Şimdi Ara

SEAT LEON MK3/5F ANA KONU (161. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
57.736
Cevap
368
Favori
2.584.876
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 159160161162163
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Sert-aç

quote:

Orijinalden alıntı: rslcnatk

Arkadaşlar bende 5 nisan da doğuş oto maslaktan aldım yaklaşık 4034 km oldu. 1.6 TDI Kırmızı leon style led paket.

34 JU 4083 sormak istediğiniz soru varsa herhangi bir konu hakkında yardımcı olabilirm

yokus kalkıs destegı ne kadar surelık bı destek saglıyor 1-2 sn yemı yoksa burda bı arkadaş demıstı 6-7 sn yemı

3 saniye maksimum. ama zaten güvenli kalkış yapmanı kesinlikle sağlayacak bir süre. o yüzden sıkıntı olacağını düşünmüyorum
  • Ayrıca en sevdiğim özelliği de aracın götü başı hiç kaymıyor. yol tutuşu gayet başarılı.
  • quote:

Ayrıca en sevdiğim özelliği de aracın götü başı hiç kaymıyor. yol tutuşu gayet başarılı.

style paketteki orjınal ses sıstemı var dımı sızde ben aracımı 2 haftaya alıcam ınsallah meraktan delircem artık...:D direksiyon yumusaklığı nasıl sızce sızı tatmın ettımı oncekı arabam pug 307 cok sert gelıyordu..yagmur sensoru hassasiyet nasıl sapıtıyormu arada yoksa stabıl calısıyormu.. genel yargı yakıt deposundan lıkır lıkır ses gelemsı sızde duyuyormusunuz
  • quote:

quote:

Ayrıca en sevdiğim özelliği de aracın götü başı hiç kaymıyor. yol tutuşu gayet başarılı.

style paketteki orjınal ses sıstemı var dımı sızde ben aracımı 2 haftaya alıcam ınsallah meraktan delircem artık...:D direksiyon yumusaklığı nasıl sızce sızı tatmın ettımı oncekı arabam pug 307 cok sert gelıyordu..yagmur sensoru hassasiyet nasıl sapıtıyormu arada yoksa stabıl calısıyormu.. genel yargı yakıt deposundan lıkır lıkır ses gelemsı sızde duyuyormusunuz

ses sistemi fena değil orta kıvam da. yüksek kaliteye ulaşılmamış ama az çok tatmin edebiliyor.

direksiyon yumuşaklığı çok başarılı. arabayı tek parça olarak kullandığınızı hissediyorsunuz ve özgüveni yüksek bir şekilde daha ferah kullanıyorsunuz

yağmur sensörü de şuana kadar bir saçmalık yaşatmadı bana lakin yakıt deposundan bende ses duyuyorum.
    açıkcası can sıkıyor .

• Seat leon vs audi a3 tecrubelerinizi, değerlendirmelerinizi ve onerilerinizi duymak isteriz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 140 km/h sonra ses duymaya başlıyorsunuz. araba inanılmaz sessiz.
  • Kesinlikle sunroof olan bir araç alın. Ben alamadım maalesef çünkü golften vazgeçtiğim gün seat leon satın aldım açıkcası. aynı gün karar verdim ve bulamadım. bulduklarım da altur da siyah renkti beyaz renk ise artık fazla olmaya basladı yolda

bu durumda 21 yasında birisi için bir daha bulunmayacak renk olan kırmızı daha cazip geldi.

arabayı yıkatırken cilalı köpükle yıkatın. paspaslarını orjinal temin edin kandırabilirler.

en yakın zamanda yakıt tablomu ve aracın fotograflarıyla daha net bilgilendireceğim forumu.

tek üzüldüğüm konu bu aracı en fazla 2 3 kez görmüş olmamdır. piyasada oldukça az. nerdeyse heryerde golf görebiliyorum.

