Şimdi Ara

SEAT LEON MK3/5F ANA KONU (2650. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
10 Misafir (1 Mobil) - 9 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.734
Cevap
368
Favori
2.584.699
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 26482649265026512652
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Cevabınız için teşekkürler 😄

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Önerebileceğiniz kış lastiği var mıdır arkadaşlar? 17" olacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: masterap

Zamanında leonu almadan once corolla ve aurıs arastıran bırı olarak olumsuzlukları soyleyeyım

Malzeme kalıtesı: normalde leonun malzeme kalıtesı sınıfına gore vasat/vasat altı sayılır ancak corolla bu konuda leona rahmet okutur. Kapı ıclerı falan rezalet

Performans: aracın beygırıne hıc aldanmayın karsılıgı yok. Uzerıne atmosferık lpg ve cvt torpulerı var. 1.2tsı dan sonra ozellıkle rampalarda net uzer

Sanzıman: cvt dsg ye gore daha saglam olsa da, yakıt performans konfor gıbı konularda hep gerısınde

Tasarım: gorecelı tabı, bana gore ıc ve dıs tasarımlarını karsılastırmak zaman kaybı :)

Ben dızel otomatıgı ıle yolculuk yaptım ancak begenmedım. Butceyı bılmıyorum ama bence krıterlerınız dogrultusunda dızel otomatık octavıaya gecmek daha mantıklı bır adım olur

Alıntıları Göster
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-004DDD5EA -- 28 Temmuz 2018; 22:7:32 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Cam filmi taktirmak istiyorum. Onerileriniz ne olur? Hicbir bilgim yok..

• quote:

Orijinalden alıntı: silversmith

Gaz tepkisi ve direksiyon hassasiyeti hiç mi değişmiyor?

Alıntıları Göster
    hocam ben daha önce 140 lık kullandıgım ıcın bunda neredeyse hıc bırsey farketmıyorum ozellıkle dıreksıyonda hep aynı sertlık servısı aradım bırsey olmaz normaldır dedıler
  • quote:

Orijinalden alıntı: zlfkr

Cam filmi taktirmak istiyorum. Onerileriniz ne olur? Hicbir bilgim yok..
    hocam
    llumar ziebart gibi kaliteli marka ve türkiye distiribitörünün sayfasında yetkili uygulayıcı olması yada daha önce yaptıran arkadaşların tavsiye ettiği yerlerde uygulama yaptırın.
    çakması çok piyasada malesef.
    hangi şehirde olduğunuzuda paylaşırsanız yardımcı olur o şehirde uygulama yaptıran arkadaşlar.
  • heyafu07 kullanıcısına yanıt
    Malesef sadece MIB2 cihazı olan araçlar navigasyonu hayalet ekrana aktarıyor. Çünkü optik kablo bağlantısı olması gerekiyor oda şuanda o cihazda var. 1000 Euro gibi satışı var Tr de. Sadece torpidodaki cihaz değişecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: heyafu07

