Şimdi Ara

Seboreik Dermatit (35. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.482
Cevap
199
Favori
1.208.481
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: özzlemm

doktorların hepsı ayrı telden çalıyo maalesef..bana da doktor agop ,telde bepanthene'ın melhemını kullanmamı söylemıştı..tabı adamcagız cıldımı görmeden kuru oldugunu sanıp böyle bırşey önerdı ama yıne de tahrış potansıyelı çok yüksek olan kötü bır ürün..dger taraftan yukarda bahsettıgım dger doktorumuz arkadaşıma kesınlıkle üzerınde krem yazan herşeyden uzak durcaksın demış..bu ınsan Amerıka'da, Almanya'da araştırmalar yapan ve sedef hastalıgıyla ılgılı bır yazısı kabul görüp ,dergıde yayımlanan bırı..kullanılan herşeyı boşa kürek çekmek olarak görüyor ve bu hastalıgın tek tedavısının roaccutane oldugunu söylüyo..başka bır yerde de yazmıştım burda da paylaşıyım;

En iyi tedavi bu ilac ve kontrol altinda zarari yok saglikli bunyeye. Sigara bu ilactan cok daha zararli, kimi yedigimiz ictigimiz sey de. Roaccurane lanse edildigi gibi tehlikeli degil.
    Apple’in CEO’su da dogalci oldugundan tedaviyi reddedip öldü. Ilacin zararli oldugunu dusunmus. Kimi zaman kar-zarar dengesi kurmak gerekiyor. Seboreik dermatit tabi ki oldurmez; ancak en iyi tedavi bu. Ustelik bu ilacin yararli oldugu durumlar da var tipta.

dr agop konusunda bu bahsettiğin kişiden çok daha deneyimlidir ama yurtdışındada çalışmaları ders olarak okutulur paneller verir çok meşhurdur ama biraz aklı havadadır ve tecrubesi gereği bazen görmeden yada bi bakarak anında teşhisleriyle ün yapmıştır :D ayrıca kendi özel hazırlama formulleride bulunuyor yani direk eczanede yaptırabiliceğiniz türden.. pahalıdır o ayrı meğzu.. tek tedavi diye bişey yok çunku kronik hastalık ancak şikayetlerin giderilmesi soz konusu oluyor.. ben ona katılmıyorum bence tehlikeli bi ilaç kafaya gore kullanılmamalı dr kontrolunda denenebilir belki dediğin gibi ama ben çekindim açıkcası...SD bambaşka bişey esasında cilt drları için çunku onların öğrendiği şeylerden çok fazlasını biz seneler içinde tecrube edip yada araştırarak elde edebiliyoruz.. mesela suda eritilmiş bal'ında çok etkili sonuçlar verdiği enson soyleniyordu yada aloe vera bitkisinin ekstreside iyileşme sürecinde ciddi fayda sağladığına dair çalışmalar var...

• quote:

teşekkür ederım blackayrıntılı bır şekılde yazmışsın elıne saglık..losyonu ıslak saç dıbıne uyguluyoruz degıl mı yanlış bılmıyorum..bu arada bırşey dıkkatımı çektı burda..herkes önerdıgı ürünün reklam olarak algılanması konusunda endışelı..bu yüzden ınsan yazarken ıkı kez düşünüyo yazsam mı acaba dıye..
    Black; bu arada sana bır sorum daha olcak..bu ürünlerı bana eczacı bır kür olarak vermıştı..ürünler bıtınce sorun da ortadan kalkıcak şeklınde lanse edıldı yanı..süreklı kullanmak durumunda mıyız acaba bu ürünlerı bır de , süreklı kullanımda artık etkı etmeme gıbı bır durumla karşılaşır mıyız?ılgıne tekrardan teşekkür ederım..

rica ederim.. özlem losyon derken sanırım squanorm'u kastediyorsun.. kullanmadığım için bilmiyorum açıkçası. elide varsa kullanma kılavuzunda yazıyordur.
    reklam endişesi şundan, buraya üye olup, "arkadaşlar şu ürün süper, muhteşem" diye reklam amaçlı yazanlar oldu. bu da başlığın amacını öldürüyor haliyle. direkt ürün ismi yazınca reklam amaçlı yazıldı endişesi taşıyor insanlar haliyle.

