Şimdi Ara

Selfy'den Bol İnternetli Geceler Kampanyası Hakkında Uyarı!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
3.630
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Selfy'den Bol İnternetli Geceler kampanyasıyla; Selfy'liler, her gece 00.00 ile 06.00 arasında internette BEDAVA takılıyorlar!

Kampanyadan Bol ve Hızlı 3GB, Bol ve Hızlı 5GB, Bol ve Hızlı 7GB, Süper 500 4GB, Süper 750 2 GB, Yeni Yıl 2GB, Yeni Yıl 4GB, Yeni Yıl 6GB, Yeni Yıl 8GB, Yeni Yıl 10GB, Fırsat 8GB tarifelerine kayıtlı olan Selfy'liler yararlanabilirler.

Kampanyaya katılan Selfy'liler 6 fatura dönemi boyunca gece saat 00.00-06.00 arasında geçerli BEDAVA İNTERNET hakkından yararlanabilirler. İlgili saatler arasında yapılacak kullanımların 3 GB'a ulaşması durumunda interneti 96 kbps hız ile kullanmaya devam edebilirsiniz.

Ancak işte tam bu 3 GB hak dolduktan sonra hız kısıtlaması gelmesi gerekirken bulunmuş olduğum Bol ve Hızlı 3GB tarifesinin internet paketini sömürdü Telekom. Barcelona - Atletico Madrid maçını izliyordum ve Kalan Bilgi'den paketimim bitimine 614 MB kaldığı yönünde SMS gelince Online İşlemlerden detayları inceledim. Gece boyu tüm internet hareketlerini kontrol ettim ve 1 GB+ internet kullanımının paketten çekildiğini farkettim. Üstelik şaka gibi ama kullanım şekli 2G GPRS. (4G açık olmasına rağmen.) Gece 3 GB hakkımı da dün doldurmuştum. Fatura kesimine 15 gün var ve sadece 200 MB internetim kalmış. Böyle bir şey ilk kez yaşıyorum. Düzelteceklerini de sanmıyorum. Arıyorum "sizin gece hakkınız duruyor, paket internetiniz bitmiş" diyor. Ne gördüğünü bile bilmiyor karşıdaki kişi. Gündüz wifi kullanıyorum genelde ama dışarıda, ulaşımda vs lazım oluyor ve şu hale bakın. Normal şartlarda ay sonuna iki gün kala dolan, yahut ay sonu yarım GB+ içeride kalan 3GB paket 15 gün önceden tükendi bunların sistemi yüzünden.
    Gece paketinize dikkat edin, paketin son demlerinde sizlere hatırlatmak adına burada konu açtım. Sizler de yanmayın

Selamlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kırmızı pelerin -- 8 Şubat 2017; 4:9:14 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• sen internet kullanmaya gece 00:00 dan önce mi başladın bağlantıyı kapamadığın için o paketten yemeye devam etmiş Allahtan paketin varmış

neyse sana ucuz yollu bi paket ayarlarız faturalı hat kullanıyorsan
  • Gecenlerde aynisi birinde daha olmusdu Bu forumdan Telekomun sistemi vasat

• quote:

Orijinalden alıntı: krkmz1666

sen internet kullanmaya gece 00:00 dan önce mi başladın bağlantıyı kapamadığın için o paketten yemeye devam etmiş Allahtan paketin varmış

neyse sana ucuz yollu bi paket ayarlarız faturalı hat kullanıyorsan

Hocam alakası yok. Maçın ikinci yarısı zaten 00:00'da başladı. Maçı da geçtim, üç dört gündür gece kullandığım tüm veriler paketten çekiliyor. Yani gece 3GB dolduktan sonra böyle oldu. Sanırım şu dakikalar itibariyle normal paket de bitti. Az önce de SMS geldi. Anca şimdi devreye girer hız kısıtlamali sınırsız paket. SMS bilgisindeki 12 saat bilgisi formalite. Online işlemler takibinde birkaç dakika içinde hemen işleniyor. Zaten telefonun saydığı veri ve online işlemin saydığı veri de denk.

Hoş hem hız kısıtlamalı 2G GPRS servisi kullanılıyor, hem de paketten gidiyor. Gerçi korkuyorum, aşım ücreti bile yansıtabilir sistem. Yani gece paketim 4 Şubat'ta dolunca başka paketin yoksa hızın 128kpbs olarak devam eder diyor. Bu da saçma. Yani gece paketi bitince normal paket varsa oradan devam eder diyor. Yoksa hız kısıtlamalı sınırsız devam eder diyor. Ama hem hız kısıtlıyor hem normal paketten çekiyor. Sistemler çakışıyor.

Her arayışımda fatura kesiminden sonra detayları kontrol edebiliriz diyorlar. Arkadaşım 14 gün ben 50 MB paket mi kullanacağım diyorum, anlıyoruz ama yapacak bir şey yok cevabı alıyorum. Neyseki son fatura dönemim. Bu hafta içi Turkcell-Vodafone tariflerinden birine geçeceğim.

