Şimdi Ara

Şehir Dışında 2 Yıllık Üniversite Okunmaya Değer mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
1
Favori
932
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bütün düzenim ve çevrem İstanbulda sizce 2 yıllık aşçılık bölümü okumak için şehir dışına gitmeye (Antalya) değer mi?

eğer şehir dışını tercih etmez isem İstanbulda Aydın veya Arel üniversitesinde okuyacağım lütfen mantıklı ve yol gösterici cevaplar verirseniz çok mutlu olurum iyi forumlar.

• Myo ana kampusteyse

Para vs sikintim yok yeni seyler tecrube etmek istiyorum 2 sene ailemden uzak kalayim hayatimi yaşayayım uni hayatını tadayim

Diyorsan gidilir. Antalya güzel

He sadece mantık ve egitim olarak soruyorsan bence gerek yok ama sen bilirsin tabii
  • Kendimi geliştiririm en iyi ben olurum diyorsan git. Onun dışında 2 yıllık için masraf yapmaya gerek yok diye düşünüyorum.

• 2 yıllık ne Çöp!
  • quote:

Orijinalden alıntı: Moueson

2 yıllık ne Çöp!

Neye göre ve ne anlamda "Çöp!" biraz daha açarmısın cevabın çok önyargılı gibi

• Ayrıyeten belirteyim şehir dışında tercih edeceğim üniversite Akdeniz Üniversitesi - Göynük Mutfak Sanatları Myo.

Eğer İstanbulda kalırsam vakıf üniversitesi olan Aydın Ü. veya Arel Ü. arasında bir tercih yapmam gerekecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi luckyyx -- 12 Ağustos 2020; 19:20:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: luckyyx

Neye göre ve ne anlamda "Çöp!" biraz daha açarmısın cevabın çok önyargılı gibi

Alıntıları Göster

İki yıllık okumaktan bir halt olmaz

• 2 yıllık okumaktan bi halt olmaz diyen arkadaşlar olmuş :)
    Aşçılık programı zaten uygulamalı eğitime dayalı arkadaşlar herhangi bir aşçılık kursu veya workshoplara para vermeye kalksanız daha pahalıya denk gelir.Tabi okulda öğretilen şeyler daha çok tekniğe dayalı kendini geliştirmek senin elinde.Konuyla alakası yok ama gastronomi ile aşçılıgı bir tutanlar var gastronomi olayı daha çok bilimsel yoluyla ögretiyor.Aşçılık öğrencisiyle gastronomi ögrencisinin ögrendiği şeyler farklı eğer sadece aşçı olmak istiyorsan aşçılık programı iyi seçim olacaktır.Daha önce mutfak tecrüben var mı bilmiyorum ama mutfakta işleyiş farklıdır hızlı,stresli ve genellikle çalışma saatleri uzun ve ayak üstünde geçiriliyor.Aşçılık okumak direkt olarak seni aşçı yapmıyor okulda teknik ögrenirsin az biraz uygulama ama işe başladın mı öğreneceğin çok şey var işi sevmek lazım.Konudan saptım akdeniz üniversitesinde aşçılık okuyan arkadaşım vardı son derece pişmandı.Uygulama dersleri az ve mutfakta çok fazla ekipman eksikliği var diyordu.Sana tavsiyem aşçılık programı olan üniversitelerin instagram hesaplarından yaptıkları uygulamalara bakabilirsin bilgi edinmek için.Soracağın soru varsa pm at yardımcı olmaya çalışırım.

• Reablo R kullanıcısına yanıt
    Açıklaman için teşekkür ederim pm attım.
  • Benim gibi benzeri durumdan muzdarip olan varsa belirtsin fikir alışverişi yapmak iyidir arkadaşlar.
  • Ben de aşçılık okuyorum mengen myo'da
    Ben aşçı olmaktan vazgeçtim
    Yoksa aşçı olmak istiyorsan ideal
    Genel olarak okulun yapısından, ortamından memnunum zaten.
    2 yıllıklar çöp denilenlere bakma dostum bizim akademisyenler istihdam olasılığınız %100 diyordu. Yeter ki o bölümü sev.
  • (Ha bu arada gastronomiyle aynı fakültedeyiz fark yok gibi)
  • Moueson kullanıcısına yanıt
    Renault çöp
  • quote:

Orijinalden alıntı: unraveling

Bu mesaj silindi.

Hakaret ederek üste çıkmaya çalışmayın benimde pek çok arkadaşım iki yıllık aşçılık okudu onlarında hayalleri vardı ama şuan yarışı işsiz geri kalanı da farklı bir işte çalışıyor. Sizin cevrenizdekiler hemen iş bulmuş olabilirler benim çevremdekilerde işsizler ne olacak şimdi ??

• aşçı olmak istiyorsan Myo falan okuma orada harcayacağın parayla msa'ya kaydol önün çok açık olur
  • CeremiKılarksın kullanıcısına yanıt
    Üniversite kesin olarak okuyacağım aklımdaki tek soru İstanbuldaki bütün düzeni aileyi bırakıp Antalya'da okumaya değermi. Sonuçta İstanbul'da ki üniversiteler (Aydın ve Arel üniversitesi) Akdeniz ile kiyaslanamayacak üniversiteler akdeniz daha iyi ismi olan cv de daha çok dikkat çeken ve daha çok öğrenci olanakları olan bir üniversite.
  • 2 yıl için dğzen kurmaya değmez zaten alışana kadar dönme zamanı gelir istanbul aydın en mantıklı seçenek
  • Konu ile alakalı cevaplar için teşekkür ederim. Arkadaşlar lütfen konu dışı tartışmayın tartışacaksanız pm den yapabilirsiniz , lutfen yol gösterici bilgilendirici yorumlar yapın benim için daha önemli. Sürem azalıyor ve kesin bir karar vermem gerek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi luckyyx -- 13 Ağustos 2020; 14:20:19 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.