Şimdi Ara

Şehir içi ve 100 km lik seyehatler için bisiklet önerisi ACİLL !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
1
Favori
1.328
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bisiklete binmeye yeni başlıyorum.
    Çocukluğumda biraz bindim yani sürmeyi biliyorum :)
    Aktif bir yaşam için güzel bir bisiklet almak istiyorum ama kafam öyle karışık ki,neler neler yazıyor sağda solda,resmen bilgi kirliliği. Bide kullanıma uygun olması çok önemli.

Ben 2.500 tl ye kadar kendimi zorlıcam ama adam akıllı bişe almak istiyorum
    Bayan olduğum için kadro demiri düz gelmese iyi olur (rahatlık açısından) :)
    Bide biraz nostaljik bişe olsun dedim yani klasik bkz. ( Trek ALLANT WSD ) eleştiri yapın ne olur ya da yeni önerilere açığım.
    Şimdiden teşekkür ederim :)

• Benim tavsiyem o fiyata yol bisikleti almanız .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • O fiyata Merida mosso scoot -Giant tre gibi markaların lady veya w ile başlayan bayan bisikletlerine bakmaniz hesaplı ve çoğu kişinin beğendigi Carraro markası da var 24/27 vites 1500-2000₺ bulunur

Bisiklette fiyat yükselince ağırlık hafiflerse 13kg hatta 10kg gibi

• Carraro Juliet 1.182~1.200₺
    Mosso City Life Lady 1.260₺
    Bence bayan için Nexus 7 vites olması gerekli göbekten vites diye de bilinir gözle gözüken parça sayısı az temizliği kolay ve sadece sağdan vites değiştirme ile zorlandığınız yoldan devam edersiniz

Eğer 21-24 vites alırsanız çapraz olmaması gerek kafaniza Gore ön 2 arka 7 gibi kullanılmaz sonra vites dişlileri zarar görür ve bazi vitesler geçmez

Bütçe için Bisiklet+kask+eldiven+ kilometre saati hesaba katın ufak çanta ile beraber 250-500₺ tutuyor sadece aksesuarlar

• Sevgili Sabri a.k.a Hayalet,

Yol bisikleti konforlu değil ve çok hızlı
    Ben kilometre yapmak istiyorum ama o derece hızlı bir bisiklet ile değil :)

Sevgili İbo,
    Link atarsan nasıl makbule geçer biliyomusun.
    Benim alacağım Trek Allant Da 13 kg mış adam öyle dedi.Zaten nalet hafifliğinden para ediyor ama siz daha uzmansınız bişe diyemem.

Ayrıca bisiklet kaskı nasıl takıcam bilmiyorum kapalıyım ben uzaylı gibi durmak istemiyorum :D
    Çanta,matara falan tamam da.

Link atın bakayım yaa bu işte yeniyim :(@Sabri a.k.a Hayalet @ibo83
  • Size link atayım bakın bisiklete bi http://www.alatin.com.tr/TREK-ALLANT-WSD-SIYAH,PR-11283.html
  • http://carrarobisiklet.com/sehir-bisikletleri/28-carraro-juliet-bayan-sehir-nexus-7-v-cb/
    Bu Carraro ama çelik yazıyor ağırdır
    ---------------------------------------  Şehir içi ve 100 km lik seyehatler için bisiklet önerisi ACİLL !
    http://www.mossobisiklet.net/Mosso-City-Life-Nexus-7-Bayan
    Buda alüminyum mosso Nexus 7 vitesli bayan bisikleti ideal kullanım temizlik basit
    ----------------------------------------
    http://www.aydinmotobike.com/index.php?route=product/product&path=60_67&product_id=2020
    Mosso City Life altus Lady (24 vites
    ---------+---+-+----------------------#bazilari önde yay (suspansiyon) gerek yok diyecekler olması/olmamasi 1kg fark var ama olması iyi bozuk yolda bisiklet ile beraber ziplarsin bursa gibi yerde her yer kostebek yuvası bozuk yol çukur bende şehir bisikleti alacağım önde suspansiyon olacak kesin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibo83 -- 7 Kasım 2016; 20:21:36 >

