Şimdi Ara

Seat İbiza Signo 1.4 16V - Nasıl bilirsiniz?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
1
Favori
49.729
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkadaslar 2003-2004 modelleri benzinli modellerinin fiyatı 15.000-18.000 ytl arasında..
    Bu arabayı nasıl bilirsiniz tavsiye edermisiniz almayı düşünüyorum..Özelliklerine göre nasıl bi arac bu muadilde baska tavsiyeniz olurmu?

• Fiyatına gore donanımı cok ıyı bır aractır.1.4 motoru Vw poloda kullanılan motorun bırebır aynısıdır.12 yıl paslanmazlık garantısıne sahıp ,tamamı galvenızlı govdeye sahıptır.Clio ile aynı fıyata sahıp ,fakat daha kalıtelı bır aractır.2.eli korkulacak kadar kotu olmasada Turkıyede Renault ve fıat turu ataclara gore zayıftır.suspansıyonları cok serttır ,cukurları fazlasıyla hıssettırır ,fakat sınıfının en ıyı yol tutusuna sahıp araclardan bırıdır.Kısacası parasını fazlasıyla hakeden ,kullanıcısını pısman etmeyecek bır aractır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TAVCI -- 29 Aralık 2008; 12:03:09 >
  • Yani almamı tavsiye edermisiniz?
    Birde 2001 model Polo Comfortline 1.4 ler nasıl ikisi arasında kaldım acıkcası?
  • ibiza al sen kardeşim bırak clioyu palioyu falan
  • Hocam bahsettiğiniz araç 1.4 100 hpdir. Poloda bile bu motorun 75 hp liği ve 80 hp liği var. Araçta şu anda yeni yeni b sınıfı araçlarda donanıma konan hız sabitleyici gibi bi donanım var. Dijital klima standart. Darbe emişi polo kadar konforlu olmasa da sürüş dinamikleri, yol tutuşu, direksiyon tepkisi mükemmele yakındır. 100 hp olması dolayısıyla da performans eksikliği hissetmezsiniz. Zaten signoların görünüşü bile mükemmel bence. Eğer stella deseydiniz, polo alın derdim ama ibizanın alınası tek modeli bence signolar ve daha sonraki adıyla stylancelar. İç mekanı biraz demode ve çabuk eskiyor. Bir poloya göre kaliteli ve dayanıklı değil. - olarak bunları sayabiliriz.
  • Baslik acilali cok olmus ama almak isteyenlere fikir olarak 2004 ibiza signo 100bg. kullaniyorum. sikinti cikarmaz sadece audi ve vw parcalari kullanilmis. Bana hic sorun cikarmadi. yakiti sehir disi 7lt lpg benzin ne olur bilmem:)). Donanim b sinifina gore baya fazla. b dinifi alibacaksa cok guzel bir tercih olur. ayrica 1987den beri ueretilen gecmisi olan bir arac iki sene uretilip uretimden kalkan bir arac degil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusuf55yusuf

Baslik acilali cok olmus ama almak isteyenlere fikir olarak 2004 ibiza signo 100bg. kullaniyorum. sikinti cikarmaz sadece audi ve vw parcalari kullanilmis. Bana hic sorun cikarmadi. yakiti sehir disi 7lt lpg benzin ne olur bilmem:)). Donanim b sinifina gore baya fazla. b dinifi alibacaksa cok guzel bir tercih olur. ayrica 1987den beri ueretilen gecmisi olan bir arac iki sene uretilip uretimden kalkan bir arac degil.

Merhabalar ben de konuyu epey bi hortlatmış olacağım :) yılbaşından sonra kısmet olursa ilk aracımı almayı düşünüyorum, otomatik vites araçlara bakıyorum. Uzunca bir zamandır B segmentini araştırıyorum. en son ibizayı internetten araştırma fırsatım oldu açıkcası donanımlarını çok beğendim. 2003-2004 kasalara bakıyorum en az 2-3 yıl arasıda kullanmayı planlıyorum. merak ettiğim husus ibizanın kronik sıkıntıları var mı parçaları vw'le aynı diye bahsetmişsiniz peki fiyatları nasıl? Bulduğum modeller 22lira civarında 2003 genellikle 150bin olmamış araçlar sizce pahalı mı? İncelediğim kadarıyla 1.4 75hp ve 100hp seçenekleri mevcutmuş ben 100hp düşünüyorum çünkü 75hp'nin performansı konusunda şüpheliyim (rampada bayılma daha fazla yakıt tüketimi gibi) otomatik şanzıman kaç ileri tam olarak öğrenemedim. Aklımda bir sürü soru var ister istemez, sizin gibi bir ibiza sahibini bulmuşken aklıma gelenleri sormak istedim :) şimdiden teşekkür ederim.

