Şimdi Ara

SEAT LEON MK3/5F ANA KONU (2676. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
57.694
Cevap
369
Favori
2.582.014
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 26742675267626772678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar doğuş oto ön tamponu boyamaya kaç tl alır bilen var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kıdemli Yarbay

2013 model seat leonum geçen hafta durup dururken "hava yastığı (air bag) uyarısı verdi. Kapattım açtım ama geçmeyince özel servise götürdüm. Bilgisayara bağlayıp hataları sildiler. 1 hafta hiç yanmadı ama bugün yine yandı ve yine sönmüyor. Arabada herhangi bir kurcalama ya da sökme takma işlemi de olmadı

Başına gelen oldu mu hiç?
    Koltuk altındaki bağlantı soketi arızalanması uada çıkması nedeniyle oluyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • vampirelf kullanıcısına yanıt
    Durup duruken arızalanıyorsa muhtemelen parça arızalı. Ya değilse bunun dışında koltuk altına herhangi bir müdehalede bulunmadım. 5 yıldır sıkıntı çıkmadı. Şimdi çıktı.

Başka başına gelen var mı acaba?
  • quote:

Durup duruken arızalanıyorsa muhtemelen parça arızalı. Ya değilse bunun dışında koltuk altına herhangi bir müdehalede bulunmadım. 5 yıldır sıkıntı çıkmadı. Şimdi çıktı.

Başka başına gelen var mı acaba?
    hocam arkadaşın dediği doğru.
    başına gelen çok kişi oldu. özellikle yolsu tarafındaki jack koltuğun altında ele gelecek şekilde.
    araç yıkatıp temizletirken bile sökülen kırılan oldu.
    kabloyla bağlanıp silsende arızayı. jack sorunluysa gene yakıyor arıza ışığını malesef.
  • josh-r J kullanıcısına yanıt
    Cevaplar için teşekkür ederim. Biraz önce özel servise gittim. Bilgisayara bağlayıp hata koduna baktılar. Ancak ayrıntılı incelenmesi gerekiyor. Uzun sürer. Müsait bi zamanda gelin dediler. Koltuk altı soket falan dedim. Öyle olsa ekranda nerde sorun olduğunu gösterir dedi. Beyinle ilgili bi sıkıntı da olabilir diyip gönderdiler. Cumartesi tekrar götürüp baktıracağım bakalım.

• quote:

Cevaplar için teşekkür ederim. Biraz önce özel servise gittim. Bilgisayara bağlayıp hata koduna baktılar. Ancak ayrıntılı incelenmesi gerekiyor. Uzun sürer. Müsait bi zamanda gelin dediler. Koltuk altı soket falan dedim. Öyle olsa ekranda nerde sorun olduğunu gösterir dedi. Beyinle ilgili bi sıkıntı da olabilir diyip gönderdiler. Cumartesi tekrar götürüp baktıracağım bakalım.
    Boşa beyinle uğraşma direk soketi değiştir tamamdır.

• quote:

hocam
    normalde aydınlatmalarda falan bilgisayarı bağlayınca direkt söylüyor. ayak aydınlatmaları vs. gibi.
    airbag arızası yakıp sildiğim arkadaş soketinin arızalı olduğunu bildiği için detaylı bakmamıştım hata koduna.
    c.tesi arıza kodunu öğrenip ekran görüntüsü falan alın özel servisin baktığı ekrandan. ( burdada paylaşırsanız internette yaklaşık arızanın ne olduğunu özğrenebiliriz.)
    beyinle ilgili derlerse illaha elletmeden yetkili servise götürün yeni yazılım çıkıyor arada. güncelleyip halledebilirler.
  • silversmith S kullanıcısına yanıt
    Hocam bence passat al, superb'nin 2.elinde yaprak kıpırdamıyor satılmaya başlandığından beri, halbuki sıfır olarak çok tutulan bir araçtı. Passatı yanlış hatırlamıyorsam yakın zamanda 1.4 manuel comf. 133 civarında alan oldu, aralık ayı fırsat kovala.

