Şimdi Ara

SEAT LEON MK3/5F ANA KONU (426. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
57.815
Cevap
366
Favori
2.588.451
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 424425426427428
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Verilere göre leon un önde bitirmesi gerekir ancak araçlarda kullanılan lastiğin hamurundan, kullanılan yolun durumuna, hava şartlarına ve o an ki rüzgar durumuna göre kazanan değişebilir. V40 270 nm tork 3600 devir de 1526 kg ağırlık, leon 250 nm tork 1750 - 2750 devir arası 1211 kg, powershifti bilmiyorum ama dsg vites geçişlerinde inanılmaz hızlı. Ee sonuç derseniz bence aranızdaki fark yarım saniyeyi geçmiyecektir.
  • rmc86 R kullanıcısına yanıt
    Arada 315 kg var ve 25 bg de cabası..

V40 d2'nin 0-100 u 12.1 sn nasıl yarım saniyeyi geçmiyecektir anlayamadım.Leon bildiğin tokatlar v40 D2'yi ciddi fark olur arada.T3 deseydin kafa kafaya giderler derdim de D2 yanına yaklaşamaz.
  • sndrk1 S kullanıcısına yanıt
    sizin için fabrikaya bu aracı sipariş mi verdiler? özel sipariş olarak mı 1 ay gibi bir sürede geldi acaba? ben 2 hafta önce sordum 4 ayda gelir dediler?

bu arada benim fikrim 62yi veren 64ü de verir özelliklerine ve donanımına göre iyi fiyat (rakiplerine göre).. siz almazsanız onu hemen satarlar, hatta bu özelliklerde araç isteyen ama 3-4 ay bekleyemeyecekler hiç kaçırmazlar.. bildiğim kadarıyla sunrooflu araç bulmak zor şu an.

bende 1.2 dsg SC style plus + 17" jant + sunroof + bikaç bişey daha, bi araç istedim ama dediğim gibi 4 ay beklemem gerektiğini söylediler malesef

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bdurmus -- 19 Eylül 2013; 19:53:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cyhn99

Arada 315 kg var ve 25 bg de cabası..

V40 d2'nin 0-100 u 12.1 sn nasıl yarım saniyeyi geçmiyecektir anlayamadım.Leon bildiğin tokatlar v40 D2'yi ciddi fark olur arada.T3 deseydin kafa kafaya giderler derdim de D2 yanına yaklaşamaz.

D2 ile TDİ yi karşılaştırmış FR değil

D2 115 HP / 270 NM / 1526 kg / 0-100 12,1 sn
    TDİ 105HP/250 NM / 1231 kg / 0-100 10.7 sn

Belki kg ve şanzıman farkı
  • İyi akşamlar kablo bugün elime geçti. Ufak uğraştan sonra ibrelerin sona gidip gelmesi ve park sensörünün ekranda gözükme işlemini hallettim. dönüşe duyarlı sis farı,yağmurda camların kapanması gibi özellikleri açamadım hata verdi. Çözdükten sonra tekrar yazarım.

SEAT LEON MK3/5F ANA KONU
  • Arkadaşlar yarın aracımı teslim alıyorum. İşyerinde bol bol vaktim oluyor. Elde ettiğim verileri bol bol paylaşırım yeni araç almak isteyen arkadaşlara.
  • Link duzenleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skyline334 -- 25 Kasım 2013; 11:16:51 >
  • skyline334 kullanıcısına yanıt
    Dostum resimler gercekteb mükemmel çıkmıs :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aracın fanı çalıştığında ortalama yakıt tüketimi değerleri biraz sapıtıyo gibi. Geçen şuna şahit oldum. Eyüp'den Beykoza gidip geldim. Toplam 64 km yol yaptım. Dönüş yolunda köprüyü geçtikten sonra ort. tük. 4.7 idi ve fan çalışmaya başladı.Aracı stop ettiğimde sonuç 6.3lt. Son 7-8 km'de gayet akıcıydı.Belki de 4.5'e düşmesi gereken değer 6.3'e çıktı. Enteresan...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar selam

1.2 tsi düz vites style almayı düşünüyordum ama ay başında kurdan dolayı zamlandı araçlar biliyorsunuz
    Zamlanmamış leonları da ben beğenmemiştim hemen alabileceğim versiyonları

E şimdi kur tekrar indi aynı zamdan önceki seviyeye ama araç fiyatları düşecek mi?
    İnsafsızlık bu ya..
  • Çok iyi park sensorü vs açmışsın :)
    Peki işlem nası bişi zor mu yoksa uygulanabilirmi,dönüş sisleride açarsanız mükemmel olur :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: bdurmus

sizin için fabrikaya bu aracı sipariş mi verdiler? özel sipariş olarak mı 1 ay gibi bir sürede geldi acaba? ben 2 hafta önce sordum 4 ayda gelir dediler?

bu arada benim fikrim 62yi veren 64ü de verir özelliklerine ve donanımına göre iyi fiyat (rakiplerine göre).. siz almazsanız onu hemen satarlar, hatta bu özelliklerde araç isteyen ama 3-4 ay bekleyemeyecekler hiç kaçırmazlar.. bildiğim kadarıyla sunrooflu araç bulmak zor şu an.

bende 1.2 dsg SC style plus + 17" jant + sunroof + bikaç bişey daha, bi araç istedim ama dediğim gibi 4 ay beklemem gerektiğini söylediler malesef

