Şimdi Ara

Seboreik Dermatit (292. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8.482
Cevap
199
Favori
1.208.347
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 290291292293294
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam malesef cilt tekrar kalınlaşmıyor, ayrıca kortizon kılcal damar çatlamasıda yapıyor uzun süre kızarıklığın bundan olabilir. Bendede var doktor La rosche serisi damar daraltıcı krem verdi %20-30 gibi iyileşme oldu diğer bir çözüm ise lazerile yüzeydeki kılcalları yaktırmak dedi doktor düşünüyorum ama daha harekete geçemedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • DermoCrazy D kullanıcısına yanıt
    benim de damarlar gozukmeye ve cildim incelmeye basladi doktorun verdigi elidel kremden oldu herhalde ki hergün kullan 3 ay demisti ..ne kadar rahat yazıyorlar kortizonlu kremleri :(
  • streamin S kullanıcısına yanıt
    Sakin kullanma kalp krizi felan gecirirsin Allah korusun.

Elidelne ne yazıkli beni de daha kötü duruma soktu. Ne güzel coresarin vardı kortızonlu dıyorlar hıcte ınceltmedı cildimi. Artık doğal şeyler kullanıuorum gül suyu vs her sürdüğün krem daha beter yapıyor

• RiorraW R kullanıcısına yanıt
    Hastalıgın ilk zamanlarında saçımdaki kabuklara sinir oluyordum koparıyordum malum saç la birlikte çıkıyordu o dönem saçım baya azaldı bölgesel.daha sonra ellemememye basladım ve medıkal şanp larla kaşıntı ve döküntü azaldı saçlarımı bölgede yenıden gürkestı bu yüzden saana garanti dderim saç köklerin ölmüyor hatta benım düşüncem yağlanma fazla olduğu için bizim saçlarımız daha sağlıklı ve dökülmesi daha zor oldugunu düşünüyorum

• yuxel85 Y kullanıcısına yanıt
    belogent, fucidin Bunları da denediniz mi (evet kortizonlular)

Kortizonsuz bepanthol sensiderm var zannedersem hani coresatin sarı alterantifi ki o da ucuz değil ..Deneyen var mi hani geçirmez ama saklasin kırmızı lekeleri ..vb Hani kozmetik olarak işe yarasin ona da raziyim ..Kış geliyor iyice kuruyacak cilt ..Krem lazim gene.
    peki ne kullanıyorsunuz ketoral mi
    Fucidin denedim fos çıktı. Ben artık kortızonlu olan herseyı hayatımdan cıkardım o kadar kolay onerılıyorkı resmen yüxümdeki deri inceldi kızarıklık hiç tam geçmiyor. Ben su anda cok kızarık be soyulma oldugunda bluecap kullanıyorum gercekten ıyı gelıyor.nemlendırıcı hıcbırsey surmuyorum sadece gülsuyu sürüyorum sorunlu yerlere doğal ve organık olan ama beğanthen vb. Kullanılabılır en hafıf nemlendırıcı olarak

Saç için tek önerim Prozinc mor şampuan baska ürünleri denmenize bile gerek yok 3lı paketı var 60 tl al geç hem ekonomık. Macera aramaya gerek yok harika ürün

Salicade olan türü var tam saç derisi çözümü için onu sipariş ettim 2 adet onu deneyeceğim morda direk yağlı saçlar için onu biliyorum ama salicade hem kaşıntı hem pullanma hem kızarıklık için.

Ayrıca yüzünüz için gül suyu denediniz mi?
    Ben salicade kullandım begenmedım ilaçgibi çok köpürmüyor. Bir de salicade günlük kullanım içindeğil haftada bir iki sefer kullanıyorsunuz. Ben hergun sacımı yıkadıgım için bir günclear sport birgün prozinc mor kullanıyorum.

Gülsuyu etkisi resmen mucizevi kullanıyorumcikdimi toparladı ama kızarıklık var yıne bıraz. Cok bellı olmuyor. Yüzümü yıkadıktam sonra hemen gülsuyu sürüyorum hem kokusu güzel hemde zararsız yaneykısı yok

Evet gülsuyu mucize ayrıca karabaş otu çayını içmenizi şiddetle öneririm. Şuan 3 şampuan arasında gidip geliyorum 1. ardınç katranlı şampuan 2.prozinc mor 3.prozinc salicade ki bunuda yeni aldım sırayla deneyeceğim.
  • Karabaş otu hıc kullanmadım ama lavantanın bir türü olduğunu bılıyorum. Saraçoğlu da sd için kavamtalı sabun öneriyor denemek lazım sabun olarak. Çayı em yakın zamanda alacagım aktardan

Çay olarak mı içiyorsun yoksa çayı soğutup yüzüne mi sürüyorsun. Bende genelde bitkisel yağlar menekse kantaron gibi daha çok kızarttı tahrıs ettı

Hayır sadece çay olarak içiyorsun biraz daha rahatlatıyor cilt hastalıklarına iyi geliyor. Yağ olarak çay ağacı yağı bu konuda bir numara
    2 kepek şampuanını üst üste değil de haftada 3 yıkanıyorsak 1 kere 2'sinden birini diger günler normal sampuan olarak kullanmak lazim keza evet kepek kalmaz ama saç da kalmaz :)

hele disulfid iceren vichy -selsun blue - clinical strength gibi sampuanları donusumlu kullanın arkadaşlar ..

Bu arada çay agaci yagı- gül suyu icin marka onerisi aktarabilirsen dostum sevinirim ..

ben nivea jojoba yaglı olan + elidel + prozinc mor ile idare ediyorum 15 gündür simdilik ses etmeyim aman ..
    Misbahçr gülsuyu

• Kefir egzemaya iyi geliyor diyorlar doğru mu

• quote:

Orijinalden alıntı: Lazzow

Kefir egzemaya iyi geliyor diyorlar doğru mu

tamamen pazarlama stratejisi. kefir dediğin şeyin evlenme programlarında bile reklamı yapıldı. bir anda populer yapılmaya çalışıldı.
    Çay ağacı yağı ben eczaneden aldım gayet güzel bilindik marka olsun yeter. Gül suyu da doğal gül suyu olan her hangi bir yerden alaiblirsin bu hastalık için mucizevi bir nimet ikisi de. Elidel krem bildiğim kadarıyla ama bence gerek yok ona
  • 
Sayfa: önceki 290291292293294
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.