Şimdi Ara

Sefillerin uzun versiyonunu okuyayim mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
1.374
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 400 sayfalik olanini 10 ay once kadar okudum simdi farkettim ki kitap 1700 sayfaymis okumali miyim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Detayları unutunca okursun.

Ben çocukken 50 sayfalık versiyonunu okumuştum bayağı beğenmiştim Şu an hiçbir şey hatorlamıyorum ama uzun versiyonu okumayı gözüm hala yemiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Prestige

Detayları unutunca okursun.

Ben çocukken 50 sayfalık versiyonunu okumuştum bayağı beğenmiştim Şu an hiçbir şey hatorlamıyorum ama uzun versiyonu okumayı gözüm hala yemiyor
    Normalde okurum ama ana olayları bildiğim için sıkılacagımdan korkuyorum kitap 50 tl filan param boşa gitmesin.
  • Okuma sersefil olursun.
  • tavsiye etmiyorum. çoğu sayfa roman dışı ansiklopedi bilgiler ve dönemin koşullarını anlatan yerler vardı. ilgiliysen oku.

• quote:

Orijinalden alıntı: Paul Muaddib

tavsiye etmiyorum. çoğu sayfa roman dışı ansiklopedi bilgiler ve dönemin koşullarını anlatan yerler vardı. ilgiliysen oku.
    İlgili degilim
  • Okumayı seviyorsan okumalısın bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Negidales

Okumayı seviyorsan okumalısın bence.
    Kitap sikici mi

• vaktin varsa oku bence. ben okumadım lakin bu tür klasiklerin ana metinlerini okumak evladır

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HİBİDİHUBLA1

Kitap sikici mi

Alıntıları Göster
    Bence hiçbir kitap sıkıcı değil. Tanpınar'ın Huzur'unu bile okudum ben.
  • Hocam ben gecen yaz okudum is bankasi iki cilt olani. Yukarida da yazmışlar, dönemin siyasi olaylariyla vs cok bilgi var. Waterloo Savasi'nin gectigi yeri betimleyen 100 sayfalik bolum var mesela. Yani o kisa versiyonlarda hikaye olarak eksik yoktur bence.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alkalen Fosfataz

Hocam ben gecen yaz okudum is bankasi iki cilt olani. Yukarida da yazmışlar, dönemin siyasi olaylariyla vs cok bilgi var. Waterloo Savasi'nin gectigi yeri betimleyen 100 sayfalik bolum var mesela. Yani o kisa versiyonlarda hikaye olarak eksik yoktur bence.
    Waterloo filan bilmiyorum ozaman sikilirim

• quote:

Orijinalden alıntı: Alkalen Fosfataz

Hocam ben gecen yaz okudum is bankasi iki cilt olani. Yukarida da yazmışlar, dönemin siyasi olaylariyla vs cok bilgi var. Waterloo Savasi'nin gectigi yeri betimleyen 100 sayfalik bolum var mesela. Yani o kisa versiyonlarda hikaye olarak eksik yoktur bence.
    Waterloo filan bilmiyorum ozaman sikilirim

• Hocam kısaltılmış halleri çok yavan oluyor. Ama sen hangi ara konu dışından çıkıp okuyacaksın?

• quote:

Orijinalden alıntı: melodrama11

Hocam kısaltılmış halleri çok yavan oluyor. Ama sen hangi ara konu dışından çıkıp okuyacaksın?
    Hocam derdimi paylasip cikiyorum o kadar takilmiyorum konudisinda

• Uzun sefilleri okuyup anlamaktan çok Sefiller'i okudum demen için okuman gerek. Hiç bir şüphe en çok sayfalı kitabı okumamaktan sıkıcı değildir.

• Ben uzun versiyonunu okudum. Gereksiz fazla bir bilgi barındırmıyor. Ama arkadaşların da belirttiği Waterloo savaş detayı gibi hikayeden gereksiz kalan yerleri atladım biraz.
  • Okumana gerek yok.Betimlemeleri seviyorum dersen oku ama sıkılırsın. Okuduğun kitap zaten ana konuyu verdiyse gerisi mühim değil.
    Örneğin suç ve cezayı önce 2 cilt okudum sonra lisede kısaltılmış versiyonunu okudum. Kısa versiyonda ana konuyu daha iyi anladım ve olay örgüsünde kopuklular yaşamadım. Ama 2 ciltlisini okurken sık sık geri gidip buraya nasıl geldi diyordum.

• Siz hiç kitap okumayın.gerek yok. Bütün klasiklerin özetleri mevcut liseli ergenler için. Onları okuyun ana konuyu öğrenirsiniz.

Bu kadar sığ yorum yapacaksan hiç kitap okuma.

Suç ve cezanın, Lisede kısaltılmışını okumuş. Öncesinde iki cilt olanını. Ortaolulda suç ve cezanın tam versiyonunu okumuş. Tabi bişey anlamazsın. Biraz büyü öyle oku

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C42498A97 -- 3 Aralık 2018; 2:12:25 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu kadar boş beleş bir yorum da anca senin gibilerden cikar. Liseli ergen olmayacak yaştayım ve senin hayatın kadar okumuşluğum ve akademim var. Buraya gelip insanlara laf sokmaya uğraşacağına da aç bir Sefilleri oku yada uzun klasiği oku öyle yorum yaz
    Blok listeme seni de ekliyorum.

Konu sahibi bu herifi dinleme yorumu sırf kışkırtmak için eğer romanı okuduysan uzunu okuma sana ekstra bir şey katmayacaktır. Onun yerine git başka klasik oku.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.