Şimdi Ara

SEAT LEON MK3/5F ANA KONU (2648. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.736
Cevap
368
Favori
2.584.827
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 26462647264826492650
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: josh-r

güzel veri cem
    birde senin yanlış hatırlamıyorsam jantlarda 18 di eurolig paket.

Alıntıları Göster
    90'ı hiç geçmeyen FR :))))) 90'ı geçmeyen Ferrari de muhtemelen çok az yakacaktır. Arkadaşlar bu verilerin günlük hayattaki kullanım koşullarını karşılamadığında herhalde hemfikirizdir. 1.2 TSI ile Ankara-Marmaris 4 kişi, tam dolu bagaj, uygun yolda 110-130 arası 6.2. Dönüş, aynı şekilde uygun yolda 120-140 arası 7.2 litre. Hatta Marmaris'ten sonraki 90 kilometrede ortalama 9.0 litreydi. Araç 5 yıldır bende. Batıkent-Etimesgut-Ankamall, şehir içi normal sürüşle 6,4 Litre civarıydı. Şimdi Batıkent-Podyum arası biraz agresif sürüşle 6.7 civarı geziyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi virgull -- 23 Temmuz 2018; 16:52:21 >

• okan10tr O kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun yeni araç ne düşünüyorsunuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • josh-r J kullanıcısına yanıt
    Aynen kardeşim ama 90 ı hiç geçmedim desem yeridir.bebeğim var onun için gerek duymadım basmaya, herkes benim gibi savırlı olabilir mi bilmem :))

• Arkadaşlar peki araçlarımız için kullandığınız koltuk kılıfı yada minderi tarzı ürünler var mı?

Şaşmaz sanayi internet dahil doğru düzgün bir ürün bulamadım.

Küçük çocuğumdan dolayı özellikle arka koltuklar için bir şey arıyorum kullandığınız ve memnun kaldığınız bir ürün varsa yazarsanız memnun olurum.

• virgull V kullanıcısına yanıt
    90lik kisma katilmakla beraber 3 yil bitti 1.2 tsi manuel 110bg

gece gunduz istanbul ici, istanbul gokceada gokceada canakkale izmir çeşme izmir istanbul.. 2 kisi bagaj dolu klima acik karmakarisik..

75lik ortalamayi 90la yakalayamam :)

ama bu degerleri kisin istanbulda yakalamak cok zor..

SEAT LEON MK3/5F ANA KONU

• leonall L kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim sağolun, biraz daha hesaplı şey düşünüyorum 65-75 aralığında diyebilrim aklımda da golf 6 var öncelikle ama temiz ve yetkili servis bakımlı bulmak zor gerçekten, olmazsa eski aracım astra j de düşünebilirim...

• quote:

Orijinalden alıntı: unusual_pscho

Aynen kardeşim ama 90 ı hiç geçmedim desem yeridir.bebeğim var onun için gerek duymadım basmaya, herkes benim gibi savırlı olabilir mi bilmem :))
    iyi yapmışsın kardeşim. onlar yanında değilkende dikkat et gene 10 dakka geç git sağlıklı git.
    bende otobanda bile 100 e sabitleyip sağdan sağdan gidiyorum.
    dediğin gibi trafikte herkez sabırlı ve birbirine saygılı olsa. trafik kazalarında baya azalma olur.
  • Merhaba arkadaşlar sizlere dsg konusunda kafa karışıklığımı gidermek için danışmak istiyorum, birçok konuya baktım netleşmedi.

Park ederken auto hold el freni görevi görüp dsgden aracın yükünü alıyor mu? Tam fren yapıp doğrudan p yapılabilir mi?

Auto hold, start stop aktif, kemer takılı vaziyetteyken vitesi boşa al el freni çek vs gerekiyor mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: Ozann

Merhaba arkadaşlar sizlere dsg konusunda kafa karışıklığımı gidermek için danışmak istiyorum, birçok konuya baktım netleşmedi.

Park ederken auto hold el freni görevi görüp dsgden aracın yükünü alıyor mu? Tam fren yapıp doğrudan p yapılabilir mi?

Auto hold, start stop aktif, kemer takılı vaziyetteyken vitesi boşa al el freni çek vs gerekiyor mu?
    Auto Hold'un devreye girdiği, göstergede yeşil bir simgeyle belirtiliyor. Devredeyken vitesten yükü alır. Ama aracınızı park ettiniz, ayağınız frendeyken vitesi P konumuna alın sonra isterseniz el frenini de çekin. Bunları yaparken ayağınız hep frende olsun. Bu işlemleri yaptıktan sonra bile aracı stop edene kadar ayağınız hep frende olsun. Auto hold devredeyken vitesi boşa almanıza gerek yok. Hatta yokuş yukarıyken bile kırmızı ışıkta durduğunuzda (Auto Hold'un devreye girdiğinden emin olun) ayağınızı frenden dahi çekebilirsiniz. Vites, D konumunda, manuel modunda ya da S konumunda dursun hiç fark etmez. Gerekmedikçe N konumunu fazla kullanmayın. Kurallarına uygun kullandığınızda, araç hepsini ayarlıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: heyafu07

