Şimdi Ara

SEG PLAZMA KULÜBÜ (55. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.117
Cevap
2
Favori
97.728
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5253545556
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • millet nereye gitti,herkes memnun galiba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: de-ka

millet nereye gitti,herkes memnun galiba.

ya gerçekten bende anlamıyorum bir aktifleştirsek konuyu.. bu arada buradan bir esnaf arkadaşında seg 106 plazması bozuldu ekranda eski görüntüler donuyormuş değişim yapıcaklardı.. play station filan baglanması tehlikeli diyorlar.. de-ka
  • servis menüsünün options seçeneğinden burn in on yaptım. ayrıca kumanda ile ilgili ve 0-8 arası arası rakamlar olan seçeneği 7 yaptım.
    şimdi 4725 ile servis menüsü açılmıyor. bu konuda fikri olan arkadaş varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fabialife

servis menüsünün options seçeneğinden burn in on yaptım. ayrıca kumanda ile ilgili ve 0-8 arası arası rakamlar olan seçeneği 7 yaptım.
    şimdi 4725 ile servis menüsü açılmıyor. bu konuda fikri olan arkadaş varmı?

neden öyle bir ugrasın oldu acaba merak ettim de?
  • ilginç bir uygulama, bir yerden mi duydun.
  • servis menüsünden 7 seçeneği zaten fabrikasyon ayar, burn in ise menüden çıkarken parmağımın kumandaya dokunması sonucu istemeden oldu.
    kaldıkı servüs menüsünden bütün ayarları defalarca denemiş, kurcalamış yani biraz meraklı ve iyiyi arayan birisiyim.
    ama sorunu kendi metodlarımla hallediyorum, bir şekilde yine hallettim.
    televizyonu alanı 24 ay oldu ve garantisi doldu. aynı tarihte bir arkadaşıma da almıştım. şu ana kadar televizyonuna o kadar eziyet etmeme rağmen garanti süresi içerisinde bozmayı bir türlü beceremedim. hiç bir sıkıntı yaşamadım.
    normal d smart kullanıcısıyım, sadece kaliteli bir altın uçlu scart ile görüntü alıyorum. ben çok memnun olduğum gibi bütün görenlere de görüntüyü beğendi.
    sözün kısası vestel teşekkürü hak ediyor.
  • up.
  • plazmasındaki arıza nedeniyle değişim onayı alınan cihazınız yerine LCD-LED alternatifinin dışında plazmanızın aynısından isteyebilirsiniz, ben istedim, ya paramı dedim, ya plazmamın aynısından getirin dedim, yada en son LED verirsiniz dedim para vermiyorsanız (gerçi vestelin led i olsa ne olur), yok üretimden kalkmışta yok LCD daha iyiymişte, fasa fiso, ısrarcı olun, sıfır SEG imi yeni aldım bikaç gündür takılıyoruz, mutlu mesut, plazma halen var, ölmedi, cillop gibin kutusunda sıfır jelatinli plazma getirdiler, hani kaldırılmıştı
  • NTV, NTVspor gibi kanallarda, alttan geçen hareketli yazılarda, zaman zaman titreşimler oluyor, 2 saniye titriyor, 2 saniye normal gösteriyor, sonra tekrar 2 saniye titriyor gibi. Bu sizde de yaşanan bir problem mi, yoksa bir arızadan bahsedebilir miyiz? Ya da yapabileceğimiz başka bir şey var mıdır, ayar vs gibi?

Bu televizyondan memnunum genel olarak ama renk ayarları hiçbir şekilde etki etmiyor gibi geliyor bana. Bir de işte şu titreşim sorunu. Garanti dahilindeyken değiştirtmeye mi çalışsam acaba?

Kaynak Digiturk SD, scart ile bağlıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: portnoi

NTV, NTVspor gibi kanallarda, alttan geçen hareketli yazılarda, zaman zaman titreşimler oluyor, 2 saniye titriyor, 2 saniye normal gösteriyor, sonra tekrar 2 saniye titriyor gibi. Bu sizde de yaşanan bir problem mi, yoksa bir arızadan bahsedebilir miyiz? Ya da yapabileceğimiz başka bir şey var mıdır, ayar vs gibi?

