Şimdi Ara

Seboreik Dermatit (38. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
8.482
Cevap
199
Favori
1.208.516
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Sadece bu eczanelerde satiliyor zaten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • seboroik dermatit umrumda değil tek umursadığım buna bağlı kaş dökülmesi bunu çözen bişey var mı bıktım ya yemin ediyorum bıktım

bişekilde dermovate ilaç etki gösteriyor ama kaşlarım eski gürlüğüne ulaşmıyor

seboroik dermatit 19 yaşımdan beri var şuan 25 yaşındayım 19-22 e kadar belirgin bi dökülme yaşadım sonra bi geri çıkıyor bu gidiyor geri çıkıyor ama bunun ilaçla ilgisi olduğunu düşünümüyorum bu neden oluyor bilgisi olan varmı bıktım ya dermatoloji çok yalan bi alan tıp yüz nakline gidiyor

bilmene oluyor ama estetik konularda hiç bişey yok

param olsa tüm cilt sorunları adına Ar-ge kurup bilim adamı tutup çözerim bütün sorunları bıktım ya.

millet saçlı kaşlı sağlıklı sağlıklı yaşlanıyor

yakışıklı adamdık saçma bi tipe doğru yelken açıyoruz saç gidyo kaş gidiyo bune ya

daha 20lerin ortasında böylesem 40larında 50llerinde nolucam Allah bilir sinir bozucu saç kaş için kök hücre olayı çözülür umarım

hayvan gibi para bayıp folekül folekül çoğaltıp eski halime dönmek istiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi johnthesoul -- 25 Haziran 2012; 9:37:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: johnthesoul

seboroik dermatit umrumda değil tek umursadığım buna bağlı kaş dökülmesi bunu çözen bişey var mı bıktım ya yemin ediyorum bıktım

bişekilde dermovate ilaç etki gösteriyor ama kaşlarım eski gürlüğüne ulaşmıyor

seboroik dermatit 19 yaşımdan beri var şuan 25 yaşındayım 19-22 e kadar belirgin bi dökülme yaşadım sonra bi geri çıkıyor bu gidiyor geri çıkıyor ama bunun ilaçla ilgisi olduğunu düşünümüyorum bu neden oluyor bilgisi olan varmı bıktım ya dermatoloji çok yalan bi alan tıp yüz nakline gidiyor

bilmene oluyor ama estetik konularda hiç bişey yok

param olsa tüm cilt sorunları adına Ar-ge kurup bilim adamı tutup çözerim bütün sorunları bıktım ya.

millet saçlı kaşlı sağlıklı sağlıklı yaşlanıyor

yakışıklı adamdık saçma bi tipe doğru yelken açıyoruz saç gidyo kaş gidiyo bune ya

daha 20lerin ortasında böylesem 40larında 50llerinde nolucam Allah bilir sinir bozucu saç kaş için kök hücre olayı çözülür umarım

hayvan gibi para bayıp folekül folekül çoğaltıp eski halime dönmek istiyorum

Seboreiki durdugunda eger genetik olarak yoksa sac terar cikiyormus fakat kaşı bilmiyorum.

• herkese geçmiş olsun
    her mesajı okudum çoğunu zaten denemiştim..
    internette araştırırken şunu buldum
    http://webseyyahi.blogspot.com/2012/06/seboreik-dermatit-tedavisinde-cozum.html
    bende işe yaradı umarım sizlerde faydası olur.
  • Arkadaşlar prozinc yeşil kutu şampuanı 5 kere kullandım, kepeğe ve kızarıklığa karşı çok iyi geldi fena saç dökmeye başladı, bırakacağım sanırım.
  • ben 1 seneyi aşkındır prozinc mor ve yeşili dönüşümlü olarak kullanıyorum, maşallah kepek, kızarıklık, kaşıntı felan kalmadı huzurluyum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Melrin

ben 1 seneyi aşkındır prozinc mor ve yeşili dönüşümlü olarak kullanıyorum, maşallah kepek, kızarıklık, kaşıntı felan kalmadı huzurluyum...