Hocam sordum göstermiyor dediler
    Yeni Hyundai kona'da da baş üstü göstergesinde göstermiyor. İllâ ki bir şeyi eksik bırakacaklar. Ben bir sürü ek donanım ekletecektim, ama gel gör ki araba 2 ay sonra belki teslim edilir dediler. Daha aracı alalı 10 gün olmuşken, 4000 TL zam yedi. Varın 2-3 ay sonra ne gibi bir fiyatla karşı karşıya kalacaktım. O yüzden standart Xcellence donanımı alıp geçtim. Bu devirde sahip olunan malın kıymeti bilinmeli. Bunu öğrenmiş olduk. Elinizde ne varsa güle güle kullanın. Gerisini kafaya takmaya değmez.
  • silversmith S kullanıcısına yanıt
    Sağolun hocam açıklama için. Auto hold gerçekten çok iyi bir sistem, aynı zamanda şanzımanı da korucu görev üstleniyor demekki. Dediklerinize uyarım.

• quote:

Hocam sordum göstermiyor dediler
    hocam
    sct forumda yusufdincer nikli bir arkadaş var ona da bir sorun.
    servisin yapmadığı işleri yapıyor ispanyadan ekran getirtirp değişim falan. servis herşeye olmuyor diyip yolluyor. bir yolu varsa biliyor olabilir.
  • silversmith S kullanıcısına yanıt
    Aracı teslim almaya gidiyorum şuanda hocam 😄 inşallah hepimiz kazasız belasız kullanırız

• josh-r J kullanıcısına yanıt
    Servis dışı müdahalelere biraz karşıyım hocam, bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: Ozann

Sağolun hocam açıklama için. Auto hold gerçekten çok iyi bir sistem, aynı zamanda şanzımanı da korucu görev üstleniyor demekki. Dediklerinize uyarım.
    Rice ederim. Koruyucu görev üstlendiğini şöyle test edebilirsiniz, auto hold'u devre dışı bırakın ve düz yolda kırmızı ışıkta durun, ayağınızı frenden çektiğinizde araç gaz pedalına basmasanızda stop etmemek için hareket edecektir. Auro Hold devredeyken böyle bir durum söz konusu olmaz. Frenden de ayağınızı çekseniz, araba ne yokuş aşağı ne yokuş yukarı ne de düz yolda, siz gaz pedalına basana kadar hareket etmez.
  • heyafu07 kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun hocam. Sağolun size de ve herkese kazasız belasız kullanmak nasip olsun.
  • quote:

Servis dışı müdahalelere biraz karşıyım hocam, bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim
    araç yazılımından aktive edilebiliyordur belki hocam.
    gizli özellikler (kapalı gelen özellikler) gibi yada araç giderken büyük ekranda video oynatma gibi birçok özellik sadece yazılıma aktive yada deaktive edilebiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi josh-r -- 24 Temmuz 2018; 12:32:3 >
  • Arkadaşlar aynaları boyatacagım seat leon titanyum grisinin boya kodunu bilen varmı ?
    Bmw ferric gri aynı sanırsam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arda1043 -- 24 Temmuz 2018; 18:8:27 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • arkadaşlar merhaba,
    navigasyon için telefon kullanıyorum fakat sürücü tarafındaki klima panellerine taktığımda silicek koluna ya da sinyal koluna çarpıyor telefon. bir türlü sığmıyor. ben de yan koltuk tarafına takıyorum bu sefer de uzak kalıyorum. sırf bu yüzden fulllink i açtırmak istedim fakat 1000 tl ücret talep ettiler.

fulllinki servis dışı daha ucuza açtırtmak mümkün mü?

siz telefon tutucu olarak nasıl bir şey kullanıyorsunuz benim telefon klimanın ön tarafına sığmadığı için çok kullanışsız oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: swashbucklerjr

arkadaşlar merhaba,
    navigasyon için telefon kullanıyorum fakat sürücü tarafındaki klima panellerine taktığımda silicek koluna ya da sinyal koluna çarpıyor telefon. bir türlü sığmıyor. ben de yan koltuk tarafına takıyorum bu sefer de uzak kalıyorum. sırf bu yüzden fulllink i açtırmak istedim fakat 1000 tl ücret talep ettiler.

fulllinki servis dışı daha ucuza açtırtmak mümkün mü?

siz telefon tutucu olarak nasıl bir şey kullanıyorsunuz benim telefon klimanın ön tarafına sığmadığı için çok kullanışsız oldu.
    melesef servis dışında yapan bir ender elektrnik birde sct de yusuf dincer var ama çokta ucuz değil ve istanbulda ikiside.

telefon tutucu sürücü tarafındaki havalandırmaya mıknatıslı tutucu ile kullanıyorum baya uzun zamandır sıkıntı yaşamıyorum bir yerede deymiyor.
    direksiyonunuzun ayarı en dipte olabilir belki bireksiyonun altındaki mandalı açıp yukarı,aşağı, ileri ve geri ayar yapabiliyorsunuz.

mandalı açıp kendinize yaklaştırırsanız takılmadan kurtulabilirsiniz bence.

fotoğraf kendi aracımdan değil ama ben bu şekilde sıkıntısız kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi josh-r -- 25 Temmuz 2018; 12:59:3 >

• 
Sayfa: önceki 26462647264826492650
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.