Şimdi Ara

seiko 6T63 mekanizma hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
6.411
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar bugün bir saat sipariş verdik.hem uygun hem uzun ömürlü olsun istedik.bunun üzerine tavsiyeler üzerine seiko ssb037p1 modelini istedik.yalnız bir sorum olacak.seikonun sitesine girdiğimde saat mekanizmaları farklılık gösteriyo.örneğin benim aldığım saatin mekanizması 6T63 kaliber olarak gözüküyor.anladığım kadarıyla quartz pilli model bir mekanizma.diğer bazı seiko modellerindede Kalibre 7T92 kullanılmış..ilk sorum şu;
    1-bu mekanizmalar arasındaki fark nedir.kalite ve saatin ömrü farkedermi.??

diğer sorum.
    2-quartz mekanizma herkes tarafından mı üretiliyor.diğer firmalar üretiyorsa seiko nun kendi ürettiği quartz ile başka marka arasında farklar varmı.
    3- seikonun alt firmaları olduğu söylenen pulsar lorus gibi saatlerin mekanizmalarında vd 53-54 gibi mekanizmalar kullanılmış.bu mekanizmalar seikonun ürettiği mekanizmalar mı.mesela 6T63 mekanizmasının aynısı mı.(ismimi değişik?)
    4-ayrıca lorus saat ile pulsar ve seiko modellerinin bazıları birbirine çok benziyor.şekil ve ruh olarak çok yakın.peki seikonun mekanizma dışında çelik kalitesi,saat ömrü,işçilik,cam kalitesi olarak üstünlüğü varmı.bu üstünlük nedeniylemi daha pahalı.yoksa sadece isim nedeniylemi.???
    5-son sorum sadece işe giderken ve özel günlerde kullanacağım bu saati, temiz ve özenli kullandığım takdirde en uzun tahmini ne kadar sene kullanabilirim.en fazla 15 yıl gibi bir sınırı varmı???? şimdiden tşk...çok soru sordum galiba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eraser0861 -- 2 Ağustos 2013; 10:24:36 >

• Saatiniz hayırlı olsun.

1- 7T92 ile 6T63 arasında fonksiyon farkı var, fotoğraflara bakarak göze çarpan en büyük değişiklik 7T92'nin alarm özelliği, başka farkları da olabilir.

2- Bilinen ve bilinmeyen (çin vb.) biçok üretici quartz mekanizma üretiyo. Aralarında tabi ki kalite, dayanıklılık, pil ömrü, hassasiyet gibi çeşitli farklılıklar var.
    Japonlardan Seiko, Orient, Citizen (miyota adıyla geçer mekanizmaları) ve Casio, İsviçre ETA, Ronda gibi üreticilerin mekanizmaları ilk aklıma gelenler gayet kalitelidir.

3- Pulsar ve Lorus'da kullanılan mekanizmalarda isim değişikliği yok, aynı kod ile kullanılıyo.

4- Seiko'ların Japonya dışında üretilen versiyonları olsa da hepsinin mekanizması Japon üretimdir. Pulsar ve Lorus mekanizmaları Malezya üretimidir.

5- Aşırı derecede kötü kullanılmadıkça 15 yıl Seiko için kısa bi süredir, içiniz rahat olsun.

• UML kullanıcısına yanıt
    verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.
    malesef sipariş verdiğim sitede üstteki ürün stokta kalmamış.bana SNDC49P modelini göndermeyi teklif ettiler.bende kabul ettim.pek bi fark yok.oda güzel.tek fark mekanizma 7t92 yazıyo.işte resmi.

• bu arada alarm var yazmışsınız.bu ürünün özelliklerinde alarmı olduğu yönünde bilgi bulamadım.galiba bazı modellerine koymamışlar alarm.
  • eraser0861 E kullanıcısına yanıt
    Alarm yok evet, 7T62 mekanizmalar alarmlı.