Eczacının kürü doğru ama ürünler bitince SD ortadan kalkacak derken biraz abartmış bence. yani inşallah doğru çıkar ama bilemiyorum. ben de çok uzun süredir kullanmadığım için uzun süreli etkilerini bilemiyorum maalesef.

• napsakki toplanıp hep beraber bi profösöremi gitsek
  • Cilt sorunları için cildi düzeltmeye çalışmak çoğunlukla boşunadır.

Yanlış hedeftir. Cilt sadece içerideki asıl sorunların bir göstergesidir.

Yıllardır ilaçlar, lokal etkili kremler alıyorsunuz, geçici düzeliyor, 3 ay sonra eski haline geliyor. Neden?

İç düzelmeden dış düzelmez.

Kan düzelmeden cilt düzelmez.

Karaciğer, safra kesesi, kalın bağırsak düzelmeden de kan düzelmez.
  • quote:

doktorların hepsı ayrı telden çalıyo maalesef..bana da doktor agop ,telde bepanthene'ın melhemını kullanmamı söylemıştı..tabı adamcagız cıldımı görmeden kuru oldugunu sanıp böyle bırşey önerdı ama yıne de tahrış potansıyelı çok yüksek olan kötü bır ürün..dger taraftan yukarda bahsettıgım dger doktorumuz arkadaşıma kesınlıkle üzerınde krem yazan herşeyden uzak durcaksın demış..bu ınsan Amerıka'da, Almanya'da araştırmalar yapan ve sedef hastalıgıyla ılgılı bır yazısı kabul görüp ,dergıde yayımlanan bırı..kullanılan herşeyı boşa kürek çekmek olarak görüyor ve bu hastalıgın tek tedavısının roaccutane oldugunu söylüyo..başka bır yerde de yazmıştım burda da paylaşıyım;

En iyi tedavi bu ilac ve kontrol altinda zarari yok saglikli bunyeye. Sigara bu ilactan cok daha zararli, kimi yedigimiz ictigimiz sey de. Roaccurane lanse edildigi gibi tehlikeli degil.
    Apple’in CEO’su da dogalci oldugundan tedaviyi reddedip öldü. Ilacin zararli oldugunu dusunmus. Kimi zaman kar-zarar dengesi kurmak gerekiyor. Seboreik dermatit tabi ki oldurmez; ancak en iyi tedavi bu. Ustelik bu ilacin yararli oldugu durumlar da var tipta.

merhabalar moral bozmak istemem ama sd hastasyım ben de 5 yıldır..ben 2 aydır roaccutane kullnıyorum .doktorum 6 aylık tedavi önermişti.2 aydır herşey çok iyiydi ama bu ilacı düzenli olarak kullanmama rağmen lezyonlar yine çıkmaya başladı ve üzülerek söylemeliyim ki roaccutane kullanmama rağmen seboreik dermatit geri döndü.

• black;üye oldugum başka bır forum daha var..orda da belkı böyle şeyler vardır ama forumun katı kurallarından dolayı sanırım, ınsanlar reklam olayına pek gıremıyo....burda da böyle bışeye tanık olunca şaşırdım açıkcası
    lordamus;Agop konusunda haklı olabılırsın ama üstad yaşlandı artık ve tıp hergün ılerlıyor..artı benım bır arkadaşımın kardeşı sedef hastasıydı ,hocadan bır sonuç alamadı..sonra, bır eczacı kendı yaptıgı bır kremle bır parça tedavı edebıldı onu ..her doktor herkesın beklentısını karşılayamıyo maalesef..sd'yle ılgılı doktorların tek mütabık oldukları şey tedavısının olmaması .bunu bıldıklerı halde saçma sapan tonla krem ve ılaç vermeye devam edıyolar ınsanlara..en son ben bır ıkı hafta önce meşhur bır dermatologa gıttım..bana önerdıgı ürünler bıoderma ds krem-bunu kullanan ınsanlarda ınanamıyorum böyle bır rahatsızlıgın olduguna..çünkü bende alerjı yaptı..yıkayana kadar kaşıntıdan öldüm dıyebılırım..bır de tavsıye ettıgı c vıtamınını araştırdım..allah'tan araştırmışım ürünün ıçınde askorbik asit varmış..kendısı kullanıyor dıye sd'lı hastaya reçete ettıgı şeye bakın..dedıgın gıbı, ınsanların senelerdır edındıgı tecrübeler çok çok degerlı ve doktorlar da ellerındekı teorık bılgılerden çok bunu kullanıyo..
    denız ,sonuç alamamana çok üzüldüm..acaba 6 ay yeterlı gelmedı mı veya ne bılım dozunu mu dogru ayarlayamadı acaba doktor??

