Şimdi Ara

See (2019) | Apple (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
243
Cevap
5
Favori
8.919
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kofun'dan nefret edenler Midsommar izlesin arkadaşlar.  

Dizi patates matates ama hem gerçek mekanlarda çekilmesinin verdiği atmosfer hem de dövüş koreografilerinin benzersizliği gibi noktalardan kurtarıyor.

• Spoiler,

mesajı görmek için tıklayın.
    Sibeth isyan eden topluluğu koklayarak buldu herhalde  
  • D. kullanıcısına yanıt

Koku, iz veya yerleşkenin yerini biliyor olabilir hocam. Dizi ayrıntılarla dolu.

• eski_nesil kullanıcısına yanıt

Spoiler,

Hocam kılıfına uydurmak istedikten sonra her türlü uydurulur zaten. Sadece zorlama olduğu zaman fazla göze batıyor. Sibeth'in yılandan kurtulması, o mağaradan çıkıp isyan edenleri bulması biraz zorlama. Dizi final sezonunda olduğu için biraz hızlı ilerliyor büyük ihtimalle.
  • s03e05
    benim anlamadığım ise

Tormada ve adamları gelirken, niye içeriye kapattınız kendinizi ? bombalarla birlikte havaya uçuraydiniz işte.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • D. kullanıcısına yanıt

Spoiler,

Son sezon olması üzücü açıkçası. Daha o evrende açıklanacak birçok olay var, minimum 7-8 sezon beklerdim.
  • eski_nesil kullanıcısına yanıt
    apokalips öncesi için muhakkak olmalı bir dizi.

• İlk sezon harikaydı. Kör bir toplumun kabileler arasında ve doğa ile nasıl başa çıktığını anlatabilmek için gerçekten çok uğraşılmıştı, bi sürü detaya dikkat edilmişti. Sanıyorum ikinci bir sezonun çekileceğini hiç hesaba katmamış olacaklar ki, ikinci sezon tam bir fiyasko oldu. İnsanların kör olduğu resmen unutuldu. Dizinin körlükle uzaktan yakından alakası kalmadı diyebilirim. Bütün karakterler sanki görüyomuş gibi hareket etmeye başladı. Oysa ki hikayenin ta merkezinde bu körlük vardı. Bi de ikinci sezon sonunda kör kabileler resmen meydan muharebesine girdiler, orada artık komediye döndü bütün iş. Bi de utanmadan üçüncü sezon çekmişler. Hiç izlenir bişey olduğunu sanmıyorum. İlk sezonu izleyin. Orada bitirin.

NOT: Evet birinci sezonun daha ilk bölümü de bir savaşla başlıyor, biliyorum, ancak orada yine kendi içinde az buçuk bi mantığı vardı. Taraflardan birisi yukarıda birisi aşağıdaydı. Herkes düz bi çizgi halinde saldırıyordu, herkes birbirine iplerle bağlıydı filan. Hani orada biraz göz ardı edilebilecek mantık hataları vardı.

• s03e07
    Babaaaaa

we're f.ing wolves.
    Sibeth, kendi çocuğunu bombalamak, Allah belanı versin.

• Rings of power'ın asıl rakibi HoD değil, See bence. İkisi de en çok hangimiz mantık hatası yapabiliriz rekabeti halindeler.
    Açık ara en kötü sezondu. Kofun mallıkta doktora yapıyor. Haniwa bombalara yanan ok atmak yerine babasını ölüme gönderiyor. Supermenin duyma yeteneğine sahip bir kadın falan da var.

3/10

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Funder -- 15 Ekim 2022; 9:26:45 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Funder kullanıcısına yanıt
    öncelikle spoiler.

ateşle yanabilecek bombalar değil, sert bir çarpma ile tetikleniyorlar. bence güzel bitti.

• Baba Voss

boyna dolamanı özleyeceğiz.
    kütüphane olayı da gösterildiğine göre, devrim anlatılır bir sonraki sezon.