Hocam bir de tavsiyem; imkan varsa london jant al, istanbul jant yakışmıyor o araca.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi escanor_ -- 21 Kasım 2018; 14:50:57 >
  • Fikirlerinizi değerlendireceğim. Sağolun hocam cevabınız için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: silversmith

Fikirlerinizi değerlendireceğim. Sağolun hocam cevabınız için.
    a3 sedan da bakabilirsiniz ayrıca hocam. audi de güzel indirim ve 0 faiz kampanyaları yapıyor yıl sonlarında.
  • josh-r J kullanıcısına yanıt
    Bagajına göre değerlendireceğim artık. Hepsi kaliteli marka ve modeller. Sağolun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Marslan_

Sıfır araç için fiyat alan oldu mu acaba ötv indirimi sonrası?
    Kimse fiyat almamış sanırım, o yüzden ben aradım. Malum liste fiyatı ve gerçek satış fiyatı arasında fark oluyor. xcellence benzin ve dizel sordum. İstanbuldaki bayiler 142,5-146 benzinli, 166-168 dizel için fiyat verdiler.
  • DSG'li olan arkadaşlar geri viteste giderken frene basınca durmaya yakın silkeleme/sarsıntı yapıyor.(Daha fazla )

D konumda ileri giderken de frene basınca durmaya yakın bir silkeleme/Sarsıntı yapıyor . (Çok az)

Sizlerde bu şekilde bir sorun yaşayan var mı ?

2013 tsi dsg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi phaser123 -- 22 Kasım 2018; 16:23:39 >
  • Arkadaşlar kışlık lastik aldım, bir de sac jant ve kapak alayım diyorum kış için. Biraz araştırdım ama kafam karıştı. 16 jant için net ölçüler nedir?

• phaser123 P kullanıcısına yanıt
    Selamlar hocam. 2018 Leon 1.2 TSI DSG kullanıyorum. 6800 km'de, sarsıntı/silkeleme değil de daha çok araba gitmek istiyormuş da biz frenle tutmaya çalışıyormuşuz gibi oluyor. O yüzden bir kararsızlık oluyor.

Ben şahsen bir daha VAG grubu dahil çift kavrama otomatik şanzıman kullanan bir araç almam. Benim şansımmıdır bilmiyorum. CVT ve Tork Konvertörlü kullandım daha önce. Bu kullandığım en konforsuz şanzıman. Tüketime olumlu etkisi mutlaka var, otomatik olup 7.5 litre şehir içi ortalamayla gezmek her şanzımanın harcı değil. Ancak konfor sıfır benim için. İlk üç viteste geçişler çok hissediliyor ve ara yollarda sürekli bir yığılma bir silkeleme halinde. Ben de küçük şehirde yaşıyorum, ömrümüz ara yollarda geçiyor. Daha biraz önce 10 15 km hızla ara yolda 2. viteste giderken cart diye 1'e attı arabadaki herkes öne yığıldı bi anda devir 4 bine çıktı falan :) çok saçmalıyor...

Konudan bağımsız içimi döktüm, kusura bakma :) nitekim sanıyorum ki bu dsg'nin çalışması ile ilgili bir durum. Titreme varsa kavrama olabilir ancak silkeleme yarı otomatik olması sebebiyle olabiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ozann

Arkadaşlar kışlık lastik aldım, bir de sac jant ve kapak alayım diyorum kış için. Biraz araştırdım ama kafam karıştı. 16 jant için net ölçüler nedir?
    hocam
    bijon aralığı 5x112 ona dikkat etmeniz gerekiyor.
    birde sahibindende falan çıkma 16 inç orjinal jantları uygun fiyata denk geliyor. benim gibi 17 janta geçen ve kışlık lastiğe ihtiyacı olmayanlar satıyor.
  • Darkguard D kullanıcısına yanıt
    Üretim hatası olabilir hocam. Ben de 2018 1.4 150HP TSI kullanıyorum. Şanzıman gayet iyi çalışıyor. Zamanında vites yükseltip küçültüyor. Yığılma, silkeleme de olmuyor.
    Hiç biri yok hocam dediklerinizin. İlk aldığınızda da mı böyleydi?
  • Normalde titreme vardı 1 den 2 ye geçerken bu yüzden 5 ay önce kavrama değişmişti. Aslında geri ve ileri viteste durmaya yakın yani frene tam basarken oluyor disklerimde yamulmuş olabilir gibime geliyor diskler 88 binde hiç değişmedi(1 kez ön balataları yeniledim) .

DSG hep gitmek istiyor doğası öyle bende zor alıştım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi phaser123 -- 23 Kasım 2018; 15:25:31 >
    Bir an önce servise götürün bence hocam. DSG çok hızlı ve rahat bir şanzıman. Tabii sorun çıkarmadığı sürece.
  • 
Sayfa: önceki 26742675267626772678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.