• Otamatiklerini bilmem. parca fiyatlarinida bilmem. sadece konjektorunu degistirdim. Usta diye bir cocuga gosyerdik saglam parca olan konjektoru degisti aslinda sorun akuden bir kablo temassizligi varmis.konjektorun fiyati 100 tl parca fiyatlari makul kullanilan parca kaliteli. tabi yan sanayi alirsan her aracin parcasi ucuz olur.
    Aracin fiyatina gelince ben satmayi disundum lastik ihtiyaci vardi aracin bende sw arac dusunuyordum. 100 bg signo modeli 75000 km deki aracima bu yaz 22500 istedim degisensiz parca boyali olan bir arac. 21500 civarinda verildi. bende lastikleeini degistirdim satmaktan vazgectim. bilgi verdiysem ne mutlu.

• quote:

Orijinalden alıntı: -sosyalburhan-

quote:

Orijinalden alıntı: yusuf55yusuf

Baslik acilali cok olmus ama almak isteyenlere fikir olarak 2004 ibiza signo 100bg. kullaniyorum. sikinti cikarmaz sadece audi ve vw parcalari kullanilmis. Bana hic sorun cikarmadi. yakiti sehir disi 7lt lpg benzin ne olur bilmem:)). Donanim b sinifina gore baya fazla. b dinifi alibacaksa cok guzel bir tercih olur. ayrica 1987den beri ueretilen gecmisi olan bir arac iki sene uretilip uretimden kalkan bir arac degil.

Merhabalar ben de konuyu epey bi hortlatmış olacağım :) yılbaşından sonra kısmet olursa ilk aracımı almayı düşünüyorum, otomatik vites araçlara bakıyorum. Uzunca bir zamandır B segmentini araştırıyorum. en son ibizayı internetten araştırma fırsatım oldu açıkcası donanımlarını çok beğendim. 2003-2004 kasalara bakıyorum en az 2-3 yıl arasıda kullanmayı planlıyorum. merak ettiğim husus ibizanın kronik sıkıntıları var mı parçaları vw'le aynı diye bahsetmişsiniz peki fiyatları nasıl? Bulduğum modeller 22lira civarında 2003 genellikle 150bin olmamış araçlar sizce pahalı mı? İncelediğim kadarıyla 1.4 75hp ve 100hp seçenekleri mevcutmuş ben 100hp düşünüyorum çünkü 75hp'nin performansı konusunda şüpheliyim (rampada bayılma daha fazla yakıt tüketimi gibi) otomatik şanzıman kaç ileri tam olarak öğrenemedim. Aklımda bir sürü soru var ister istemez, sizin gibi bir ibiza sahibini bulmuşken aklıma gelenleri sormak istedim :) şimdiden teşekkür ederim.

Yani tavsiye ederim.
     Seat İbiza Signo 1.4 16V - Nasıl bilirsiniz? Seat İbiza Signo 1.4 16V - Nasıl bilirsiniz?

• Otamatiklerini bilmem. parca fiyatlarinida bilmem. sadece konjektorunu degistirdim. Usta diye bir cocuga gosyerdik saglam parca olan konjektoru degisti aslinda sorun akuden bir kablo temassizligi varmis.konjektorun fiyati 100 tl parca fiyatlari makul kullanilan parca kaliteli. tabi yan sanayi alirsan her aracin parcasi ucuz olur.
    Aracin fiyatina gelince ben satmayi disundum lastik ihtiyaci vardi aracin bende sw arac dusunuyordum. 100 bg signo modeli 75000 km deki aracima bu yaz 22500 istedim degisensiz parca boyali olan bir arac. 21500 civarinda verildi. bende lastikleeini degistirdim satmaktan vazgectim. bilgi verdiysem ne mutlu.

• yusuf55yusuf Y kullanıcısına yanıt
    Bilgilendirmeniz ve yorumuz için teşekkür ederim. Sanırım parçadan önce iyi bir usta bulmak daha önemli mesele galiba. Aracınız içi-dışı çok temiz görünüyor iyi günlerde kullanmak nasip olsun. Doğru bir karar vermişsiniz satmama konusunda ama aracınız otomatik olsaydı bir kaç aya kadar aklınızı çelmek isterdim :) Uzunca bir süredir b segmentini didik didik ediyorum diyebilirim seat'ın signo doluluğunda mevcut ikinciel fiyatı değerlerinde araç bulmak çok zor. Düşüncemi bazı arkadaşlarımla paylaştım kimi ikinciel konusunda ya da performans konusunda endişelerini dile getirirken kimisi de aracı tavsiye etti. İkinci el konusunda kaygım yok çünkü en az birkaç yıl bir aksilik olmazsa kullanmayı düşünüyorum en kötü piyasasının biraz aşağısında gider. Performans konusuna gelince polo fabia motoruyla aynı olduğunu biliyorum hayal kırıklığına uğratmayacağını ve yakıtının da başarılı olacağını düşünüyorum. Sadece ikilemde kaldığım tek bir husus var ibiza mı cordoba mı aşamasına geldim aklımı çelense bagaj hacmi durumu. Bu aracı alırken özellikle şurasına baktır diyebileceğiniz kronik bir sıkıntısı var mı biliyor musunuz? Teşekkür ederim zaman ayırdığınız için.

