Şimdi Ara

SEAT LEON MK3/5F ANA KONU (2675. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
57.736
Cevap
368
Favori
2.584.883
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 26732674267526762677
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Seat Leon 2018 model Xcellence 1.4 Eco TSı ACT 150HP DSG aracımı satıyorum arkadaşlar. Sedan almayı düşünüyorum. Hazır memnun kalmışken, Aynı guruba ait yine Passat mı alsam yoksa Super B mi? Şu an kullandığım Leon kadar donanımlı olmasına gerek yok. Düz vites bile olabilir. Tek şartım benzinli olması.
  • kyazmaci468 kullanıcısına yanıt
    Peki castrole gore eksi bi yanına sahıt oldunuzmu sesli çalısma vuruntulu çalışma gibi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tilgaz

Oncelikle gecmis olsun hocam..sikayetvar.com da desire kirmizi boya tonunu YetkiliServisinde tutturamadiginin sikayet+fotolari var..komple boyadan kacinin bence iyice arastirip iyi bir ustaya lokal yaptirin hem tramerde islememis olur.Islemden once fotosunuda cekerseniz satarkende rahat satis olur..
    teşekkürler hocam, bahsettiğiniz şikayeti gördüm sayenizde. ben de açıkçası bu lokal boyayı yapacak bir usta arıyorum istanbul'da ancak henüz bulabilmiş değilim. acelem de olmadığı için geniş geniş bakıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cicek_7

Peki castrole gore eksi bi yanına sahıt oldunuzmu sesli çalısma vuruntulu çalışma gibi
    yok hiçbir eksi yanı yok belirttiğim gibi geç ısınması sizin için bir eksi yan ise kışın ısınması vs bu problemi var üstelik aracım yazılımlı ona rağmen ısınması geç onuda göz önüne alın
    Castrole gore calısma sesi aynı mı peki.gec ısınması ıyı bsey degil aslında

• arkadaşlar merhaba ;

1.2 tsi 2016 model 18.000 km deki araç için 2. yıl bakımına bursa doğuş 1050 tl istiyor çok değilmi ya ?istanbula gelme şansım var istanbulda dahamı ucuz acaba ?
  • K&N kutu içi hava filtresi kullanan var mı? Periyodik bakımda götürsem yetkili servis bunu takar mı ve garantiye etkisi olur mu?2017 model 1.2 TSI için K&N 33-3004 kodlu ürün doğru mudur?

• cicek_7 C kullanıcısına yanıt
    Leon için henüz tecrübe etmedim ancak önceki Ford aracımda Castrol den sonra Motul kullanmıştım. Hatta yetkili servis kendi götürdüğüm Motul yağı kullanmıştı. Motor sesi, ısınma, ilk çalıştırma vs gibi tüm konularda oldukça memnun kalmıştım.

Motul sonrası da Mobil 1 denemiştim. En azından ses anlamında Motul yağ daha iyi gibi gelmişti. Motor daha rahat çalışıyor gibiydi.

• Stroma kullanıcısına yanıt
    Praticar a bak istersen cok cok uyguna yaptirisin istanbul daki 2-3 yetkili servisde gecerli,praticar in kendi indirimi bittiyse indurimkoduna ZBZBAKIM yaz yine cok indirmli olur(1250 tl lik bakimi 800 e yaptiran oldu.)

• quote:

Orijinalden alıntı: ogokcek

K&N kutu içi hava filtresi kullanan var mı? Periyodik bakımda götürsem yetkili servis bunu takar mı ve garantiye etkisi olur mu?2017 model 1.2 TSI için K&N 33-3004 kodlu ürün doğru mudur?
    ben kullanıyorum hocam
    ilk bakıma girecekseniz takmazlar ama 2. bakımsa takarlar.
    ben 1. bakımdan sonra kendim takmıştım çok zor değil videoları var youtube da.
    2. bakıma direkt k&n filitre takılı girdim hava filitresini paketten çıkartırdım.
    kod doğru. çok km yapmıyorsanız normal filitreler daha uyguna geliyor. çok hafif bir ses artışı oluyor.

fikir vermesi açısıdan arkadaşın araca taktıktan sonra video çekmiştik

öncesi :
    https://www.youtube.com/watch?v=eNCREJXOij0

sonrası :
    https://www.youtube.com/watch?v=aJP1PW_PGPk

• josh-r J kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim yanıtınız için. İlk bakıma gireceği için sanırım dediğiniz gibi takmayacaklardır. Bakımda 150₺ filtreye ödeyince sanırım sonraki bakıma kadar onu kullanırım.