umarım talep artar
  • A3 ile malzeme kalitesi acisindan cok bariz fark var. Ama sanki leon'un yol sesi yalitimi daha iyi. A3 ve leon arasinda 30000 TL farka deger mi diyorsaniz, bence degmez ama algi ve ekonomi meselesi. Leon'u Golf ile kiyaslarsak, leon'un suspansiyonlari daha sert ve sesli calisiyor. Onun disinda aracta kusur bulmak zor. Ne verdim ne aldim diye degerlendirirseniz, leon mantikli arac.
    Bu mantik hesabi ile leon aldim, ancak A3'u satmak biraz zor olacak gibi. Ama iki hafta once 58500 TL vererek aldigim leon'u satmak da kolay degil sanirim. Seat'da da ikinci el, forumda bu kadar arac bekleyen olmasina ve aldigimin 2000 TL altina teklif etmeme ragmen zayif sanirim.
    Ben normalde leon'u binmek icin aldim, ama A3 de daha fazla zarar yazacagimi dusundugum icin ikisinden birini hangisi once giderse satmak niyetindeyim.
    Saygilarimla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oto_sever -- 8 Haziran 2013; 13:07:24 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Araba gelmiş bugün bakmaya gittim . 3 hafta bayiide duracak bakalım nasıl bekliyeceğiz Samsun bayiide 11 tane falan leon var alacak olanlar arasın birkaç tane sunrooflu 4-5 tane dsg vardı .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ACG3 -- 8 Haziran 2013; 13:44:06 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ACG3

Araba gelmiş bugün bakmaya gittim . 3 hafta bayiide duracak bakalım nasıl bekliyeceğiz Samsun bayiide 11 tane falan leon var alacak olanlar arasın birkaç tane sunrooflu 4-5 tane dsg vardı .

Hayirli olsun gemiye bindiginden sonra kac gunde bayiye geldi

• Uzun sure sehir ici ve uzun yolda dizrl dsg altea kullandim vu o zamanlarda iste budur diyordum mukemmel keyifliydi arac..su anda fena taktim almisken dsg mi olsa diye ama sikinti yarattimi saglam yarattigini biliorum arada 4800gibi fark var karar veremedim..kaskoda artis oluyormu dsg de

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sert-aç -- 8 Haziran 2013; 17:29:35 >
  • bugün leon fr testine çıktım parkur biraz kısaydı ama ort 12.5 litre tüketimi görünce açıkcası biraz çekindim..Araba hakkında yorumların ise genelde pozitif kabin sesi ve sürüş konforu açısından golf ve auristen biraz geride ama ferahlık olarak bence ikisinden de bir adım önde..Arka süspansiyonların torsiyon çubuklu olması virajlara biraz temkinli girmenize neden oluyor..Led far kesinlkle olmalı olmuyacaksa gidin ibiza alın boşuna para vermeyin..Günde en az 25 km yılda 17-18 bin km yol yapan birisi için ne yazık ki bu benzin fiyatları ile aşırı fazla tüketime neden olacaktır... bu da bonus..
    edit: son negatif görüşüm ise ön panelden gelen çıtırtılar virajlarda araba esnedikçe panelden çıtır çıtır sesler gelmesi bazı hassas arkadaşları rahatsız edebilir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi дltuğ -- 8 Haziran 2013; 18:38:13 >

• Bu arac hakkinda yerli yabancı onlarca test okudum. Kendim de test ettim. Konsoldan catirti sesleri geliyor diyeni de ilk duydum. Araba nasıl esniyor ki oyle sesler geliyor ? Herhalde 200 le falan girdiniz virajlara.
    Yanlış anlamayın lütfen. Sizi yermek icin söylemiyorum. Yol konforu falan da Auristen kötü olduğunu okuyunca sanki biraz önyargılı yaklaşım varmış gibi geldi. Bana gore auris falan sürüş konforu acısından bu aracın çok gerisindedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metomurti -- 8 Haziran 2013; 18:57:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: metomurti

