Şimdi Ara

Seat Ateca (ANA KONU) (89. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
2.692
Cevap
89
Favori
273.152
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8788899091
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: darkd66

quote:

Orijinalden alıntı: afumetto

Ben de 4drive modelini merak ediyordum, iyi oldu sizin almanız :)) izlenimlerinizi ve tecrübelerinizi bekliyorum, yakıt ve 4drive özellikle... bir de ne kadara mal oldu size araç?

normal xclence donanıma + opsiyon ''lansman paketi'' olarak geçen paket ile 147,500 e mal oldu. (gerçi niye hala lansman diyorlar bilmiyorum :) )

Merhaba,

İki sorum olacak yanıtlarsanız sevinirim,

ATECA 1.4 EcoTSI ACT 150 HP 4Drive DSG Liste fiyatı 143k gorunuyor sadece bu paketı almanız durumunda bır fıyat teklif edildi mi?

Lansman Paketi Liste fiyatı ne olarak geçiyor ve paketin içeriği ile ilgili bilgi verir misiniz?

• opsiyonsuz teklif almadık. çünkü araç yok zaten doğru düzgün. ya satış stratejisi 1 tane araç var aldın aldın yapıyorlar veya gerçekten 4 drive araç az geliyor ve geldiği gibi satılıyor.

normalde 149,600 fiyat çıkıyor ama 147,000 tl yaptılar.

lansman paketine aşağıdakiler dahilmiş.

kış paketi (ısıtmalı koltuk, ısıtmalı silecek suyu, far yıkama)
    elektrikli ayarlanabilir sürücü koltuğu
    panaromik sunroff
    seat ses sistemi (5 hoparlör 4 tweeter 1 subwoffer)

6,600 tl tamamı
  • Seat web sitesindeki fiyat listesinden umutlanip bayileri sira sira ariyorum ama, listede yazili fiyatlardan 1 tane bile olmadigi gibi siparis verirseniz de euro kurundaki muhtelif degisiklikler sebebiyle %60'lik vergi dilimine girip 130bin'lerden almak durumunda kalabilirsiniz diyorlar.. bu ne ya!

136.800 --> Lansman pak. + excellence

137.500 --> Elektrikli koltuklar + Cam tavan + excellence

139.500 --> Cam tavan + on park sensoru + park asistani + elektrikli bagaj kapagi + excellence

Tekrar soruyorum

BU NE YA!?
  • http://aracolusturucu.seat.com.tr/seat-cc/desktop-desktop-017_DEFAULT-tr-normal.view?msk=2

ARAÇ OLUŞTURMA gelmiş türkiye sitesine.

en başta çıkan vergisiz fiyatlar ne güzel...
  • 1.4 tsi 4drive aracı dün teslim aldım. kendi kullandığım 2012 ibiza dan sonra baya iyi geldi. :) kapı içleri plastiği dışında dandik bir aksamı yok. (birde torpido nun iç kısmında kaplama yok) ön park sensor neyse de elektrikli bagaj kapağını xclence donanımdan çıkartmaları kötü olmuş. yakıt olarak 30 km. şehir içi kullanım sonucu 9 lt. gösteriyor şuanda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkd66 -- 29 Temmuz 2017; 15:29:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ecza77

fiyatlar düşmüş gibi geldi arkadaşlar. sanırım vergi dilimini ayarladılar bir alt dilime geçmiş. tabi en ufak opsiyonla yukarı çıkacak durumada gelmiş.

Bu arac ölü doğdu, ac gözlülük yaparsan kimse araci almaz, istedigin kadar fiyat düşür.

Tren kaçtı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi geng -- 29 Temmuz 2017; 17:23:51 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: srvngrc

Bu fiyata satamayacaklarını anlamaları 6 ay sürdü. Zamanında yapsalar belki birçok alıcının tercihi ateca olacaktı.

Ben Tucson aldım. Bi arkadaş buna bu kadar vereceğime tiguan alırım dedi. Fiyatı görünce 3008'e yönelen, kodiaq bekleyen oldu.

Aynen öyle olmusta tren kaçtı, at üsküdarı gecti.

• geng G kullanıcısına yanıt
    6 ayda piyasa doydu C sınıfı SUV ihtiyacı bitti demek ki atlar üsküdarda artık.
  • Su araba hic tutmadi ya

• doğuş oto da az getirdi zaten. ocak 2017 den beri ayda ortalama 50 adet satmış. bu az satışa rağmen bayilerin elinde araç yok. showroom da bile yoktu biz almaya gittiğimizde.
  • cihanair kullanıcısına yanıt
    Tr ye bu yıl 1000 tane kota koymuşlar. Seatın politikasından dolayı. Showroomlarda da hemen satılıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: kerotobil

Tr ye bu yıl 1000 tane kota koymuşlar. Seatın politikasından dolayı. Showroomlarda da hemen satılıyor.

Bende buna nedense inanmiyorum ya

• cihanair kullanıcısına yanıt
    Hocam sebebini biraz daha açıklasanız.

