Şimdi Ara

SEAT LEON MK3/5F ANA KONU (2354. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
57.735
Cevap
368
Favori
2.584.760
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23522353235423552356
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam aynı dediğiniz gibi d/s şeklinde benim aracımdada. Ama d den s ye almak için bir tık geri çekiyoruz. Vites konumu değişmesede mod değişiyor. S den d ye almak içinde aynı işlemi yapmak gerekiyor. Bundan bahsetmiştim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yangsagan kullanıcısına yanıt
    jacobs37 kullanıcısına yanıt
    Hocam maalesef eşim kaza yaptı ve işlem çooook uzadı. İşin kötü yanı dışarıda 5-6 bine halledilecek hasara 20bin tl cik yazdılar
    Bu 20bin tl ninde 7700tl si led far 6500 işçilik.
    Yetkili servis yetkili olarak bindirim yapıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi #Erdem# -- 16 Aralık 2016; 19:11:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: #Erdem#

Hocam aynı dediğiniz gibi d/s şeklinde benim aracımdada. Ama d den s ye almak için bir tık geri çekiyoruz. Vites konumu değişmesede mod değişiyor. S den d ye almak içinde aynı işlemi yapmak gerekiyor. Bundan bahsetmiştim

Geçmiş olsun bu arada. Ben sport modu için sağ tarafa atmak yeterli diye biliyordum yanlış biliyormuşum demek ki, en kısa sürede dediğinizi denemem lazım.

• #Erdem# kullanıcısına yanıt
    Yapma ya. Çok üzüldüm hocam çok geçmiş olsun. Cana geleceğine mala versin. Allah daha beterlerinden korusun.
  • #Erdem# kullanıcısına yanıt
    kaskondan mı yaptırdınız hocam ? kendiniz mi ödüyorsunuz
  • quote:

Hocam maalesef eşim kaza yaptı ve işlem çooook uzadı. İşin kötü yanı dışarıda 5-6 bine halledilecek hasara 20bin tl cik yazdılar

Hocam çok grçmiş olsun aman diyelim kaza resimlerini muhafaza edin 20 bin yl hasarı duyunca ikinci elde çok kişi problem eder servisten kaskodan yapılıosa eğer kaskoya fatura ettikleri tutarı yani faturanın fotokopisini mutlaka alın onuda saklayın ilerde işinize yarayacak allah beterinden saklasın

• quote:

Hocam diğer arkadaşımız dediği gibi Manuel'e geçiş yapılıyor. Yukarı itince vites büyütüp geri çekince küçültüyor.D konumunda giderken kadranların olduğu ekranın sağ üstünde ( yol bilgisayarında)D1,D2,D3...D7 yazar. Hangi viteste ise. Eğer siz sport modda yani S modunda iseniz (vites d konumunda iken aşağı çekince sport mod oluyor) aynı yerde S1,S2,...S7 yazar. Manuel kullanımda iseniz sadece hangi viteste olduğunuz başında bir harf bulunmaksızın yazar. 1,2,3,4,5,6,7 gibi.
    O değilde arabam 6 haftadır serviste çok özlemişim şimdi onu anladım&#128533;

s modda yine kendi mi vites atıyor? vites aralıkları mı genişliyor yani?
  • Çok teşekkür ederim sağ olun Allah kimseye göstermesin. Kaşlıdan yaptırdım. Valla hocam 20si 30u gözümde değil hanım hamile o halde kaza yaptım diyince aklım çıktı.çok şükür bir sıkıntımız yok ya gerisi önemli değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi #Erdem# -- 16 Aralık 2016; 21:37:11 >
  • daha düşük vites daha yüksek devirde tutuyor hocam sport mod. Yine kendi vites değiştiriyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi #Erdem# -- 16 Aralık 2016; 21:36:03 >
  • quote:

Çok teşekkür ederim sağ olun Allah kimseye göstermesin. Kaşlıdan yaptırdım. Valla hocam 20si 30u gözümde değil hanım hamile o halde kaza yaptım diyince aklım çıktı.çok şükür bir sıkıntımız yok ya gerisi önemli değil.

hocam
    çok geçmiş olsun allah beterinden korusun.
    ufaklıkta sağlıkla katılsın aramıza maşallah.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jacobs37

Hocam yarım saat önce yaklaşık 25 km yol gittim manuel olarak. Bu sayede manuel olarak aracımı kullanmayı öğrendim ve gayet hoşuma gitti. Ancak ortalama yakıt 12-13 litre civarlarına çıktı bu biraz cebe zarar gibi. Anlaşılan sadece sıkışık trafikte manuel olarak vites 1 de sabitlensin yeter sanırım. Çok teşekkür ediyorum vermiş olduğunuz cevaplar için. Bu arada aracınız servisdeymiş çok geçmiş olsun. Hayırdır 6 hafta servisde kalacak kadar ne oldu?

