Şimdi Ara

SEAT LEON MK3/5F ANA KONU (2880. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
57.794
Cevap
368
Favori
2.587.144
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 28782879288028812882
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• 2013 model 1.4 TSI 140hp StartStop aracım satılık arkadaşlar. Aracın ilk sahibiyim, apollo blue renkte cam tavan ve full led paket, ilgilenen olursa ufak bir miktar pazarlık payı da var

https://www.sahibinden.com/s/N97SYcIc

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lektonstar

Seat otomobil üretimini sonlandırıyor.

https://www.donanimhaber.com/seat-otomobil-uretimine-son-verecek-volkswagen-ceo-su-acikladi--168477
    Yalan habermiş...
    Vag grubu Ceo'su açıklama yapmış.

https://m.haberturk.com/seat-tan-uretime-devam-aciklamasi-3620376-ekonomi

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• fozdemir kullanıcısına yanıt

Merhaba, bende de benzer bir ses vardı, uzun süre bulamamıştım. Göğsün altında, otururken ayaklara yakın olan trim parçalarında vida yerleri var, onlar gevşediyse ses yapar. Sıkıp tekrar dinleyin sesi.

• Car Lover C kullanıcısına yanıt

Merhaba, bu durumun genellikle iki sebebi vardır.

1) Varsa sunroof'un giderleri tıkalıdır, su gidemeyince geri tepiyordur.

2) Arabada su eksiltme varsa kalorifer radyatörü delik olabilir, oradan kaçırıyordur.

• 2017 model 1.6 TDI DSG 115 HP aracımı daha büyük bir arabaya geçmek için satıyorum. bir miktar pazarlık payı vardır.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-seat-2017-seat-leon-1.6-tdi-dsg-degisensiz-yetkili-servis-bakimli-1131798567/detay

• jr1907 J kullanıcısına yanıt
    Tam da bu konuya denk geldi. Aliexpressten su kanalları için aldığım kanal açıcı tel dün ulaştı. Su kanallarının temiz olması, suyu sağlıklı bir şekilde tahliye etmesi çok önemli. Eğer tıkanma olursa araç içinde veya bagajda su birikebiliyor. Ürünün linkini de ekliyorum. Düşünenler incelesin.

AliExpress'te bu muhteşem ürünü buldum. Hemen göz atın! 60,30TL 12% İndirim | Araba drenaj tarak temizleme tahta fırçası SEAT Leon için 1 2 3 MK3 FR Cordoba Ibiza Arosa Alhambra Altea Exeo Toledo cupra

https://login.aliexpress.us/sync_cookie_write.htm?acs_random_token=f84f9c9f63bf4d7f9251e9b9a26cad21&xman_goto=https%3A%2F%2Fwww.aliexpress.us%2Fitem%2F3256802986483918.html%3FsrcSns%3Dsns_Copy%26spreadType%3DsocialShare%26bizType%3DProductDetail%26social_params%3D60406746131%26aff_fcid%3D41d6e72b2dac452eba4571f162a6e503-1698241215509-05171-_Ey58EGr%26tt%3DMG%26aff_fsk%3D_Ey58EGr%26aff_platform%3Ddefault%26sk%3D_Ey58EGr%26aff_trace_key%3D41d6e72b2dac452eba4571f162a6e503-1698241215509-05171-_Ey58EGr%26shareId%3D60406746131%26businessType%3DProductDetail%26platform%3DAE%26terminal_id%3Dfd60dd852b364d76b996a89da1e08059%26afSmartRedirect%3Dy%26gatewayAdapt%3Dglo2usa4itemAdapt%26_randl_shipto%3DUS&_ga=GA1.1.ec30b789-f822-44ef-ba6d-11df672bdd18.1698241226025

• lektonstar kullanıcısına yanıt
    Tıkanmış sunroof kanalları ile ilgili çözüm videolarında bu kanallarda kullanılan hortumların ince ve narin olduğundan, temizlemek icin kesinlikle tel ya da metal benzeri sert bir malzeme kullanılmaması gerektiğini tavsiye edenler var. Servise sorduğumda basınçlı hava tutuyoruz demişlerdi.