• ibo bu bisiklet çok miniş değil mi :D
    Yani çok hanım duruyo ben arası bişe istiyorum. :)

dediğin firmalara bakıyorum şuan,
    Benim bisiklete yorum yapmadın ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: irtemonogirt

ibo bu bisiklet çok miniş değil mi :D

Ben aynı zamanda 10 senedir aktif motor kullanırim şuan bir kargo firmasında moto kurye yim...
    Açıkçası bir bisiklet 1000₺ max 1800₺ olmalı 2000₺ verirsem gider motosiklet alırım vasin 9 kg değil 13kg olsun 2500₺ değil 1500₺ olsun

• quote:

ibo verdiğin markalarda 13 kg olan bisiklet pek bulamadım hepsi 16 kilodan aşağı değil yani çoğu

Ben Ağırlığı da hayli düşük istiyorum.Çünkü bisiklet sürerken insan yoruluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibo83

quote:

Ben aynı zamanda 10 senedir aktif motor kullanırim şuan bir kargo firmasında moto kurye yim...
    Açıkçası bir bisiklet 1000? max 1800? olmalı 2000? verirsem gider motosiklet alırım vasin 9 kg değil 13kg olsun 2500? değil 1500? olsun

ibo söylediğin rakam en fazla 13 ama :) yani 13 kg en fazla
    Sen de biliyorsun ki ondan daha ağır binilmez heralde.
    Bana verdiğin linkte mosso da var daha hafifleri 2000 tl civarı onlarda istediğim gibi şehir ve tur bisiklet arası bişe değil,çok sportif duruyor.

Ben giyimimden ötürü biraz nostaljik bişe olsun diyorum,senin dediğin markalarda nostaljik var uygun fiyat ama ağırlar 16-17 kg gibi...

Şaştım kaldım ne yapıcam yaa :(

• Markalar;
    Carraro-Mosso-Sedona-merida-Giant-Trek

En önemlisi hafif olsun önde suspansiyon olsun malum bozuk yollarda çoğu marka 14-16kg hattı bazı markalar bilerek ağırlığı yazmiyor Salcano gibi
    Açıkçası 6-8kg vardır ama 3000₺ belki daha fazla verirmisin? ben vermem karbon bisikletler zorlama kaza sonucu kırılır bunuda bilin Alüminyum olması yeterli Sedona lar 13kg-mosso 13-14kg -Giant benzer su model 10kg dersen ya maşa yoktur bozuk yollarda elektrik çarpmış gibi zıp ziplarsin ha bazıları jelli eldiven kullanıyor nekadar ise yarar tartışılır alın alüminyum City Touring Hibrit model sonra kullanın hem tecrübe kazanın hemde seneye daha kaliteli daha hafif alin xx marka 8kg 2800-3000₺ hemen alayim demeyin!!!

• 2000 TL bisiklete vericeğime motor alırım diyen birinden tavsiye almaman daha hayırlı olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ehlika

2000 TL bisiklete vericeğime motor alırım diyen birinden tavsiye almaman daha hayırlı olur.

sizde öneride bulunsaydınız keşke...
    Kime soralım arkadaşlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibo83

Markalar;
    Carraro-Mosso-Sedona-merida-Giant-Trek

En önemlisi hafif olsun önde suspansiyon olsun malum bozuk yollarda çoğu marka 14-16kg hattı bazı markalar bilerek ağırlığı yazmiyor Salcano gibi
    Açıkçası 6-8kg vardır ama 3000? belki daha fazla verirmisin? ben vermem karbon bisikletler zorlama kaza sonucu kırılır bunuda bilin Alüminyum olması yeterli Sedona lar 13kg-mosso 13-14kg -Giant benzer su model 10kg dersen ya maşa yoktur bozuk yollarda elektrik çarpmış gibi zıp ziplarsin ha bazıları jelli eldiven kullanıyor nekadar ise yarar tartışılır alın alüminyum City Touring Hibrit model sonra kullanın hem tecrübe kazanın hemde seneye daha kaliteli daha hafif alin xx marka 8kg 2800-3000? hemen alayim demeyin!!!