• quote:

Orijinalden alıntı: geng

quote:

Orijinalden alıntı: srvngrc

Bu fiyata satamayacaklarını anlamaları 6 ay sürdü. Zamanında yapsalar belki birçok alıcının tercihi ateca olacaktı.

Ben Tucson aldım. Bi arkadaş buna bu kadar vereceğime tiguan alırım dedi. Fiyatı görünce 3008'e yönelen, kodiaq bekleyen oldu.

Aynen öyle olmusta tren kaçtı, at üsküdarı gecti.

Geçen yaz heyecanla bekledim, 90 bandından giirmesi gereken araç 115 binden girdi. Araç alımımı bekletmiştim bir iki ay ve gerçekten ihtiyacım vardı. Fiyatlar çok büyük hayal kırıklığı oldu ve ertesi hafta dizel astra aldım. İyi ki öyle yapmısım.

Yüksek fiyattan alıp sahibinden itelemeye çalışanlara da son fiyat indiirimiyle kapak oldu.

Şimdi bu fiyatlarla ateca yerine kodiaq yada kuga tercih ederim. Sedan olursa da suberp. Ateca bu fiyatla yine tercih edilesi degil

• quote:

Orijinalden alıntı: kerotobil

Hocam sebebini biraz daha açıklasanız.

ARabayi pahali satmaya calistilar kimsede almadi sanki ama nereye gitsem kota az diyorlar bilemedim

• Merhabalar öncelikle. Tüm Ateca ve araç sahiplerinin kazasız belasız sürüş dilerim.

Benimde yılın bu yarısında VW Golf den -> Seat Ateca 'ya terfi etme temennim var. İstediğim özellikte araç olmadığından Eylül başı sipariş vereceğim (2 - 2,5 ay sipariş süresi varmış.)

Üst Limitim 140.000 TL

Öncelikle Seat Ateca 1.4 EcoTSI ACT 150 HP DSG XCELLENCE olarak belirledim. Elektrikli bagaj ve ön park sensörü bu donanımdan çıkarmışlar. Anahtarsız çalıştırma hala mevcut.

Bu haliyle 135.000 TL. Lansman paketini ve elekktrikli bagajı ekleyeceğim. Yaklaşık bayi indirimi ile 140.000 TL ye bana malolcak.

Sorum şu bence değer, sizin fikriniz nedir? Renk ile ilgili düşünceleriniz nelerdir (ben gümüş rengi düşünüyorum)? Opsiyon olarak aklına gelen başka bir durum var mı? Kullananlar keşke alsaydım dediği bir opsiyon var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: kagansozer

Merhabalar öncelikle. Tüm Ateca ve araç sahiplerinin kazasız belasız sürüş dilerim.

Benimde yılın bu yarısında VW Golf den -> Seat Ateca 'ya terfi etme temennim var. İstediğim özellikte araç olmadığından Eylül başı sipariş vereceğim (2 - 2,5 ay sipariş süresi varmış.)

Üst Limitim 140.000 TL

Öncelikle Seat Ateca 1.4 EcoTSI ACT 150 HP DSG XCELLENCE olarak belirledim. Elektrikli bagaj ve ön park sensörü bu donanımdan çıkarmışlar. Anahtarsız çalıştırma hala mevcut.

Bu haliyle 135.000 TL. Lansman paketini ve elekktrikli bagajı ekleyeceğim. Yaklaşık bayi indirimi ile 140.000 TL ye bana malolcak.

Sorum şu bence değer, sizin fikriniz nedir? Renk ile ilgili düşünceleriniz nelerdir (ben gümüş rengi düşünüyorum)? Opsiyon olarak aklına gelen başka bir durum var mı? Kullananlar keşke alsaydım dediği bir opsiyon var mı?

mutlaka 4 çeker alın derim

• şu paket çok iyi ya
    Lansman Paketi (Kış Paketi+ Panoramik Sunroof + SEAT Ses Sistemi + Elektrikli Ayarlanabilir Sürücü Koltuğu)
  • quote:

Orijinalden alıntı: kagansozer

Merhabalar öncelikle. Tüm Ateca ve araç sahiplerinin kazasız belasız sürüş dilerim.

Üst Limitim 140.000 TL

O terfi etme değil düşme olur.

Zira golf yalıtımdan malzeme kalitesine bu araçtan daha iyi.

• kagansozer K kullanıcısına yanıt
    Hocam öncelikle kararınız hayırlı olsun. Bizde nisan ayında almıştık 1,4 tsı dsg. Donanım olarak bizimki yarı dolu paketti. Misal Led farlar ve elektronik bagaj vardı ama ön park sensörü yoktu. Ön park sensörü alın derim benim boyum uzun olduğu için ihtiyaç duymuyorum ama kısa boylu biri kullandığı zaman gerekli oluyor. Olsa olsa belki 4*4 isterdim araçta çünkü arada hafif araziye giriyorum. Şuana kadar araç hiç arazide geçemediği yol olmadı ama 4x4 olaydı daha extrem yerlerde kullanmak isterdim. Sehir içi kullanacaksanız gerek yok zaten

• 
Sayfa: önceki 8788899091
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.