Şimdi Ara

Seboreik Dermatit (289. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir (2 Mobil) - 8 Masaüstü2 Mobil
5 sn
8.482
Cevap
199
Favori
1.208.327
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 287288289290291
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Neyse dostum kalsın sagolasın. Sende dökülme sorunu varsa alabailirsin saç için baya etkiliymiş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3 gündür delirdim elimi kafamdan alamıyorum ,yok elim kafama gidiyor . pullanmayı hissediyorum . yine kullandıklarımı yazayım tek tek bir boka yaramayan ürünler listenize alırsınız bunları
    dermoskin anti sebo şampuanı (dün ilk kez kullandım pek etkisi yok haftada 3 kere diyor , kullandıkça editlerim)
    head shoulders clinical stre.. çöp eskiden işe yarardı 2 yıl kullandım artık boşuna para dökmeyin bunların içeriği değişti ya da seberoik bağısıklık kazanıyor.
    tresan: saçları gürleştiriyor çok güzel bir şampuan ama sürekli kullanım için uygun değil, 1 hafta sonra kaşıntı başlıyor. ve irinli sivilceler.
    vichy dercos dandruff: çöp hiçbir işe yaramıyor bunlar hep aynı tür şampuanlar . head shoulders clinical solution : head shoulder clinical streining. vichy bunların hepsi aynı. hiçbir işe yaramıyor para dökmeyin boşuna,
    bir tek scalp reliefe kullanmadım kullanan varsa yorumlarını bana iletirse sevinirim.

şimdi bir leğene 2 bardak elma sirkesi +su şeklinde kafayı sokacağım, yarında denize gireceğim, deniz yatıştırır 1 ay falan ama sonrası için çözüm yok kış geliyor sanırım saçı 2 3 ay sonra sıfıra kazıtacağım çünkü yıl 2017 ve bu hastalığın çözümü yok , ha zoratenin aknetrent vs tipi ilaçlar kesiyor bu hastalığı ama karaciğeri mahvediyor son çare belki bu ilaca tekrar başlayabilirim.

• ben çörek otu kullanıyorum bakalım nasıl olacak :D
  • Elma sirkesini deneyin. ketoral şampuan kullanın ayrıca ben çörek otu yağı, zeytinyağı ve çay ağacı yağını akrıştırp saçıma sürüyorum saçım çok rahatlıyor
  • Bu anlattığım yöntemle bakabilirsiniz bir önceki sayfadan anlattım tabi hiç birşey kalmadı saçımda, şuan tertemiz ve dokunduğunda sanki pamuk gibi elini okşuyor :)

Kullandığım ürünün resmi;

Not: Bide bunu kullanırken bi sürahiye su doldurun (tercihen tuzlu su) ve bunu güneşin altında yarım saat - bir saat bekletin ve bu SU ile yıkayın saçınızı.Bu şekilde kabuklardan çabucak kurtulacaksınız.

Son durumum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hopeleaivess -- 8 Eylül 2017; 22:55:14 >

• sanırım aldıgım corek otu hapı cok ıyı geldı yuzumdekı kızarıklık ıcın
  • quote:

Orijinalden alıntı: 9600_G_T

sanırım aldıgım corek otu hapı cok ıyı geldı yuzumdekı kızarıklık ıcın

Markasını yazabilir misin hapın rica etsem

• Kardeşim prozinc mor neden kullanmıyorsun benim 10yıldır vazgeçilmezim oldu . Tertemiz saçımda hiçbirşey yok bıraktıgım anda çıkıyor yine. Bağışıklık falanda kazanmadı saçım

• Alın bim den 1tl çörek otu kaşıkla yiyebilirsiniz. Yapının nasıl sıkıldığı içinde ne olduğu belli değil.

• Olumlu sonuç aldınız mı hocam?
  • Robert Nesta kullanıcısına yanıt
    Yok hocam , Vichyden ya da clinical streight den daha iyi bir şampuan değil , onların muadili bir ürün.selenyum sülfit içeren ürünleri seçerek almanıza gerek yok .hepsi aynı .

• Aşırı kepeklenme ve konak vs nedeniyle cildiye dr na çıkmıştım, Seboreik Dermatit teşhisi koymuştu ve dermovate losyon yazmıştı.(Saç tipim yağlı) Kullandığım sürece geçiriyor fakat Kortikosteroid yan etkileri nedeniyle kullanmayı bıraktım.