Arkadaşlar hayalet ekranda full link açtırdıktan sonra haritayı görebiliyor muyuz
    Malesef sadece MIB2 cihazı olan araçlar navigasyonu hayalet ekrana aktarıyor. Çünkü optik kablo bağlantısı olması gerekiyor oda şuanda o cihazda var. 1000 Euro gibi satışı var Tr de. Sadece torpidodaki cihaz değişecek.
  • josh-r J kullanıcısına yanıt
    Eyvallah kardeşim..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • pc_ P kullanıcısına yanıt
    Bu sayfada bir arkadaş yazdı sanırım; zamanla kullanım alışkanlığınıza göre değişim gösteriyormuş. Leon'dan çok mu memnun kaldınız? Yeni motorunu kullandığınız için dikkatimi çekti.
  • Bu ayın başında aracı ilk gün aldığımda (0 KM) benzin göstergesi kırmızıydı. 100TL'lik benzin aldım. Şehiriçi tam 100KM yaptım (Şanzıman sürekli S modunda ve Manuel karışık kullanıldı) yine kırmızı yandı. Ondan sonra 70TL'lik benzin aldım 150KM sonra (Şanzıman çoğunlukla D arada S modu) kırmızı yandı. Hep şehiriçi. D modu bayağı farkettiriyor. Start stop sistemi hep kapalı.
  • Bugün bir arkadaşım sordu; aracın ses sisteminden memnun musun diye; gerçekten standart bir ses sistemine göre gayet doyurucu baslar, tiz ve mid sesleri var. Tabii ses sistemi severlere yetmeyecektir ama yüksek seste bile ses çatlamıyor. Bazı şarkılar hariç. Burayada dip not düşeyim; son model (Facelift) Mercedes C'nin standart ses sistemini denedikten sonra Leon'da kaliteli bir ses sistemi varmış gibi hissettim. Tabii premium araçlarda insanlar hep opsiyon eklettiği için çok nadir karşılaşılacak bir durum.
  • silversmith S kullanıcısına yanıt
    Biraz bağımlılık yaptı diyebilirim audi a3 ve golf baktım almadan aşırı pahalı geldi fakat beygir farkı 15 beygir olmasına rağmen 140 lığa göre kötü bence benim aracım bu arada 125 fr manuel alalı bir kaç ay oldu halen daha seramik kaplma falan yaptırmadım düşünmüyorum açıkçası kendim pasta cila yapsam çok mu saçma olur ?
  • pc_ P kullanıcısına yanıt
    Bence seramik kaplama yaptırın hocam. Dün arabama, park halindeyken beyaz renkte bir şey sürtmüş. Elimle zor çıkarttım ama resmen hiç iz kalmadı. Bilmiyorum, belki seramik kaplama olmasa boya bile çizilebilirdi. Kaput filmi de çektirttim. Döşeme koruyucu da yaptırttım. Servisin anlaştığı firmalar daha ucuza yapıyorlar ama dışarı da yapılanlar daha kaliteli oluyormuş. O kadarını bilmem. Ben serviste hepsine 1800TL ödedim. Bence boya işine kendiniz müdahale etmeyin. Bırakın servis yapsın. Sonra yok kullanıcı hatası bilmem ne bir sürü bahane türetebilirler. Benzini bile hep aynı yerden alıyorum. Fişlerini biriktiriyorum. Silecek suyunu dahi servisten aldım. Motor suyuna, yağına sıra gelsin onu da servisin önerdiği markadan onlara değiştittireceğim. Ayrıca seramik kaplama olan arabalar gerçekten yıkatınca parıl parıl parlıyor. Yıkamada fırça sürdüttürmüyorum.

• silversmith S kullanıcısına yanıt
    yani benim duydugum seramik kaplamada malzemedn çalıyorlamış ne kadar dogru bilmiyorum
  • quote:

Bence seramik kaplama yaptırın hocam. Dün arabama, park halindeyken beyaz renkte bir şey sürtmüş. Elimle zor çıkarttım ama resmen hiç iz kalmadı. Bilmiyorum, belki seramik kaplama olmasa boya bile çizilebilirdi. Kaput filmi de çektirttim. Döşeme koruyucu da yaptırttım. Servisin anlaştığı firmalar daha ucuza yapıyorlar ama dışarı da yapılanlar daha kaliteli oluyormuş. O kadarını bilmem. Ben serviste hepsine 1800TL ödedim. Bence boya işine kendiniz müdahale etmeyin. Bırakın servis yapsın. Sonra yok kullanıcı hatası bilmem ne bir sürü bahane türetebilirler. Benzini bile hep aynı yerden alıyorum. Fişlerini biriktiriyorum. Silecek suyunu dahi servisten aldım. Motor suyuna, yağına sıra gelsin onu da servisin önerdiği markadan onlara değiştittireceğim. Ayrıca seramik kaplama olan arabalar gerçekten yıkatınca parıl parıl parlıyor. Yıkamada fırça sürdüttürmüyorum.
    katılıyorum, imkan var ise seramik kaplama yaptırın.
    bende 1.0 tsi aldım geçtiğimiz cuma günü, faydası olacağını birçok arkadaşım söyledi. yıkandığında pırıl pırıl.
    sürekli pasta cila bakımı gibi kontrol edilmesi gerekmiyor dediler.

cruze 1.6 benzinden sonra bir acayip geldi benzinli araç kullanmak. havayı soluyor sanki motor.
    başkası söylese palavra kafadan atıyor der geçerdim. öyle olmadığını gördüm.