7T92 ile 6T63'ün farkı kronometresi. 7T92 1/20 saniyeyi saat 12 yönündeki gösterge ile ölçerken, 6T63 1/5 saniye olarak büyük saniye kolu ile ölçüm yapıyo gördüğüm kadarıyla.
  • saat elime geçti.bence gerçekten güzel bi saat..fotodakinden daha çok beğendim koluma takınca.....boyutu koluma göre ideal.ne büyük ne küçük.(orta boy orta kilodayım.) buyuk kırmızı renk olan saniye kolu çalışmıyor.kronometre olarak kullanılıyormuş.kadranın üstünde soldaki küçük yuvarlak olan saniye fonksiyonu dönüyor..şimdi geriye kordonu koluma göre ayarlatmak kaldı...almak isteyenlere tavsiye ederim.şık bir saat bana göre.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eraser0861

saat elime geçti.bence gerçekten güzel bi saat..fotodakinden daha çok beğendim koluma takınca.....boyutu koluma göre ideal.ne büyük ne küçük.(orta boy orta kilodayım.) buyuk kırmızı renk olan saniye kolu çalışmıyor.kronometre olarak kullanılıyormuş.kadranın üstünde soldaki küçük yuvarlak olan saniye fonksiyonu dönüyor..şimdi geriye kordonu koluma göre ayarlatmak kaldı...almak isteyenlere tavsiye ederim.şık bir saat bana göre.
    Arkadaşlar konuyu hortlattim farkındayım ama yardiminiza ihtiyacım var. Seiko 6t63 mekanizmalı saat aldim. Kronometre saniye ve dakika ibreleri tam sıfırın üzerinde durmuyor. Eski momentus saatimde tuşlara basarak tam sıfırın uzerine getirebiliyordum ama bunda olmuyor. Ayarlamak için bunun bir yolu olmalı. Bilen bir arkadaş yardımcı olabilirmi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• c.staticxxx C kullanıcısına yanıt
    şuan saatim 5. yılında pil değişimi dahi yapılmadı.öncelikle bunu belirtmek isterim.
    sizin saatinizdeki durum ise bir arıza olabilir.benim saatim şuan denedim ve gayet sağlıklı çalışıyor.ayrıca salise saniye dk hepsi sıfırın tam üstünde.bir servise göstermenizi öneririm.
  • eraser0861 E kullanıcısına yanıt
    Aldığınız model hangisi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mr. Jingles kullanıcısına yanıt
    SNDC49P modeli. 3. mesajda belirtmiştim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Jingles

Aldığınız model hangisi?
    Seiko Ssb039p modeli, çok beğenerek aldım, fiyatida çok uygundu ama bu ibre mevzusu canımı sıktı cidden

• quote:

Orijinalden alıntı: eraser0861

şuan saatim 5. yılında pil değişimi dahi yapılmadı.öncelikle bunu belirtmek isterim.
    sizin saatinizdeki durum ise bir arıza olabilir.benim saatim şuan denedim ve gayet sağlıklı çalışıyor.ayrıca salise saniye dk hepsi sıfırın tam üstünde.bir servise göstermenizi öneririm.
    Önceki momentus saatimi kardeşime verdim, bunun fiyatı çok uygundu aldım Hepsiburadan.

Momentus kullanırken saati elimden yere dusurmustum, büyük ibre 1sn kadar sapmisti. Üzerindeki tuşlara basıp ayarlamistim. Bu saatinde başına böle bişey gelebilir.

Aydın saat ile görüştüm calibrasyon için bize gönderin ayarlayalım dediler ama hepten bozarlar diye göndermedim nette çok şikayet var aydın saat ile ilgili.

İbrelerdeki sapma 1sn kadar dikkatli bakmayinca belli olmuyor ama Seiko gibi bir firma calibrasyon ayarı neden koymaz hiç anlamış değilim.

Videodaki saat 7t32 modeli bunda tuşlara basarak kalibre yapiyor. Ama 6t63 te olmuyor bana çok saçma geldi
    https://youtu.be/p2yCVO7ww4o

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi c.staticxxx -- 5 Mayıs 2018; 21:40:16 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.