• quote:

black;üye oldugum başka bır forum daha var..orda da belkı böyle şeyler vardır ama forumun katı kurallarından dolayı sanırım, ınsanlar reklam olayına pek gıremıyo....burda da böyle bışeye tanık olunca şaşırdım açıkcası
    lordamus;Agop konusunda haklı olabılırsın ama üstad yaşlandı artık ve tıp hergün ılerlıyor..artı benım bır arkadaşımın kardeşı sedef hastasıydı ,hocadan bır sonuç alamadı..sonra, bır eczacı kendı yaptıgı bır kremle bır parça tedavı edebıldı onu ..her doktor herkesın beklentısını karşılayamıyo maalesef..sd'yle ılgılı doktorların tek mütabık oldukları şey tedavısının olmaması .bunu bıldıklerı halde saçma sapan tonla krem ve ılaç vermeye devam edıyolar ınsanlara..en son ben bır ıkı hafta önce meşhur bır dermatologa gıttım..bana önerdıgı ürünler bıoderma ds krem-bunu kullanan ınsanlarda ınanamıyorum böyle bır rahatsızlıgın olduguna..çünkü bende alerjı yaptı..yıkayana kadar kaşıntıdan öldüm dıyebılırım..bır de tavsıye ettıgı c vıtamınını araştırdım..allah'tan araştırmışım ürünün ıçınde askorbik asit varmış..kendısı kullanıyor dıye sd'lı hastaya reçete ettıgı şeye bakın..dedıgın gıbı, ınsanların senelerdır edındıgı tecrübeler çok çok degerlı ve doktorlar da ellerındekı teorık bılgılerden çok bunu kullanıyo..
    denız ,sonuç alamamana çok üzüldüm..acaba 6 ay yeterlı gelmedı mı veya ne bılım dozunu mu dogru ayarlayamadı acaba doktor??

Özlem hanım ben 6 ay kullanmadım ki 2 ay kullandım ama tekrar ortaya çıktı kullanırken şimdi devam ediyorum günde 40 mg kullnıytorum doktorum gerekirse günde 60 mg kullnabileceğimi söyledi eğer daha da artarsa sabah öğle akşam 20 şerden 60 mg kullnacağım bakalım sonuçları yazarım buraya

• denız;bence yolun çok başındasın ..umarım tedavı tamamlandıgında sonuç ıstedıgın gıbı olur..
  • bende sd için roaccutane kullanıyorum.1 hafta sonra tam 2 ay olacak.ama benim düşük doz şu an.10 mg kullanıyorum.bende faydası oldu.kaşıntı ve pullanma yok ilacı kullandığımdan beri.yağlanma tamamen bitmedi.sanırım düşük doz olduğu için.ama baya azaldı.tek sorunum kızarıklık. o da normal zamanda fazla olmuyor.banyodan sonra oluyor genelde ve 1 2 güne geç,yor.ben ilaçtan memnunum şu an.dr kontrolünde düzenli ve kurallara uyarak kullandıktan sonra bir tehlikesi yok bence.ilerleyen zamanlarda durumumu tekrar yazarım.hapla ilgili danışmak isteyen arkadaş olursa yardım edebilirim.hepimize geçmiş olsun.
  • eczanelerden çeşitli şampuanlar alıp kullandım hiç bir faydasını göremedim
    normal banyo şampuanlarını kesip, zeytinyağlı yeşil sabun kullandım yine faydasını göremedim, DR. gittim Fucidin diye bir krem verdi, krem biraz yumşatıyor ancak faydası yok gibi, kaşınıyor bazan yok gibiler bazanda kabarıp kalkıyorlar kaşıdıkca bu kez çoğalıyorlar
    aşağıya resim ekledim. belki bir çaresini bulurum diye.