• quote:

Orijinalden alıntı: albertocontador

L.locker 3d paspas öneririm. 4d almayı düşünüyordum ama sürücü pedallarının altının ayrı parçalardan olması ve ön yolcu koltuğunun lastik hizasına gelen kısmının olmaması beni 3d paspasa yönlendirdi. 129tl ye almıştım

http://www.hepsiburada.com/l-locker-seat-leon-2013-sonrasi-3d-havuzlu-paspas-p-OTELF18698

Phaser arkadaşımız 4d nin fotoğraflarını paylaşmıştı. Dediğim yerlerde ki ayrımı net görebilirsin

quote:

Orijinalden alıntı: phaser123

arkadaşlar fotoları ekledim bugün yerlerine koydum çok güzel öneririm plastiği kaliteli araçla birlikte gelen kauçuk paspasla aynı kalitede gibi.

http://urun.n11.com/3d-oto-paspas/seat-leon-4d-havuzlu-paspas-akalite-2013-ve-uzeri-P77347295

2,5 yıl önce yazdığınız, alıntıladığım bu konu üzerinden sorum olacak.
    4D denilen ve daha pahalı olan kauçuk paspaslar gördüğüm kadarlıya ve sizin de yazdığınız gibi bazı toktalarda tam kapatıcılık sağlamıyor.
    3D olanlar ise karışım malzemeden ve daha ince, ancak çok daha iyi bir kapatma sağlıyor görünüyor.
    Buna göre:
    1- 2,5 yıl önce aldığınız paspaslar ne durumda? Yırtılma, delinme, deformasyon durumu nedir?
    2- Şu anda alsanız ne tavsiye edersiniz?
    3- 3D olanların SDizayn ve L.Locker markaları var. Üreticilerinin farklı olduğunu düşünürsek, hangisi daha iyidir? (üreticisi aynı ise zaten bir önemi yok)
    Yanıt için şimdiden teşekkürler

Ekleme:
    4D paspas link:https://www.s-dizayn.com/urun/seat-leon-4d-havuzlu-paspas-2013-uzeri-a-kalite
    3D SDizayn marka paspas link:https://www.s-dizayn.com/urun/seat-leon-mk-3-3d-havuzlu-paspas-2013-uzeri
    3D L.Locker marka paspas link:https://www.hepsiburada.com/s-dizayn-s-dizayn-l-locker-seat-leon-2013-sonrasi-3d-havuzlu-paspas-p-OTELF18698

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chips -- 30 Temmuz 2018; 11:48:17 >

• quote:

Orijinalden alıntı: chips

2,5 yıl önce yazdığınız, alıntıladığım bu konu üzerinden sorum olacak.
    4D denilen ve daha pahalı olan kauçuk paspaslar gördüğüm kadarlıya ve sizin de yazdığınız gibi bazı toktalarda tam kapatıcılık sağlamıyor.
    3D olanlar ise karışım malzemeden ve daha ince, ancak çok daha iyi bir kapatma sağlıyor görünüyor.
    Buna göre:
    1- 2,5 yıl önce aldığınız paspaslar ne durumda? Yırtılma, delinme, deformasyon durumu nedir?
    2- Şu anda alsanız ne tavsiye edersiniz?
    3- 3D olanların SDizayn ve L.Locker markaları var. Üreticilerinin farklı olduğunu düşünürsek, hangisi daha iyidir? (üreticisi aynı ise zaten bir önemi yok)
    Yanıt için şimdiden teşekkürler

Ekleme:
    4D paspas link:https://www.s-dizayn.com/urun/seat-leon-4d-havuzlu-paspas-2013-uzeri-a-kalite
    3D SDizayn marka paspas link:https://www.s-dizayn.com/urun/seat-leon-mk-3-3d-havuzlu-paspas-2013-uzeri
    3D L.Locker marka paspas link:https://www.hepsiburada.com/s-dizayn-s-dizayn-l-locker-seat-leon-2013-sonrasi-3d-havuzlu-paspas-p-OTELF18698

Alıntıları Göster
    hocam
    bendede sdizayn 3d paspas var sdizaynın bağaj havuzu ile birlikte 2.5 sene oldu.
    bir sıkıntı yok ilk günkü gibi duruyor. ( pislenme hariç tabi:) )
    L. Locker marka alanda çok oldu iki markada yıprandı delindi diyen duymadım.
    araçla gelen paspaslardan daha kalın ürünler.

• quote:

Hocam
    seramik güzel olay ama sadece fırça ile yıkamamakla olay bitmiyor.
    ph nötr özel şampuanlarıyla yıkamak gerekiyor.
    yıkmatiklerdeki ne olduğu belirsiz yada yıkamacıların ne ile yıkadığı bilinmetyen yerlerde yıkatmamak gerekiyor.

@pc_ elinden geliyor ise en güzeli kendi pasta cialnı kendin yap ne marka ürün kulandığını nasıl yapıldığın aklında kalmaz
    yapan çok arkadaş var forumda.

• josh-r J kullanıcısına yanıt
    Samsundayim hocam acaba var mi burada yaptiran aramizda..

• 
Sayfa: önceki 26482649265026512652
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.