25km de 12-13 litre çok fazla. Ağır trafiğe girmiş olmanız lazım. Kaç saatte gittiniz o kadar yolu? Aracınız cupra mı?

• quote:

Büyük geçmiş olsun. Keşke 7700.tl edecek bir far olsada deyse. Allah beterinden korusun, servisin eline düşürmesin diyelim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Pooodolski

quote:

Hocam diğer arkadaşımız dediği gibi Manuel'e geçiş yapılıyor. Yukarı itince vites büyütüp geri çekince küçültüyor.D konumunda giderken kadranların olduğu ekranın sağ üstünde ( yol bilgisayarında)D1,D2,D3...D7 yazar. Hangi viteste ise. Eğer siz sport modda yani S modunda iseniz (vites d konumunda iken aşağı çekince sport mod oluyor) aynı yerde S1,S2,...S7 yazar. Manuel kullanımda iseniz sadece hangi viteste olduğunuz başında bir harf bulunmaksızın yazar. 1,2,3,4,5,6,7 gibi.
    O değilde arabam 6 haftadır serviste çok özlemişim şimdi onu anladım&#128533;

s modda yine kendi mi vites atıyor? vites aralıkları mı genişliyor yani?

D konumundaykende S konumundaykende hatta manuel konumdaykende şanzıman kendiliğinden vites atıyor. Kesiciye girmiyor. Ayrıca yine viteste küçültüyor.
    D konumundayken normal vites büyültme/küçültme
    S konumundayken daha yüksek devirde vites büyültme/küçültme
    Manuel konumda devir Kesiciye girmeden vites büyültüyor, araç bayılmadan hemen önce vites küçültüyor.

• Bugün ilk depo benzinimi bitirdim. Işık yandıktan 10 20 km sonra gibi benzin aldım. Toplam 664.km yol yaptım. Daha 70-80 km rahat giderdi. İstanbul şehir içi. Aracım 1.2 man. 17jant. Havalar malum soğuk. Önceki aracımla peugeot 206 bu havalarda aynı güzergahlarda 7

SEAT LEON MK3/5F ANA KONU-9 lt arası oluyordu.

Benzini aynı yerden alırım ve pompanın otomatik attığı yerde durdururum. Benim hesabıma göre tüketim 6.96 olması gerekir yuvarlarsak 7lt diyelim. Yol bilgisayarı 6.8 gösteriyor.

Ufak bir hata payı var demekki.

Benzini nereden alıyorsun memnunmusunuz aldığınız yerden biz günlük dizel araç kullandığınızdan yakıtı total den almaya çalışıyoruz genellikle diğerlerine göre 40-50 km daha fazla gidiyor ama benzin de durum nedir bilmiyorum bi arkadaşım benzinli araç kullanıyor opet tercih ediyor Shellin benzinini beğenmiyor ben daha depoyu doldurup denemedim ama doldurunca total den dolduracağim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adil_57 -- 17 Aralık 2016; 0:10:47 >
    Hocam 25 km'lik dediğime bakmayın vites 4'e bile atamadım. Üstelik yokuş yukarı bir yoldu. Yokuşlarda biraz yakıt artıyor. Son paylaşmış olduğunuz bir depoluk ortalama yakıt tüketiminiz baya hoşuma gitti. Benim de araç 1.2 TSİ ancak DSG sizin ki de mi DSG idi. Bana önerebileceğiniz bir sürüş taktikleri var mı acaba. Aracım yokuş aşağı inerken tüketiminin 0,0 Litre olduğunu görünce gözlerim yaşarıyor sevinçten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yangsagan

Bugün ilk depo benzinimi bitirdim. Işık yandıktan 10 20 km sonra gibi benzin aldım. Toplam 664.km yol yaptım. Daha 70-80 km rahat giderdi. İstanbul şehir içi. Aracım 1.2 man. 17jant. Havalar malum soğuk. Önceki aracımla peugeot 206 bu havalarda aynı güzergahlarda 7

Benzini aynı yerden alırım ve pompanın otomatik attığı yerde durdururum. Benim hesabıma göre tüketim 6.96 olması gerekir yuvarlarsak 7lt diyelim. Yol bilgisayarı 6.8 gösteriyor.