• quote:

Orijinalden alıntı: ihsn35

bende sd için roaccutane kullanıyorum.1 hafta sonra tam 2 ay olacak.ama benim düşük doz şu an.10 mg kullanıyorum.bende faydası oldu.kaşıntı ve pullanma yok ilacı kullandığımdan beri.yağlanma tamamen bitmedi.sanırım düşük doz olduğu için.ama baya azaldı.tek sorunum kızarıklık. o da normal zamanda fazla olmuyor.banyodan sonra oluyor genelde ve 1 2 güne geç,yor.ben ilaçtan memnunum şu an.dr kontrolünde düzenli ve kurallara uyarak kullandıktan sonra bir tehlikesi yok bence.ilerleyen zamanlarda durumumu tekrar yazarım.hapla ilgili danışmak isteyen arkadaş olursa yardım edebilirim.hepimize geçmiş olsun.

çok geçmış olsun ıhsan35..tedavının bıtımınde özellıkle sonucu bızlerle paylaşırsan çok sevınırım

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ihsn35

bende sd için roaccutane kullanıyorum.1 hafta sonra tam 2 ay olacak.ama benim düşük doz şu an.10 mg kullanıyorum.bende faydası oldu.kaşıntı ve pullanma yok ilacı kullandığımdan beri.yağlanma tamamen bitmedi.sanırım düşük doz olduğu için.ama baya azaldı.tek sorunum kızarıklık. o da normal zamanda fazla olmuyor.banyodan sonra oluyor genelde ve 1 2 güne geç,yor.ben ilaçtan memnunum şu an.dr kontrolünde düzenli ve kurallara uyarak kullandıktan sonra bir tehlikesi yok bence.ilerleyen zamanlarda durumumu tekrar yazarım.hapla ilgili danışmak isteyen arkadaş olursa yardım edebilirim.hepimize geçmiş olsun.

çok geçmış olsun ıhsan35..tedavının bıtımınde özellıkle sonucu bızlerle paylaşırsan çok sevınırım

paylaşırım tabi size de geçmiş olsun.1 hafta sonra kontrolüm var zaten.gelişmeleri yazarım.tehlikeli bir hastalık değil ama 8 yıldır çekiyorum bu illeti gerçekten insanın psikolojisini kötü etkiliyor.ama elimizden bu geliyor ancak.Allah daya büyük dert vermesin ne diyelim

• 29 yaşındayım. 17-18 yıldır kafamda aşırı kepeklenme mevcut. Bunun haricinde alnımda, burun kenarlarımda, kaşlarımda ve göğüs aralığımda da benzer deri sorunları yaşadım, ancak bu kısımlardaki sorunlar hiçbir zaman aşırı olmadı (google'a SD yazınca çıkan fotolardaki aşırılık hiçbir zaman yaşamadım).

Kepek konusunda burda yazılmış olan çoğu şampuanı denedim. Tüm bu şampuanlar içinde sadece Zetion marka şampuan 5-6 aylık bir sürede çok iyi gelmiş, ancak ondan sonra etkisini tamamen kaybetmişti. En son T-Gel marka şampuanı kullandım. Hiçbir etkisini göremedim, üstüne saç dökülmemi de hızlandırdı.

Kafamdaki kepeklenme stresle, beslenmeyle, saçlarımın uzun veya kısa olmasıyla alakalı değildi. Yazın azalıyor, kışın ise artıyordu.

Tavsiye üzerine 3 gün önce Altunizade'deki Başkent hastanesinde dermatolog Simin Ada ile görüştüm. Bana verdiği şeyleri yazayım:

Ducray Kertyol P.S.O. şampuan
    Elocon Losyon
    Elidel (pimecrolimus) krem
    Bir de bir karışım yazdı ancak içeriğini anladım desem yalan olur (bunu eczacılar hazırlıyor).

Gece yatmadan evvel karışımı kafama sürüp yatıyorum. Sabah saçlarımı yıkıyorum. Günde 1 defa Elocon Losyonu kafa derimde kepeklenmenin en yoğun olduğu noktalara çok az bir şekilde sürüyorum. Yüz ve göğsümdeki sorunlar için de elidel kremi, yine çok az bir şekilde kullanıyorum.

3 gündür bunu yaptığım için bunlar çok iyi geldi veya hiç işe yaramadı gibi bir yorum yapamam ancak kafam şuan için rahat. Evvel zamanlarda X bir şampuanla saçlarımı çok iyi yıkamama rağmen kafam 2 saat içinde kazık gibi olurdu (sanki uhu sürülmüş de yapışmış kalmış gibi). Ardından gene pullanmalar başlardı hemen. Şuan için birşey yok. Bakalım.