• -sosyalburhan- kullanıcısına yanıt
    kronik sıkıntısı olmayan bir araçtır. cordoba ile aynıdır sadece bagaj farkı var ve ibiza biraz daha spor görünüm. tercih meselesi. yanlız bagaj konusunda yatırılabilen koltuklar oldugu icin büyük eşyaları koltukları yatırıp bagajdan herşeyi arabaya yükleyebilirsiniz. ben evi mobilyalar dışında bu şekilde taşıdım.
    tercih meselesi bagajı çok küçük sayılmaz zaten en azından bir yarışten falan çok çok büyük. ben bir kaç sene daha kullanmayı düşünüyorum allahtan bir kaza bela olmazsa.
    çok çok araçtan anlayan bir değilimdir bundan önce opel vectrab kasa kullandım performans hemen hemen aynı yüksek direksiyon hissi bunun daha iyi konfor vecranın biraz daha iyiydi diyebilirim.
    bilgi paylaşımınız için teşekkürler. bahsettiklerinizden ibiza bagajınında yeterli seviyede olduğu anlaşılıyor. söylediğiniz gibi ibizanın daha spor bir havası var leon'nun küçük kardeşi gibi duruyor. önüme çıkan cordoba ve ibiza ilanlarında 100hp ilanları değerlendiriyorum çünkü 75hp'nin performasından pek emin değilim. seçimimi aracın durumu, hp, km'si ve fiyatı belirleyecek diye düşünüyorum. vectrayla yakın ayarda diyebilliyorsanız gayet keyifli bir araç diye düşünüyorum. bu zamana kadar baktığım fabia'lar bir seat kadar çekici gelmedi açıkçası fiyatları hem çok yüksek hemde donanım olarak bu kadar dolu değiller. aracınızla uzun yol deneyiminiz olduysa biraz bahsedebilir misiniz. senede bir kaç kez uzun yol yapmayı da düşünüyorum yol tutuşu performansı yakıtı gibi konuları merak ediyorum. bazı b segmenti araçların uzun yolda yorduğunu okudum ama konforundan bu kadar iyi bir şekilde bahsettiğiniz için bir de bu konuları sizden öğrenmek isterim.

• Uzun yol olarak samsun istanbul git gel yaptim gidis gelis 1250 km civari yakiti 85 lt civari gaz yakti. fiyatlar degisik oldugundan lt olarak soyledim 17 kurus civarina denk geliyordu suanki gaz fiyatiyla 16 kr a yaklasir.
    100 hp konusunda sunu soyleyim 3000 devirin ustundeyken gucu hissettiriyor dusuk devirde 75hp le fazla fark olmayabilir. yol tutusunda fazla konusamam hizi sevmem genelde 100-120 yi gecmem. kisa bir ara 150 yaptim sikinti hissetmedim. ara 300 de bassa ben 120yi pek gecmem. virajlarda da sert girmedigim icin rahatsiz olmadim hic. tek rahatsiz oldugum ara sira girenlerdwn cikan sesler.

• Yakıt tüketimi gayet başarılıymış. yol tutuşu hakkında verdiğiniz bilgiler aradığım cevaplardı teşekkürler. hız tutkusu içinde değil düşük devirlerde aracın yüklüyken çekiş gücünden emin olamadığım için önceliğimi 100hp'lere veriyorum. beklentilerimi her yönüyle karşılayacak bir araç olduğuna artık daha eminim sayenizde. inşallah kısmet olurda alırsam buradan bende fotoğraflarını sizinle paylaşmak isterim.
  • İnsallsh gonlunuze gore bir arac bulursunuz

• İnsallsh gonlunuze gore bir arac bulursunuz

Teşekkür ederim inşallah bulup alabilirim. şimdilik internetten takip ediyorum fiyatlar biraz yüksek gibi ve ilan sayısı da çok değil. tam zamanı bilmeden beklemek zor geliyor :) buradan paylaşım ve bilgilendirmeleri birlikte yaparız ama size sorularım devam eder gibime geliyor
  • Sizin icin km model onemli mi kac kmler arasi kac modele kadar dusunuyorsunyz fiyat olarakta bilgi verirseniz gordugumde haberdar ederim.

• Yardımınız ve düşünceniz için çok teşekkür ederim. 2003 ve üstü kasa düşünüyorum, otomatik vites, cordoba ya da ibiza ama donanım olarak kesinlikle signo istiyorum. km tercihim 50bin-100bin km arası ama 130bin'e kadar olabilir (aracın kondisyon ve bakım duruma bağlı). önceden de sizinle paylaştığım gibi ilk tercihimi 100hp'den yana kullanmayı düşünüyorum. rakam olarakta üst limitim 21-22bin olacak daha üstüne çıkamayacağım. ocak ayından itibaren ağırlık vereceğim, gerçi bazıları kışın araba alıp ne yapacaksın demekle haklı olabilirler ama baharda piyasa hareketleniyor zaten yazın uygun araç bulmak imkansız hale geliyor fiyatlar uçuşa geçtiğinden. bu aşamalarda sizin tavsiye ve görüşlerinizde çok önemli benim için. tekrar teşekkürler

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.