Şimdi Ara

Şehir ve bölge planlama ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
1
Favori
1.832
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bu bölüm nasıldır ? Okuması aşırı zormuş diye duydum okunabilir mi ? Bir de sürekli proje yapıyorlarmış,proje yapmak için el becerisi gerekli midir ?

• Up
  • Bende aynı şeyden tercih yapamadım hala çok zevkli dersleri var ama proje meselesi çok kafama yatmadı her okuyan uykusuzluk 0 sosyal hayat atölyede geçen günlerin sıkıntısını yazıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ektode33

Bende aynı şeyden tercih yapamadım hala çok zevkli dersleri var ama proje meselesi çok kafama yatmadı her okuyan uykusuzluk 0 sosyal hayat atölyede geçen günlerin sıkıntısını yazıyor.

Aynen öyle,ben yazmamaya karar verdim gibi.
  • evet ben de öyle yapcam gibi duruyor
  • Arkadaşlar Merhaba;

Forumda bölümle alakalı tesadüfen konuya rastladım.

Ben 2008 yılı Yıldız teknik Üniversitesi şehir ve Bölge Planlama mezunuyum.

Kısaca sizi bilgilendireyim.

-Bölüm kesinlikle, saçma, tırı-vırı bir bölüm değil. Oldukça nitelikli bir eğitimi var

-Yıldızda okuması çok zor. Mimar Sinan da, İTÜ'de vs. okunabilir.

-İş imkanları olarak kamuda oldukça fazla şehir plancısı çalışmaktadır ve oldukça da ihtiyaç vardır.

- Eskiden mimarlar harita mühendisleri tarafından yapılan ve profesyoneller tarafından yapılması icap eden imar planlarını hazırlarlar.Artık uzmanlaşmış bir meslek grubudur.

Arsa arazi ile ilgisi olanlar imar planının ne kadar önemli birşey olduğunu çok iyi bilirler.

- Özel sektörde, büyük gayrimenkul -inşaat firmaları proje geliştirme kısmında genelde şehir plancıları çalışır. Yatırım için mantıklı olduğu kararı verildikten sonra, mimarlar vs. devreye girer.

-Planlama sektörü haricinde, gayrimenkul değerleme sektöründe çalışan oldukça fazla şehir plancısı vardır.

- Kamuda çalışanlar, teknik kadro olduğu için (mühendis mimar vs.) ortalama 3000-4000 civarı maaşla çalışırlar.
    - Özelde yeni başlayanlar 1500 civarı başlar, Allah ne verdiyse gider artık. Rakam belirtmeden, iyi bir maaş aldığımı söyleyebilirim.

Mesela ben, şu anda büyük bir inşaat firmasının iş geliştirme müdürüyüm. Daha önce İBB'de çalıştım. Mesleğimden dolayı hep kıymet gördüm diyebilirim.

-Bölümü rahatlıkla tavsiye edebilirim. Ama okuması zordur, yazıp sonra bana küfretmeyin.

Dağınık yazdım idare edin artık. Selamlar...

• Arkadaşlar Merhaba;

Forumda bölümle alakalı tesadüfen konuya rastladım.

Ben 2008 yılı Yıldız teknik Üniversitesi şehir ve Bölge Planlama mezunuyum.

Kısaca sizi bilgilendireyim.

-Bölüm kesinlikle, saçma, tırı-vırı bir bölüm değil. Oldukça nitelikli bir eğitimi var

-Yıldızda okuması çok zor. Mimar Sinan da, İTÜ'de vs. okunabilir.

-İş imkanları olarak kamuda oldukça fazla şehir plancısı çalışmaktadır ve oldukça da ihtiyaç vardır.

- Eskiden mimarlar harita mühendisleri tarafından yapılan ve profesyoneller tarafından yapılması icap eden imar planlarını hazırlarlar.Artık uzmanlaşmış bir meslek grubudur.

Arsa arazi ile ilgisi olanlar imar planının ne kadar önemli birşey olduğunu çok iyi bilirler.

- Özel sektörde, büyük gayrimenkul -inşaat firmaları proje geliştirme kısmında genelde şehir plancıları çalışır. Yatırım için mantıklı olduğu kararı verildikten sonra, mimarlar vs. devreye girer.

-Planlama sektörü haricinde, gayrimenkul değerleme sektöründe çalışan oldukça fazla şehir plancısı vardır.

- Kamuda çalışanlar, teknik kadro olduğu için (mühendis mimar vs.) ortalama 3000-4000 civarı maaşla çalışırlar.
    - Özelde yeni başlayanlar 1500 civarı başlar, Allah ne verdiyse gider artık. Rakam belirtmeden, iyi bir maaş aldığımı söyleyebilirim.

Mesela ben, şu anda büyük bir inşaat firmasının iş geliştirme müdürüyüm. Daha önce İBB'de çalıştım. Mesleğimden dolayı hep kıymet gördüm diyebilirim.

-Bölümü rahatlıkla tavsiye edebilirim. Ama okuması zordur, yazıp sonra bana küfretmeyin.

Dağınık yazdım idare edin artık. Selamlar...

• arkadaşlar bölümün zorluğu okuldan okula değişir. ama genelde kolaydır. sadece proje teslim zamanlarında zorluk yaşarsınız. onu da atlatırsınız. meraklanacak kaygılanacak bir durumu yok yani bölümün.. bölüm çok geniş bir alana hitap ediyor. içinde iktisat,sosyoloji,tarih,matematik,istatistik,tasarım vs vs ne ararsanız var.. size tavsiyem şu yazıyı okumanızdır.
    aklınıza takılan bir şey olursa yine bana yazarsanız elimden geldiğince yardımcı olmak isterim. herkese iyi tercihler dilerim Şehir ve bölge planlama bölümü
  • Okumayın bu bölümü. Karın tokluğuna 20 yıl çalışıp karneni F grubundan anca A grubuna yükseltebilirsin. 20 yıl sonra gelen paranın ben ....

Atama puanlarıda 90larda. hadi değerlendirin şimdi.

ziraat mühendisleri geze toza okuyor atama 78de. veteriner 74te.

Hadi biz 2013te yazarken Şehir planlama 70 ile atanıyordu kandık geldik. mezun olduğum 2018den beri 90 puanlardan inmedi. neye göre hala bu bölüm yazılıyor öğrenci değerlendiriyor anlamadım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.