Bu verilen ilaçların çeşitli yan etkilerinden bahsedilmiş. İçinizde sigara veya alkol kullanıp bu yan etkilerden bahseden varsa; etmesin. Sigara/alkol gibi ürünler kortizonlu bir ilacın sizi kanser etmesine kıyasla çok daha fazla risk içeriyor. Ha ben ne sigara içiyorum, ne alkol alıyorum. Buna rağmen şahsen şu ilaçların hiçbirini kullanmak istemezdim. Rahatsızlanınca hemen ilaçlara başvuran biri değilimdir.

Daha evvelinde gittiğim başka bir doktor SD'nin çözümünün olmadığını söylemişti. Tek çözüm kafadaki saçların hepsinin dökülmesiymiş. Zira kendisi de aynı sorundan zamanında muzdaripken, saçlarını kaybettikten sonra bununla bir daha karşılaşmadığını söylemişti. Şuan ben de, alnımda kaybettiğim saçların olduğu bölgelerde kepeklenme sorununa artık rastlamıyorum.

Yukarda yazdığım ilaçlar öncesinde, yüzüm ve göğsüm için bepanthen krem kullanıyordum. Bu kremi bilmeyen yoktur sanırım. Deri çatlaklarına, yaralara vs, hemen herşeye iyi gelir. Kesinlikle tavsiye ederim.

Bana verilen bu ilaçların uzun vadede bir etkisi olacak mı bilmiyorum. Şampuan hariç diğer şeyleri pek kullanmak istemiyorum ancak bir iki hafta devam edeceğim. Sonuçları buraya yazarım.

Bu sorun sizde mevcutsa canınızı fazla sıkmayın. Bizim özelliğimiz de bu, napalım :) Kolu bacağı olmayan insanların olduğunu unutmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nament -- 28 Nisan 2012; 11:12:38 >

• arkadaşlar, kaşında olup da, kaşı dökülen kimse var mı forumda. varsa ne yaptığını paylaşabilir mi?
  • http://www.hepsiburada.com/Liste/garnier-saf-temiz-3-u-birarada-temizleme-peeling-maske/productDetails.aspx?productId=sggnrgarst3b&categoryId=32010907

Arkadaşlar linkini verdiğim ürünü tavsiye ederim. Temizleme yaptığınızda yüzdeki sebum(yağ) salgılanmasını azaltıyor. 1 haftadır düzenli olarak kullanıyorum, yüzümde herhangi bir kızarma/döküntü olmadı. BİM'den 8.95 TL'ye alabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: BraveHeart

http://www.hepsiburada.com/Liste/garnier-saf-temiz-3-u-birarada-temizleme-peeling-maske/productDetails.aspx?productId=sggnrgarst3b&categoryId=32010907

Arkadaşlar linkini verdiğim ürünü tavsiye ederim. Temizleme yaptığınızda yüzdeki sebum(yağ) salgılanmasını azaltıyor. 1 haftadır düzenli olarak kullanıyorum, yüzümde herhangi bir kızarma/döküntü olmadı. BİM'den 8.95 TL'ye alabilirsiniz.

nasıl kullandığınızı ve nerenize sürdüğünüzü biraz açıklar mısınız?

• quote:

Orijinalden alıntı: connect201010

quote:

Orijinalden alıntı: BraveHeart

http://www.hepsiburada.com/Liste/garnier-saf-temiz-3-u-birarada-temizleme-peeling-maske/productDetails.aspx?productId=sggnrgarst3b&categoryId=32010907

nasıl kullandığınızı ve nerenize sürdüğünüzü biraz açıklar mısınız?

3 şekilde kullanabiliyosun. Bize yarayan tarafı temizleme özelliği. Bütün yüzümü ıslatıp, her tarafına yedirerek sürüyorum, sonra duruluyorum. Bu şekilde düzenli kullanılırsa yağ fazlasını azaltıyormuş.