65.200 filan çıktı bir ara ama yanlış hatırlamıyorsam 63.750 tl ye aldım artık hayırlısı olsun inşallah kazasız belasız kullanırım inşallah gençliğimin gazına gelip ne kendimi ne de milletin evini yakmam maslak doguş otodan 7 ağustosta siparişimi verdim 25 eylülde gelecek demişlerdi daha erken getirdiler yarın büyük ihtimalle(cumarteside olabilirmiş) almaya gidecem ve parayı yarın yatırıyorum aldım artık 1.6 yeni leon beyaz dizel otomatik cam tavan 17 jant style plus

• quote:

Orijinalden alıntı: cupra_mann902

quote:

Orijinalden alıntı: sndrk1

iki aracı da fiyatınıda tam yazsaydın ve ozelliklerinide(opsiyonellerini) yani mesela v40 ta 17 jant mı cam tavan mı dizel mi cünkü bunlar da önemli kriter

v40 dediğim gibi gibi d2 dizel motor ve powershift şanzuman 1.6 115 hp emin değilim ama 17 jantlı ve 85 bin tl ye almış cam tavan yok benim aracımda
    da cam tavan yok sadece ekstra 17 jant var 58.500 egeldi.

yanlış anlamayın ama arada dağlar kadar fark var öyle bi dediniz ki sanki arada 3-5 bin oynuyormuş gibi demiştiniz bence bütçenize göre alın eğer v40 alabiliyorsanız v40 alın ama bu bütçeye alınabilecek en iyi araç bencede leon

• Çok aksi bir durum olmazsa leon kazanır diyosunuz anladığım kadarı ile
    o zaman ilk depo motorin bedavaya gelicek
  • beyler LEON ıcın aksesuar lıstesı geldımı TR e ? Bu füme 18 jantlardan almayı dusunuyorumda
  • quote:

Orijinalden alıntı: HeAdShOcK

quote:

Orijinalden alıntı: viso®

quote:

Orijinalden alıntı: basketci_m

arkadaşlar merhaba, araç ile ilgili olarak fark ettiğin bir durum oldu. Yakıt göstergesinde ki var olan 8 sekme tüketime bağlı olarak 2 li olarak düşebiliyor.Sizde de aynı mı merak ettim?

Sadece son 3 kademede iken böyle bir durum oluyor sanırım, 3 beyaz ışık yanarken yakıt biraz daha azalınca tek kırmızı ışık yanıyor. Diğer kademelerde denk gelmedim.

Yarim depodan az kalinca daha cabuk bittigini gosteriyor her aracta boyle.

Kırmızı ışık yandıktan sonra 1.4 tsi 140 fr kaç km daha gider sizce?
    Kırmızı ışık yanana kadar 732 km yol yaptım. (Ümraniye-Kartal) %50 şehir içi %50 şehir dışı..
    Yolun yarısında klima 24derecede otomatik açıktı. genelde sakin kullanıldı araç.

• Arkadaşlar merhaba,

Seat Leon hakkında sizinle yüzyüze memnuniyet/şikayet anketi yapmak üzere üretici firma adına GTK Türkiye'den arandınız mı? Az önce aradılar, ofise gelmek istediler, şehir dışında olacağım için sonraki hafta dedim ama bir yandan da kıllandım, burası Türkiye sonuçta. Ne dersiniz? Doğuş Oto'dan bayi hakkında yapılan aramadan bağımsız bir şey bu.

Teşekkürler
  • merhaba arkadaslar
    aracımı bugun teslim aldım. aldıgımda arac 7 km de idi. paspasları klasik 15 gün sonra gönderecekler.verdikleri benzin ile 70 km yol yaptım.böyle rahat keyifli performanslı olacagını zannetmıyordum.aracı eve getırırken bıraz basayım dedım ve 210 km hızda ne bi savrulma titreme yoktu.70 km sürdüm suana kadar ama şimdiden almak isteyenler için tavsiye ederim aracı.
    1.4 TSİ 140 BG style led 17 jant aracım bu arada.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeoxzeox

Arkadaşlar merhaba,

Seat Leon hakkında sizinle yüzyüze memnuniyet/şikayet anketi yapmak üzere üretici firma adına GTK Türkiye'den arandınız mı? Az önce aradılar, ofise gelmek istediler, şehir dışında olacağım için sonraki hafta dedim ama bir yandan da kıllandım, burası Türkiye sonuçta. Ne dersiniz? Doğuş Oto'dan bayi hakkında yapılan aramadan bağımsız bir şey bu.

Teşekkürler

Hocam benide aradılar Seat için memnun musunuz fln die, konuştuk baya bayi ile ilgili satış temsilcisi ile ilgili sorular sordular.
    Ama bu sene sıfır alıp sattığım opel astra aracım içinde aramışlardı, gelip görüşmek istediler, iş yerime geleceklerdi fakat gelemediler, görüşemedik telefonda konuştuk ama bir sıkıntı olmadı yani,sordular bende cevapladım.

• quote:

Orijinalden alıntı: zeoxzeox

Arkadaşlar merhaba,

Teşekkürler

Beni de aradılar, ama müsait olmadığımı ve daha sonra mesai saatleri dışında aramalarını istediğimi söyledim. Peki diyerek kapattılar. Ziyaret etme gibi bir şeyin bahsi geçmedi. Şaşırdım açıkçası yerinde ziyaret edilmeyi. Ama yüzyüze bir anket daha başarılı olabilir diye düşünüyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 424425426427428
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.