Gece interneti paketim varken normal paketten hak çektikleri için de BTK'ya şikayet yazacağım. (İşe yaramasa da)

Edit (04:19)
    Korktuğum gibi paket aşım ücreti de yansıdı. Yani buna göre 3GB gece dolunca sınırsız falan değil. Lanet gitsin. 21,47₺ olan güncel tutar aşağıdaki tutar ile 28,47₺ oldu. Her 250MB/7₺ olayında aşağıdaki 5,69₺'lik tutar ℅18 KDV ile birliğe bile 6,71 yaparken nasıl 7₺ yansıyor onu da anlamıyorum. Ya da orada 7₺'nin KDV hariç tutarı olan 5,93₺ yazması gerekir. Olmaması gereken ücretin bile detayına girdirdiler resmen. Allah belalarını versin. (Küçük bir edit: Burda tutara yönelik hesaplarımı geri alıyorum, eksik bilgim var; internete hem KDV hem ÖİV alıyorlar. %5 ÖİV + %18 KDV eklenince 5,69₺ tam oluyor 7₺. Sinirden bu ücretin detayına bile girdim demiştim. Kökeninde zaten bu ücret haksız yere yansıdı)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kırmızı pelerin -- 13 Şubat 2017; 5:37:6 >

• Aşım ücreti yansıyınca MH'yi tekrar aradım ve inceleme başlattım. Dönüş bekliyorum bakalım sonuç ne olacak.

• Hocm bakın nasıl anlatıyım gece paketi sınırsız 00 ile 06 arası. sen bitirince onu ana pakete geçmiş aslında 96 kbps den devam ettirmesi lazım. eğer senin başka paketn olmasa sadece gece paketin olsa geceleyin 96 kbps den devam ederdi. bu mantıksız ama operatörün çakallığı sen gece gircem diye ana paketi bitircen ki sonra sınırsıza geçebilesin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kral_Jumong

Hocm bakın nasıl anlatıyım gece paketi sınırsız 00 ile 06 arası. sen bitirince onu ana pakete geçmiş aslında 96 kbps den devam ettirmesi lazım. eğer senin başka paketn olmasa sadece gece paketin olsa geceleyin 96 kbps den devam ederdi. bu mantıksız ama operatörün çakallığı sen gece gircem diye ana paketi bitircen ki sonra sınırsıza geçebilesin.

Önceki aylarda böyle olmuyordu, evet başka paketin yoksa hız kısıtlı devam eder diyor ama böyle bir şey saçma oluyor, çakallık diyelim hadi. Bu normal paketi de bitirince üstüne aşım ücreti yansıttı. Gece kullanımı değil mi bu neyin aşımını yansıtıyorsun deyince anca kayıt açtılar zaten.

• kırmızı pelerin kullanıcısına yanıt
    doğru mu anladım senin ana paket bitti kapadın interneti gece açınca para mı aldılar ? gündüzden kalmış olmasın ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kral_Jumong

doğru mu anladım senin ana paket bitti kapadın interneti gece açınca para mı aldılar ? gündüzden kalmış olmasın ?

Yok hocam yok, doğru anladın. Bak yukarıua da koydum; aşım ücreti yansıyan saatin de ekran görüntüsünü aldım. Olay 8 Şubat gecesi oldu. 1,1GB veri gitti. Tespit ettiğimde kalan veri 195MB idi. Sırf gece açıp bitirmek adına 9 Şubat gündüzü veri çok az harcadım, whatsap ve mobiett otobüse baktım, Instagram çok az ve kapattım. Bu arada whatsapp paketim var, whatsap verileri bile normalden gidiyordu. 149 MB gitti. 10 Şubat 00:00 'a 46-47 MB net ile girdim ve bilerek gece bitirdim. O gün de 196 MB (47 kalanim sonrası aşım miktarı 148 MB) harcadım. Aşım ücreti 250 MB'a kadar aynı kalıyor zaten. Aşım ücretini geri almak için zaten gece 4 gibi veriyi kestim. 10'un 06:00-23:59 arası ve 11'i zaten sıfır harcama. Hem hız gitti hem ücret geldi.
    Her şeyi hem online işlemler üzerinden hem de telefon sayacından takip ettim. Ekran görüntüsüne bakabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kırmızı pelerin -- 11 Şubat 2017; 20:39:34 >

• Allah belalarını versin banada aynı şeyi yaptılar bide fatıra kesim tarihi gelmeden göremiyoruz demiyorlar mı çıldırıyorum.ulan bwen online işkemlerden görüyorum sen nasıl göremiyorsun

• Turktekekom Selfy Twitter müşteri hizmetleri. Gelde çıldırma. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sssss5 -- 12 Şubat 2017; 16:3:21 >

• sssss5 S kullanıcısına yanıt
    Yok artık ya!
    Kopyala yapıştırın sonuçları böyle olsa gerek;

Burda da kampanya 31.12.2017'ye kadar geçerlidir yazıyor:
    https://bireysel.turktelekom.com.tr/mobil/web/kampanyalar/sayfalar/faturali/selfy-bol-internetli-geceler-kampanyasi-faturali.aspx
    http://www.selfy.com.tr/selfye-ozel/selfyden-bol-internetli-geceler-kampanyasi

Ha bir işe yaramıyor, görüldüğü üzere bitince paketimizden çekiyorlar. Umarım BTK fayda sağlar bu işlemde. Şikayeti yolladım bile.

• beyler 3gb aylık dimi. her ay geceleri 3gb hakkımız oluyor

detayları okudugumda günlük 3gb mi acaba diye bir soru takıldı

• quote:

Orijinalden alıntı: Bender B. Rodriquez

beyler 3gb aylık dimi. her ay geceleri 3gb hakkımız oluyor

detayları okudugumda günlük 3gb mi acaba diye bir soru takıldı

Aylık 3 GB

• Gecenet 3gb kendi kendine iptal oldu. Tekrar mesaj attığımda daha önce kullandınız, yararlanamazsınız diyor.. Bu ne saçmalık.

• cagdascac C kullanıcısına yanıt
    Kullanim suresi 6aydi

• Bilgi için teşekkürler. O ayrıntıyı okumamışım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.