• Arkadaşlar doktor bıze üstünde krem yazan herşeyden kaçıcaksın dedıgı günden berı krem arayışlarım son buldu gıbı bırşey.. gıbı bırşey dıyorum çünkü normal cıltler ıçın üretılmış yagsız,parfümsüz ve renk maddesı ıçermeyen bır ürün kışın bır parça yardımcı olcaktır dıye düşünüyorum..yaglı cılt ürünlerıne bakıyorum ıçerıklerınde akneye yönelık asıtler bulunuyo..kuru cıltler ıçın olan ürünlerde de yag var -ve nıhayet kremlerı sürüp bır on dakıka sonra çektıgınde cıldımın daha da rahatsız olmasının sebebı buymuş..saydıgım özellıklerde bır ürün kullanan arkadaş varsa ve bunu paylaşırsa çok sevınırımbu arada aynı sorunu yaşıyan bır arkadaşım Prf.Dr.Oktay Avcı'ya gıttı..yukarda da yazdım zaten seboreık dermatıt bu hastalıgın tek çaresı dıyor Avcı.. bunu yaptırmak ıstemıyorsan al sana şu ılaçları kullan ıyı gelır dememış..teşhısınde net ve kararlı yanı..dgerlerı gıbı medıcal ya da kozmetık ürünler ıçın baskı yapmıyo hastaya.hatta kızıyo da alınca..şu zamana kadar ılgılı ılgısız bırçok yere gıderken ne düşünüyodum bılmıyorum..hıçbırı bunun bır çaresı yok demıyodu çünkü..o kadar ehılsız ınsanlar var kı bu pıyasa da normal bır cılt bakımı ıçın ınsanları kandırabılırsınız de böyle bızım gıbı özel durumu olan ınsanlara salak saçma kremler veremezsınız..en son tvde çıkan bır güzellık uzmanına gıttım bebek'te..tabı ondan öncekı gıttıgım doktorlarda sd teşhısı koymadıgı ıçın-hafıf çünkü..belırtısı hıç yok gıbı..ancak atakları ben hıssedıyorum-cılt bakımı yaptı sonrasında bana verdıgı ürünlerden bırının yunanlıların çok meşhur bır yanık kremı oldugunu ögrendım..nerden mı ondan sonra gıttıgım doktordan tabı kışaka gıbıydı..valla oraya gelen herkes güvenıp alıyodu..atıyorum sıvılce tedavısınde bu kışı çok ıyı..bunu gören müşterı dger konularda da güvenıp ne derse alıyo yıne..benım durumum da olan pekçok ınsan vardır..hafıf belırtıde seyrettıgı ıçın hastalık bız de ,çok azı bunu anlayıp adını koyabılıyor ..şımdıye kadar 4 doktora gıttım.Bu kışıler Istanbul'da çok meşhur doktorlar..söylıceklerı tek şey;cıldınız aşırı sebum üretımden rotasını şaşırmış durumda..yapcagınız hıçbırşey yok..arayışınıza son verın...bu kadar zor ışte bu 3 cümleyı kurmak onlar ıçın..hatta en son yukarda bahsettıgım doktordan sonra başka bı yere daha gıttım..o söyledı Allah ıçın şımdı hakını yemıyım seboreık dermatıt var dedı sız de ama bana reçete ettıgı ılaçlardan bırısı bıodermanın ds kremı-çok kötü bır ürün-dgerı de Obagı'nın ascorbıc asıtlı saf c vıtamını..beklıyorum şımdı bellı bırsüre geçsın arayıp yorumlarımı yapacagım..bunları yazdım arkadaşlar çünkü benım bu raddeye gelmem bır 1o sene mı aldı maddı manevı..lütfen çok dıkkatlı olun özellıkle de bayanlar

• quote:

Arkadaşlar doktor bıze üstünde krem yazan herşeyden kaçıcaksın dedıgı günden berı krem arayışlarım son buldu gıbı bırşey.. gıbı bırşey dıyorum çünkü normal cıltler ıçın üretılmış yagsız,parfümsüz ve renk maddesı ıçermeyen bır ürün kışın bır parça yardımcı olcaktır dıye düşünüyorum..yaglı cılt ürünlerıne bakıyorum ıçerıklerınde akneye yönelık asıtler bulunuyo..kuru cıltler ıçın olan ürünlerde de yag var -ve nıhayet kremlerı sürüp bır on dakıka sonra çektıgınde cıldımın daha da rahatsız olmasının sebebı buymuş..saydıgım özellıklerde bır ürün kullanan arkadaş varsa ve bunu paylaşırsa çok sevınırımbu arada aynı sorunu yaşıyan bır arkadaşım Prf.Dr.Oktay Avcı'ya gıttı..yukarda da yazdım zaten seboreık dermatıt bu hastalıgın tek çaresı dıyor Avcı.. bunu yaptırmak ıstemıyorsan al sana şu ılaçları kullan ıyı gelır dememış..teşhısınde net ve kararlı yanı..dgerlerı gıbı medıcal ya da kozmetık ürünler ıçın baskı yapmıyo hastaya.hatta kızıyo da alınca..şu zamana kadar ılgılı ılgısız bırçok yere gıderken ne düşünüyodum bılmıyorum..hıçbırı bunun bır çaresı yok demıyodu çünkü..o kadar ehılsız ınsanlar var kı bu pıyasa da normal bır cılt bakımı ıçın ınsanları kandırabılırsınız de böyle bızım gıbı özel durumu olan ınsanlara salak saçma kremler veremezsınız..en son tvde çıkan bır güzellık uzmanına gıttım bebek'te..tabı ondan öncekı gıttıgım doktorlarda sd teşhısı koymadıgı ıçın-hafıf çünkü..belırtısı hıç yok gıbı..ancak atakları ben hıssedıyorum-cılt bakımı yaptı sonrasında bana verdıgı ürünlerden bırının yunanlıların çok meşhur bır yanık kremı oldugunu ögrendım..nerden mı ondan sonra gıttıgım doktordan tabı kışaka gıbıydı..valla oraya gelen herkes güvenıp alıyodu..atıyorum sıvılce tedavısınde bu kışı çok ıyı..bunu gören müşterı dger konularda da güvenıp ne derse alıyo yıne..benım durumum da olan pekçok ınsan vardır..hafıf belırtıde seyrettıgı ıçın hastalık bız de ,çok azı bunu anlayıp adını koyabılıyor ..şımdıye kadar 4 doktora gıttım.Bu kışıler Istanbul'da çok meşhur doktorlar..söylıceklerı tek şey;cıldınız aşırı sebum üretımden rotasını şaşırmış durumda..yapcagınız hıçbırşey yok..arayışınıza son verın...bu kadar zor ışte bu 3 cümleyı kurmak onlar ıçın..hatta en son yukarda bahsettıgım doktordan sonra başka bı yere daha gıttım..o söyledı Allah ıçın şımdı hakını yemıyım seboreık dermatıt var dedı sız de ama bana reçete ettıgı ılaçlardan bırısı bıodermanın ds kremı-çok kötü bır ürün-dgerı de Obagı'nın ascorbıc asıtlı saf c vıtamını..beklıyorum şımdı bellı bırsüre geçsın arayıp yorumlarımı yapacagım..bunları yazdım arkadaşlar çünkü benım bu raddeye gelmem bır 1o sene mı aldı maddı manevı..lütfen çok dıkkatlı olun özellıkle de bayanlar

özlem hanım merhaba.sizin ve dr.un da dediği gibi sd nin sebebi cildin aşırı yağ üretmesi ve iltihaplanması.yani bu hastalığın türkçesi yağ bezi iltihaplanmasıdır.nette de yazdığı gibi.bende 8 senedir çekiyorum.kremle losyonla vs vs. bu hastalığın geçmeyeciğini geçte olsa anladım.yukarda da yazdığım gibi.roaccutane kullanıyorum.3. aydayım şu an.bugün kontrole gittim tahliller normal.dr herşey yolunda dedi.2 aydır pullanma kızarıklık kaşıntı hiç birşey yok.yağlanmada yok.yüzümde kızarmıyor.(tabi güneşe çıkarken koruyucu sürmek şartıyla).beslenme konusunda da sınırlamam yıok.tatlı hamur işi vb. şeyleri de yiyorum.kısacası bu hastalığı yok etmenin yolu yağ salgısını azaltmakmış onu anladım.çünkü yağkanma geçince yüzümde hiç birşey kalmadı.şu an durumumdan gayet memnunum Allah'a şükür.sizde hala şikayetçiyseniz dr'a danışın derdim.geçmiş olsun..

• şimdi benim de SD'lerim %99 geçmiş durumda.. kızarıklık, pullanma, saçta çabuk yağlanma filan bitti.. ama biliyorsunuz SD yazın geçen kışın azan bir hastalık.. acaba bu iyileşmeyi havaların ısınmasına mı yoksa kullandığım ürünlerin faydasına mı bağlamalıyım?
  • 
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.