Şimdi Ara

SEAT LEON MK3/5F ANA KONU (2707. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
57.736
Cevap
368
Favori
2.584.879
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 27052706270727082709
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    gecwn seneden 2 defa ceza yedim kopru yolunda 98 ve 93km ile.. cezalar 6 ay sonra secimden sonra geldi..idhsgysysuhsbebshdjudud

her neyse.. ilkini kizdim odemedim.. 2. sini odedim indirimliyken.. ilkinide kopru cezalarini sildikleri icin kizdim odemiyorum..

e devlete plakaya yazilan cezalar dusuyor.. ordan kontrol edin

ekleme : cezalarin ikiside cumartesi sabahlari doktor kontrolune giderken 08:00 08:15 araliginda..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dewr -- 14 Haziran 2019; 23:48:3 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dewr kullanıcısına yanıt
    Benim de senin gibi 2 cezam var. Olay tarihiyle ceza yazılması arasında 6 ay var. Ben de ödemiyorum duruyor öyle ama takibe düşmesi nedir onu anlayamadım.

• D. Targaryen kullanıcısına yanıt
    Bende geçen yaz başı çanakkele gezisinden izmire dönerken yemişim radar cezası. E devlette gördüm postalamasını falan seçim zamanlarına göre yapıyolar seçimden sonraya denk getiriyorlar. Eline ulaştıktan (yada muhtara) sonra indirim süresi başlıyor. İki gidiş iki geliş arada koruyucu demirler birerde banket olan yola 70 demişler 101 le en pahalısından yemişim cezayı. Erken ödeme ile ödedim. İtirazı kendi bulundupun ile değil cezayı yazan ile yapman gerekiyor birde. Git gel benzin parasına ve can sıkıntısına değmez allah belanızı versin diyip öededim....

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar herkese merhabalar 2018 1.2 tsi style plus dsg araca sahibim. Aracımın arka balatalarindan aşırı bir ses geliyor on balatalardan ise dusuk hizlarda ıslık sesi gibi bir ses geliyor. Yetkili servis garantiden kabul etmiyor degistirmiyor.sesi kesicek bir balata tabaiyesine ihtiyacim var yardimci olucak birisi olursa sevinirim. Merak edenler icin ses şu şekilde yotube linkini koyuyorum
    https://m.youtube.com/watch?v=9hW7doD4e94

• starliner3434 S kullanıcısına yanıt
    Ne zamandır bu ses geliyor?
    Lastik sökülüp fiziksel görünüşü (aşınma alanları..vs) kontrol edildi mi?
    Disklerde sorun olabilir,kontrol ettirdiniz mi?
    Tazyikli su tutup aradaki tozu toprağı, uaf çakıl taşlarını temizlemeyi denediniz mi?
  • Kıdemli Yarbay kullanıcısına yanıt
    Hocam hepsi yapıldı hatta yetkili servis baktı asbest malzemesinden dolayı bu ses normal dedi garantiden işlem yapılmadı bende mecbur dışarıda yaptiricam

• 2016 model dsg şanziman leon aracımda park ederken vitesi R ye alıp ayağımı frenden çektiğim zaman ileri gidiyor BEN AUTO HOLD VAR DİYE BİLİYORDUM 2016 MODELLERDE YOKMU
  • quote:

Orijinalden alıntı: tacimmüdür

2016 model dsg şanziman leon aracımda park ederken vitesi R ye alıp ayağımı frenden çektiğim zaman ileri gidiyor BEN AUTO HOLD VAR DİYE BİLİYORDUM 2016 MODELLERDE YOKMU
    2016 larda yok hocam
    makyajlı kasa ile geldi autohold.
  • quote:

Orijinalden alıntı: josh-r

2016 larda yok hocam

Alıntıları Göster
    hocam EĞİMSİZ yolda park ederken vitesi R ye alıp ayağımı frenden çektiğim zaman ileri gidiyor araç bu durum ileride karşıma çıkabilecek bir sorunun habercisi midir garantisi varken göstereyim mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tacimmüdür -- 18 Haziran 2019; 15:10:37 >
  • quote:

hocam EĞİMSİZ yolda park ederken vitesi R ye alıp ayağımı frenden çektiğim zaman ileri gidiyor araç bu durum ileride karşıma çıkabilecek bir sorunun habercisi midir garantisi varken göstereyim mi