Bu arac hakkinda yerli yabancı onlarca test okudum. Kendim de test ettim. Konsoldan catirti sesleri geliyor diyeni de ilk duydum. Araba nasıl esniyor ki oyle sesler geliyor ? Herhalde 200 le falan girdiniz virajlara.
    Yanlış anlamayın lütfen. Sizi yermek icin söylemiyorum. Yol konforu falan da Auristen kötü olduğunu okuyunca sanki biraz önyargılı yaklaşım varmış gibi geldi. Bana gore auris falan sürüş konforu acısından bu aracın çok gerisindedir.

hayır 200 ile değil tabi ki 80-100 arasıdır büyük ihtmal kadrana bakmadım..virajda esnemesi gayet doğal sıkıntı yok burda fizik kanunu buna karşı koyamazsınız. Ses bütün 15-20 derece üstü virajlarda geldi kendi duyduğumu sorgulayacak kadar olmadınız heralde.. ben tamamen ön yargısız ve ciddi alıcı olarak aracçları test ettim auris kullandınız mı bilmiyorum ama bence bir kullanın..Ayrıca tıkırtı sesi golfün torpidosundan da geliyordu o zaman test ettiğimde o parçayı sen koydun heralde diyenler bile olmuştu şimdi birçok kişi var torpidosundan tıkırtı sesi gelen..

• quote:

quote:

Araba gelmiş bugün bakmaya gittim . 3 hafta bayiide duracak bakalım nasıl bekliyeceğiz Samsun bayiide 11 tane falan leon var alacak olanlar arasın birkaç tane sunrooflu 4-5 tane dsg vardı .

Valla hiç bilmiyorum gemi falan takip etmedim ben . 8-10 hafta arası dediler 9. haftada geldi .

• Samsun bayiideki dikkatimi çeken leonlar ( bazıları satılmış olabilir )

• quote:

quote:

quote:

Valla hiç bilmiyorum gemi falan takip etmedim ben . 8-10 hafta arası dediler 9. haftada geldi .

Kaputta bi kaplama var sanirim koruma amacli sotum aracini alanlara...sizlerdede varmiydi

• quote:

quote:

quote:

quote:

Kaputta bi kaplama var sanirim koruma amacli sotum aracini alanlara...sizlerdede varmiydi

Beyaz bir bant gibi birşey vardı kaputun üstünde .

• Bugün leon captur ve juke test sürüşü yaptım.megane 3 kullanıcısıyım.arkadaşımla beraber seal leon hakikaten şuana kadar Opel Astra j megane corsa focus sürmüş biri olarak tek kelime ile en sessiz en fısır fısır araçdı.vites geçişleri sarsıntısız hızlanmalar güzel.konfor olarak çok iyi arka koltuklar geniş.5kişi idik klima açıkdı çekiş yokuşda iyiydi bağırmadı yorulmadı araç.
    ört hız 17 ört tüketim 12 idi.kırmızı led paketli bence mukemmelyakışmışdı.
    kısaca megane 3bye bye:)leona merhaba deme evresindeyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: aslymn

Bugün leon captur ve juke test sürüşü yaptım.megane 3 kullanıcısıyım.arkadaşımla beraber seal leon hakikaten şuana kadar Opel Astra j megane corsa focus sürmüş biri olarak tek kelime ile en sessiz en fısır fısır araçdı.vites geçişleri sarsıntısız hızlanmalar güzel.konfor olarak çok iyi arka koltuklar geniş.5kişi idik klima açıkdı çekiş yokuşda iyiydi bağırmadı yorulmadı araç.
    ört hız 17 ört tüketim 12 idi.kırmızı led paketli bence mukemmelyakışmışdı.
    kısaca megane 3bye bye:)leona merhaba deme evresindeyim.

Merhaba. Sürdüğünüz aracın motor ve donanım grubunu söyler misiniz?

• 
Sayfa: önceki 159160161162163
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.