Bende o konuda prozincin etkisinden memnunum fakat saçlarım daha çok dökülmeye başladı, acaba saç derisini onardığı pulları giderdiği için mi dökülüyor biraz daha prozinc mi kullansam geçer mi acaba yoksa bırakmalı mıyım karar veremiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GoldPunch

quote:

ben 1 seneyi aşkındır prozinc mor ve yeşili dönüşümlü olarak kullanıyorum, maşallah kepek, kızarıklık, kaşıntı felan kalmadı huzurluyum...

Bende o konuda prozincin etkisinden memnunum fakat saçlarım daha çok dökülmeye başladı, acaba saç derisini onardığı pulları giderdiği için mi dökülüyor biraz daha prozinc mi kullansam geçer mi acaba yoksa bırakmalı mıyım karar veremiyorum.

valla hocam bilmiyorum ki benim seberoik varkende dökülüyodu, yokkende dökülüyordu. ben minoxil felanda kullanıyorum o yuzden bişi diyemicem.
  • quote:

quote:

prozinci bir kaç aydır kullanıyorum kepek kaşıntı pullanma olmadı ama bendede dökülme had safhada ayrıca kullanmaya başlayınca saç derimde ve yüzümde sivilcelenme oldu acaba sizdede sivilce artışı oldumu ?

prozinc mor kullanıyorum kaşıntı pullanma yok ama acaba yeşile geçsem mi ne dersiniz saçlarım çok güçsüz ve mat ?

• quote:

Orijinalden alıntı: TragedyDH

quote:

quote:

prozinci bir kaç aydır kullanıyorum kepek kaşıntı pullanma olmadı ama bendede dökülme had safhada ayrıca kullanmaya başlayınca saç derimde ve yüzümde sivilcelenme oldu acaba sizdede sivilce artışı oldumu ?

prozinc mor kullanıyorum kaşıntı pullanma yok ama acaba yeşile geçsem mi ne dersiniz saçlarım çok güçsüz ve mat ?

Yaklaşık 5 dk önce head and shoulders hassas ciltler için olanla yıkadım, yıkarken elime bir sürü saç geldi moralim bozuldu yine. Şimdi bakalım bu nasıl etki edecek.

Alnımda bir tane küçük sivilce çıkmıştı ama prozinc den sanmıyorum açıkcası. Kaşıntı ve kepek,pullanmaya çok etkili geldi ama çok döktüğü için korktum bıraktım az önce.

• Arkadaşlar seboreik dermatit bende 20 yıldır var. KESİN ÇÖZÜMÜ BULDUM (ALLAH YAPANLARDAN RAZI OLSUN) DALİN BEBE ŞAMPUANI. Kabuk olmuyor, çatlama olmuyor, kızarıklık olmuyor, yanma, sulanma olmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sener371 -- 29 Haziran 2012; 22:47:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nevzat-FC INTER

Arkadaşlar soru biraz özel olacak ama, bu durum özel hayatınızı etkiliyor mu yani karşı cinsle arkadaşlık kurabiliyor musunuz, kız arkadaşınız var mı ? Bu dert yüzünden ben çekiniyorum açıkçası kız arkadaşımın olmasından

Kız arkadaşım olmadan önce baya etkiliyordu ama şuan kız arkadaşım var, onun için yüzümün kızarıklığı hiç sorun değil ama benim için oluyor, kendine güvensizliğe neden oluyor.Ayrıca bu durum sadece kızlar için geçerli değil.Çünkü millet devamlı soruyor yüzün neden kızardı, denizemi gitin diye, buda beni genelde rahatsız ediyor.

Arkadaşlar bende okuduklarıma göre, yüz kızakrıklığı için elma sirkesi içiceğim birde kepek içi Selsun Blue alacağım. Selsun Blue'nun bir çok çeşidi var. Hangisini almalıyım ve en önemlisi nerden almalıyım, gittigidiyordan almayı düşünüyorum? Bundan başka tavsiyesi olan var mı? Özellikle kulak memesinde, burun kenarında, bıyık ve sakal diplerinlerindeki oluşumlara iyi geliyormu elma sirkesi? Sayfalarca yazı var. Son gelişmeleri aktaracak bir arkadaş olursa sevinirim. Özellikle uzun süredir iyi sonuç olan arkadaşlar...

