gibi

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.