Alıntıları Göster
    benim araç manuel hocam.
    otomatik kullanmadım hiç birşey diyemeyeceğim.
    kullanan arkadaşlar yardımcı olacaktır soruna.
  • Merhaba
    2016 1.2tsi dsg bir leon buldum almayi düşünüyorum fakst kararsizim açıkçası. Forumlarda sozluklerde falan dsg sorun cikariyor mekatronik sıkıntıları oluyor gibi çok yazi gördüm ve çekinmeye başladım. Sizin fikriniz nedirbu konuda? Alternatif olarak 1.4 golf alabilirim ama boş paketi ya da auris 1.6 premium modelleri hoşuma gidiyor
    Tesekkurler

• quote:

Orijinalden alıntı: Rereborn

Merhaba
    2016 1.2tsi dsg bir leon buldum almayi düşünüyorum fakst kararsizim açıkçası. Forumlarda sozluklerde falan dsg sorun cikariyor mekatronik sıkıntıları oluyor gibi çok yazi gördüm ve çekinmeye başladım. Sizin fikriniz nedirbu konuda? Alternatif olarak 1.4 golf alabilirim ama boş paketi ya da auris 1.6 premium modelleri hoşuma gidiyor
    Tesekkurler
    hocam
    garantisi uzatılmışsa yada bütün bakımları serviste yapılmış ve sizde bakımları serviste yaptırmayı düşünüyorsanız.
    sıkıntı yaşasanız bile sadece işçilik ücretiyle iyi niyetten dsg sorunu yaşarsanız hallediliyor servisler.
  • Merhaba arkadaşlar
    Seat leon 1.4 TSI FR
    El frenim düşüyor.
    El frenin ucundaki parlak düğme çıkıp el frenim düşüyor
    Nasıl duzeltebilirim

• quote:

Orijinalden alıntı: TurkuaZ-TR

Merhaba arkadaşlar
    Seat leon 1.4 TSI FR
    El frenim düşüyor.
    El frenin ucundaki parlak düğme çıkıp el frenim düşüyor
    Nasıl duzeltebilirim
    servisler bir ara ücretsiz değişltiriyordu hocam
    fabrikasyon bir sıkıntı diye hatırlıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi josh-r -- 21 Haziran 2019; 9:47:26 >
  • quote:

2016 larda yok hocam

Alıntıları Göster
    HOCAM rampada ışık beklerken geriye gitmiyor araç, bu dsg şanzimandan mı kaynaklı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rereborn

Merhaba
    Tesekkurler
    Merhaba 1.2 TSI 1.0 TSI araçlarda DSG sorunu yok denecek kadar az. Düzgün kullanılmış bir 1.2 TSI uzun yıllar DSG sorunu çıkarmaz. TORK yüksek olmadığı için şanzıman rahat çalışıyor.

Bulduğunuz araç nedir. Bende 2016 1.2 TSI aracımı yakın zamanda satmayı düşünüyorum.
  • Arkadaşlar selam. 2012 Copa Plus aracımı satıp 2018 FR'a geçiş yaptım 1 ay kadar önce.

Öne Lip arıyorum. İstanbul anadolu yakasında önereceğiniz bi yer var mı?

Birde anadolu yakası seat kullanıcıları olarak hangi servisi önerirsiniz?
  • quote:

HOCAM rampada ışık beklerken geriye gitmiyor araç, bu dsg şanzimandan mı kaynaklı

Alıntıları Göster
    yokuş kalkış desteği dediğiniz hocam. manuel araçlardada var.
    auto hold ile farklı şey. auto hold olan araçlarda. kocaman el freni yok. el freni (auto hold) tuşu var.

reimde vitesin altındaki ufak tuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi josh-r -- 21 Haziran 2019; 10:58:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Fr.BJK

Arkadaşlar selam. 2012 Copa Plus aracımı satıp 2018 FR'a geçiş yaptım 1 ay kadar önce.

Öne Lip arıyorum. İstanbul anadolu yakasında önereceğiniz bi yer var mı?

Birde anadolu yakası seat kullanıcıları olarak hangi servisi önerirsiniz?
    hayırlısı olsun hocam aracınız.
    kazasız belasız sürüşler öncelikle

makyajsız mk3 lere genelde servisten alıp takıyorlardı arkadaşlar ön lipi.
    eski kasanın lipini.
  • quote:

hayırlısı olsun hocam aracınız.
    kazasız belasız sürüşler öncelikle

makyajsız mk3 lere genelde servisten alıp takıyorlardı arkadaşlar ön lipi.
    eski kasanın lipini.

Alıntıları Göster
    Servis fiyatları malum hocam. O yüzden dışardan tercih ediyorum aslında ama işini bilen adam gibi yer bulmak mesele. Bu arada benim araç 2018 makyajlı kasa sanırım.
  • 
Sayfa: önceki 27052706270727082709
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.