Hocam
    Elm327 baglayarak denedim.
    Torq da ki ham verileri gorseniz şaşarsınız.
    Bizim yol bilgisayarları belli anlık tuketimin üstünü gostermiyor.
    Ortalamayıda ona gore gosteriyor.
    En temizi aldığınız benzil. Ve gittiğiniz km kendi hesabınızı yapmanız

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: adil_57

Benzini nereden alıyorsun memnunmusunuz aldığınız yerden biz günlük dizel araç kullandığınızdan yakıtı total den almaya çalışıyoruz genellikle diğerlerine göre 40-50 km daha fazla gidiyor ama benzin de durum nedir bilmiyorum bi arkadaşım benzinli araç kullanıyor opet tercih ediyor Shellin benzinini beğenmiyor ben daha depoyu doldurup denemedim ama doldurunca total den dolduracağim

Total shell opet hepsi iyidir aslında Zaten 3-4 tane rafineri var hepsi aynı yerden alıyor. Çok bi fark olacağını zannetmiyorum. Buradaki en büyük sıkıntı taşıma ve depolama tanklarının temizliği. Daha büyük sıkıntı ise bayinin bi şeyler karıştırma ihtimali. Güvendiğiniz yer ise ya da bayi değil firmanın kendi yeriyse gönül rahatlığı ile alabilirsin.
    Daha önce shellden bi ara da opetten alıyordum. 1 shell bir de opet istasyonunun yakıta birşeyler kaytığından kapandığını, bayiliklerinin iptal edildiğini ve bir çok kişinin aracına zarar verdiğini biliyorum.

Benim iş sebebiyle tanıdığım ve bayilik sistemiyşe çalışmayan sadece kendi istasyonlarıyla hizmet veren alpetten alıyorum. Yakıtı opet ile aynı rafineriden alıyorlar zaten. Bir de indirim yapıyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: josh-r

quote:

Orijinalden alıntı: yangsagan

Bugün ilk depo benzinimi bitirdim. Işık yandıktan 10 20 km sonra gibi benzin aldım. Toplam 664.km yol yaptım. Daha 70-80 km rahat giderdi. İstanbul şehir içi. Aracım 1.2 man. 17jant. Havalar malum soğuk. Önceki aracımla peugeot 206 bu havalarda aynı güzergahlarda 7

Hocam
    Elm327 baglayarak denedim.
    Torq da ki ham verileri gorseniz şaşarsınız.
    Bizim yol bilgisayarları belli anlık tuketimin üstünü gostermiyor.
    Ortalamayıda ona gore gosteriyor.
    En temizi aldığınız benzil. Ve gittiğiniz km kendi hesabınızı yapmanız

Anlık veride 40'ın üstünü göstermiyordu sanırım. Demek hesabı ona göre yapıyor mantıken. Performanslı kullanımlarda hata payı artar. Neyse bu da yeter. O kadar kusur olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: jacobs37

Hocam 25 km'lik dediğime bakmayın vites 4'e bile atamadım. Üstelik yokuş yukarı bir yoldu. Yokuşlarda biraz yakıt artıyor. Son paylaşmış olduğunuz bir depoluk ortalama yakıt tüketiminiz baya hoşuma gitti. Benim de araç 1.2 TSİ ancak DSG sizin ki de mi DSG idi. Bana önerebileceğiniz bir sürüş taktikleri var mı acaba. Aracım yokuş aşağı inerken tüketiminin 0,0 Litre olduğunu görünce gözlerim yaşarıyor sevinçten.

Benim araç 1.2 man. 17jantlı. Janttan dolayı biraz daha fazla yakar o yüzden söylüyorum.
    25km için bahsettiğiniz rakamlar çok yüksek. Ama hep yokuş yukarı ise bu kadar olması normal. Her yokuşun bir inişi vardır. Hesaplarınızı gidiş-dönüş olarak yaparsanız daha doğru değerler verir.
    25km yi trafikli gittiğinize göre sizde istanbuldasınız. Yakıt yüketiminizi düşürmek için,
    -fren yapmamaya çalışın. Fren yapmamak için erkenden gazı bırakmanız gerekir. Ne kadar az fren, o kadar az gaz demek.
    -yolun ilerisini takip edin, trafik sıkışıyorsa, kırmızı ışık yanıyorsa birazdan durmanız gerekecek demektir. O arada boşuna gaza basmayın.
    -özellikle kalkışlarda gazı okşayarak basın. Kalkışlarda yakıt tüketimi çok yüksek olur.
    -aracı boşa çalıştırmayın. Motorun ısınmasını beklemeyin. Yolda ısınır.
    -lastik hava basınçlarını sık sık kontrol edin.
    -hızlı gitmeyin.
    -kısa mesafelerde araç çok yakar,mümkünse yürüyün,spor olur.
    -dsg vites işini hallediyor. Çok fazla karışmayın
    -birde ecotraining i açarsanız orda size öneri ve puan veriyor. Bana genelde 85-95 arası puan veriyor. İnsan ister istemez yüksek puan almaya çalışıyor.

Ya da hiç kasmayın varsayın azcık fazla yaksın.

Ben rodaj aşamasında olduğumdan fazla fevri hareketler yapamıyorum. E tabi yakıtı etkiliyor.

• 
Sayfa: önceki 23522353235423552356
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.