Bu televizyondan memnunum genel olarak ama renk ayarları hiçbir şekilde etki etmiyor gibi geliyor bana. Bir de işte şu titreşim sorunu. Garanti dahilindeyken değiştirtmeye mi çalışsam acaba?

Kaynak Digiturk SD, scart ile bağlıyorum.

aynı olay bende de var hocam.. ne yaptın sen servivi aradın mı ?

artı başka ve daha önemli bi problemim daha var:
    HDMI girişinden ister HD player ister laptop bağlıyayım TV deki görüntünü çok anormal oluyor.. böyle mavi ağırlıklı bi hal alıyor.. var mı benzer problemle karşılaşan ?

• ilk aldığım plazma seg 106 idi bunun üzerine lg 42pq6000 ve daha sonra lg42pj350 aldım inanın arkadaşlar seg tv nin görüntüsü bu ikisinden daha iyi bu tv yi karalayanlara diyecek söz bulamıyorum.
  • nasıl gidiyor seg ciler
    hic bozulan oldu mu? benim tv hala iyi..
  • geçen ay pıt pıt yapıp bi kaç dakikada açılıyordu. bu sabah o bile yok çöp oldu. garantide bitti 4 sene de gümledi. bi dahamı aslaaa!!!!! kmseyede önermeyecem.... saygılar.
  • aynı sorun bendede oluştu.servis çağırdım 350 tl para istedi yaptırmadım.bi daha da vestel almam aldırmam.kim sorarsa sorsun vesteli kötülüyorum.sattıkları üründeki hata bir çok kişide var.ürünlerinin arkasında durmadıkları gibi 350 tl gibi fahiş bi tamirat masrafı çıkartıyolar.ve üstüne üstlük bu arıza hiç kimsede çıkmadığını iddia ediyolar.benim tanıdığım en az 7-8 kişi de bu arıza oluştu.kimbilir tanımadığım kaç kişide daha bu arıza mevcut..
  • Bozuk SEG 106 ekran plazma tv'nizi uygun bir rakama alabilirim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: plcmn

Bozuk SEG 106 ekran plazma tv'nizi uygun bir rakama alabilirim..

Bende arizali 1 adet seg 106 plazma mevcut. Dilerseniz gorusebiliriz..

Disari ses verebilen modeli ve herhangi bir piksel kaybi, vuruk vs.yok..

sadece acma kapama ile ilgili lanet bir bekleme problemi var 2-3 aydir. artik canımı sıkmaya basladigindan elden cikarmak istiyorum.

sadece acma kapama ile ilgili lanet bir bekleme problemi var 2-3 aydir. artik canımı sıkmaya basladigindan elden cikarmak istiyorum.
  • En sonunda evdeki 106 ekran seg plazma bozuldu.Ses var görüntü yok ,fikri olan varmı.

Şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: legendeagle

quote:

Orijinalden alıntı: plcmn

Bozuk SEG 106 ekran plazma tv'nizi uygun bir rakama alabilirim..

aynı problem bende de vardı. yetkili serviste 150 tl yaptırdım. Hatta ilk başta adamlar 490 TL gibi bir fiyat çekti. Bende Tv zaten neki o kadar para vereyim dedim. En son o fiyata düştüler. Hatta TV de hiç problem yok tertemiz yaptırın daha uzunca kullanın dediler. Şuan halen kullanıyorum işte :)

• Düğme açma Kapama Problemi anladığım kadarıyla çoğu kişide olmuş. Ben şahsen pazarlıkla 150 TL yaptırdım. Halen kullanıyorum dediğim gibi.
  • Ben de 4 senedir kullanıyorum, sorunsuz ve gayet de başarılı....
  • 
Sayfa: önceki 5253545556
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.