Bende bu hastalığın stresten kaynaklandığını düşünüyorum, düzenli spor yapıpta bu hastalıktan şikayetçi olan var mı çok merak ediyorum...

Bu arada uzun süredir hiçbir şey kullanmıyorum. Bir ara ketoral ve birkaç şampuan daha kullanmıştım hiç bir işe yaramamıştı. Daha sonra Dove kepeğe karşı kllandım etkili olmuştu şimdi bulundugum yerde bulamayınca dalin ve panten kullandım gene azıttı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ozbi -- 30 Haziran 2012; 17:38:17 >

• Az once ikinci kere daha head nad shouldersi kullandim. Ysac dokulmeleri prozinc kullanirken yikanmama oranla daha azaldi. Daha intensive treatmenti almadim en yakin zamanda onu deneyecegim.
  • arkadaşlar bende bu hastalık 6 yaşımdan beri var şimdi neredeyse 18 yaşındayım başta seboroik d. dediler. geçen sene ist.da üniversite hast.ne gittim akça pakça hoca odaları gezerken denk geldi sedef dedi valla hala ne bilmiyorum
    12 yıldır öyle çeşitli ilaçlar kullandım ki başta minicik bi noktaymış şimdi saç derimin tamamı ve özellikle eklemlerimin üstünde var
    başta sadece saçlarımda vardı sonra dizlerim öyle şiddetli ağrımaya başladı ki hareketsiz yaşam tarzımdan kaynaklanıyo her tarafım kireçlendi sandım sonra ağrıyan her yerden bi sedef çıktı ben krem sürdükçe o yayıldı

6 aydır hiçbir şey kullanmıyorum inanılmaz kaşıntı dürtülerime hakim olmaya çalışıyorum ve kaşımadığım için dirsek ve dizlerimdeki gitti saçlarımdaki de eski mantarsı tabakası inceldi

yani demek istediğim ben tedavi ettikçe yayıldı daha kuvvetli çıktı ben bundan sonra hiç takmıycam sanırım ellemeyince azalıyo ya da şiddetini yitiriyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: lifeishardtocedric

arkadaşlar bende bu hastalık 6 yaşımdan beri var şimdi neredeyse 18 yaşındayım başta seboroik d. dediler. geçen sene ist.da üniversite hast.ne gittim akça pakça hoca odaları gezerken denk geldi sedef dedi valla hala ne bilmiyorum
    12 yıldır öyle çeşitli ilaçlar kullandım ki başta minicik bi noktaymış şimdi saç derimin tamamı ve özellikle eklemlerimin üstünde var
    başta sadece saçlarımda vardı sonra dizlerim öyle şiddetli ağrımaya başladı ki hareketsiz yaşam tarzımdan kaynaklanıyo her tarafım kireçlendi sandım sonra ağrıyan her yerden bi sedef çıktı ben krem sürdükçe o yayıldı

6 aydır hiçbir şey kullanmıyorum inanılmaz kaşıntı dürtülerime hakim olmaya çalışıyorum ve kaşımadığım için dirsek ve dizlerimdeki gitti saçlarımdaki de eski mantarsı tabakası inceldi

yani demek istediğim ben tedavi ettikçe yayıldı daha kuvvetli çıktı ben bundan sonra hiç takmıycam sanırım ellemeyince azalıyo ya da şiddetini yitiriyorlar

imkanın varsa denizine girebileceğin bir sahil kasabasına yerleş ve düzenli olarak denize gir ve güneşlen kremsiz tek çaresi bu bence

• quote:

Orijinalden alıntı: lifeishardtocedric

arkadaşlar bende bu hastalık 6 yaşımdan beri var şimdi neredeyse 18 yaşındayım başta seboroik d. dediler. geçen sene ist.da üniversite hast.ne gittim akça pakça hoca odaları gezerken denk geldi sedef dedi valla hala ne bilmiyorum

seboreik dermatit eklem yerlerinde çıkmaz sendeki hastalık sedef. seboroik genelde saç diplerinde, yüzde T bölgesi denen yerde, iki göğüsün tam ortasında ,sırtın tam ortasında ve gental bölgelerde çıkar. gerçi sedef hastalığınında tam tedavisi yok oda seboroik dermatit gibi. ama dediğim gibi eklem yerlerinde çıkıyorsa o seboreik dermatit değil sedef hastalığı.

