Şimdi Ara

Şekersiz kolanın 0 kalori olması (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
18.822
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • primum non nocere P kullanıcısına yanıt
    Bazı spesifik tatlandırıcılar hariç diğerlerinin zararlarına dair bir kanıt yok henüz. Her gün bin tonlarca kullanılıyor. Şekerden daha az zararlı olduğu kesin. Tartışmadan alakasız, kola hiç tüketmem ama bunu da bilmek gerekior
  • CeyKalDa kullanıcısına yanıt
    Seker hastasi olursunuz, omur boyu cekersiniz. Benden uyarmasi.
  • Kara Komite kullanıcısına yanıt
    Aspartam maddesi kullanılıyor sanırım en çok
    Genel anlamda zararlı olduğu söyleniyor ama bununla ilgili net bir bilgi yok gibi
  • Aspartam kanser yapıomus
  • koladaki asıl sıkıntı şeker zaten kalori degil.
  • Chaveez kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz gibi net bir şey yok sanırım.
    Biyokimya hocamız, firmaların sponsor olduğu çalışmalarda zararsız oldukları görünüyor fakat bağımsız çalışmalarda zararlı oldukları sonucu var demişti. Çok özel bir araştırmam da yok açıkçası.
  • ortalama 7-8 aydır zero ve light colla colla kullanıyorum.

Zayıflama sürecimde beni en çok rahatlatan colla oldu diyebilirim.Kilo aldırmadığı kesin.

Tek sıkıntı zararlı olduğu söyleniyor yabancı kaynaklarda morel olarak düşürdüğü söyleniyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrcnd -- 25 Haziran 2019; 1:2:9 >
  • Şekersiz kola insülini fırlatmaz. Fırlatsa insülin hastası babama doktor önermez.

Aspartam şekerden daha zararlı diyen birinin de lafını dinlemeye gerek yok. Net cahildir.
  • Yıl olmuş
    Edit: belli bir süre içmeyin bir daha canınız istemez hatta berbat gereksiz bir içecek olduğunu fark edersiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-94210CBD5 -- 25 Haziran 2019; 9:26:24 >
  • Şekersiz kola diyorlar ama full şeker geliyor.Ve şimdiki kolalarin tadi yok artik fark ettiyseniz? Sulu şeker resmen
  • quote:

Orijinalden alıntı: HayatınıYaşayamayanAdam

hocam bir şeyide görme ya hemen alıyorsun :D

Alıntıları Göster
    250ml coca cola kutu kolanın denesi 1 tl olunca stok yapılır doğal olarak
  • Hocam mesela cipslerde de trans yağ yoktur diyor ama trans yağ kesinlikle içeriyor ama az içerdiğinden yazılmıyor. Belirli ölçütlerde olursa yazılmayabilir.
  • zero çok ağır ve damakta zift gibi kalıyor. light daha hafif ve içimi güzel içinde sadece aspartam olduğu için. şokta satılan crown light coca colanınkine bin basar,deneyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RASYONALIST

zero çok ağır ve damakta zift gibi kalıyor. light daha hafif ve içimi güzel içinde sadece aspartam olduğu için. şokta satılan crown light coca colanınkine bin basar,deneyin.
    o markayı ben de beğeniyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: CeyKalDa

o markayı ben de beğeniyorum

Alıntıları Göster
    yer çekimsiz ortamda ve soğuk içildiğinde aynı coca cola.
    ???
    https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4235942/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cola Contains Caffeine -- 25 Haziran 2019; 13:50:8 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dovahkiin

Tatlandırıcı olarak aspartam kullanılıyor, sıfır kalori.

Zaten şekerli olanını içmek saçma. Kola zaten zararlı bari karbonhidrat yükelemeyin vücudunuza.
    dişlere zararlımı hocam kola
  • Bu diyet ürünleriyle ilgili birçok belgesel ve makale var. Diyet ürün yerine normal olanı tüketmek mümkünse hiç tüketmemek en iyisi.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.