Vichy yeşil antidandruff aldım. İlk kullanımda netice aldım, kokusundan hoşlanmayabilirsiniz. Haftada 1 (2 yıkama) kullanıyorum, arada da diğer saç yıkamalarında "Loreal Paris Elseve Komple Onarıcı 5 Kepek Karşıtı 2 İn 1 Arada" (Zinc Pyrithione etki maddeli) ile yıkıyorum.

1-2 aydır kullanıyorum ve şuan Seboreik Dermatit belirtisi yok.
  • forumtilkisi F kullanıcısına yanıt
    Tabıa.. kızarıklık var daha ama kullananı 5 gun oldu cok belırgın degıl kızarıklık ayrıca kepeklenmede gıttı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kaş kirpik ve saç dökülmesi beraber takip eden var mi ..ben bu kortizonlu kremleri kaşa da suruyorum dogru mu yapiyorum bilemedim ..kirpik de dökülüyor kaş da ben de:(
  • Arkadaşlar peki yanaklarda pullanma kızrazıklık için en basit güzel çözüm nedir?
  • RiorraW R kullanıcısına yanıt
    Geceleri bluecap sür gündüzleri katran sabunuyla yıka.nemlendirmek için sadece organik gül suyu sür banyodan çıkınca bende güzel sonuç verdi

• yuxel85 Y kullanıcısına yanıt
    Eşek sütü sabunu çok övmüşlerdi bir de defne veya kükürtlü sabunu. Katran sabununu ilk defa duyuyorum
  • RiorraW R kullanıcısına yanıt
    Aslı özel diye bir youtuber var onun sd ile ilgili videosu var izleyin bana cok faydası oldu.

Orda da bahsediyor katran ardıç dıyede gecıyor simsiyahbir sabun.bulması kolay fıyatı 7 tl sd de baya etkili . Gül suyu kızarıklıgı cok ıyı alıyor ama organık alın kımyasal hıcbırsey olmasın içinde

• Arkadaşlar merhaba.

Yaklaşık 3 yıldır sd ile haşır neşirim . Ara ara bu başlığa kullandığım ürünleri ve etkilerini yazarım .

Seboderm , vichy , clinical , ketoral , nizoral , Konazol...

Tabi Losyonlar ve Coresatin sarı. , Kremler...

Kısaca herkesin denediği şeylerin çoğunu denedim ama netice alamamıştım.

Beslenmemi düzenledim.Karbonhidrat , şeker , Abur cubur tarzı yüyeceklerin tüketimini minimuma indirdim (Kola tatlı , Cips , Çikolata vs)

Şu an saçımda çok nadir de olsa Sd çıkıyor fakat kaşıntı yapmıyor yapsa da elimi götürmemeye alıştım

Şampuan olarak Lr in Aloe veralı bi şampuanı var kolay bulunuyor onu kullanıyorum.Saçı kurutmuyor ve nem dengesini iyi tutuyor.(konazol nizoral Seboderm vs saçı kuruttuğu için Sd tekrarlıyor, tabi bu benim izlenimim)

Dökülme %90 Sd %95 azaldı.Ve bu kadarı beni rahatsız etmiyor.

Asıl sorun ise yüzdeki kızarıklıklar.Saçı çözdümse de yüzdeki kızarıklıklara pek çözüm bulamadım. buradaki tavsiyeler doğrultusunda Katran sabunu , gül suyu vs deniyeceğim yine sonuçlarını buradan yazarım.

Birkaç aydır saç yönünden rahatım fakat yüzdeki kızarıklıklara çözüm bulamadım.

Geçmiş olsun herkese.

• Ardıç katranı sabununu deneyin pis kokar ama iyi bir temizleyici ürün. sd için bilimsel olarak kanıtlanmış kimyasallar belli zaten diğer şeyler pazara yönelik ürünler bu sektörde çok para dönüyor ürüne sd ye iyi gelir diyor ama iyi gelmeyen mahkemeye vermiyor ne satarsa kar yani. Hastalığı iyiletirdim diyen yok hergün yeni ürin çıkıyor piyasaya

• 
Sayfa: önceki 287288289290291
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.