AYRICA ARKADAŞLAR SEBOREİK DERMATİT HAKKINDA AMERİKA DEVLETİNİN SAĞLIK SİTESİNDE BİR BÖLÜM VAR. HANGİ İLAÇ KULLANMALI FİYATLARI NELERDİR HASTALIĞIN AŞAMALARI HER TÜRLÜ BİLGİ MEVCUT. ADAMLAR SANIRIM BU YÜZDEN DÜNYA LİDERİ BİZ DOKTORA GİDERİZ HASTALIĞIN İSMİNİ SÖYLEMEZLER ADAMLAR SİTESİNDE KULLANACAĞIN İLAÇDAN İLACIN FİYATLARINA KADAR YAZMIŞLAR BUYRUN LİNK :http://www.aafp.org/afp/2000/0501/p2703.html YALNIZ ARKADAŞLAR ŞÖYLE Bİ DURUM VAR OKDUKLARIMDAN ANLADIĞIM KADARIYLA ONLARDA BU HASTALIĞA TAM OLARAK ÇÖZÜM BULAMAMIŞLAR KESİN ÇÖZÜM ŞU AN İÇİN YOK YANİ. DEDİM GİBİ HEAD AND SHOULDERS İNTENSİVE TREATMENT'İ KESİN KULLANIN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erdem__ -- 4 Temmuz 2012; 5:47:29 >

• arkadaslar bende 15 senedir bu rahatsızlıgı cekıyorum...gecenlerde bir sabun aldım sadee 2. gun hiç bir şikayetim kalmadı yuzumdene bir kızarıklık nede bir pullanma...aldıgım sabunun adı farsak sabunu egzama ve sedef için yazıyor...kullanın hemen faydasını göreceksiniz...saçım içinde kullandım sabunu kepeklenmem devam ediyor ama kızarıklıklar kalmadı hiç...şimdi sampuanını alacağım sanırım yakında gelecekmiş...onu da kullanınca mutlaka buraya yazacağım...doktorların demesi bu rahatsızlıgın dermanı yok ama dermansızda dert yok...arastırın sabunu aktarlarda yada internetten bulun 10 liralık bir sabun...bu dertten muzdarip biri oldugumdan sıkıntılarıda ii bilirim...
  • Birazdan head and shoulders intensive alip onla kafami yikayacagim. Sonucu yazarim arkadaslar. En son dove kullandim sacim yumusadi ama sac derimin enseye yakin olan kismi cok kasiniyor hic onermiyorum dove u. Prozinc de cok iyi geliyor.

• merhaba arkaşlar bence bu hastalık kesinlikle psikolojik bende rahat olduğum zamanlarda hiç çıkmıyor çünkü bnde bunu gördüm ve sürekli pozitif olup kendimi motive etmeye çalışıyorum hastalıktan önceki güzel anılarımı fln aklıma getiriyorum ne bileyim çevremdeki insanların hepsi normal bnde onlara bakıp düzelebilirim diye inandırıyorum kendimi hastalıktan öncede tanıdığım kşilerin yüzlerine bakıp motive ediyorum yani kendinizi rahatlatmanız ve motive etmeniz şart bu hastalıkta ilaç işi değil bu bu tarz motivasyon ve rahatlama yöntemleri bulmanızı şiddetle tavsiye ederim bn bu şekilde baya bir süredirde rahatım...
  • Head and shoulders intensive treatment
    ilk yıkamada etkisini gördüm,tafsiye eden arkadaşıma teşekür ederm..:==))
  • 
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.