• Car Lover C kullanıcısına yanıt
    Yazdıklarınızda haklı olabilirsiniz. Ben o kadar araştırmadım. Yalnız basınçlı havanın da tehlikesi var. İstanbul’da bir arkadaşımın aracında basınçlı hava ile bu kanalları temizleyeme çalıştılar. Maalesef basınçlı hava yüzünden tahliye hortumundan biri ek yerinden çıkmış ve döşeme içine su akıtmaya başlamıştı. Sızıntı bagaj sol yan duvar tarafındaydı ve geç farketmişlerdi. Haftalar sonra fark ettiği için sızıntı döşemede bayağı büyük leke yapmıştı.
    Her yöntemde de dikkatli olmak gerekiyor. Bu tel çok esnek. Zaten bir kere falan yaparım işlemi . Bakalım, deneyip göreceğiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lektonstar -- 25 Ekim 2023; 20:7:5 >
  • Bu arada konu çok pasif hale geldi. Eskiden böyle değildi. Hergün bol bol yazışma olurdu. Sanırım konuda yazan bir çok kişi aracını sattı.

• Arkadaşlar merhaba,

Seat Leon 2020 model 1.5 eco tsi 130 hp manuel aracımın rutin bakım dönemi geldi. Yağ değişiminde 2 senedir castrol kullanıyordum ancak internette liqui moly öneriyorlar. Araç şu an 20.000 km de. Castrolden diğer yağa geçmeye gerek var mıdır, siz ne önerirsiniz?

Ayrıca usta ile görüştüğümde ilk 6 ay üretimi ise 5-30, 2. 6 ay üretimi ise 0-20 yada 0-30 dedi tam hatırlamıyorum bunu kullanmamız gerek dedi. Aracın hangi ay üretim olduğu bilgisine nereden erişebilirim?

• bgkn kullanıcısına yanıt

Merhaba, 2016 1.4ecotsi 150bg aracimda liqui moly kullaniyorum ve gayet memnunum tavsiye ederim. Castrol iyi ama cok fazla cakmasi oldugu icin genelde onermiyorlar. Kesin orjinal olduguna emin olabilirseniz castrol da kullanabilirsiniz.

• Ahmet-Oguz A kullanıcısına yanıt
    Güzel seçim yapmışsınız. Dediğini gibi piyasada çok fazla sahte ürün var. Farklı bir öneri olarak Petronas ı da tavsiye ederim. Son derece kaliteli ve üst düzey bir yağdır.

• bgkn kullanıcısına yanıt
    İlk 6 ay, ikinci 6 ay olayını ilk defa duydum. Araç üreticisinin kullandığı ve önerdiği tek bir yağ vardır. Yıl içinde farklı farklı yağ olmaz. Bizim araçlar için önerilen yağ 5.30 dur. İsterseniz bir yetkili servise danışabilirsiniz.

• arkadaşlar 2016 advanced paket dizel aracıma body kit yaptırmayı düşünuyorum aero tampon spoiler janları siyah boyama kaliper boyama gibi bunları yaptırabileceğim istanbulda bu işte usta gerçekten iyi işçiliği olan önerebiliceğiniz yer var mı

• armorking2621 A kullanıcısına yanıt
    Merhaba
    Yağız Vag Garage ve Egzoz Sepetini öneririm. Kaliper doldurma için özellikle egzoz sepetini öneririm. İki firma da işinde iyidir. Instagramdan yaptıkları işleri inceleyebilirsiniz.

"Bu arada konu çok pasif hale geldi. Eskiden böyle değildi. Hergün bol bol yazışma olurdu. Sanırım konuda yazan bir çok kişi aracını sattı."

Olabilir. 2014 yılından beri MK3 kasa kullanıyorum. Sevdiğim için 2020'de model yeniledim. Ben orjinalciyim. Araç bence hiç bir ekleme yapmadan da güzel. Dış görünüşten ziyade içeride verdiği his önemli benim açımdan. Arabam benim açımdan bir prestij meselesi değil. Bu forumu takip edenler arasında benim gibilerin azınlıkta kaldığını düşünüyorum. Aracına modifikasyon yaptıranlara saygı duyuyorum. Ancak Instagramda Leonclubturkey sayfasında paylaşılanları gördükçe üzülüyorum. Yüzlerine maske takıp video çekenlerin, Leon sahipleri konusunda yarattıkları algıdan hepimiz üzerimize düşen payı er yada geç alıcaz ne yazık ki. 10 yıllık kasa nasıl bu hale geldi diye sormadan edemiyorum kendi kendime. Bu nedenle aracını satanlar grubuna ben de dahil olabilirim. Çok acır içim ama bunu yapabilirim. @lektonstar, sizin gibi üyeler forumu sırtlamış durumda. Lütfen tecrübelerinizi grupla paylaşmaya sabırla devam edin. İyi ki varsınız. Selamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MurSim -- 27 Ekim 2023; 12:24:10 >

• Güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Siz aracımı biliyorsunuz. Dış aksesuar konusunda ben de sizin gibi düşünüyorum. Araçlarımız stok olarak da çok çok güzel ve çekici. Ben sadece arkaya spoiler taktırdım. Çok çıllak görünüyordu bence.
    Ülkemizde Leon kültürü maalesef olumsuz bir gelişim süreci geçirdi. Bir çok yerde apaçi ünvanını aldık. Kişisel olarak kendimi asla o kültür içine koymadım, karşı olduğumu hep dile getirdim ama tanımayan insanlar Leon’u görünce “al , bir apaçi daha” diyor maalesef. Hatta sosyal medyada bazı videoların altına eleştirel yorum yaptığım için bir çok defa tepki aldım. Garip garip hareketler, önden çekişli araçla tersine drifter, Golf sahiplerine aşık misali sözlerle sataşmalar, dsg ile ara gaz çekmeler. İçim acıyarak izliyorum bunları. Meğer insanlar ne de kolay almış araçlarını. Zerre kıymeti yok araçlarının. Ne kadar da kolay harcayabiliyorlar. Yazık, çok yazık.
    Ben de bir süredir araç bakıyorum. Özellikle de Formentor. Sportiflikten vazgeçemiyorum 😊. Aracımı çok seviyorum ama hem yarattığı kötü izlenim hem de aracın 8. yıla girmesi, beni de satma yönünde karar vermeye yöneltti.
    Aracımı gerçekten seviyorum, keyifle kullanıyorum. Otomobil benim için sadece bir araç olmadı asla. Kullanmak, temizlemek hep keyif huzur verdi bana. Oturup saatlerce izleyebilirim, karşısında bir demlik çay içebilirim. Yoksa sadece bir araca ihtiyacım olsaydı, gider bir Clio Symbol alırdım. Leonuma gözüm gibi bakıyorum. Bakımlarını asla aksatmam. Temizliğine çok dikkat ederim. Yaz kış asla kirli, tozlu, çamurlu bırakmam. Her zaman iyi kalite ürünlerle, özenle temizliğini yaparım. Ve temizlik bitince karşısına geçer uzun uzun izlerim ☺️ Kendim sigara kullanmıyorum, aracımda da asla içirmedim içirmem. Bir iki haftaya disk balata değişimi yapılacak. Aslında niyetim yaza doğru yapmaktı ama hem balatalar iyice kötü oldu hem de yeni yıl zamlarından etkilenmek istemedim. Velhasıl, aracımı seviyorum ama vedalaşma zamanı geliyor.
    Sizin gibi seviyeli, kaliteli, beyfendi kişilerle sohbet etmek, dertleşmek, yardımlaşmak, bilgi paylaşımında bulunmak benim için büyük onur ve keyif. Ben de araç, donanımlar, teknik aksam konusunda pek de bilgili değilim ama elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lektonstar -- 27 Ekim 2023; 14:26:34 >

maalesef hocam işten güçten fırsat bulup bir türlü yaptıramadım,

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba Arkadaşlar,

2020 model henüz 15000km’de 1.5 tsi Seat Leon sahibiyim. Aracım 1 ay kadar önce motor soğutma suyu eksik uyarısı verdi ve şimdiye kadar yarım litreden fazla ekleme yaptım. Hızlı bir eksilme yok ancak aracı kullandıkça yavaş yavaş genleşme kabındaki seviye düşüyor.
    Bugün periyodik bakım için yetkili servise gittiğimde durumu anlatarak kontrol edilmesini istedim. Gözle kontrolde manifold tarafında sızıntı izleri gördüklerini söylediler; ancak tam tespit için basınç testi yapılmalıymış. Yetkili serviste bu işi yaptırmak çok tuzlu olacak gibi görünüyor.

Ankara’da VW grubu için önerebileceğiniz özel servis var mıdır? 1.5 tsi gibi görece yeni bir motora aşina bir yer bulmalıyım

İnternette konuyu araştırırken aşağıdaki mesajı gördüm, gözüm korktu iyice:

https://www.golftutkusu.com/topic/18451-su-eksiltme-sonrasi-motor-revizyonu/

• 
Sayfa: önceki 28782879288028812882
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.