Tavsiyelerini dinlicem ibo teşekkür ederim

• Hangi ildesin bilmiyorum ama büyük bisiklet mağazası varsa mutlaka git bak gör hatta binmesen bile elinle orta kısımdan tut kaldır yerden sonra aklında 2-3 tane marka model olsun yorumları oku ağırlığını sor internete fiyata bak al derim

#10kg bisiklet buldum 1700₺ ama benim bütçe 1500tl mecburen 24 vites Carraro 224-225 veya 27 vites Bianchi Touring 727 alacağım 14.60kg 200tl daha olsa veya kredi kartında o 10kg bisikleti alırdim :-)

• Ehlika kullanıcısına yanıt
    benimle ne alıp veremediğiniz var bilmiyorum..

Ben motosiklet ile çalışıyorum 1700₺ maaş alıyorum bende bisiklet alacağım bisiklet var 1000 tl bisiklet var 14.000 tl ben son 1 haftadır yerli yabancı 10 site forum okudum gezdim üye oldum sorular sordum anladım ki ben şahsen spor hafta sonu buluşma gezi için alacağım bisiklete maasimin *3-5 veya 10 katını veremem

sizin bütçe varsa 3000-5000tl 9kg ağırlığında bisiklet var alın veya konu sahibi alsın ben bisiklete karşı değilim.

bence (şahsi fikrim) motosiklet 2500-3000 tl den başlıyor ulaşım amaçlı hız amaçlı işe gidip gelmek amaçlı alınacaksa mantıklı scooter iyidir demek istedim bilmediğimden değil.

-Giant escape air modeli var 9.3kg
    Gorunus güzel hafiflik baya iyi
    Fiyat 2000tl hadi oda tamam ama kim nerede ne için kullanacak
    Yol bisikleti türünde önde maşa suspansiyon yok bozuk yollarda tüm bisiklet zangir zangir titreme yapar jelli koltuk örtüsü+jelli eldiven diyorlar ama oda çare çözüm değil..
    Sonuç; soran kişiye uygun değil

Lütfen yazmış olmak için yazmayın
    Araştırın site forum Google
    Varsa bilginiz öneriniz paylaşın
    ...marka .. model ...kg ... fiyat
    Bilmiyorsanız fikriniz yoksa beni veya verdiğim ornegi eleştirmeyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibo83 -- 9 Kasım 2016; 7:27:23 >

• Giant escape air:9.3kg- vites-..tl
    Mosso 771mdv:11.5kg-27 vites-..tl
    Mosso 771smv:12-12.5kg- vites-..tl
    Btwin markasının (decathlon) triban serisi 11kg civarı
     Şehir içi ve 100 km lik seyehatler için bisiklet önerisi ACİLL !
    Fırsat bulduğumda listeyi buraya yazarım ama çoğu düz maşa yarış yol bisikleti yani konfor yok biri yazmış ben 85 kg bisiklet 7.5kg kamyon geçince yalpa yapıyor hafif kalıyor sallıyor demis (hafif olduğundan)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibo83 -- 9 Kasım 2016; 15:51:00 >

• Bütçe ve bisiklet alma amacını acıkça pm den yazarsan cevaplarım karara varınca da konuya mesaj olarak yazarsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ehlika

Bütçe ve bisiklet alma amacını acıkça pm den yazarsan cevaplarım karara varınca da konuya mesaj olarak yazarsın.

Pm özel mesaja gerek yok!!
    ilk mesajda 2.500 tl bütçe genelde şehir içi Kullanım diye belirtmis okumadınız herhalde

2500tl bütçeye şehir içi bisiklet ne tavsiye edersiniz marka model ortalama fiyat bildiğiniz paylaşın herkes bilsin!!

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.