K&N filtrenin çekiş ve yakıt sarfiyatına olumlu etkisi var mı? Gerçi iki konuda da araçtan bir şikayetim yok.

• Selamlar,

2016 1.4 150bg Fr aracımda son bir haftadır benzin kokusu gibi birşey var. Araç gece boyu ve 4-5 saat beklediğinde daha çalıştırmadan gelen bir koku. Fan üflerken veya hareket halinde birşey yok. kaput altında veya yerde akan taşan birşey görünmüyor.
    Yaklaşık 2 hafta önce 26bin km'de yetkili serviste bakıma girdi. Onunla ilgili birşey olabilir mi?

Önceki sene yağ değişimi 5 40 castrol ile yapılırken bu sefer 0 30 shell ile yapıldı. Sorduğumda yeni yağ bunu kullanıyoruz tüm araçlarda dendi. Ne derece doğrudur?

Bir de sol ön kapı hoparlöründen hiç ses gelmiyor arka tarafta ise sağ arkaya göre daha az ses geliyor. Araçta seat sound sistemi vardır. Sigorta gibi birşey de mi sorun vardır yoksa hoparlör patlamış olabilir mi?

teşekkür ederim simdiden..
  • quote:

Orijinalden alıntı: cicek_7

Castrole gore calısma sesi aynı mı peki.gec ısınması ıyı bsey degil aslında
    aynı çalışması o konuda bir farkını göremedim veya ben duyamadım tek farkı ısınma süreleri ve ısınma sıcaklıkları castrolde gazlarken 110 115 dereceleri çok rahat görürdüm şimdi 105 108 derece arasında gazlayınca
  • Aracı teslım edecem ama farkettım kı aynalar katlanmıyor artık uzun basmama ragmen. Sorun ne olabılır acaba ?

• toslumbaa T kullanıcısına yanıt
    Vw504 sertifikasyonu var ise sıkıntı olmaz sanirsam shell helix 0-30 da setifikasyon var ancak genelde kullanicilar 5-30 yag kullaniyor

Servisler daha once piyasa bulunmayan castrolun 5-30 yağından kullaniyorlardı neden shelle donduler acaba

Aslında cokta bıfrk yok hatta daha geç ısınmasından dolayı motul daha olumsuz bır yonde

• quote:

Orijinalden alıntı: ogokcek

Teşekkür ederim yanıtınız için. İlk bakıma gireceği için sanırım dediğiniz gibi takmayacaklardır. Bakımda 150₺ filtreye ödeyince sanırım sonraki bakıma kadar onu kullanırım.

K&N filtrenin çekiş ve yakıt sarfiyatına olumlu etkisi var mı? Gerçi iki konuda da araçtan bir şikayetim yok.
    hocam
    ben aracı genelde sakin kullanırım pek sıkıştırmam. ondan çekiş ve yakıtla ilgili birşey diyemeyeceğim.
    ayrıca taktıracaksanız. kendiniz takıp sökmeyi öğrenirseniz iyi olur k&n i temizleme aşamalarında normal hava filitresi takıp işlemleri yapmanız gerekecek. yıkanıyor kurutuluyor yağlanıyor vs. videoları var youtube da.
  • quote:

Orijinalden alıntı: masterap

Aracı teslım edecem ama farkettım kı aynalar katlanmıyor artık uzun basmama ragmen. Sorun ne olabılır acaba ?
    hocam
    ayrlaradan kapanmış olabilir bir resetleyin media ekrandan ayarlarınızı.
    olmazsa ayna ayar düğmesinden içerden kapatmayı deneyim sıkıntı varmı diye
    sonra cam senkron ayarını yapın 4 tuşu birden açıp o konumda tutup 4 samı birden kapayıp o konumda bekletip aracı kilitleyip açın.
  • josh-r J kullanıcısına yanıt
    Deneyecem hocam sımdı tesekkurler. Tık dıye bı ses gelıyor ama tepkı yok, akuden suphelendım ılk. Insallah ayarlardandır :)

• 2013 model seat leonum geçen hafta durup dururken "hava yastığı (air bag) uyarısı verdi. Kapattım açtım ama geçmeyince özel servise götürdüm. Bilgisayara bağlayıp hataları sildiler. 1 hafta hiç yanmadı ama bugün yine yandı ve yine sönmüyor. Arabada herhangi bir kurcalama ya da sökme takma işlemi de olmadı

Başına gelen oldu mu hiç?

• 
Sayfa: önceki 26732674267526762677
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.