Bu sezon puanım 8/10

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mahmut716 -- 15 Ekim 2022; 13:26:51 >
  • mahmut716 kullanıcısına yanıt

Son sezon değilmiydi bu sezon, ben bitti diye biliyorum yanılıyor olabilirim tabii.

• desarj45 kullanıcısına yanıt

bitti, son sezondu.

• Dizi planlanırken bu şekilde mi planlandı yoksa yolda mı 3.sezonun final olmasına karar verdiler bilmiyorum ama bu sezon bana göre çok fazla saçmalık vardı. Sezon içinde bazılarını konuya da yazdım. Final bölümünde de saçmalıklar vardı. Bu evrene çok daha iyi senaryo yazılabilirdi. Yine de dizinin atmosferi, Voss'un aksiyon sekansları ile dizi aklımda kötü olarak kalmayacak.

Final bölümü hakkında

Spoiler,

Her şey bir kenara Baba Voss'un ölümü bana aşırı anlamsız geldi. Kendini feda etmesine hiç gerek yoktu. Yaptığı fedakarlığın bir anlamı yok. Sibeth ve Tormada ölmüş. Teknik olarak aslında savaş bitmiş ve kazanmışlar. Hadi Baba Voss bu 2 karakterin öldüğünü bilmiyor diyelim. Yine de kendini feda etmesine gerek yok. Mancınığın başında duran ve mekanizmayı çalıştıran adamların öldürülmesi yeterliydi. Haniwa bir tanesini de okla öldürmüştü. Haniwa okla öldürüp, Voss o sırada Haniwa yı koruyabilirdi.

• desarj45 kullanıcısına yanıt
    ben sanki dizi devam edecek diye duymuştum. ama kesinlikle spin-off gelmeli, apokalips öncesi için.

• dizide sadece boba boss sahnelerini izleseniz yeter gerisi gereksiz bobadan başka işi ciddiye alan yok.

• Oldukça kötü bir final oldu.

Spoiler,

Sürekli farklı krallıklar, farklı karakterlerden bahsedip bizi üç sezon bizi Sibeth'e mahkum ettiler. Bu sezon aslında iyi başladı ama bir anda iş döndü dolaştı yine Sibeth'e geldi. Neden böyle bir yol izlediler anlayabilmiş değilim, hani bu kadar gözümüze soktunuz bari bir şey olsaydı, ölümü de ultra saçmaydı. Maghra'nın tünelden aniden çıkıp ordunun yanına gitmesi, ki o gittiğinde Baba hala birilerini kesiyordu, tüneldeki insanların bombaların geldiğini bildiği halde tekrar aval aval şehirde dolaşması. Ayak üstü yazılmış çok fazla şey vardı, bitse de gitsek modundalarmış resmen. Üzücü olan tam hikayeyi genişlettiler, görme yeteneği olan insanların olduğunu ve bir araya geldikleri öğrendik ama devamı yok. Bunun üzerine ikinci sezondan itibaren gidip, farklı hikayeler yaratmayı neden tercih etmediler acaba. Bir de ilginçtir, s3e3 'de Trivantes'lere geçiş yaparken Sydney'i göstermişlerdi, fakat final bölümünde Haniwa ve Wren, New York'daydı. Bu ikilinin o zamanki şartlarla bu yolculuğu yapma ihtimalleri yok, atlanmış ya da unutulmuş bir başka detay daha gibi. Muhteşem ilk sezonu ile hatırlayacağım bir dizi.

• Kofun sen bir malsin hepde oyle kalacaksin
    Hanivada sirretin biriydi
    Olan babavosa oldu yine

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Momoa bölüm başı 2m dolar alıyormuş zannedersem. Seneye 3m isterdi. Bu sezonun final sezonu olmasına şaşırmamalı. Witcher'ın ömrü de fazla uzun olmayacak bence bu yüzden. Cavill çok fazla alıyor bölüm başı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zebercet -- 18 Ekim 2022; 8:47:37 >
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.